Anthony Ödülleri - Anthony Awards
Anthony Ödülleri | |
---|---|
için ödüllendirildi | Gizemli kurgunun en iyisi |
Tarafından sunulan | Bouchercon Dünya Gizem Sözleşmesi |
İlk ödül | 1986 |
İnternet sitesi | www |
Anthony Ödüller için edebi ödül olan gizem sunulan yazarlar Bouchercon Dünya Gizem Sözleşmesi ödülleri için adlandırılır 1986 yılından bu yana Anthony Boucher (1911-1968), kurucularından biri Amerika'nın Mystery Writers . Gizem yazarları dünyasındaki en prestijli ödüller arasında yer alan Anthony Ödülleri, birçok alıcının kariyerini artırmaya yardımcı oldu.
Kategoriler
Ödüller, yıllık etkinliğe katılan üyeler tarafından oylanır ve aşağıdaki kategorilerde verilir:
- En İyi Roman
- En İyi İlk Roman
- En İyi Ciltsiz Orijinal
- En İyi Kısa Öykü
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma
- Özel Hizmet ödülü
Tören ayrıca bir dizi "joker kart" ödülü içerebilir.
Anthony Ödülü sahipleri
2021
- En İyi Roman Ödülü – SA Cosby , Blacktop Wasteland
- En İyi İlk Roman Ödülü – David Heska Wanbli Weiden, Winter Counts
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Jess Lourey, Unspeakable Things
- En İyi Genç Yetişkin Ödülü – Richie Narvaez, Holly Hernandez ve Diskonun Ölümü
- En İyi Kısa Öykü ödülü – Alex Segura, "90 Miles"
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü – Sarah Weinman , Unspeakable Acts: True Tales of Crime, Murder, Deceit, and Obsession
- En İyi Antoloji veya Koleksiyon ödülü – Heather Graham (editör), Shattering Glass: A Nasty Woman Press Anthology
2020
- En İyi Roman Ödülü - Hank Phillippi Ryan , Cinayet Listesi
- En İyi İlk Roman Ödülü – Tara Laskowski, One Night Gone
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Gigi Pandian, The Alchemist's Illusion
- En İyi Genç Yetişkin Ödülü – Jen Conley, Harry'den Kurtulmanın Yedi Yolu
- En İyi Kısa Öykü ödülü - Alex Segura, "Kırmızı Bölge"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü – Mo Moulton , "Karşılıklı Hayranlık Derneği: How Dorothy L. Sayers ve Oxford Circle, Dünyayı Kadınlar için Yeniden Yarattı"
- En İyi Antoloji veya Koleksiyon - Verena Rose, Rita Owen ve Shawn Reilly Simmons, editörler, Malice Domestic 14: Mystery Most Edible
2019
- En İyi Roman Ödülü – Lou Berney, Kasım Yolu
- En İyi İlk Roman Ödülü – Oyinkan Braithwaite , Kız Kardeşim, Seri Katil
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Lori Rader-Day, Under a Dark Sky
- En İyi Kısa Öykü ödülü - SA Cosby, "The Grass Beneath My Feet"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma Ödülü – Michelle McNamara , Karanlıkta Kalacağım
2018
- En İyi Roman Ödülü – Attica Locke , Bluebird, Bluebird
- En İyi İlk Roman Ödülü – Kellye Garrett, Hollywood Homicide
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Lori Rader-Day, The Day I Died
- En İyi Kısa Öykü ödülü – Hilary Davidson , “My Side of the Matter”
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü – David Grann , Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI
- Bir Dizideki En İyi Roman dalında Bill Crider Ödülü – Sue Grafton , Y Dün için
- En İyi Antoloji – Gary Phillips, editör, The Obama Inheritance
- En İyi Çevrimiçi İçerik – Jungle Red Writers
2017
- En İyi Roman Ödülü – Louise Penny , A Great Reckoning
- En İyi İlk Roman Ödülü – Joe Ide , IQ
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – James W. Ziskin, Heart of Stone
- En İyi Kısa Öykü ödülü – Megan Abbott , Oxford Girl
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma Ödülü - Ruth Franklin , Shirley Jackson: Oldukça Perili Bir Yaşam
- En İyi Genç Yetişkin Romanı – April Henry , Eskiden Olduğum Kız
- En İyi Antoloji veya Koleksiyon – Greg Herren , editör, Blood on the Bayou: Bouchercon Anthology 2016
- En İyi Roman – BK Stevens – Son Mavi Cam
2016
- En İyi Roman Ödülü – Chris Holm, The Killing Kind
- En İyi İlk Roman Ödülü – Glen Erik Hamilton, Geçmiş Suçlar
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Lou Berney, The Long and Faraway Gone
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü – Val McDermid , Adli Tıp: Böcekler, Yanıklar, Baskılar, DNA ve Daha Fazlası Bize Suç Hakkında Ne Anlatıyor
- En İyi Kısa Öykü Ödülü – Megan Abbott , Küçük Adamlar
- En İyi Genç Yetişkin Romanı – Joelle Charbonneau, Need
- En İyi Antoloji veya Koleksiyon – Art Taylor , editör, Murder Under the Oaks
2015
- En İyi Roman Ödülü - Laura Lippman , After I'm Gone
- En İyi İlk Roman Ödülü – Lori Rader-Day, The Black Hour
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Catriona McPherson, The Day She Died
- En İyi Kısa Öykü ödülü – Art Taylor , "Oranlar Bize Karşı"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü – Hank Phillippi Ryan , ed., Writes of Passage: Adventures on the Writer's Journey
2014
- En İyi Roman Ödülü - William Kent Krueger , Ordinary Grace
- En İyi İlk Roman Ödülü - Matt Coyle , Dünün Eko
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü – Catriona McPherson, As She Left It
- En İyi Kısa Öykü ödülü – John Connolly , " The Caxton Private Lending Library & Book Depository "
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü – Daniel Stashower, The Hour of Peril: The Secret Plot To Murder Lincoln Before the Civil War
2013
- En İyi Roman Ödülü - Louise Penny , Güzel Gizem
- En İyi İlk Roman Ödülü – Chris Pavone , The Expats
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü – Johnny Shaw, Big Maria
- En İyi Kısa Öykü ödülü – Dana Cameron , Ellery Queen's Mystery Magazine'den "Mischief in Mezopotamya" , Kasım 2012
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü – John Connolly ve Declan Burke , Kitaplar İçin Ölmek: Dünyanın En Büyük Gizem Yazarları, Dünyanın En Büyük Gizem Romanları üzerine
2012
- En İyi Roman Ödülü - Louise Penny , A Trick of the Light
- En İyi İlk Roman ödülü - Sara J. Henry, Yüzmeyi Öğrenmek
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Julie Hyzy , Buffalo West Wing
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Dana Cameron , Ellery Queen's Mystery Magazine'den "Disarming" , Haziran 2011
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Charlaine Harris , The Sookie Stackhouse Companion
2011
- En İyi Roman Ödülü - Louise Penny , Ölülerini Göm
- En İyi İlk Roman ödülü - Hilary Davidson , Damage Done
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Duane Swierczynski , Son Kullanma Tarihi
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Crimes By Moonlight: Mysteries from the Dark Side'dan Dana Cameron , "Swing Shift"
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü — John Curran, Agatha Christie's Secret Notebooks
- Özel Hizmet ödülü — Ali Karim, Shots
Wildcard ödülleri:
- En İyi Çizgi Roman — Jason Starr , The Chill
- En İyi Web Sitesi / Blog — Lucinda Surber & Stan Ulrich, "Dur, Beni Öldürüyorsun!"
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Sara Paretsky
2010
- En İyi Roman Ödülü - Louise Penny , Acımasız Anlatma
- En İyi İlk Roman Ödülü - Sophie Littlefield , A Bad Day for Üzgünüm
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Bryan Gruley , Starvation Lake
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Hank Phillippi Ryan , "On the House", Quarry: Crime Stories by New England Writers
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — PD James , Talking About Detective Fiction
- Özel Hizmet ödülü — ödül verilmedi
2009
- En İyi Roman Ödülü - Michael Connelly , The Brass Verdict
- En İyi İlk Roman Ödülü - Stieg Larsson , Ejderha Dövmeli Kız
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Julie Hyzy , State of the Onion
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Sean Chercover, Hardcore Hardboiled'dan "A Sleep Not Like Death"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Jeffrey Marks , Anthony Boucher: A Biobibliography
- Özel Hizmet ödülü — Jon ve Ruth Jordan, Crimespree dergisinin yayıncıları ve editörleri
Wildcard ödülleri:
- En İyi Çocuk/Genç-yetişkin romanı — Chris Grabenstein , The Crossroads
- En İyi Kapak Resmi — Peter Mendelsund, Ejderha Dövmeli Kız
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Allen J. Hubin
2008
- En İyi Roman Ödülü - Laura Lippman , What the Dead Know
- En İyi İlk Roman ödülü - Tana French , Ormanda
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — PJ Parrish , A Thousand Bones
- En İyi Kısa Öykü ödülü - Laura Lippman, Dead Man's Hand'den "Hardly Knew Her"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Jon Lellenberg & Daniel Stashower & Charles Foley, Arthur Conan Doyle: A Life in Letters
- Özel Hizmet ödülü — Jon ve Ruth Jordan, Crimespree dergisinin yayıncıları ve editörleri
Wildcard ödülleri:
- En İyi Web Sitesi / Blog — Lucinda Surber & Stan Ulrich, "Dur, Beni Öldürüyorsun!"
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Robert Rosenwald ve Barbara G. Peters
2007
- En İyi Roman Ödülü - Laura Lippman , No Good Deeds
- En İyi İlk Roman Ödülü - Louise Penny , Natürmort
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü - Dana Cameron , Ashes and Bones
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Simon Wood, "Babamın Sırrı", Crimespree Magazine B'con 2006 Special Ed, s. 20-22'den
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Jim Huang & Austin Lugar – Mystery Muses
- Özel Hizmet ödülü — Jim Huang, Crum Creek Press ve The Mystery Company
Wildcard ödülleri:
- Yaşam Boyu Başarı ödülü - James Sallis
2006
- En İyi Roman Ödülü - William Kent Krueger , Mercy Falls
- En İyi İlk Roman ödülü - Chris Grabenstein , Tilt-a-Whirl
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Reed Farrel Coleman , The James Deans
- En İyi Kısa Öykü ödülü - Greatest Hits'ten Barbara Seranella , "Yanlış Yönlendirme"
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Marv Lachman, The Heirs of Anthony Boucher
- Özel Hizmet ödülü — Janet Rudolph, Mystery Readers International
Wildcard ödülleri:
- En İyi Hayran Yayını — Jon ve Ruth Jordan, Crimespree Dergisi
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Robert B. Parker
2005
- En İyi Roman Ödülü - William Kent Krueger , Blood Hollow
- En İyi İlk Roman ödülü — Harley Jane Kozak , Dating Dead Men
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Jason Starr , Twisted City
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Chesapeake Crimes'dan Elaine Viets , "Wedding Knife"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Max Allan Collins & et al. , Erkek Macera Dergileri
- Özel Hizmet ödülü — ödül verilmedi
Wildcard ödülleri:
- En İyi Kapak resmi — Sohrab Habibion, Brooklyn Noir
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Bill Pronzini & Marcia Muller
2004
- En İyi Roman Ödülü - Laura Lippman , Every Secret Thing
- En İyi İlk Roman ödülü - PJ Tracy , Monkeewrench
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Robin Burcell, Deadly Legacy
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Blood on They Hands'den Rhys Bowen , "Doppelganger"
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Gary Warren Niebuhr, Made Mine a Mystery: A Reader's Guide to Mystery and Detective Fiction
- Özel Hizmet ödülü — ödül verilmedi
Wildcard ödülleri:
- En İyi Genç-yetişkin gizemi - JK Rowling , Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
- En İyi Tarihsel Gizem - Rhys Bowen , For The Love of Mike
2003
- En İyi Roman Ödülü - Michael Connelly , City of Bones
- En İyi İlk Roman Ödülü - Julia Spencer-Fleming , Kasvetli Kış Ortasında
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Robin Burcell, Fatal Truth
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Much Ado About Murder'dan Marcia Talley , "Too Many Cooks"
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Jim Huang, They Died in Vain: Overlooked, Underappreciated and Forgotten Mystery Romanels
- Özel Hizmet ödülü — ödül verilmedi
Wildcard ödülleri:
- En İyi Kapak resmi — Christopher Voelker'in fotoğrafından Michael Kellner , Measures of Poison
2002
- En İyi Roman Ödülü - Dennis Lehane , Mystic River
- En İyi İlk Roman ödülü — CJ Box , Open Season
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü - Charlaine Harris , Dead Before Dark
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Bill Crider & Judy Crider, "Chocolate Moose", Death Dines'dan 8:30'da
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü - Tony Hillerman , Seldom Disappointed
- Özel Hizmet ödülü — Doris Ann Norris
Wildcard ödülleri:
- En İyi Kapak resmi — Michael Storrings, fotoğraftan Josef Beck , Reflecting the Sky
- En İyi Genç-yetişkin gizemi - Penny Warner , The Mystery of the Haunted Caves
2001
- En İyi Roman Ödülü - Val McDermid , A Place of Execution
- En İyi İlk Roman ödülü - Qiu Xiaolong , Death of a Red Heroine
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Kate Grilley, Death Dances to a Reggae Beat
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Edward D. Hoch , "The Problem of the Potting Shed", Ellery Queen's Mystery Magazine Temmuz 2000
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Jim Huang, Yüzyılın En Sevilen 100 Gizemi
Wildcard ödülleri:
- En İyi Antoloji / Kısa öykü koleksiyonu — Lawrence Block , Master's Choice II
- En İyi Hayran Yayını — Chris Aldrich & Lynn Kaczmarek, Mystery News
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Edward D. Hoch
2000
- En İyi Roman Ödülü - Peter Robinson , Kuru Bir Mevsimde
- En İyi İlk Roman Ödülü - Donna Andrews , Murder with Peacocks
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Laura Lippman , In Big Trouble
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Ellery Queen's Mystery Magazine Ocak 1999'dan Meg Chittenden, "Noir Lite"
- En İyi Eleştirel/Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Willetta L. Heising, Kadınları Saptamak (3. baskı)
Wildcard ödülleri:
- Yüzyılın En İyi Dizisi - Agatha Christie , Hercule Poirot dizisi
- Yüzyılın En İyi Yazarı - Agatha Christie
- Yüzyılın En İyi Romanı - Daphne Du Maurier , Rebecca
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Jane Langton
1999
- En İyi Roman Ödülü - Michael Connelly , Blood Work
- En İyi İlk Roman Ödülü - William Kent Krueger , Iron Lake
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Laura Lippman , Butchers Hill
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Barbara D'Amato, " Ellery Queen's Mystery Magazine Kasım 1998'den "Elbette Çikolatanın Bir Sebze Olduğunu Biliyorsunuz"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — George Easter, Deadly Pleasures Magazine
Wildcard ödülleri:
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Len & June Moffatt
1998
- En İyi Roman Ödülü - SJ Rozan , No Colder Place
- En İyi İlk Roman Ödülü - Lee Child , Killing Floor
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Rick Riordan , Big Red Tequila
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Jan Grape, "A Front Row Seat", Vengeance is Hers'den ve Edward D. Hoch, "One Bag of Coconuts", Ellery Queen's Mystery Magazine'den Kasım 1997
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü - ödül verilmedi
Wildcard ödülleri:
- En İyi Kapak resmi — Michael Kellner, Night Dogs
1997
- En İyi Roman Ödülü - Michael Connelly , Şair
- En İyi İlk Roman Ödülü - Dale Furutani , Death in Little Tokyo ve Terris McMahan Grimes, Başkasının Çocuğu
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü - Terris McMahan Grimes, Başkasının Çocuğu
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Malice Yurtiçi 5'ten Carolyn Wheat, "Kazalar Olacak"
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Willetta L. Heising, Kadınları Tespit Etmek 2: Kadınlar Tarafından Yazılmış Gizemli Seriler için Okuyucu Kılavuzu ve Kontrol Listesi
Wildcard ödülleri:
- En İyi Fanzin — Koltuk Dedektifi
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Donald E. Westlake
1996
- En İyi Roman Ödülü - Mary Willis Walker , Under the Beetle's Cellar
- En İyi İlk Roman Ödülü - Virginia Lanier , Death in Bloodhound Red
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Harlan Coben , Deal Breaker
- En İyi Kısa Öykü ödülü - Gar Anthony Haywood , Spooks, Spies, and Private Eyes'dan "And Pray Kimse Seni Görmesin "
- En İyi Eleştirel / Kurgu Dışı Çalışma ödülü — Kate Stine, The Koltuk Dedektifi Listeleri Kitabı, 2. Baskı
Wildcard ödülleri:
- En İyi Kapak Resmi — Pamela Patrick, The Body In The Transept
- En İyi Editör - Sara Ann Freed
- En İyi Dergi / Özet / İnceleme yayını — The Koltuk Dedektifi
- En İyi Film — Olağan Şüpheliler
- En İyi Yayıncı — St. Martin's Press
- En İyi Kısa Öykü koleksiyonu — Marcia Muller , The McCone Files: The Complete Sharon McCone Stories
- En İyi Gerçek Suç — Ann Rule , Dead By Sunset: Mükemmel Koca, Mükemmel Katil?
- En iyi TV programı — The X-Files
1995
- En İyi Roman Ödülü - Sharyn McCrumb , Bu Tepelerde Yürüyor
- En İyi İlk Roman Ödülü - Caleb Carr , The Alienist
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — ödül verilmedi
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Royal Crimes'dan Sharyn McCrumb, "The Monster of Glamis"
- En İyi Eleştirel Çalışma — BA Pike & J. Cooper, Crime Fiction, 2. Baskı
Wildcard ödülleri:
- En İyi Antoloji / Kısa Öykü koleksiyonu — Tony Hillerman , Gizemli Batı
- En İyi Film — Ucuz Roman
- En İyi Gerçek Suç — David Canter , Criminal Shadows: Inside the Mind of the Seri Killer
- En İyi TV Dizisi - Baş Şüpheli
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Ruth Rendell
1994
- En İyi Roman Ödülü - Marcia Muller , Gölgelerdeki Kurt
- En İyi İlk Roman ödülü — Nevada Barr , Track of the Cat
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — ödül verilmedi
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Susan Dunlap , Malice Domestic 2'den "Checkout"
- En İyi Eleştirel eser — Ed Gorman & Martin H. Greenberg & Larry Segriff, Cinayet Güzel Sanatlar: Gizem Okuyucunun Vazgeçilmez Arkadaşı
Wildcard ödülleri:
- En İyi Antoloji / Kısa Öykü koleksiyonu — Martin H. Greenberg, Mary Higgins Clark Malice Domestic 2'yi sunar
- En İyi Gerçek Suç — Ann Rule , Mezarına Bir Gül ve Diğer Gerçek Vakalar
- Yaşam Boyu Başarı ödülü - Tony Hillerman
1993
- En İyi Roman Ödülü - Margaret Maron , Bootlegger's Daughter
- En İyi İlk Roman Ödülü - Barbara Neely , Blanche on the Lam
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — ödül verilmedi
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Sisters in Crime 5'ten Diane Mott Davidson , "Soğuk Türkiye"
- En İyi Eleştirel eser — Ellen Nehr, Doubleday Crime Club Compendium 1928-1991
Wildcard ödülleri:
- En İyi Film — Ağlayan Oyun
- En İyi Gerçek Suç - Barbara D'Amato , Doktor, Cinayet, Gizem: Dr. John Branion Cinayet Davasının Gerçek Hikayesi
- Yaşam Boyu Başarı ödülü - Hammond Innes ve Ralph McInerny
1992
- En İyi Roman Ödülü - Peter Lovesey , The Last Detective
- En İyi İlk Roman Ödülü - Sue Henry , Murder on the Iditarod Trail
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — ödül verilmedi
- En İyi Kısa Öykü ödülü - A Woman's Eye'dan Liza Cody , "Lucky Dip"
- En İyi Kritik eser - Maxim Jakubowski , 100 Büyük Dedektif
Wildcard ödülleri:
- En İyi Antoloji / Kısa Öykü koleksiyonu — Sara Paretsky , Bir Kadının Gözü
- En İyi Gerçek Suç - David Simon , Homicide: A Year on the Killing Streets
- Yaşam Boyu Başarı ödülü - Charlotte MacLeod
1991
- En İyi Roman Ödülü - Sue Grafton , "G" Is for Gumshoe
- En İyi İlk Roman ödülü - Patricia Cornwell , Postmortem
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — James McCahery, Grave Undertaking & Rochelle Krich , Anne Şimdi Nerede?
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Sisters in Crime 2'den Susan Dunlap , "The Celestial Buffet"
- En İyi Eleştirel Çalışma — Jon L. Breen & Martin H. Greenberg , Synod Of Sleuths
Wildcard ödülleri:
- En İyi Sinema Filmi - Farz Edilen Masum
- En İyi Televizyon dizisi — Gizem!
- Yaşam Boyu Başarı Ödülü - William Campbell Gault
1990
- En İyi Roman Ödülü - Sarah Caudwell , The Sirens Sang of Murder
- En İyi İlk Roman ödülü - Karen Kijewski , Katwalk
- En İyi Ciltsiz Orijinal ödülü — Carolyn Hart , Honeymoon with Murder
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Sisters in Crime'dan Nancy Pickard , "Afraid All The Time"
Wildcard ödülleri:
- En İyi Film — Suçlar ve Kabahatler
- En İyi TV Dizisi — Müfettiş Morse
- Yaşam Boyu Başarı ödülü — Michael Gilbert
1989
- En İyi Roman Ödülü - Thomas Harris , Kuzuların Sessizliği
- En İyi İlk Roman Ödülü - Elizabeth George , A Great Deliverance
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Carolyn Hart , Something Wicked
- En İyi Kısa Öykü ödülü - ödül verilmedi
Wildcard ödülleri:
- Yaşam Boyu Başarı ödülü - Dorothy Salisbury Davis
1988
- En İyi Roman Ödülü - Tony Hillerman , Skinwalkers
- En İyi İlk Roman Ödülü - Gillian Roberts, Caught Dead in Philadelphia
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Robert Crais , The Monkey's Raincoat
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Robert Barnard , "Kahvaltı Televizyonu", Ellery Queen's Mystery Magazine , Ocak 1987
Wildcard ödülleri:
- En İyi Film — The Big Easy
- En İyi Dizi — Gizem!
1987
- En İyi Roman Ödülü - Sue Grafton , "C" Is for Corpse
- En İyi İlk Roman Ödülü - Bill Crider , Ölmek İçin Çok Geç
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü — Robert Wright Campbell , The Junkyard Dog
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Mean Streets'ten Sue Grafton , "The Parker Shotgun"
1986
- En İyi Roman Ödülü - Sue Grafton , "B" Is for Burglar
- En İyi İlk Roman Ödülü - Jonathan Kellerman , When the Bough Breaks
- En İyi Ciltsiz Orijinal Ödülü - Nancy Pickard , Cinayete Hayır Deyin
- En İyi Kısa Öykü ödülü — Linda Barnes , "Lucky Penny", The New Black Mask, No.3
Wildcard ödülleri:
- En İyi Film - Tanık
- En İyi TV Dizisi - Cinayet, O Yazdı
- Büyük Üstat - Barbara Mertz