2010 Kış Olimpiyatları'nda Biatlon – Bayanlar Bayrak Yarışı – Biathlon at the 2010 Winter Olympics – Women's relay
Kadın rölesi XXI Kış Olimpiyat Oyunları'nda
| |
---|---|
mekan | Whistler Olimpiyat Parkı |
Tarih | 23 Şubat |
yarışmacılar | 19 ülkeden 19 takım |
kazanma zamanı | 1:09:36.3 |
madalyalılar | |
Biatlon de 2010 Kış Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Bireysel | erkekler | Kadınlar |
sürat koşusu | erkekler | Kadınlar |
Kovalama | erkekler | Kadınlar |
toplu başlangıç | erkekler | Kadınlar |
Röle | erkekler | Kadınlar |
Bayanlar 4 x 6 kilometrelik röle biatlon rekabet Vancouver 2010 Olimpiyatları düzenlendi Whistler Olympic Park içinde Whistler, British Columbia yarış kros kayağı dört tur, her tur 6 km toplam oluşuyordu 23 Şubat 2010 tarihinde. Her 2 km'de bir atış alanı olacak, birincisi yüzüstü, ikincisi ayakta. Atış alanlarındaki herhangi bir ıskalama, ikinci atış alanından hemen sonra bir penaltı döngüsü etrafından dolanarak tamamlanması gereken cezalar olarak sayılır. Takım başına her biri bir turu tamamlayan dört yarışçı vardı. Tüm takımlar birlikte başladığı için bitiş çizgisini ilk geçen takım kazanırdı.
Sonuçlar
Etkinlik sonuçları aşağıdadır.
Rütbe | önlük | Ülke | Zaman | Penaltılar (P+S) | açık |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Rusya Svetlana Sleptsova Anna Bogaliy-Titovets Olga Medvedtseva Olga Zaitseva |
1:09:36.3 17:24.4 17:17.3 17:27.7 17:26.9 |
0+2 0+3 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+0 0+1 0+2 |
0.0 | |
4 |
Fransa Marie-Laure Brunet Sylvie Becaert Marie Dorin Sandrine Bailly |
1:10:09.1 17:22.6 17:17.6 18:34.2 16:54.7 |
2+4 0+4 0+0 0+2 0+0 0+1 2+3 0+1 0+1 0+0 |
+32.8 | |
2 |
Almanya Kati Wilhelm Simone Hauswald Martina Beck Andrea Henkel |
1:10:13.4 17:26.0 17:16.2 18:12.0 17:19.2 |
0+2 0+3 0+1 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+2 |
+37.1 | |
4 | 5 |
Norveç Liv Kjersti Eikeland Ann Kristin Flatland Solveig Rogstad Tora Berger |
1:10:34.1 18:20.4 16:52.6 18:21.2 16:59.9 |
0+1 0+2 0+0 0+2 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 |
+57.8 |
5 | 3 |
İsveç Elisabeth Högberg Anna Carin Olofsson-Zidek Anna Maria Nilsson Helena Jonsson |
1:10:47.2 17:46.7 17:25.9 18:16.8 17:17.8 |
0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 0+0 0+0 0+0 |
+1:10.9 |
6 | 7 |
Ukrayna Olena Pidhrushna Valj Semerenko Oksana Khvostenko Vita Semerenko |
1:11:08.2 17:36.9 17:56.3 17:44.7 17:50.3 |
0+2 0+6 0+0 0+1 0+1 0+3 0+1 0+0 0+0 0+2 |
+1:31.9 |
7 | 8 |
Beyaz Rusya Liudmila Kalinchik Darya Domracheva Olga Kudrashova Nadezhda Skardino |
1:11:34.0 17:40.0 17:28.7 18:27.4 17:57.9 |
0+1 0+2 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 |
+1:57.7 |
DSQ (8) | 12 |
Slovenya Dijana Ravnikar Andreja Mali Tadeja Brankovič-Likozar Teja Gregorin |
1:12:02.4 17:50.4 18:18.2 18:07.8 17:46.0 |
0+4 0+2 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 0+0 0+1 0+0 |
+2:26.1 |
8 | 6 |
Çin Wang Chunli Liu Xianying Kong Yingchao Song Chaoqing |
1:12:16.9 17:44.7 17:47.7 19:10.4 17:34.1 |
0+2 0+6 0+1 0+2 0+1 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 |
+2:40.6 |
9 | 10 |
Romanya Dana Plotogea Éva Tófalvi Mihaela Purdea Réka Ferencz |
1:12:32.9 18:10.6 17:47.8 18:23.2 18:11.3 |
0+1 0+6 0+0 0+1 0+0 0+2 0+1 0+3 0+0 0+0 |
+2:56.6 |
10 | 17 |
İtalya Michela Ponza Katja Haller Karin Oberhofer Roberta Fiandino |
1:12:54,2 18:20.5 17:58,2 18:19,3 18:16.2 |
0+4 0+4 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 0+3 0+1 |
+3:17.9 |
11 | 11 |
Polonya Krystyna Pałka Magdalena Gwizdoń Weronika Nowakowska-Ziemniak Agnieszka Cyl |
1:12:54.3 18:21.2 19:10.2 17:55.7 17:27.2 |
0+5 1+7 0+2 0+2 0+3 1+3 0+0 0+1 0+0 0+1 |
+3:18.0 |
12 | 15 |
Slovakya Martina Halinárová Anastasiya Kuzmina Natália Prekopová Jana Gereková |
1:13:15.8 18:27.1 17:09.3 19:41.7 17:57.7 |
0+2 1+9 0+1 0+2 0+0 0+1 0+0 1+3 0+1 0+3 |
+3:39.5 |
13 | 9 |
Kazakistan Elena Khrustaleva Anna Lebedeva Lyubov Filimonova Marina Lebedeva |
1:13:42.9 17:42.1 18:00.8 18:52.6 19:07.4 |
0+4 0+5 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 0+2 0+2 0+1 |
+4:06,6 |
14 | 18 |
Kanada Megan Imrie Zina Kocher Rosanna Crawford Megan Tandy |
1:14:25.5 18:18.9 18:04,9 19:50,9 18:10.8 |
1+7 0+5 0+1 0+3 0+2 0+1 1+3 0+0 0+1 0+1 |
+4:49.2 |
15 | 14 |
Çek Cumhuriyeti Veronika Vítková Magda Rezlerová Gabriela Soukalová Zdeňka Vejnarová |
1:14:37,5 17:51.1 18:25.9 18:23.7 19:56.8 |
2+4 1+6 0+1 0+1 0+0 1+3 0+0 0+1 2+3 0+1 |
+5:01.2 |
16 | 19 |
Amerika Birleşik Devletleri Sara Studebaker Lanny Barnes Haley Johnson Laura Spector |
1:15:47.5 17:53.2 18:52.5 19 :01,5 20:00.3 |
1+8 0+4 0+1 0+0 0+1 0+1 0+3 0+0 1+3 0+3 |
+6:11.2 |
17 | 16 |
Estonya Kadri Lehtla Eveli Saue Sirli Hanni Kristel Viigipuu |
1:17:55.5 18:49.8 18:15.4 20:06,6 20:43.7 |
2+9 0+7 0+2 0+2 0+1 0+1 1+3 0+1 1+3 0+3 |
+8:19.2 |
18 | 13 |
Letonya Zanna Juskane Madara Līduma Liga Glazere Gerda Krumina |
1:18:56.2 21:06,7 18:09.7 20:51,6 18:48,2 |
2+5 2+7 2+3 0+2 0+1 0+1 0+0 2+3 0+1 0+1 |
+9:19.9 |
Teja Gregorin , 2010 Kış Olimpiyatları'ndaki 2017 doping yeniden testlerinde başarısız olan tek yarışmacıydı . Ekim 2017'de Uluslararası Biatlon Birliği , yarışmanın başlamasından bir hafta önce alınan örneklerde, iki örneğinin , vücudu daha fazla büyüme hormonu üretmeye teşvik eden yasaklı bir madde olan GHRP-2 için pozitif test ettiğini söyledi . Aralık 2017'de diskalifiye edildi.