2010 Kış Olimpiyatları'nda Amerika Birleşik Devletleri - United States at the 2010 Winter Olympics
2010 Kış Olimpiyatları'nda Amerika Birleşik Devletleri | |
---|---|
IOC kodu | Amerika Birleşik Devletleri |
NOC | Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Komitesi |
içinde Vancouver | |
yarışmacılar | 15 spor dalında 212 (120 erkek ve 92 kadın) |
Bayrak taşıyıcı |
Mark Grimmette (açılış töreni) Bill Demong (kapanış töreni) |
Madalyalar 3. sırada |
|
Kış Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
Amerika Birleşik Devletleri katıldı 2010 Kış Olimpiyatları içinde Vancouver , British Columbia, Kanada. ABD takımı, eşi görülmemiş 37 madalya kazanan tarihi bir Kış Oyunlarına sahipti. ABD Takımı'nın dokuz altın içeren madalya serisi, 1932 Lake Placid Oyunları'ndan bu yana ilk kez ABD'nin diğer tüm katılımcılardan daha fazla madalya kazandığına işaret etti.
ABD alp disiplini kayak takımı, 2006'daki hayal kırıklığı yaratan bir gösteriden, şimdiye kadarki en başarılı Olimpiyat performansını elde ederek toplam sekiz madalya toplayarak toparlandı . Lindsey Vonn yokuş aşağı yarışta altın madalya kazanan ilk Amerikalı kadın oldu; iken Bode Miller yanı sıra diğer iki madalya olarak kombine süper altın kazandıktan sonra tarihinin en başarılı ABD dağ kayakçı oldu. Julia Mancuso ve Andrew Weibrecht'in madalya kazanan performansları takımın başarısına katkıda bulundu.
In İskandinav kombine ABD takımı Amerika Birleşik Devletleri sporda tek madalya kazandı olmasaydı sırasında bir 86 yıllık hasreti sona erdi. Bill Demong bireysel büyük tepe/10 km'de altın madalya kazandı ve Johnny Spillane hem bireysel normal tepe/10 km'de hem de bireysel büyük tepe/10 km'de gümüş madalya kazandı. Demong, Spillane, Todd Lodwick ve Brett Camerota da takım etkinliğinde gümüş madalya kazandı.
Kısa mesafe sürat patencisi Apolo Ohno , Olimpiyat kariyerinde toplam sekiz madalya ile tarihin en süslü Amerikan Kış Olimpiyat sporcusu olarak Bonnie Blair'i geride bıraktı . Ohno, ABD bayrak takımına 5000 metre bayrak yarışında bronz için son hamleyi yaptı ve sırasıyla 1500 ve 1000 metre bireysel yarışlarında gümüş ve bronz madalya kazandı. Bayanlar 1000 metre gümüş madalyalı Katherine Reutter , hiçbir Amerikalı kadının bireysel bir kısa mesafe yarışında madalya almadığı 1994 yılına dayanan bir rekor kırdı.
Uzun pist sürat patencisi Shani Davis , 1000 metre yarışında arka arkaya altın kazanan ilk adam oldu. Davis ayrıca 1500 metrede gümüş madalya kazandı ve dört yıl önceki Olimpiyat sonuçlarını çoğalttı.
Artistik patenci Evan Lysacek , 1988'de Calgary'de Brian Boitano'dan bu yana Olimpiyat erkekler artistik patinaj şampiyonluğunu kazanan ilk Amerikalı oldu . Lysacek aynı zamanda Boitano'dan bu yana erkekler şampiyonluğunu kazanan ilk Rus olmayan veya Birleşik Takım patenci. Buz dansçıları Meryl Davis ve Charlie White , Amerika Birleşik Devletleri için bu disiplinde yalnızca ikinci gümüş madalya kazandı.
ABD snowboard takımı da genel olarak beş madalya toplayarak başarı elde etti. Shaun White , erkekler yarım boruda altın madalyasını, Seth Wescott'un da erkekler snowboard krosunda savundu . Hannah Teter ve Kelly Clark yarım boruda gümüş ve bronz madalya kazandı.
Pilot Steve Holcomb tarafından yönetilen ve "Gece Treni" lakaplı ABD-1 dört kişilik kızak takımı, 1948'deki St. Moritz Oyunlarından bu yana etkinlikte Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk altın madalyasını verdi . Holcomb'un sürüşü "süper- olarak tanımlandı. deha" , gümüş madalya kazanan Alman takımından Kevin Kuske tarafından . Brakeman Curtis Tomasevicz ve iticiler Steve Mesler ve Justin Olsen altın madalya ekibini tamamladı.
Amerika Birleşik Devletleri, bir Kış Olimpiyatları'nda tek bir ülkenin kazandığı en fazla madalya için yeni bir rekor kırarak 2010 Olimpiyat Oyunlarını tamamladı. Bir önceki rekor , 2002 Kış Olimpiyatları'nda Almanya tarafından kırılmıştı ; 2010 yılının son Olimpiyat etkinliğinde erkek hokey takımının kazandığı gümüş madalya ile ABD, Vancouver Oyunları'ndaki 37. madalyasını kazandı. Buna ek olarak, ABD takımı 13 ile bronz madalya için bir Kış Oyunları rekoru kırdı ve ABD'nin 15 gümüş madalyası, 2002'de Almanya tarafından belirlenen 16'lık rekordan sonra ikinci oldu.
madalyalılar
Aşağıdaki ABD yarışmacıları oyunlarda madalya kazandı. Aşağıdaki disipline göre bölümlerde madalya kazananların isimleri kalın harflerle yazılmıştır .
Alplerde kayak
Amerika Birleşik Devletleri erkek ve kadın takımları 26 Ocak 2010'da açıklandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Toplam | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|
Bode Miller | Yokuş aşağı | Yok | 1:54.40 | ||
Steven Nyman | 1:55.71 | 20 | |||
marco sullivan | 2:07.76 | 60 | |||
Andrew Weibrecht | 1:55.74 | 21 | |||
Will Brandenburg | kombine | 1:56.28 | 50.78 | 2:47.06 | 10 |
Ted Ligety | 1:55.06 | 50.76 | 2:45.82 | 5 | |
Bode Miller | 1:53.91 | 51.01 | 2:44.92 | ||
Andrew Weibrecht | 1:55.23 | 52.35 | 2:47.58 | 11 | |
Ted Ligety | süper-G | Yok | 1:31.70 | 19 | |
Bode Miller | 1:30.62 | ||||
marco sullivan | 1:32.09 | 23 | |||
Andrew Weibrecht | 1:30.65 | ||||
Tommy Ford | Dev slalom | 1:19.10 | 1:22.05 | 2:41.15 | 26 |
Ted Ligety | 1:17.87 | 1:21.24 | 2:39.11 | 9 | |
Bode Miller | DNF | ||||
Jake Zamansky | 1:19.85 | 1:22.50 | 2:42.35 | 31 | |
Jimmy Cochran | Slalom | 54.94 | DNF | ||
Nolan Kasper | 50.66 | 52.51 | 1:43.17 | 24 | |
Ted Ligety | DNF | ||||
Bode Miller | DNF |
- KADIN
atlet | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Toplam | Rütbe | |
---|---|---|---|---|---|---|
Stacey Cook | Yokuş aşağı | Yok | 1:46.98 | 11 | ||
Julia Mancuso | 1:44.75 | |||||
Alice McKennis | DSQ | |||||
Lindsey Vonn | 1:44.19 | |||||
Julia Mancuso | kombine | 1:24.96 | 45:12 | 2:10.08 | ||
Kaylin Richardson | 1:27.64 | 45.76 | 2:13.40 | 17 | ||
Leanne Smith | 1:27.27 | 46.70 | 2:13.97 | 21 | ||
Lindsey Vonn | 1:24.16 | DNF | ||||
Julia Mancuso | süper-G | Yok | 1:21.50 | 9 | ||
Chelsea Marshall | DNF | |||||
Leanne Smith | 1:23.05 | 18 | ||||
Lindsey Vonn | 1:20.88 | |||||
Julia Mancuso | Dev slalom | 1:16.42 | 1:11.24 | 2:27.66 | 8 | |
Megan McJames | 1:18.30 | 1:14.68 | 2:32.98 | 32 | ||
Sarah Schleper | 1:16.19 | 1:12.17 | 2:28.36 | 14 | ||
Lindsey Vonn | DNF | |||||
Hailey Dükü | Slalom | 54.02 | 54.67 | 1:48.69 | 30 | |
Megan McJames | 54.41 | DNF | ||||
Sarah Schleper | 51.83 | 54.05 | 1:45.88 | 16 | ||
Lindsey Vonn | DNF |
Biatlon
Amerika Birleşik Devletleri, genel Dünya Kupası sıralamasındaki ilk 30 statülerine göre 2010 Olimpiyatları için üç erkek ve bir kadın ön eleme yaptı. Kalan erkek ve kadın takımları , Almanya'nın Altenberg kentinde IBU kupa yarışlarının tamamlanmasının ardından 11 Ocak 2010'da resmen açıklandı .
- erkekler
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
Lowell Bailey | 10 km sürat koşusu | 26:26.6 | 36 |
Tim Burke | 26:54.8 | 47 | |
Jay Hakkinen | 27:17.4 | 54 | |
Jeremy Teela | 25:21.7 | 9 | |
Lowell Bailey | 12,5 km takip | 36:34.0 | 36 |
Tim Burke | 37:26.8 | 46 | |
Jay Hakkinen | 40:33.2 | 57 | |
Jeremy Teela | 35:45.4 | 24 | |
Lowell Bailey | 20 km bireysel | 54:23.1 | 57 |
Tim Burke | 53:22.6 | 45 | |
Jay Hakkinen | 57:01.8 | 76 | |
Wynn Roberts | 58:49.2 | 86 | |
Tim Burke | 15 km toplu başlangıç | 36:44.7 | 18 |
Jeremy Teela | 38:36.1 | 29 | |
Lowell Bailey Tim Burke Jay Hakkinen Jeremy Teela |
4 x 7,5 km röle | 1:27:58,3 | 13 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|
lanny barnes | 7,5 km sürat koşusu | 23:26.0 | 78 |
Haley Johnson | 23:35.4 | 80 | |
Laura Spector | 23:18.1 | 77 | |
Sara Studebaker | 22:05.3 | 45 | |
Sara Studebaker | 10 km takip | 35.00.1 | 46 |
lanny barnes | 15 km bireysel | 43:31.8 | 23 |
Haley Johnson | 47:19.4 | 66 | |
Laura Spector | 47:19.3 | 65 | |
Sara Studebaker | 44:27.3 | 34 | |
4 x 6 km röle |
Lanny Barnes Haley Johnson Laura Spector Sara Studebaker |
1:15:47.5 | 17 |
yarış kızağı
ABD, her üç etkinlikte de üç kızağı hak etti .
- erkekler
Sporcular (ilk listelenen sürücü) |
Kızak | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |||
Steve Holcomb Curtis Tomasevicz |
ABD I | İki adam | 51.89 | 6 | 52.04 | 4 | 51.98 | 5 | 52.03 | 7 | 3:27.94 | 6 |
John Napier Steven Langton |
ABD II | 52.28 | 12 | 52.45 | 11 | 52.31 | 11 | 52.36 | 10 | 3:29.40 | 20 | |
Mike Kohn Nick Cunningham |
ABD III | 52.47 | 16 | 52.71 | 14 | 52.25 | 12 | 52.35 | 9 | 3:29.78 | 12 | |
Steve Holcomb Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz |
ABD I | dört kişilik | 50.89 | 1 | 50.86 | 1 | 51.19 | 1 | 51.52 | 3 | 3:24.46 | |
John Napier Charles Berkeley Steven Langton Christopher Fogt |
ABD II | 51.30 | 7 | 53.41 | 20 | DNS | ||||||
Mike Kohn Jamie Moriarty Bill Schuffenhauer Nick Cunningham |
ABD III | 51.69 | 15 | 51.42 | 11 | 52.10 | 13 | 52.11 | 13 | 3:27.32 | 13 |
- KADIN
Sporcular (ilk listelenen sürücü) |
Kızak | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |||
Shauna Rohbock Michelle Rzepka |
ABD I | iki kadın | 53.73 | 7 | 53.36 | 7 | 53.53 | 5 | 53.44 | 4 | 3:34.06 | 6 |
Erin Pac Elana Meyers |
ABD II | 53.28 | 2 | 53.05 | 2 | 53.29 | 2 | 53.78 | 8 | 3:33.40 | ||
Bree Schaaf Emily Azevedo |
ABD III | 53.76 | 8 | 53.33 | 6 | 53.56 | 6 | 53.40 | 3 | 3:34.05 | 5 |
Kros kayağı
Amerika Birleşik Devletleri erkek ve kadın takımları 19 Ocak 2010'da açıklandı. Amerika Birleşik Devletleri'nin üç otomatik eleme maçı vardı. Olimpiyat rıhtımlarının yeniden tahsis edilmesinden sonra, ABD'nin dört adede kadar ilave yer alması bekleniyor.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Klasik | serbest stil | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Kris Freeman | 15 km serbest stil | Yok | 36:41.6 | 59 | |||
Simi Hamilton | 37:30.5 | 64 | |||||
Garrott Kuzzy | 36:41.5 | 58 | |||||
James Southam | 35:58,2 | 48 | |||||
Kris Freeman | 30 km takip | 43:17.1 | 48 | 39:16.1 | 39 | 1:23:02,6 | 45 |
James Southam | 41:29.5 | 34 | 38:47.7 | 34 | 1:20:46.2 | 34 | |
Kris Freeman | 50 km klasik | Yok | DNF | ||||
James Southam | 2:10:08.3 | 28 | |||||
Simi Hamilton Torin Koos Garrott Kuzzy Andrew Newell |
4 x 10 km röle | Yok | 1:51:27.7 | 13 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | Klasik | serbest stil | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Morgan Arritola | 10 km serbest stil | Yok | 27:04.4 | 34 | |||
holly brooks | 27:17.6 | 42 | |||||
Caitlin Compton | 26:49.1 | 30 | |||||
Liz Stephen | 27:41.1 | 50 | |||||
Morgan Arritola | 15 km takip | 23:06,6 | 43 | 19:50.5 | 24 | 43:25.9 | 38 |
holly brooks | 23:38.2 | 53 | 21:31.9 | 58 | 45:38.8 | 56 | |
Caitlin Compton | 24:01.2 | 56 | 19:46.8 | 23 | 44:23.3 | 43 | |
Liz Stephen | 24:21.3 | 60 | 21:05.3 | 52 | 45:53.8 | 58 | |
Morgan Arritola | 30 km klasik | Yok | DNF | ||||
holly brooks | 1:38:14.5 | 36 | |||||
Kikkan Randall | 1:34:59.0 | 24 | |||||
Morgan Arritola Holly Brooks Caitlin Compton Kikkan Randall |
4 x 5 km röle | Yok | 58:57.5 | 11 |
- sürat koşusu
- erkekler
Sporcular | Etkinlik | Vasıf | Çeyrek finaller | yarı finaller | Finaller | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Simi Hamilton | sürat koşusu | 3:41.53 | 29 S | 3:43.4 | 6 | ilerlemedi | |||
Torin Koos | 3:42.72 | 36 | ilerlemedi | ||||||
Garrott Kuzzy | 3:47.46 | 47 | ilerlemedi | ||||||
Andrew Newell | 3:46.77 | 45 | ilerlemedi | ||||||
Torin Koos Andrew Newell |
Takım sürat koşusu | Yok | 18:43.7 | 2 S | 19:21.6 | 9 |
- KADIN
Sporcular | Etkinlik | Vasıf | Çeyrek finaller | yarı finaller | Finaller | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
holly brooks | sürat koşusu | 3:52.51 | 38 | ilerlemedi | |||||
Kikkan Randall | 3:44.97 | 10 S | 3:39.40 | 3 q | 3:45.90 | 4 | ilerlemedi | ||
Caitlin Compton Kikkan Randall |
Takım sürat koşusu | Yok | 18:48.9 | 3 S | 18:51.6 | 6 |
kıvırma
Amerika Birleşik Devletleri hem erkekler hem de kadınlar turnuvalarında bir takım hak kazandı.
- Özet
Takım | Etkinlik | Grup aşaması | bağ bozan | Yarı final | Final / BM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
John Shuster John Benton Jeff Isaacson Jason Smith Chris Plys |
Erkekler turnuvası |
GER L 5–7 |
NOR L 5-6 |
SUI L 6–7 |
DEN L 6–7 |
FRA W 4–3 |
SWE W 8-7 |
GBR L 2–4 |
CAN L 2–7 |
CHN L 5-11 |
10 | ilerlemedi | |||
Debbie McCormick Natalie Nicholson Nicole Joraanstad Allison Pottinger Tracy Sachtjen |
kadın turnuvası |
JPN L 7-9 |
GER L 5-6 |
DEN L 6–7 |
RUS W 6-4 |
GBR W 6-5 |
CAN L 2–9 |
SWE L 3-9 |
CHN L 5-6 |
SUI L 3-10 |
10 | ilerlemedi |
Erkekler turnuvası
İsim | Konum | Doğum tarihi | Konut |
---|---|---|---|
John Shuster | Atlamak | 3 Kasım 1982 | Chisholm, Minnesota |
John Benton | Öncülük etmek | 23 Haziran 1969 | Stillwater, Minnesota |
Jeff Isaacson | Saniye | 14 Temmuz 1983 | Aurora, Minnesota |
Jason Smith | Üçüncü | 18 Eylül 1983 | Robbinsdale, Minnesota |
Chris Plys | Alternatif | 13 Ağustos 1987 | Duluth, Minnesota |
Phil Drobnick | Baş antrenör | 9 Ekim 1980 | Virginia, Minnesota |
- Puan Durumu
Nihai yuvarlak robin sıralamaları
Anahtar | |
---|---|
Playoff'a kalan takımlar | |
Beraberliği bozacak takımlar |
Ülke
|
Atlamak | W | L | PF | PA | Kazanılan biter |
Kayıp biter |
Boş uçlar |
çalıntı biter |
Atış % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kevin Martin | 9 | 0 | 75 | 36 | 36 | 28 | 14 | 2 | %85 |
Norveç | Thomas Ulsrud | 7 | 2 | 64 | 43 | 40 | 32 | 15 | 7 | %84 |
İsviçre | Ralph Stöckli | 6 | 3 | 53 | 45 | 35 | 33 | 20 | 8 | %81 |
İsveç | Niklas Edin | 5 | 4 | 50 | 52 | 34 | 36 | 20 | 6 | %82 |
Büyük Britanya | David Murdoch | 5 | 4 | 57 | 44 | 35 | 29 | 20 | 9 | %81 |
Almanya | Andy Kapp | 4 | 5 | 48 | 60 | 35 | 38 | 11 | 9 | %75 |
Fransa | Thomas Dufour | 3 | 6 | 31 | 58 | 22 | 34 | 16 | 7 | %73 |
Çin | Wang Fengchun | 2 | 7 | 52 | 60 | 37 | 37 | 9 | 7 | %77 |
Danimarka | Ulrik Schmidt | 2 | 7 | 40 | 57 | 31 | 29 | 12 | 6 | %78 |
Amerika Birleşik Devletleri | John Shuster | 2 | 7 | 43 | 59 | 32 | 41 | 18 | 9 | %76 |
- Fikstür ve sonuçlar
|
|
kadın turnuvası
kadın takımı
İsim | Konum | Doğum tarihi | Konut |
---|---|---|---|
Debbie McCormick | Atlamak | 18 Ocak 1974 | Rio, Wisconsin |
Natalie Nicholson | Öncülük etmek | 10 Mart 1976 | Bemidji, Minnesota |
Nicole Joraanstad | Saniye | 10 Kasım 1980 | Madison, Wisconsin |
allison pottinger | Üçüncü | 5 Temmuz 1973 | Eden Prairie, Minnesota |
Tracy Sachtjen | Alternatif | 20 Şubat 1969 | Lodi, Wisconsin |
Wally Henry | Baş antrenör | 5 Mayıs 1947 | Madison, Wisconsin |
- Puan Durumu
Nihai yuvarlak robin sıralamaları
Anahtar | |
---|---|
Playoff'a kalan takımlar |
Ülke
|
Atlamak | W | L | PF | PA | Kazanılan biter |
Kayıp biter |
Boş uçlar |
çalıntı biter |
Atış % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | cheryl bernard | 8 | 1 | 56 | 37 | 40 | 29 | 20 | 13 | %81 |
İsveç | Anette Norberg | 7 | 2 | 56 | 52 | 36 | 36 | 13 | 5 | %79 |
Çin | Wang Bingyu | 6 | 3 | 61 | 47 | 39 | 37 | 12 | 7 | %74 |
İsviçre | Mirjam Ott | 6 | 3 | 67 | 48 | 40 | 36 | 7 | 12 | %76 |
Danimarka | Angelina Jensen | 4 | 5 | 49 | 61 | 31 | 40 | 15 | 5 | %74 |
Almanya | Andrea Schöpp | 3 | 6 | 52 | 56 | 35 | 40 | 15 | 4 | %75 |
Büyük Britanya | Havva Muirhead | 3 | 6 | 54 | 59 | 36 | 41 | 11 | 10 | %75 |
Japonya | Moe Meguro | 3 | 6 | 64 | 70 | 36 | 37 | 13 | 5 | %73 |
Rusya | Liudmila Privivkova | 3 | 6 | 53 | 60 | 36 | 40 | 14 | 13 | %77 |
Amerika Birleşik Devletleri | Debbie McCormick | 2 | 7 | 43 | 65 | 36 | 36 | 12 | 12 | %77 |
- Fikstür ve sonuçlar
|
|
Artistik patinaj
Amerika Birleşik Devletleri tek erkeklerde üç, tek bayanlarda iki, çift patende iki ve buz dansında üç olmak üzere toplam 16 sporcuya hak kazandı.
- Bireysel
Sporcu(lar) | Etkinlik | SP | FS | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Jeremy Abbott | Erkeklerin | 69.40 | 15 | 149.56 | 9 | 218.96 | 9 |
Evan Lysacek | 90.30 | 2 | 167.37 | 1 | 257.67 | ||
Johnny Weir | 82.10 | 6 | 156.77 | 6 | 238.87 | 6 | |
rachael düz | Hanımlar' | 64.64 | 5 | 117.85 | 8 | 182.49 | 7 |
Mirai Nagasu | 63.76 | 6 | 126.39 | 5 | 190.15 | 4 |
- Karışık
Sporcu(lar) | Etkinlik | CD | SP / OD | FS / FD | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | ||
Caydee Denney / Jeremy Barrett | çiftler | Yok | 53.26 | 14 | 105.07 | 12 | 158.33 | 13 | |
Amanda Evora / Mark Ladwig | 57.86 | 10 | 114.06 | 10 | 171.92 | 10 | |||
Meryl Davis / Charlie Beyaz | buz dansı | 41.47 | 3 | 67.08 | 2 | 107.19 | 2 | 215.74 | |
Tanith Belbin / Benjamin Agosto | 40.83 | 4 | 62.50 | 4 | 99.74 | 4 | 203.07 | 4 | |
Emily Samuelson / Evan Bates | 31.37 | 14 | 53.99 | 11 | 88.94 | 11 | 174,30 | 11 |
Serbest stil kayak
ABD Olimpiyat serbest stil takımı 26 Ocak 2010'da açıklandı.
- Antenler
- erkekler
atlet | Etkinlik | eleme | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 atlama | 2 atlama | Toplam | 1 atlama | 2 atlama | Toplam | ||||||||
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe |
Scotty Bahrke | Antenler | 82.52 | 22 | 86.20 | 22 | 168.72 | 23 | ilerlemedi | |||||
Matt DePeters | 101.84 | 18 | 100.64 | 19 | 202.48 | 17 | ilerlemedi | ||||||
Dylan Ferguson | DNS (hastalık) | ||||||||||||
Jeret Peterson | 119.47 | 8 | 117.87 | 7 | 237,34 | 5 S | 118.59 | 5 | 128.62 | 3 | 247.21 | ||
Ryan St Onge | 122.57 | 6 | 118.10 | 6 | 240.67 | 2 S | 115.27 | 8 | 124.66 | 5 | 239.93 | 4 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | eleme | son | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 atlama | 2 atlama | Toplam | 1 atlama | 2 atlama | Toplam | ||||||||
Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe | Puan | Rütbe |
Ashley Caldwell | Antenler | 76.66 | 16 | 82.68 | 8 | 162.34 | 12 S | 86.53 | 10 | 84.57 | 8 | 171.10 | 10 |
Emily Aşçı | 86.31 | 12 | 93.94 | 3 | 180.25 | 5 S | 65.03 | 11 | 83.89 | 9 | 148.92 | 11 | |
Jana Lindsey | 64.10 | 19 | 87.59 | 5 | 151,69 | 17 | ilerlemedi | ||||||
dantelli şnorkel | 87.77 | 10 | 81.74 | 10 | 169.51 | 6 S | 89.88 | 8 | 83.01 | 10 | 172.89 | 9 |
- Moğollar
- erkekler
atlet | Etkinlik | eleme | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Puan | Rütbe | Zaman | Puan | Rütbe | ||
Patrick Deneen | Moğollar | 24.39 | 23.97 | 10 S | RNS | =19 | |
Michael Morse | 26.06 | 23.08 | 19 S | 24.45 | 23.38 | 15 | |
Nate Roberts | 24.23 | 23.22 | 16 S | RNS | =19 | ||
Bryon Wilson | 24.01 | 25.06 | 3 S | 24.00 | 26.08 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | eleme | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Puan | Rütbe | Zaman | Puan | Rütbe | ||
Shannon Bahrke | Moğollar | 29.74 | 24.27 | 6 S | 27.90 | 25.43 | |
hannah kearney | 27.97 | 25.96 | 1 S | 27.86 | 26.63 | ||
Heather McPhie | 28.62 | 25.03 | 3 S | 30.92 | 14.52 | 18 | |
Michelle Roark | 29.64 | 23.98 | 7 S | 32.27 | 15.90 | 17 |
- Kayak haçı
atlet | Etkinlik | eleme | 1/8 final | Çeyrek finaller | yarı finaller | Finaller | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Konum | Konum | Konum | Konum | Rütbe | ||
Casey Puckett | Erkekler kayaklı çapraz | 1:14.35 | 12 S | 4 | ilerlemedi | 23 | ||
Daron Rahlves | 1:14.91 | 15 S | 3 | ilerlemedi | 28 |
Buz Hokeyi
- Özet
Takım | Etkinlik | Grup aşaması | Eleme playoff |
Çeyrek final | Yarı Final / Pl. | Final / BM / Pl. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Muhalefet Puanı |
Rütbe | ||
Amerika Birleşik Devletleri erkekler | Erkekler turnuvası |
İsviçre W 3-1 |
Norveç W 6-1 |
Kanada W 5-3 |
1 QF | Hoşçakal |
İsviçre W 2-0 |
Finlandiya W 6-1 |
Kanada L 2–3 Uzatma |
|
Amerika Birleşik Devletleri kadın | kadın turnuvası |
Çin W 12-1 |
Rusya W 13-0 |
Finlandiya W 6-0 |
1 SF | Yok |
İsveç W 9-1 |
Kanada L 0-2 |
Erkekler turnuvası
- kadro
Aşağıdaki 2010 Kış Olimpiyatları erkekler buz hokeyi turnuvasında Amerikan kadrosudur.
Numara. | konum | İsim | Boy uzunluğu | Ağırlık | Doğum günü | doğum yeri | 2009-10 takımı |
---|---|---|---|---|---|---|---|
39 | G | Ryan Miller | 188 cm (6 ft 2 inç) | 75 kg (165 lb) | 17 Temmuz 1980 | Doğu Lansing, MI | Bufalo Kılıçları ( NHL ) |
29 | G | Jonathan Hızlı | 185 cm (6 ft 1 inç) | 91 kg (201 lb) | 21 Ocak 1986 | Hamden, CT | Los Angeles Kings ( NHL ) |
30 | G | Tim Thomas | 180 cm (5 ft 11 inç) | 91 kg (201 lb) | 15 Nisan 1974 | Davison, MI | Boston Bruins ( NHL ) |
4 | NS | Tim Gleason | 183 cm (6 ft 0 inç) | 98 kg (216 lb) | 29 Ocak 1983 | Clawson, MI | Carolina Hurricanes ( NHL ) |
6 | NS | Erik Johnson | 193 cm (6 ft 4 inç) | 107 kg (236 lb) | 21 Mart 1988 | Bloomington, ABD | Louis Blues ( NHL ) |
3 | NS | Jack Johnson | 185 cm (6 ft 1 inç) | 102 kg (225 lb) | 13 Ocak 1987 | Indianapolis, IN | Los Angeles Kings ( NHL ) |
44 | NS | Brooks Orpik | 188 cm (6 ft 2 inç) | 99 kg (218 lb) | 26 Eylül 1980 | San Francisco, Kaliforniya | Pittsburgh Penguenleri ( NHL ) |
28 | NS | Brian Rafalski -Bir | 178 cm (5 ft 10 inç) | 87 kg (192 lb) | 28 Eylül 1973 | Sevgili Doğan, MI | Detroit Red Wings ( NHL ) |
20 | NS | Ryan Suter -Bir | 185 cm (6 ft 1 inç) | 88 kg (194 lb) | 21 Ocak 1985 | Madison, WI | Nashville Avcıları ( NHL ) |
19 | NS | Ryan Whitney | 190 cm (6 ft 3 inç) | 95 kg (209 lb) | 19 Şubat 1983 | Scituate, MA | Anaheim Ördekleri ( NHL ) |
42 | F | David Backes | 191 cm (6 ft 3 inç) | 102 kg (225 lb) | 1 Mayıs 1984 | Blaine, MN | Louis Blues ( NHL ) |
32 | F | Dustin Brown -Bir | 183 cm (6 ft 0 inç) | 94 kg (207 lb) | 4 Kasım 1984 | Ithaca, NY | Los Angeles Kings ( NHL ) |
24 | F | Ryan Callahan | 180 cm (5 ft 11 inç) | 84 kg (185 lb) | 21 Mart 1985 | Rochester, NY | New York Rangers ( NHL ) |
23 | F | Chris Drury | 179 cm (5 ft 10 inç) | 86 kg (190 lb) | 20 Ağustos 1976 | Trumbull, BT | New York Rangers ( NHL ) |
88 | F | Patrick Kane | 178 cm (5 ft 10 inç) | 81 kg (179 lb) | 19 Kasım 1988 | Bufalo, NY | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
17 | F | Ryan Kesler | 188 cm (6 ft 2 inç) | 92 kg (203 lb) | 31 Ağustos 1984 | Livonia, MI | Vancouver Canucks ( NHL ) |
81 | F | Phil Kessel | 180 cm (5 ft 11 inç) | 82 kg (181 lb) | 2 Ekim 1987 | Madison, WI | Toronto Maple Leafs ( NHL ) |
15 | F | Jamie Langenbrunner -C | 185 cm (6 ft 1 inç) | 91 kg (201 lb) | 24 Temmuz 1975 | Klozet, MN | New Jersey Şeytanları ( NHL ) |
12 | F | Ryan Malone | 193 cm (6 ft 4 inç) | 102 kg (225 lb) | 1 Aralık 1979 | Pittsburgh, Pensilvanya | Tampa Bay Yıldırım ( NHL ) |
9 | F | Zach Parise -A | 180 cm (5 ft 11 inç) | 86 kg (190 lb) | 28 Temmuz 1984 | Önceki Göl, MN | New Jersey Şeytanları ( NHL ) |
16 | F | Joe Pavelski | 180 cm (5 ft 11 inç) | 88 kg (194 lb) | 11 Temmuz 1984 | Plover, WI | San Jose Köpekbalıkları ( NHL ) |
54 | F | Bobby Ryan | 188 cm (6 ft 2 inç) | 97 kg (214 lb) | 17 Mart 1987 | Kiraz Tepesi, NJ | Anaheim Ördekleri ( NHL ) |
26 | F | Paul Stastny | 183 cm (6 ft 0 inç) | 93 kg (205 lb) | 27 Aralık 1985 | Quebec Şehri , QC , Kanada | Colorado Çığ ( NHL ) |
Savunmacılar Paul Martin ve Mike Komisarek başlangıçta seçildi, ancak yaralanmalar nedeniyle Ryan Whitney ve Tim Gleason tarafından değiştirildi .
- Grup oyunu
Amerika Birleşik Devletleri A Grubu'na çekildi.
- Puan Durumu
Takım
|
doktor | W | OTW | OTL | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amerika Birleşik Devletleri | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 14 | 5 | +9 | 9 |
Kanada | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 14 | 7 | +7 | 5 |
İsviçre | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 8 | 10 | -2 | 3 |
Norveç | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 5 | 19 | -14 | 1 |
Tüm saatler yereldir ( UTC-8 ).
16 Şubat 2010
12:00 |
Amerika Birleşik Devletleri |
3–1 (1–0, 2–0, 0–1) |
İsviçre |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 16.706 |
Oyun referansı | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ryan Miller | kaleciler | Jonas Hiller |
Hakemler: Vyacheslav Bulanov Dan O'Halloran Yan hakemler: Jean Morin Yuri Oskirko |
|||||||||||
| ||||||||||||||
4 dakika | cezalar | 6 dakika | ||||||||||||
24 | çekim | 15 |
18 Şubat 2010
12:00 |
Amerika Birleşik Devletleri |
6–1 (2–0, 1–1, 3–0) |
Norveç |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 16.710 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ryan Miller | kaleciler | Pål Grotnes |
Hakemler: Marc Joannette Guy Pellerin Yan hakemler: Petr Blümel Jean Morin |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 dakika | cezalar | 10 dk | |||||||||||||||||||||
39 | çekim | 11 |
21 Şubat 2010
16:40 |
Kanada |
3-5 (1-2, 1-1, 1-2) |
Amerika Birleşik Devletleri |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 16,910 |
Oyun referansı | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Martin Brodeur | kaleciler | Ryan Miller |
Hakemler: Chris Rooney Brad Watson Yan hakemler: Thor Nelson Jay Sharrers |
|||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
8 dakika | cezalar | 6 dakika | ||||||||||||||||||||||||
45 | çekim | 23 |
Amerika Birleşik Devletleri, grup aşamasında üç kural galibiyetinden dokuz puan aldıktan sonra playoff turunda en iyi takım oldu. İsviçre'nin bir çatışmada kazandığı İsviçre ve Beyaz Rusya elemeleri playoff'unun galibiyle karşı karşıya geldiler .
- Çeyrek final
24 Şubat 2010
12:00 |
Amerika Birleşik Devletleri |
2–0 (0–0, 0–0, 2–0) |
İsviçre |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 17.536 |
Oyun referansı | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ryan Miller | kaleciler | Jonas Hiller |
Hakemler: Paul Devorski Peter Ország Yan hakemler: Shane Heyer Felix Winnekens |
|||||
| ||||||||
6 dakika | cezalar | 8 dakika | ||||||
44 | çekim | 19 |
- Yarı final
26 Şubat 2010
12:00 |
Amerika Birleşik Devletleri |
6–1 (6–0, 0–0, 0–1) |
Finlandiya |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 17.602 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ryan Miller (48:29 dışarı) / Tim Thomas ( 48:29 dışarı ) | kaleciler | Miikka Kiprusoff (çıkış 10:08) / Niklas Bäckström (10: 08'de ) |
Hakemler: Dan O'Halloran Marcus Vinnerborg Yan hakemler: Petr Blümel Shane Heyer |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 dakika | cezalar | 20 Dakika | |||||||||||||||||||||
25 | çekim | 25 |
- Altın madalya oyunu
28 Şubat 2010
12:15 |
Amerika Birleşik Devletleri |
2–3 ( OT ) (0–1, 1–1, 1–0, 0–1) |
Kanada |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 17,748 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ryan Miller | kaleciler | Roberto Luongo |
Hakemler: Bill McCreary Dan O'Halloran Yan hakemler: Stefan Fonselius Jean Morin |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 dakika | cezalar | 4 dakika | |||||||||||||||
36 | çekim | 39 |
kadın turnuvası
- kadro
Aşağıdaki 2010 Kış Olimpiyatları bayanlar buz hokeyi turnuvasındaki Amerikan kadrosudur.
Konum | İsim | Boy uzunluğu | Ağırlık | Doğum günü | doğum yeri | 2009-10 takımı |
---|---|---|---|---|---|---|
G | Brianne McLaughlin | 174 cm (5 ft 9 inç) | 59 kg (130 lb) | 20 Haziran 1987 | Sheffield, Ohio | Robert Morris Kolonileri |
G | Molly Schaus | 174 cm (5 ft 9 inç) | 67 kg (148 lb) | 29 Temmuz 1988 | Natic, Massachusetts | boston kartalları |
G | Jessie Vetter | 174 cm (5 ft 9 inç) | 77 kg (170 lb) | 19 Aralık 1985 | Cottage Grove, Wisconsin | Wisconsin Porsukları |
NS | Kacey Bellamy | 174 cm (5 ft 9 inç) | 65 kg (143 lb) | 22 Nisan 1987 | Westfield, Massachusetts | New Hampshire Yaban Kedileri |
NS | Caitlin Cahow | 163 cm (5 ft 4 inç) | 71 kg (157 lb) | 20 Mayıs 1985 | New Haven, Connecticut | Harvard Kızıl |
NS | Lisa Chesson | 169 cm (5 ft 7 inç) | 69 kg (152 lb) | 18 Ağustos 1986 | Plainfield, Illinois | Ohio Eyaleti Buckeyes |
NS | Molly Engström | 175 cm (5 ft 9 inç) | 81 kg (179 lb) | 1 Mart 1983 | Siren, Wisconsin | Wisconsin Porsukları |
NS | Angela Ruggiero -Bir | 175 cm (5 ft 9 inç) | 87 kg (192 lb) | 3 Ocak 1980 | Los Angeles , Kaliforniya | Harvard Kızıl |
NS | Kerry Weiland | 163 cm (5 ft 4 inç) | 64 kg (141 lb) | 18 Ekim 1980 | Palmer, Alaska | Wisconsin Porsukları |
F | Julie Chu -Bir | 174 cm (5 ft 9 inç) | 67 kg (148 lb) | 13 Mart 1982 | Bridgeport, Connecticut | Harvard Kızıl |
F | Natalie Darwitz -C | 160 cm (5 ft 3 inç) | 62 kg (137 lb) | 13 Ekim 1983 | Eagan, Minnesota | Minnesota Altın Gophers |
F | Meghan Duggan | 175 cm (5 ft 9 inç) | 74 kg (163 lb) | 3 Eylül 1987 | Danvers, Massachusetts | Wisconsin Porsukları |
F | Hilary Şövalyesi | 178 cm (5 ft 10 inç) | 78 kg (172 lb) | 12 Temmuz 1989 | Hannover, New Hampshire | Wisconsin Porsukları |
F | Jocelyne Lamoureux | 168 cm (5 ft 6 inç) | 70 kg (150 lb) | 3 Temmuz 1989 | Grand Forks, Kuzey Dakota | Kuzey Dakota Savaşan Siyular |
F | Monique Lamoureux | 168 cm (5 ft 6 inç) | 71 kg (157 lb) | 3 Temmuz 1989 | Grand Forks, Kuzey Dakota | Kuzey Dakota Savaşan Siyular |
F | Erika Lawler | 152 cm (5 ft 0 inç) | 59 kg (130 lb) | 5 Şubat 1987 | Fitchburg, Massachusetts | Wisconsin Porsukları |
F | Gisele Marvin | 174 cm (5 ft 9 inç) | 75 kg (165 lb) | 7 Mart 1987 | Warroad, Minnesota | Minnesota Altın Gophers |
F | Jenny Potter -Bir | 163 cm (5 ft 4 inç) | 66 kg (146 lb) | 12 Ocak 1979 | Edina, Minnesota | Minnesota Altın Gophers |
F | Kelli Yığını | 165 cm (5 ft 5 inç) | 59 kg (130 lb) | 13 Ocak 1988 | Brooklyn Tepeleri, Ohio | boston kartalları |
F | Karen Thatcher | 174 cm (5 ft 9 inç) | 74 kg (163 lb) | 29 Şubat 1984 | Blaine, Washington | Providence Friars |
F | Jinelle Zaugg-Siergiej | 183 cm (6 ft 0 inç) | 82 kg (181 lb) | 27 Mart 1986 | Kartal Nehri, Wisconsin | Wisconsin Porsukları |
- Grup oyunu
Amerika Birleşik Devletleri Grup B'de oynanan
- Puan Durumu
Takım
|
doktor | W | OTW | OTL | L | kız arkadaş | GA | GD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Amerika Birleşik Devletleri | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 31 | 1 | 30 | 9 |
Finlandiya | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 | 8 | -1 | 6 |
Rusya | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 19 | -16 | 3 |
Çin | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 16 | -13 | 0 |
Tüm saatler yereldir ( UTC-8 ).
14 Şubat 2010
12:00 |
Amerika Birleşik Devletleri |
12–1 (5–0, 3–0, 4–1) |
Çin |
UBC Kış Sporları Merkezi , Vancouver Katılım: 5,278 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Molly Schaus (52:00'de) / Brianne McLaughlin (52:00'de) | kaleciler | Shi Yao |
Hakem: Ulla Sipilä |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 dakika | cezalar | 12 dakika | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | çekim | 7 |
16 Şubat 2010
14:30 |
Rusya |
0–13 (0–5, 0–7, 0–1) |
Amerika Birleşik Devletleri |
UBC Kış Sporları Merkezi , Vancouver Katılım: 5,365 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anna Prugova (31:00'de) Mariya Onolbayeva (31:00'de) |
kaleciler | Jessie Vetter |
Hakem: Nicole Hertrich Linesmen: Annica Flöden Heather Richardson |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 dakika | cezalar | 10 dk | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | çekim | 34 |
18 Şubat 2010
14:30 |
Amerika Birleşik Devletleri |
6–0 (4–0, 1–0, 1–0) |
Finlandiya |
UBC Kış Sporları Merkezi , Vancouver Katılım: 5,398 |
Oyun referansı | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jessie Vetter | kaleciler | Noora Räty |
Hakem: Aina Høve |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
12 dakika | cezalar | 6 dakika | ||||||||||||||||||
42 | çekim | 23 |
- Yarı final
22 Şubat 2010
12:00 |
İsveç |
1–9 (0–2, 1–3, 0–4) |
Amerika Birleşik Devletleri |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 16.021 |
Oyun referansı | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kim Martin | kaleciler | Jessie Vetter |
Hakem: Mary Anne Gage |
|||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
10 dk | cezalar | 8 dakika | ||||||||||||||||||||||||||||||
12 | çekim | 46 |
- Altın madalya oyunu
25 Şubat 2010
15:30 |
Kanada |
2–0 (2–0, 0–0, 0–0) |
Amerika Birleşik Devletleri |
Kanada Hokey Yeri , Vancouver Katılım: 16,805 |
Oyun referansı | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | kaleciler | Jessie Vetter |
Hakem: Aina Høve |
|||||
| ||||||||
12 dakika | cezalar | 10 dk | ||||||
18 | çekim | 21 |
kızak
16 Aralık 2009'da ABD Olimpiyat Kızağı takımı açıklandı. Takım resmi olarak 18 Aralık 2009'da The Today Show'da New York'ta ilan edildi . Onursal takım kaptanları vardı Eric Mabius ait ABC 'nin Çirkin Betty televizyon dizisi ve astronot Scott Parazynski her ikisi de Lugers 1980'lerde.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Tony Benshoof | Bekarlar | 48.657 | 7 | 48.747 | 7 | 49.010 | 8 | 48.714 | 11 | 3:15,128 | 8 |
Chris Mazdzer | 48.811 | 12 | 48.963 | 16 | 49.223 | 13 | 48.816 | 17 | 3:15,813 | 13 | |
Bengt Walden | 49.002 | 20 | 48.865 | 14 | 49.323 | 19 | 48.794 | 15 | 3:15.984 | 15 | |
Mark Grimmette Brian Martin |
Çiftler | 41.821 | 11 | 42.184 | 16 | Yok | 1:24.005 | 13 | |||
Dan Joye Christian Niccum |
41.602 | 6 | 41.689 | 6 | 1:23.291 | 6 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Julia Clukey | Bekarlar | 42.059 | 15 | 42.075 | 15 | 42.472 | 16 | 42.754 | 25 | 2:49.360 | 17 |
Erin Hamlin | 41.835 | 8 | 42.219 | 20 | 42.792 | 24 | 42.262 | 16 | 2:49.108 | 16 | |
Megan Sweeney | 42.450 | 22 | 42.960 | 27 | 42.625 | 22 | 42.450 | 20 | 2:50.215 | 22 |
İskandinav kombine
Takım 21 Ocak 2010'da açıklandı.
atlet | Etkinlik | Kayak atlayışı | Memleket boyunca | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puan | Rütbe | Zaman | Zaman | Rütbe | ||
Brett Camerota | Normal yokuş/10 km | 100.0 | 121.5 | 10 | 27:00.6 | 27:56.6 | 36 |
Bill Demong | 96.5 | 115.5 | 24 | 24:45.0 | 26:05.0 | 6 | |
Todd Lodwick | 101.5 | 127.0 | 2 | 25:14.6 | 25:48.6 | 4 | |
Johnny Spillane | 100,5 | 124.5 | 4 | 25:03.5 | 25:47.5 | ||
Bill Demong | Büyük tepe/10 km | 63.0 | 115.5 | 6 | 24:46.9 | 25:32.9 | |
Taylor Fletcher | (−4.5) | 38.0 | 46 | 26:17.5 | 31.73.5 | 45 | |
Todd Lodwick | 56.2 | 108.7 | 13 | 25:30.2 | 26.43.2 | 13 | |
Johnny Spillane | 66.0 | 118.5 | 2 | 25:02.9 | 25:36.9 | ||
Brett Camerota Bill Demong Todd Lodwick Johnny Spillane |
Takım büyük tepe/4 x 5 km | 538.5 | 505.8 | 2 | 49:34.8 | 49:36.8 |
Kısa pist Sürat Pateni
Erkekler ve kadınlar kısa pist sürat pateni takımı 9-13 Eylül 2009'da Marquette, Michigan'da yapılan Olimpiyat Denemelerinden sonra belirlendi . Olimpiyat takımını belirlemek için genel sıralamaları ve bireysel etkinlik bitişlerinin kombinasyonu kullanıldı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Konum | Zaman | Konum | Zaman | Konum | Zaman | Konum | ||
Simon Cho | 500 m | 41.726 | 2 S | 41.211 | 3 | ilerlemedi | |||
Ürdün Malone | 1:03.884 | 4 | ilerlemedi | ||||||
özür dilerim | 41.665 | 1 S | 42.004 | 2 S | 41.460 | 1 S | DSQ | ||
JR Celski | 1000 m | 1:25.113 | 2 S | 1:24.621 | 2 S | DSQ | ilerlemedi | ||
Travis Jayner | 1:26.870 | 3 | ilerlemedi | ||||||
özür dilerim | 1:25.940 | 1 S | 1:25.502 | 2 S | 1:25.033 | 1 S | 1:24.128 | ||
JR Celski | 1500 m | 2:12.460 | 3 S | Yok | 2:13.606 | 2 S | 2::18.053 | ||
Ürdün Malone | DSQ | ilerlemedi | |||||||
özür dilerim | 2::17.653 | 1 S | 2:11.072 | 2 S | 2:17.976 | ||||
JR Celski Simon Cho Travis Jayner Apolo Ohno |
5000 m bayrak yarışı | Yok | 6:46.369 | 2 S | 6:44.498 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Konum | Zaman | Konum | Zaman | Konum | Zaman | Konum | ||
Alyson Dudek | 500 m | 44.560 | 2 S | 44.588 | 4 | ilerlemedi | |||
Katherine Reutter | 44.187 | 1 S | 43.834 | 1 S | 44.145 | 4 |
Teselli finali 44.846 |
7 | |
Allison Baver | 1000 m | DSQ | ilerlemedi | ||||||
Kimberly Derrick | 1:31.663 | 3 | ilerlemedi | ||||||
Katherine Reutter | 1:30.508 VEYA | 1 S | 1:29.955 | 1 S | 1:30.568 | 1 S | 1:29.324 | ||
Allison Baver | 1500 m | 2:44.915 | 4 q | Yok | 2:25.053 | 5 | ilerlemedi | ||
Kimberly Derrick | 2:24.375 | 4 | ilerlemedi | ||||||
Katherine Reutter | 2:29.316 | 2 S | 2:37.060 | 4 q | 2:18.396 | 4 | |||
Allison Baver Kimberly Derrick * Alyson Dudek Lana Gehring Katherine Reutter |
3000 m bayrak yarışı | Yok | 4:15.376 | 2 S | 4:14.081 |
iskelet
ABD Olimpiyat iskelet takımı, yedinci Dünya Kupası yarışının tamamlanmasının ardından tamamlandı. 17 Ocak 2010 tarihine kadar olan yarış sıralamasına göre.
atlet | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Eric Bernotas | erkekler | 53.23 | 14 | 53.55 | 15 | 53.33 | 17 | 53.16 | 13 | 3:33.27 | 14 |
John Daly | 54.08 | 21 | 53.65 | 16 | 53.23 | 15 | 53.05 | 12 | 3:34.01 | 17 | |
Zach Lund | 53.04 | 10 | 52.85 | 3 | 52.57 | 5 | 52.81 | 8 | 3:31.27 | 5 | |
Noelle Pikus-Pace | KADIN | 54.30 | 7 | 54.21 | 4 | 53.88 | 3 | 54.07 | 6 | 3:36.46 | 4 |
Katie Uhlaender | 54.51 | 8 | 54.53 | 9 | 54.54 | 11 | 54.35 | 9 | 3:37.93 | 11 |
Kayak atlayışı
Amerika Birleşik Devletleri kayak takımı, 2010 Olimpik kayakla atlama takımını 20 Ocak 2010'da açıkladı.
atlet | Etkinlik | eleme | 1. tur | Finaller | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puan | Rütbe | Mesafe | Puan | Rütbe | Mesafe | Puan | Rütbe | |||
Nick Alexander | Normal tepe | 96.0 | 113.0 | 35 S | 93,5 | 106.5 | 41 | ilerlemedi | |||
Peter Frenette | 97.0 | 115.0 | 30 S | 93.0 | 106.5 | 41 | ilerlemedi | ||||
Anders Johnson | 93,5 | 108.5 | 40 S | 86.5 | 92.5 | 49 | ilerlemedi | ||||
Nick Alexander | Büyük tepe | 127.5 | 116.5 | 28 S | 109.0 | 79.2 | 40 | ilerlemedi | |||
Peter Frenette | 126.0 | 113.8 | 30 S | 114.5 | 90.6 | 32 | ilerlemedi | ||||
Anders Johnson | 117.0 | 95.6 | 42 | ilerlemedi | |||||||
Nick Alexander Taylor Fletcher Peter Frenette Anders Johnson |
Takım büyük tepe | Yok | 447.5 | 340.0 | 11 | ilerlemedi |
Snowboard
Amerika Birleşik Devletleri Olimpik snowboard takımı 26 Ocak 2010'da açıklandı.
- serbest stil
- erkekler
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | Finaller | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Rütbe | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Rütbe | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Rütbe | ||
Greg Bretz | Yarım boru | 36.2 | 41.3 | 4 S | 42.1 | 38.0 | 2 S | 18.3 | 13.0 | 12 |
Scotty Lago | 39.0 | 28.4 | 6 S | 41.3 | 16.2 | 3 S | 42.8 | 17.5 | ||
Louie Vito | 26.1 | 41.8 | 3 QF | Hoşçakal | 39.1 | 39.4 | 5 | |||
Shaun Beyaz | 45.8 | 10.8 | 1 QF | Hoşçakal | 46.8 | 48.4 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | Vasıf | yarı finaller | Finaller | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Rütbe | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Rütbe | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Rütbe | ||
Gretchen Bleiler | Yarım boru | 36.6 | 40.2 | 5 QF | Hoşçakal | 11.0 | 14.7 | 11 | ||
Kelly Clark | 45.4 | 13.6 | 2 QF | Hoşçakal | 25.6 | 42.2 | ||||
elena yüksekliği | 35.7 | 37.9 | 8 S | 37.1 | 10.8 | 4 S | 24.6 | 16.0 | 10 | |
hannah teter | 39.7 | 42.7 | 4 QF | Hoşçakal | 42.4 | 39.2 |
- Paralel
atlet | Etkinlik | Vasıf | 1/8 final | Çeyrek finaller | yarı finaller | Finaller | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | muhalefet marjı |
muhalefet marjı |
muhalefet marjı |
muhalefet marjı |
Rütbe | ||
Tyler Mücevher | Erkekler dev slalom | 1:17.85 | 7 S |
Jasey-Jay Anderson ( CAN ) L +1.18 |
ilerlemedi | |||
Chris Klug | 1:18.84 | 16 S |
Andreas Prommegger ( AUT ) W -0,25 |
Mathieu Bozzetto ( FRA ) L DNF |
Teselli yuvarlak Zan Kosir ( SLO ) L +1.71 |
Teselli yuvarlak Rok Flander ( SLO ) W rakibi DNS |
7 | |
Michelle Gorgone | Kadınların dev slalomu | 1:24.63 | 13 S |
Ekaterina Ilyukhina ( RUS ) L +0,21 |
ilerlemedi |
- Snowboard çapraz
- erkekler
atlet | Etkinlik | Vasıf | 1/8 final | Çeyrek finaller | yarı finaller | Finaller | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Konum | Konum | Konum | Konum | Rütbe | ||
Nick Baumgartner | Snowboard çapraz | 1:21.70 | 13 S | 4 | ilerlemedi | |||
Nate Hollanda | 1:21.78 | 15 S | 1 S | 2 S | 1 S | 4 | 4 | |
Graham Watanabe | 1:20.53 | 2 S | 3 | ilerlemedi | ||||
Seth Wescott | 1:22.87 | 17 S | 1 S | 1 S | 2 S | 1 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | Vasıf | Çeyrek finaller | yarı finaller | Finaller | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Konum | Konum | Konum | Rütbe | ||
Callan Chythlook-Sifsof | Snowboard çapraz | 1:59.04 | 21 | ilerlemedi | |||
Faye Gülini | 1:30.75 | 12 S | 3 | ilerlemedi | |||
Lindsey Jacobellis | 1:25.41 | 2 S | 1 S | 4 |
teselli finali 1 |
5 |
Hız Pateni
Amerika Birleşik Devletleri erkek ve kadın sürat pateni takımı 31 Aralık 2009'da açıklandı.
- erkekler
atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Shani Davis | 500 m | 35.450 | 18 | DNS | |||
Tucker Fredricks | 35.218 | 15 | 35.138 | 9 | 1:10.356 | 12 | |
Nick Pearson | 35.834 | 25 | 36.094 | 28 | 1:11.928 | 26 | |
Mitchell Whitmore | 36.734 | 39 | 36.314 | 34 | 1:13.048 | 37 | |
Shani Davis | 1000 m | Yok | 1:08.94 | ||||
Çad Hedrick | 1:09.32 | ||||||
Trevor Marsicano | 1:10.11 | 10 | |||||
Nick Pearson | 1:09.79 | 7 | |||||
Shani Davis | 1500 m | Yok | 1:46.10 | ||||
Brian Hansen | 1:48.45 | 18 | |||||
Çad Hedrick | 1:46.69 | 6 | |||||
Trevor Marsicano | 1:47.84 | 15 | |||||
Çad Hedrick | 5000 m | Yok | 6:27.07 | 11 | |||
Shani Davis | 6:28.44 | 12 | |||||
Trevor Marsicano | 6:30.93 | 14 | |||||
Ryan Bedford | 10000 m | Yok | 13:40.20 | 12 | |||
Jonathan Kuck | 13:31.78 | 8 |
- KADIN
atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | ||
Lauren Cholewinski | 500 m | 39.514 | 29 | 39.587 | 32 | 1:19.101 | 30 |
Elli Ochowicz | 39.002 | 18 | 39.048 | 19 | 1:18.050 | 17 | |
Heather Richardson | 38.698 | 9 | 38.477 | 6 | 1:17,175 | 6 | |
Jennifer Rodriguez | 39.182 | 20 | 39.281 | 24 | 1:18.463 | 21 | |
Rebekah Bradford | 1000 m | Yok | 1:18.788 | 29 | |||
Elli Ochowicz | 1:18.330 | 26 | |||||
Heather Richardson | 1:17.370 | 9 | |||||
Jennifer Rodriguez | 1:17.80 | 7 | |||||
Heather Richardson | 1500 m | Yok | 1:59.56 | 16 | |||
Jennifer Rodriguez | 2:00.08 | 18 | |||||
Jilleanne Rookard | 2:01.95 | 24 | |||||
Catherine Raney-Norman | 2:03.02 | 31 | |||||
Catherine Raney-Norman | 3000 m | Yok | 4:16.95 | 17 | |||
Jilleanne Rookard | 4:13.05 | 12 | |||||
Nancy Swider-Peltz Jr. | 4:11.16 | 9 | |||||
Maria Kuzu | 5000 m | Yok | 7:25.15 | 15 | |||
Jilleanne Rookard | 7:07.48 | 8 |
- Takım takibi
Sporcular | Etkinlik | Çeyrek final | Yarı final | son | |
---|---|---|---|---|---|
muhalefet zamanı |
muhalefet zamanı |
muhalefet zamanı |
Rütbe | ||
Brian Hansen Çad Hedrick Jonathan Kuck Trevor Marsicano |
Erkekler takım peşinde |
Japonya (JPN) B 3: 44.25 |
Hollanda (NED) W 3:42.71 |
Kanada (CAN) L 3:41.58 |
|
Catherine Raney-Norman Jennifer Rodriguez Jilleanne Rookard Nancy Swider-Peltz Jr. |
Kadın takım peşinde |
Kanada (CAN) W 3:02.19 |
Almanya ( ALMAN ) L 3:03.78 |
Polonya (POL) L 3:05.29 |
4 |
Ayrıca bakınız
- 2010 Kış Paralimpik Oyunları'nda Amerika Birleşik Devletleri
- Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyatlarda