Dewan Rakyat, 14. Malezya Parlamentosu üyeleri - Members of the Dewan Rakyat, 14th Malaysian Parliament
14 Malezya Parlamentosu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
genel bakış | |||||||||
Yasama organı | Malezya Parlamentosu | ||||||||
yargı yetkisi | Malezya | ||||||||
Buluşma yeri | Malezya Parlamento Evleri | ||||||||
Terim | 16 Temmuz 2018 – şu an | ||||||||
Seçim | 2018 genel seçimleri | ||||||||
Devlet |
Yedinci Mahathir kabinesi (10 Mayıs 2018 - 24 Şubat 2020) Muhyiddin kabinesi (1 Mart 2020 - 16 Ağustos 2021) İsmail Sabri kabinesi (30 Ağustos 2021'den beri - ) |
||||||||
İnternet sitesi | www |
||||||||
Dewan Rakyat | |||||||||
Üyeler | 222 | ||||||||
hoparlör |
Mohamad Ariff Md Yusof (16 Temmuz 2018 - 13 Temmuz 2020) Azhar Azizan Harun (13 Temmuz 2020'den beri) |
||||||||
Başkan Yardımcısı |
Mohd. Rashid Hasnon (16 Temmuz 2018'den beri) Nga Kor Ming (16 Temmuz 2018 -13 Temmuz 2020) Azalina Othman (13 Temmuz 2020-23 Ağustos 2021) |
||||||||
Sekreter | Roosme Hamzah (5 Aralık 2019'a kadar) Riduan Rahmat (5 Aralık 2019 - 12 Mayıs 2020) Nizam Mydin Bacha Mydin (13 Mayıs 2020'den beri) |
||||||||
Başbakan |
Mahathir Mohamad (10 Mayıs 2018 - 24 Şubat 2020) (Geçici: 24 Şubat 2020 - 1 Mart 2020) Muhyiddin Yassin (1 Mart 2020 - 16 Ağustos 2021) (Kapıcı: 16 Ağustos 2021 - 21 Ağustos 2021) Ismail Sabri Yaakob (21 Ağustos 2021'den beri) |
||||||||
muhalefet lideri |
Ahmed Zahid Hamidi (18 Temmuz 2018 - 11 Mart 2019) İsmail Sabri Yaakob (11 Mart 2019 - 24 Şubat 2020) Enver İbrahim (13 Temmuz 2020'den beri) |
||||||||
Parti kontrolü |
Pakatan Harapan (10 Mayıs 2018 - 24 Şubat 2020) Perikatan Nasional (1 Mart 2020-16 Ağustos 2021) Barisan Nasional (21 Ağustos 2021'den beri) |
||||||||
egemen | |||||||||
Yang di-Pertuan Agong |
Sultan Muhammed V (13 Aralık 2016 - 6 Ocak 2019) Sultan Nazrin Mu'izzuddin Shah (Geçici: 6 Ocak 2019 - 31 Ocak 2019) Al-Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Shah (31 Ocak 2019'dan beri) |
||||||||
Oturumlar | |||||||||
|
Malezya portalı |
Bu, Malezya 14. Parlamentosu'nun Dewan Rakyat (Temsilciler Meclisi) üyelerinin listesidir .
Kompozisyonlar
14. genel seçimin sonuçları
Hükümet (121) | muhalefet (101) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
104 | 9 | 8 | 79 | 18 | 1 | 3 |
PKR | DAP | WARISAN | BN | PAS | YILDIZ | IND |
Eyalet ve federal bölgeler |
# koltuk |
PKR koltuklar |
BN koltuklar |
PAS koltukları |
DAP koltukları |
WARISAN koltukları |
IND koltuklar |
YILDIZ koltuklar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Perlis | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kedah | 15 | 10 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kelantan | 14 | 0 | 5 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Terengganu | 8 | 0 | 2 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Penang | 13 | 11 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Perak | 24 | 13 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pahang | 14 | 5 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Selangor | 22 | 20 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
kuala Lumpur | 11 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Putrajaya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
negeri sembilan | 8 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Malaka | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Johor | 26 | 18 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Labuan | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
sabah | 25 | 3 | 10 | 0 | 3 | 8 | 0 | 1 |
saravak | 31 | 4 | 19 | 0 | 6 | 0 | 2 | 0 |
Toplam | 222 | 104 | 79 | 18 | 9 | 8 | 3 | 1 |
Mevcut kompozisyon
Devlet + Güven ve Arz ( 114 ) | Muhalefet ( 105 ) | belirsiz ( 1 ) | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BN | PN | Küresel Konumlama Sistemi | PBS | PH | WARISAN | PEJUANG | PSB | MUDA | BN | |||||||||||||
41 | 54 | 18 | 1 | 90 | 8 | 4 | 2 | 1 | 1 | |||||||||||||
37 | 2 | 1 | 1 | 31 | 18 | 1 | 4 | 13 | 2 | 2 | 1 | 42 | 35 | 11 | 1 | 1 | 1 | |||||
UMNO | MCA | mikrofon | PBRS | BERSATU | PAS | YILDIZ | IND | PBB | PRS | PDP | SUPP | PBS | DAP | PKR | AMANA | UPKO | IND | WARISAN | PEJUANG | PSB | MUDA | UMNO |
Eyalet ve federal bölgeler |
# koltuk |
BN + Güven ve Tedarik koltukları |
PH koltuklar |
WARISAN koltukları |
PEJUANG koltuklar |
PSB koltukları |
IND + MUDA koltukları |
BN (belirsiz) koltuklar |
VAC koltuklar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Perlis | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kedah | 15 | 5 | 7 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kelantan | 14 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Terengganu | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Penang | 13 | 3 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Perak | 24 | 11 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Pahang | 14 | 10 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Selangor | 22 | 6 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
kuala Lumpur | 11 | 2 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Putrajaya | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
negeri sembilan | 8 | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Malaka | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Johor | 26 | 13 | 11 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Labuan | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
sabah | 25 | 11 | 6 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
saravak | 31 | 22 | 7 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Toplam | 222 | 114 | 90 | 8 | 4 | 2 | 2 | 1 | 2 |
Son seçim sarkacı
(9 Mayıs 2018'deki sonuçlar ve durum) 14. Genel Seçim, Dewan Rakyat'ı 124 hükümet koltuğu ve 98 hükümet dışı koltuğu doldurdu . Hükümet tarafında 49 güvenli koltuk ve 11 oldukça güvenli koltuk bulunurken, diğer tarafta 21 güvenli koltuk ve 4 oldukça güvenli koltuk var.
|
Dewan Rakyat'ın Kompozisyonundaki Değişiklikler
Siyasi Partiler / Koalisyonlar | PH | WARISAN | BN | GS | Amerika Birleşik Devletleri | IND | UPKO | Küresel Konumlama Sistemi | GBS | PSB | PN | PBS | PEJUANG | VAC | Hükümet milletvekilleri |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mahathir VII Hükümetinin GE14 Başlangıcı Sonuçları |
113 | 8 | 79 | 18 | 1 | 3 |
- | - | - | - | - | - | - | - |
121 |
||
Koltuk değişiklikleri |
16 |
1 |
37 |
1 |
2 |
1 |
18 |
3 |
1 |
- | - | - | - | 18 | |||
Mahathir VII hükümetinin sonu | 129 | 9 | 42 | 18 | - | 1 |
1 | 18 | 3 | 1 | - | - | - | - |
139 |
||
Koltuk değişiklikleri |
37 |
|
1 |
18 |
- |
10 |
6 |
3 |
40 |
1 |
- | - | 108 Mahathir VII → Muhyiddin |
||||
Arasında başlayın Muhyiddin hükümeti | 92 | 9 |
42 |
1 | - | - |
11 |
6 |
1 | 18 | - | 1 | 40 | 1 | - | - |
112 |
Koltuk değişiklikleri |
4 |
1 |
1 |
- | - |
7 |
4 |
- |
1 |
10 |
4 |
2 |
2 | ||||
Muhyiddin hükümetinin sonu | 88 | 8 | 41 | 1 | - | - |
4 |
2 |
1 | 18 | - | 2 | 50 | 1 | 4 | 2 |
114 |
Koltuk değişiklikleri |
14 |
14 |
- | - | - | 100 Muhyiddin → İsmail Sabri |
|||||||||||
14 |
14 |
||||||||||||||||
Arasında başlayın İsmail Sabri hükümeti | 88 | 8 | 41 | 1 | - | - |
4 |
2 |
1 | 18 | - | 2 | 50 | 1 | 4 | 2 |
114 |
Koltuk değişiklikleri |
1 |
- | - |
1 |
- | ||||||||||||
Mevcut Kompozisyon | 89 | 8 | 41 | 1 | - | - |
4 |
2 |
- | 18 | - | 2 | 50 | 1 | 4 | 2 |
114 |
Oturma planı
Mevcut oturma düzeni
Bu oturma düzeni, 13 Eylül 2021 tarihi itibariyle güncel güncellenmiş düzenlemedir. Oturma düzeni, mevcut siyasi bağlılıkları yansıtmamaktadır.
P017 Padang Sera | P191 Kalabakan | P214 Selangau | P202 Sri Aman | P166 Labuan | P175 Papara | P181 Tenom | Boş | P204 Betonlama | P081 Jerantut | P184 Liberyalı | Boş | P019 Tumpat | P069 Parite | P127 Jempol | P220 Baram | P209 Temmuz | ||||
P208 Sarıkeyi | P173 Putatan | P169 Kota Belud | P060 Bantlama | Boş | P130 Rasah | Boş | Boş | P092 Sabak Bernam | P216 Hulu Rajang | P054 Gerik (Boş) | P042 Taşak Gelugör | P167 Kudat | P177 Beaufort ( PAC Başkan Yardımcısı ) | P197 Kota Samarahan | P158 Tebrau | P203 Lubok Antu | ||||
Boş | P105 Yapraklı Jaya | P206 Tanjong Manileri | Boş | |||||||||||||||||
Boş | Boş | P188 Lahad Verileri | P136 Tangga Batu | Boş | P141 Sekijang | P186 Sandakan | Boş | P031 Kuala Krayı | P039 Dungun | P022 Pasir Mas | P016 Balyalama | P029 Machang | P201 Batang Lupar | P061 Padang Rengas | P112 Kuala Langat | Boş | ||||
P089 Bentong | P053 Balık Pulau | P091 Rompin | Boş | |||||||||||||||||
P088 Temerloh | P133 Tampon | Boş | Boş | Boş | P195 Bandar Kuching | P152 Kluang | Boş | P164 Pontiyen | P073 Pasir Salak ( BBC Başkanı ) | P033 Besut | P187 Kinabatangan | P217 Bintulu ( Özel Elçi ) | (Senatör) (Bakan Yardımcısı) |
Boş | P059 Bukit Gantang | Boş | ||||
P142 Dudaklar | P002 Kangar | P096 Kuala Selangor | P138 Kota Melaka | (Senatör) (Bakan Yardımcısı) |
P180 Keningau | Boş | Boş | |||||||||||||
P115 Batu | Boş | Boş | Boş | P046 Batu Kawan | P050 Jelutong | P062 Sungai Siput | Boş | P035 Kuala Nerus ( BBC Başkan Yardımcısı ) | P025 Bachok | P055 Uzunluk | P125 Putrajaya | P165 Tanjung Piai (Bakan Yardımcısı) |
(Senatör) (Bakan Yardımcısı) |
Boş | Boş | Boş | ||||
Boş | P212 Sibu | P117 Segambut | P074 Lumut | P144 Ledang | Boş | Boş | P207 Igan | P078 Cameron Yaylaları | Boş | |||||||||||
P192 Mastik Geçişi | Boş | Boş | P101 Hulu Langat | P036 Kuala Terengganu (Bakan Yardımcısı) |
Boş | Boş | Boş | |||||||||||||
P052 Bayan Baru | Boş | P051 Bukit Gelugor | Boş | Boş | P135 Alor Gajah | P199 Serian ( Özel Elçi ) | Boş | P157 Pengerang | P210 Kanowit (Bakan Yardımcısı) |
P011 Pendang (Bakan Yardımcısı) |
P028 Pasir Puteh (Bakan Yardımcısı) |
P218 Sibuti | ||||||||
P159 Pasir Gudang | Boş | Boş | P009 Alor Setar | P149 Sri Gading | P143 Pagoh ( MPN Başkanı ) | P037 Marang ( Özel Elçi ) | P085 Pekan ( BNPC Başkanı ) | P075 Bagan Datuk | P222 Lawas (Bakan Yardımcısı) |
P020 Pengkalan Chepa (Bakan Yardımcısı) |
P178 Sipitang (Bakan Yardımcısı) |
Boş | Boş | |||||||
P048 Bukit Bendera | P110 Klang | P064 Ipoh Timor ( PAC Başkanı ) | P045 Bukit Mertajam | P006 Kubang Pasu | P032 Gua Musang | E | NS | C | P140 Segamat (Bakan Yardımcısı) |
P198 Puncak Borneo (Bakan Yardımcısı) |
P182 Pensiangan (Bakan Yardımcısı) |
P176 Kimanis (Bakan Yardımcısı) |
P034 Seti | P013 Sik | ||||||
P094 Hulu Selangor | Boş | Boş | P010 Kuala Kedah | P146 Muar | P005 Jerlon | çavuş | P179 Ranau (Bakan Yardımcısı) |
P205 Saratok (Bakan Yardımcısı) |
P221 Limbang (Bakan Yardımcısı) |
P126 Jelebu (Bakan Yardımcısı) |
Boş | Boş | ||||||||
P172 Kota Kinabalu | P190 Tava | P118 Setiawangsa | P070 Kampar | P151 Simpang Renggam | P004 Langkawi | P038 Hulu Terengganu (Bakan Yardımcısı) |
P047 Nibong Tebal (Bakan Yardımcısı) |
P215 Mukah (Bakan Yardımcısı) |
P023 Rantau Panjang (Bakan Yardımcısı) |
P040 Keman | P012 Jerai | |||||||||
P145 Bakri | P211 Lanang | P128 Seremban | P071 Gopeng | P049 Tanjong | F | topuz | B | P168 Kota Marudu (Bakan) |
P119 Titiwangsa (Bakan) |
P156 Kota Tinggi (Bakan) |
P067 Kuala Kangsar (Bakan Yardımcısı) |
P134 Mescid Tanah (Bakan Yardımcısı) |
||||||||
P104 Subang | P107 Sungai Buloh | P097 Selayang | P122 Sepute | P044 Permatang Pauh | P072 Tapah (Bakan) |
P147 Parit Sulong (Bakan) |
P099 Ampang (Bakan) |
P087 Kuala Krau (Bakan Yardımcısı) |
P058 Bagan Serai (Bakan Yardımcısı) |
|||||||||||
P114 Kepong | P102 Bangi | P185 Batu Sapi (Boş) | P174 Penampang | P116 Wangsa Maju | P100 Pandan | P148 Ayer Hitam (Bakan) | P041 Kepala Bataş (Bakan) |
P007 Padang Terap (Bakan) |
P086 Maran (Bakan Yardımcısı) |
P093 Sungai Besar (Bakan Yardımcısı) |
(Senatör) (Bakan Yardımcısı) |
|||||||||
P014 Merbok | P109 Kapar | P008 Pokok Sena | P057 Parit Buntar | P065 Ipoh Barat | P123 Kiraz | (Senatör) (Kıdemli Bakan) | P026 Ketereh (Bakan) |
P154 Mersing (Bakan) |
P079 Lipis (Bakan Yardımcısı) |
P124 Bandar Tun Razak (Bakan Yardımcısı) |
(Senatör) (Bakan Yardımcısı) |
|||||||||
P066 Batu Gajah | P121 Lembah Pantai | P080 Raub | P160 Johor Bahru | P120 Bukit Bintang | P162 Iskandar Puteri | G | A | P194 Petra Jaya (Kıdemli Bakan) | P215 Kapit (Bakan) | P082 Indera Mahkota (Bakan) |
(Senatör) (Bakan) | P129 Kuala Pilah (Bakan Yardımcısı) |
Boş | |||||||
P170 Tuaran | P068 Berualar | P219 Miri | P196 Damga | Boş | P189 | Senatör (Bakan) | P056 Larut (Bakan) |
P030 Jeli (Bakan) |
P063 Tambun (Bakan) |
P001 Padang Besar (Bakan Yardımcısı) |
Boş | |||||||||
P113 Sepang | P137 Tuah Jaya'yı asın | P106 Damansara | P076 Teluk Intan | P103 | P043 Bagan | P153 Sembrong (Kıdemli Bakan) | P024 Kubang Kerian (Bakan) |
P155 Tenggara (Bakan) |
P003 Arau (Bakan) |
P139 Jasin (Bakan Yardımcısı) |
P150 Batu Pahat (Konuşmacı Yardımcısı) | |||||||||
P163 Kulai | P108 Şah Alam | P077 Tanjong Malim | P161 Pul | P111 Kota Raja | P098 Gombak (Kıdemli Bakan) | P183 Beluran (Bakan) |
P131 Rembau (Bakan) |
P095 Tanjong Karang (Bakan) |
P084 Paya Beşar (Bakan Yardımcısı) |
|||||||||||
P171 Sepanggar | P083 Kuantan | P015 Sungai Petani | P018 Kulim-Bandar Baharu | P132 Port Dickson (Muhalefet Lideri) | Sekreter | P090 Bera (Başbakan) | P193 Santubong (Bakan) |
P021 Kota Bharu (Bakan) |
P200 Batang Sadong (Bakan) |
P027 Tanah Merah (Bakan Yardımcısı) |
||||||||||
hoparlör | ||||||||||||||||||||
Yang Di-Pertuan Agong |
- Oturma düzeni Parlamentonun resmi internet sitesinde görülebilir.
Eski oturma düzeni
23 Şubat 2020'ye kadar oturma düzeni.
Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | P059 Bukit Gantang | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | P183 Beluran | P167 Kudat | |||||
Boş | P218 Sibuti | P182 Pensilvanya | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | Boş | P027 Tanah Merah | P042 Taşak Gelugör | P187 Beaufort | |||||
P206 Tanjong Manileri | P154 Mersin | ||||||||||||||||||||
P207 Igan | P221 Limbang | P180 Keningau | P186 Sandakan | P192 Mastik Geçişi | P138 Kota Melaka | P219 Miri | P208 Sarıkeyi | P212 Sibu | P093 Sungai Besar | P144 Ledang | P118 Setiawangsa | P190 Tava | P105 Yapraklı Jaya | P203 Lubok Antu | P198 Puncak Borneo | P056 Lavanta | |||||
P204 Betonlama | P220 Baram | P179 Ranau | P134 Mescid Tanah | ||||||||||||||||||
Boş | P216 Hulu Rajang | P210 Kanovit | P201 Batang Lupar | P046 Batu Kawan | P110 Klang | P051 Bukit Gelugor | P114 Kepong | P070 Kampar | P104 Subang | P047 Nibong Tebal | P010 Kuala Kedah | P116 Wangsa Maju | P141 Sekijang | P173 Putatan | P058 Bagan Seraları | Boş | |||||
Boş | Boş | P222 Kanunlar | P200 Batang Sadong | P136 Tangga Batu | P159 Pasir Gudang | P115 Batu | P178 Sipitang | ||||||||||||||
Boş | Boş | P215 Kapit | P197 Kota Samarahan | P217 Bintulu | P211 Lanang | P106 Damansara | P066 Batu Gajah | P068 Berualar | P120 Bukit Bintang | P097 Selayang | P044 Permatang Pauh | P094 Hulu Selangor | P017 Padang Sera | P158 Tebrau | P209 Temmuz | P184 Liberyalı | |||||
Boş | P202 Sri Aman | Boş | P213 Mukah | P168 Kota Marudu | P014 Merbok | P002 Kangar | P121 Lembah Pantai | P175 Papara | P038 Hulu Terengganu | ||||||||||||
Boş | Boş | Boş | P199 Seri | P077 Tanjong Malim | P009 Alor Setar | P048 Bukit Bendera | P092 Sabak Bernam | ||||||||||||||
P040 Keman | Boş | Boş | P170 Tuaran | P005 Jerlon | P063 Tampon | P123 Kiraz | P015 Sungai Petani | P109 Kapar | P169 Kota Belud | P062 Sungai Siput | P160 Johor Bahru | P181 Tenom | |||||||||
Boş | P036 Kuala Terengganu | P011 Sarkaç | P028 Pasir Puteh | P193 Santubong | P049 Tanjong | P189 | P132 Liman Dickson | P162 Iskandar Puteri | Boş | P191 Kalabakan | P195 Bandar Kuching | P050 Jelutong | P166 Labuan | ||||||||
Boş | P034 Seti | P031 Kuala Krayı | P020 Pengkalan Chepa | P025 Bachok | P194 Petra Jaya | E | NS | C | P074 Lumut | P124 Bandar Tun Razak | P133 Tampon | P140 Segamat | P130 Rasah | P172 Kota Kinabalu | |||||||
Boş | P013 Sik | P019 Tumpat | P039 Dungun | P035 Kuala Nerus | P024 Kubang Kerian | çavuş | P088 Temerloh | P102 Bangi | P101 Hulu Langat | P089 Bentong | P060 Bantlama | P142 Dudaklar | |||||||||
Boş | P012 Jerai | P022 Pasir Mas | P023 Rantau Panjang | P021 Kota Bharu | P037 Marangoz | P008 Pokok Sena | P113 Sepang | P064 İpoh Timur | P205 Saratok | P152 Kluang | P030 Jel | ||||||||||
Boş | P067 Kuala Kangsar | P156 Kota Tinggi | P125 Putrajaya | P032 Gua Musang | F | topuz | B | P119 Titiwangsa | P018 Kulim-Bandar Baharu | P188 Lahad Datu (Silam) | P071 Gopeng | P045 Bukit Mertajam | |||||||||
Boş | P127 Jempol | P086 Maran | P029 Machang | P153 Sembrong | P099 Ampang | P112 Kuala Langat | P185 Batu Sapı | P107 Sungai Buloh | P163 Kulai | ||||||||||||
Boş | Boş | P001 Padang Besar | P139 Jasin | P073 Pasir Salak | P026 Ketereh | P098 Gömbak | P135 Alor Gajah | P108 Şah Alam | P052 Bayan Baru | P117 Segambut | P171 Sepanggar | ||||||||||
Boş | P176 Kimani | P069 Parite | P091 Rompin | P041 Kepala Bataş | P007 Padang Terap | P151 Simpang Renggam | P146 Muar | P057 Parit Buntar | P137 Tuah Jaya'yı asın | P080 Raub | (Senatör) | ||||||||||
Boş | P165 Tanjung Piai | P126 Jelebu | P187 Kinabatangan | P095 Tanjung Karang | P072 Tapa | G | A | P111 Kota Raja | P096 Kuala Selangor | P082 İndra Mahkota | P129 Kuala Pilah | P196 Damga | (Senatör) | ||||||||
Boş | P078 Cameron Yaylaları | P081 Jerantut | P164 Pontiyen | P131 Rembau | P148 Ayer Hitam | P043 Bagan | P161 Pul | P214 Selangau | P006 Kubang Pasu | P053 Balık Pulau | (Senatör) | ||||||||||
Boş | P084 Paya Beşar | P054 Geri | P087 Kuala Krau | P033 Besut | P075 Bagan Datuk | P143 Pagoh | P065 Ipoh Barat | P145 Bakri | Bakan Yardımcısı (Boş) | P083 Kuantan | (Senatör) | ||||||||||
P155 Tenggara | P016 Balyalama | P055 Uzunluk | P003 Arau | P085 Pekan | P100 Pandan (Başbakan Yardımcısı) | P103 | P122 Sepute | P149 Sri Gading | P076 Teluk Intan (Hoparlör Yardımcısı) | ||||||||||||
P061 Padang Rengas | P079 Lipis | P147 Parit Sulong | P157 Pengerang | P090 Bera (Muhalefet Lideri) | Sekreter | P004 Langkawi (Başbakan) | P128 Seremban | P174 Penampang | (Senatör) | P150 Batu Pahat (Konuşmacı Yardımcısı) | |||||||||||
hoparlör | |||||||||||||||||||||
Yang Di-Pertuan Agong |
Eyaletlere göre seçilmiş üyeler
Kısayol:
Perlis | Kedah | Kelantan | Terengganu | Pulau Pinang | Perak | Pahang | Selangor | Kuala Lumpur | Putrajaya | Negeri Sembilan | melaka | Johor | Labuan | Sabah | saravak |
Perlis
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
BN 2 | PH 1 | |||||
P001 | Padang Beşar | Zahidi Zainul Abidin | BN ( UMNO ) | İletişim ve Multimedya Bakan Yardımcısı | |
P002 | kangar | Nur Emin Ahmed | PH ( PKR ) | Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P003 | Arau | Shahidan Kasım | BN ( UMNO ) | Federal Bölgeler Bakanı / Meclis Seçilmiş Komitesi Üyesi |
Kedah
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 7 | PN 3 | PEJUANG 3 | BN 2 | |||||
P004 | Langkawi | Mahathir Mohamad | PEJUANG | ||
P005 | Jerlun | Muhriz Mahathir | PEJUANG | Jitra'nın MLA'sı | |
P006 | Kubang Pasu | Amiruddin Hamza | PEJUANG | MLA Anak Bukit | |
P007 | Padang Terap | Mehdzir Halid | BN ( UMNO ) | Kırsal Kalkınma Bakanı | |
P008 | Pokok Sena | Mahfuz Ömer | PH ( AMANAH ) | ||
P009 | Alor Setar | Chan Ming Kai | PH ( PKR ) | ||
P010 | Kuala Kedah | Azman İsmail | PH ( PKR ) | ||
P011 | Pendang | Awang Haşim | PN ( PAS ) | İnsan Kaynakları Bakan Yardımcısı | |
P012 | Jerai | Sabri Azit | PN ( PAS ) | Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P013 | Sik | Ahmed Tarmizi Süleyman | PN ( PAS ) | Kamu Hesapları Komisyonu Üyesi / Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P014 | Merbok | Ne de Azrina Surip | PH ( PKR ) | ||
P015 | Sungai Petani | Johari Abdul | PH ( PKR ) | Halkın Adalet Partisi (PKR) Baş Kırbaç / Gürün MLA / Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P016 | balyalama | Abdul Azeez Abdul Rahim | BN ( UMNO ) | Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P017 | Padang Sarayı | Karuppaiya Muthusamy | PH ( PKR ) | ||
P018 | Kulim-Bandar Baharu | Saifuddin Nasution İsmail | PH ( PKR ) | Pantai Jerejak MLA / Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi |
Kelantan
Terengganu
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PN 7 | BN 1 | |||||
P033 | Besut | İdris Jusoh | BN ( UMNO ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P034 | seti | Shaharizukirnain Abdul Kadir | PN ( PAS ) | Başbakanlığa bağlı Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P035 | Kuala Nerus | Mohd. Hayruddin Aman Razali | PN ( PAS ) | Malezya Hükümet Backbenchers Kulübü (BBC) Başkan Yardımcısı / Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P036 | Kuala Terengganu | Ahmed Amzad Muhammed Haşim | PN ( PAS ) | Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakan Yardımcısı | |
P037 | Marangoz | Abdul Hadi Awang | PN ( PAS ) | Başbakanın Ortadoğu Özel Temsilcisi / Seçilmiş Seçici Kurul Üyesi | |
P038 | Hulu Terengganu | Rosol Vahid | PN ( BERSATU ) | İç Ticaret ve Tüketici İşleri Bakan Yardımcısı | |
P039 | Dungun | Wan Hassan Mohd. Ramli | PN ( PAS ) | Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P040 | keman | Che Alias Hamid | PN ( PAS ) | Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi |
Penang
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 10 | PN 2 | BN 1 | |||||
P041 | kepala batası | Reezal Merican Naina Merican | BN ( UMNO ) | Konut ve Yerel Yönetim Bakanı | |
P042 | Taşek Gelugör | Şabudin Yahaya | PN ( BERSATU ) | ||
P043 | Bagan | Lim Guan Müh | PH ( DAP ) | Air Putih MLA / Seçilmiş Seçim Komitesi Üyesi | |
P044 | Permatang Pauh | Nurul İzza Enver | PH ( PKR ) | Kamu Hesapları Komisyonu Üyesi | |
P045 | Bukit Mertajam | Steven Sim Chee Keong | PH ( DAP ) | ||
P046 | Batu Kawan | Kasthuriraani Patto | PH ( DAP ) | ||
P047 | Nibong Tebal | Malikane Osman | PN ( BERSATU ) | Çevre ve Su Bakan Yardımcısı | |
P048 | Bukit Bendera | Wong Hon Wai | PH ( DAP ) | ||
P049 | Tanjong | Chow Kon Yeow | PH ( DAP ) | Penang Baş Bakanı / Padang Kota MLA | |
P050 | Jelutong | Sanisvara Nethaji Rayer Rajaji | PH ( DAP ) | ||
P051 | Bukit Gelugor | Ramkarpal Singh Karpal Singh | PH ( DAP ) | Seçilmiş Ayrıcalık Komitesi Üyesi | |
P052 | Bayan Baru | Sim Tze Tzin | PH ( PKR ) | ||
P053 | Balık Pulau | Muhammed Bahtiyar Wan Chik | PH ( PKR ) |
Perak
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 10 | BN7 | PN6 | | VAC | |||||
P054 | gerik | Boş | |||
P055 | lenggong | Shamsul Anuar Nasarah | BN ( UMNO ) | ||
P056 | Larut | Hamza Zainudin | PN ( BERSATU ) | İçişleri Bakanı | |
P057 | Parit Buntar | Mücahid Yusof Rawa | PH ( AMANAH ) | ||
P058 | Bagan Seraları | Nur Azmi Gazali | PN ( BERSATU ) | Sağlık Bakan Yardımcısı | |
P059 | Bukit Gantang | Syed Abu Hussin Hafız Syed Abdul Fasal | PN ( BERSATU ) | ||
P060 | şeritleme | Teh Kok Lim | PH ( DAP ) | ||
P061 | Padang Rengas | Muhammed Nazri Abdülaziz | BN ( UMNO ) | Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P062 | Sungai Siput | Keşavan Subramaniam | PH ( PKR ) | ||
P063 | Tambün | Ahmed Faizal Azumu | PN ( BERSATU ) | Gençlik ve Spor Bakanı / Cenderiang MLA | |
P064 | Ipoh Timor | Wong Kah Woh | PH ( DAP ) | Kamu Hesapları Komitesi (PAC) Başkanı | |
P065 | Ipoh Barat | Kulasegaran Murugeson | PH ( DAP ) | ||
P066 | Batu Gajah | Sivakumar Varatharaju Naidu | PH ( DAP ) | Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P067 | Kuala Kangsar | Mastura Mohd. Yezid | BN ( UMNO ) | Başbakanlık Dairesi'nde Bakan Yardımcısı (Özel Görevler) | |
P068 | Berualar | James Ngeh Koo Ham | PH ( DAP ) | Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P069 | parite | Mohd. Nizar Zakaria | BN ( UMNO ) | Kamu Hesapları Komisyonu Üyesi / Başbakanlığa Bağlı Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P070 | kampar | Thomas Su Keong Siong | PH ( DAP ) | ||
P071 | Gopeng | Lee Boon Chye | PH ( PKR ) | Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P072 | tapa | Saravanan Murugan | BN ( MIC ) | İnsan Kaynakları Bakanı | |
P073 | Pasir Salak | Tajuddin Abdul Rahman | BN ( UMNO ) | Malezya Hükümet Backbenchers Kulübü Başkanı (BBC) / Başbakanlık Dairesi bünyesindeki Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P074 | Lumut | Mohd. Hatta Md. Ramli | PH ( AMANAH ) | Kamu Hesapları Komitesi Üyesi / Meclis Seçim Komitesi Üyesi | |
P075 | Bagan Datuk | Ahmed Zahid Hamidi | BN ( UMNO ) | Barisan Nasional Baş Kırbaç / Seçici Seçici Kurul Üyesi | |
P076 | Teluk İntan | David Nga Kor Ming | PH ( DAP ) | MLA Aulong | |
P077 | Tanjong Malim | Chang Lih Kang | PH ( PKR ) | Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi |
Pahang
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
BN9 | PH 4 | PN 1 | |||||
P078 | Cameron Yaylaları | Ramli Mohd. Nur |
BN ( UMNO ) |
Kamu Hesapları Komitesi Üyesi / Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P079 | lipis | Abdul Rahman Mohamad | BN ( UMNO ) | Kırsal Kalkınma Bakan Yardımcısı | |
P080 | Raub | Tengku Zulpuri Şah Raja Puji | PH ( DAP ) | ||
P081 | Jerantut | Ahmet Nazlan İdris | BN ( UMNO ) | Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P082 | Indira Mahkota | Seyfeddin Abdullah | PN ( BERSATU ) | Dışişleri Bakanı | |
P083 | Kuantan | Fuziah Salleh | PH ( PKR ) | Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P084 | Paya Beşar | Mohd. Shahar Abdullah | BN ( UMNO ) | Maliye Bakan Yardımcısı | |
P085 | pekan | Mohd. Necip Abdul Razak | BN ( UMNO ) | Barışan Ulusal Parlamento Konseyi Başkanı | |
P086 | Maran | İsmail Abdülmuttalib | BN ( UMNO ) | Konut ve Yerel Yönetim Bakan Yardımcısı | |
P087 | Kuala Krau | İsmail Muhammed Said | BN ( UMNO ) | İçişleri Bakan Yardımcısı | |
P088 | Temerloh | Mohd. Anuar Mohd. Tahir | PH ( AMANAH ) | ||
P089 | Bentong | Wong Tack | PH ( DAP ) | ||
P090 | Bera | İsmail Sabri Yaakob | BN ( UMNO ) | Başbakan / Milli Güvenlik Kurulu Başkanı | |
P091 | sevişmek | Hasan Arifin | BN ( UMNO ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Başkanı / Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Kalkınma Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi |
Selangor
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 17 | PN 5 | BN 1 | |||||
P092 | Şabak Bernam | Mohamad Fasiah Mohd. fakeh | PN ( BERSATU ) | Kamu Hesapları Komitesi Üyesi / Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Seçilmiş Ayrıcalık Komitesi Üyesi | |
P093 | Sungai Beşar | Müslim Yahaya | PN ( BERSATU ) | Girişimci Geliştirme ve Kooperatif Bakan Yardımcısı | |
P094 | Hulu Selangor | Haziran Leow Hsiad Hui | PH ( PKR ) | ||
P095 | Tanjong Karang | Noh Ömer | BN ( UMNO ) | Girişimci Geliştirme ve Kooperatif Bakanı | |
P096 | Kuala Selangor | Dzulkefly Ahmed | PH ( AMANAH ) | Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P097 | Selayang | William Leong Jee Keen | PH ( PKR ) | Başbakanlığa bağlı Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P098 | Gömbak | Muhammed Azmin Ali | PN ( BERSATU ) | Kıdemli Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı / Perikatan Nasional Baş Kırbaç / Malezya Birleşik Yerli Partisi (BERSATU) Baş Kırbaç / Bukit Antarabangsa MLA / Seçilmiş Seçim Komitesi Üyesi | |
P099 | Ampang | Zuraida Kamaruddin | PN ( BERSATU ) | Plantasyon Endüstrileri ve Emtialar Bakanı | |
P100 | pandan | Wan Azizah Wan İsmail | PH ( PKR ) | ||
P101 | Hulu Langat | Hasaneddin Mohd. Yunus | PH ( AMANAH ) | Ulusal Güven Partisi (AMANAH) Başkanı Kırbaç | |
P102 | Bangi | Ong Kian Ming | PH ( DAP ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P103 | Puchong | Gobind Singh Deo | PH ( DAP ) | ||
P104 | Subang | Wong Chen | PH ( PKR ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P105 | Jaya'yı taçlandırmak | Maria Chin Abdullah | PH ( PKR ) | ||
P106 | Damansara | Tony Pua Kiam Wee | PH ( DAP ) | ||
P107 | Sungai Buloh | Sivarasa Rasiah | PH ( PKR ) | ||
P108 | Şah Alem | Halid Abdül Samad | PH ( AMANAH ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P109 | kapar | Abdullah Sani Abdülhamid | PH ( PKR ) | ||
P110 | Klang | Charles Anthony Santiago | PH ( DAP ) | Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P111 | Kota Raja | Mohamad Sabu | PH ( AMANAH ) | Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P112 | Kuala Langat | Xavier Jayakumar Arulanandam | PN ( IND ) | Daimi Düzen Seç Komitesi Üyesi | |
P113 | Sepang | Muhammed Hanipa Maidin | PH ( AMANAH ) |
Kuala Lumpur Federal Bölgesi
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 9 | PN 2 | |||||
P114 | Kepong | Lim Lip Müh | PH ( DAP ) | Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P115 | Batu | Prabakaran Parameswaran | PH ( PKR ) | ||
P116 | Wangsa Maju | Tan Yee Kew | PH ( PKR ) | ||
P117 | Segambut | Hannah Yeoh Tseow Suan | PH ( DAP ) | Daimi Düzen Seçici Komitesi Üyesi / Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P118 | Setiawangsa | Nik Nazmi Nik Ahmed | PH ( PKR ) | Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P119 | Titiwangsa | Rina Mohd. harun | PN ( BERSATU ) | Kadın, Aile ve Toplumsal Kalkınma Bakanı | |
P120 | Bukit Bintang | Fong Kui Lun | PH ( DAP ) | ||
P121 | Lembah Pantai | Ahmed Fahmi Mohamed Fadzil | PH ( PKR ) | Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P122 | Sepute | Teresa Kök Suh Sim | PH ( DAP ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P123 | Cheras | Tan Kok Wai | PH ( DAP ) | ||
P124 | Bandar Tun Razak | Kamarudin Cafer | PN ( BERSATU ) | Dışişleri Bakan Yardımcısı |
Putrajaya Federal Bölgesi
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
BN 1 | |||||
P125 | Putrajaya | Tengku Adnan Tengku Malikanesi | BN ( UMNO ) |
negeri sembilan
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 4 | BN 3 | PN 1 | |||||
P126 | Jelebu | Celaleddin Takma Adı | BN ( UMNO ) | Federal Bölgeler Bakan Yardımcısı | |
P127 | Jempol | Mohd. Salim Mohd. Şerif | BN ( UMNO ) | Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P128 | seremban | Anthony Loke Siew Fook | PH ( DAP ) | Pakatan Harapan Baş Kırbaç Koordinatörü / Demokratik Hareket Partisi (DAP) Baş Kırbaç / Chennah MLA | |
P129 | Kuala Pilah | Eddin Syazlee Shith | PN ( BERSATU ) | Başbakanlık'ta Bakan Yardımcısı (Ekonomi) | |
P130 | Rasah | Cha Kee Çene | PH ( DAP ) | Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P131 | Rembau | Hayri Cemaleddin | BN ( UMNO ) | sağlık Bakanı | |
P132 | Dickson Limanı | Enver İbrahim | PH ( PKR ) | Muhalefet Lideri / Seçilmiş Seçim Komitesi Üyesi | |
P133 | tampon | Hasan Bahrom | PH ( AMANAH ) |
Malaka
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 3 | PN 2 | BN 1 | |||||
P134 | Mescid Tanah | Mas Ermiyeti Samsudin | PN ( BERSATU ) | Başbakanlık Dairesi'nde Bakan Yardımcısı (Parlamento ve Hukuk) | |
P135 | Alor Gajah | Mohd. Redzuan Md.Yusof | PN ( BERSATU ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P136 | Tangga Batu | Rusnah Aluai | PH ( PKR ) | ||
P137 | Tuah Jaya'yı asın | Shamsul Iskandar Mohd. Akın | PH ( PKR ) | Seçilmiş Ayrıcalık Komitesi Üyesi | |
P138 | Kota Melaka | Khoo Poay Tiong | PH ( DAP ) | Başbakanlığa bağlı Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P139 | Jasin | Ahmet Hamza | BN ( UMNO ) | Tarım ve Gıda Sanayii Bakan Yardımcısı |
Johor
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
PH 12 | BN8 | PN 5 | Pejuang 1 | IND 1 | |||||
P140 | Segamat | Edmund Santhara Kumar Ramanaidu | PN ( BERSATU ) | Turizm, Sanat ve Kültür Bakan Yardımcısı | |
P141 | Sekijang | Natrah İsmail | PH ( PKR ) | ||
P142 | labis | Pang Hok Liong | PH ( DAP ) | ||
P143 | Pagoh | Muhyiddin Mohd. Yasin | PN ( BERSATU ) | Ulusal İyileştirme Konseyi Başkanı / Gambir MLA | |
P144 | Ledang | Seyyid İbrahim Seyyid Noh | PH ( PKR ) | Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P145 | Bakri | Yeo Arı Yin | PH ( DAP ) | Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P146 | Muar | Syed Saddiq Syed Abdul Rahman | IND | ||
P147 | Parit Sulong | Noraini Ahmed | BN ( UMNO ) | Yüksek Eğitim Bakanı | |
P148 | Ayer Hitam | çiş Ka Siong | BN ( MCA ) | Ulaştırma Bakanı | |
P149 | Sri Gading | Shahruddin Md. Salleh | PEJUANG | ||
P150 | Batu Paşa | Mohd. Raşit Hasnon | PN ( BERSATU ) | Başkan Yardımcısı | |
P151 | Simpang Renggam | Maszlee Malik | PH (IND) | Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P152 | Kluang | Wong Shu Qi | PH ( DAP ) | ||
P153 | sembrong | Hishammuddin Hüseyin | BN ( UMNO ) | Kıdemli Savunma Bakanı | |
P154 | Mersin | Abdul Latif Ahmed | PN ( BERSATU ) | Başbakanlık'ta Bakan (Özel İşler) | |
P155 | Tenggara | adham baba | BN ( UMNO ) | Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı | |
P156 | Kota Tinggi | Halimah Muhammed Sadık | BN ( UMNO ) | Ulusal Birlik Bakanı | |
P157 | Pengerang | Azalina Othman Said | BN ( UMNO ) | Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Başkanı | |
P158 | Tebrau | Steven Choong Shiau Yoon | PN ( IND ) | ||
P159 | Pasir Gudang | Hasan Abdülkerim | PH ( PKR ) | Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P160 | Johor Bahru | Akmal Nasrullah Mohd. Nasır | PH ( PKR ) | ||
P161 | Pulai | Selahaddin Eyüp | PH ( AMANAH ) | Simpang Jeram'dan MLA / Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P162 | İskender Puteri | Lim Kit Siang | PH ( DAP ) | ||
P163 | Kulai | Teo Nie Ching | PH ( DAP ) | Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P164 | Pontiyen | Ahmet Maslan | BN ( UMNO ) | Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P165 | Tanjung Piai | Küçük Jeck Seng | BN ( MCA ) | Plantasyon Sanayi ve Emtia Bakan Yardımcısı |
Labuan Federal Bölgesi
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
SAVAŞAN 1 | |||||
P166 | Labuan | Rozman İşli | WARISAN | Partinin Baş Kırbaç Warisan Sabah (WARISAN) |
sabah
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
WARISAN+ 13 | GRS 11 | VAK 1 | |||||
SAVAŞAN 7 | PN 7 | PH 6 | BN3 | PBS 1 | VAK 1 | |||||
P167 | Kudat | Abdul Rahim Bakri | GRS ( PN-BERSATU ) | Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P168 | Kota Marudu | Maximus Johnity Ongkili | GRS (PBS) | Başbakanlık Departmanında Bakan (Sabah ve Sarawak İşleri) | |
P169 | Kota Belud | Isnaraissah Munirah Majilis | WARISAN | ||
P170 | Tuaran | Wilfred Madius Tangau'nun fotoğrafı. | PH ( UPKO ) | Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P171 | Sepanggar | Mohd. Aziz Jamman | WARISAN | Başbakanlığa bağlı Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P172 | Kota Kinabalu | Chan Foong Hin | PH ( DAP ) | Başbakanlığa bağlı Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P173 | putatan | Awang Husaini Awang Sahari | PH ( PKR ) | ||
P174 | Penampang | Darell Leiking | WARISAN | MLA Moyog | |
P175 | papar | Ahmet Hasan | WARISAN | Kamu Hesapları Komisyonu Üyesi | |
P176 | Kimaniler | Mohamad Alamin | GRS ( BN-UMNO ) | Eğitim Bakan Yardımcısı / Seçilmiş İmtiyaz Komitesi Üyesi | |
P177 | Beaufort | Azizah Mohd. Dun | GRS ( PN-BERSATU ) | Kamu Hesapları Komitesi Başkan Yardımcısı / Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Başkanı / Seçilmiş Daimi Düzen Komitesi Üyesi | |
P178 | Sipitang | Yamani Hafız Musa | GRS ( PN-BERSATU ) | Maliye Bakan Yardımcısı | |
P179 | Ranau | Jonathan Yasin | GRS ( PN-BERSATU ) | İçişleri Bakan Yardımcısı | |
P180 | Keningau | Jeffrey Gapari Kitingan | GRS ( PN-STAR ) | Sabah Başbakan Yardımcısı / Sabah Devlet Tarım ve Balıkçılık Bakanı / Tambunan MLA | |
P181 | tenom | Noorita Sual | PH ( DAP ) | ||
P182 | İngilizce | Arthur Joseph Kurup | GRS ( BN-PBRS ) | İş Bakan Yardımcısı | |
P183 | Beluran | Ronald Kiandee | GRS ( PN-BERSATU ) | Tarım ve Gıda Sanayi Bakanı | |
P184 | libaran | Zakaria Mohd. Edris | GRS ( PN-BERSATU ) | Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P185 | Batu Sapi | Boş | |||
P186 | Sandakan | Vivian Wong Shir Yee | PH ( DAP ) | ||
P187 | Kinabatangan | Bung Moktar Radin | GRS ( BN-UMNO ) | Sabah Başbakan Yardımcısı / Sabah Devlet Çalışma Bakanı / Lamag MLA / Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P188 | Lahad Datu | Muhammedin Ketapi | WARISAN | MLA Segama | |
P189 | Semporna | Mohd. Shafie Apdal | WARISAN | MLA Senallang | |
P190 | Tavau | Christina Liew Chin Jin | PH ( PKR ) | MLA Api-Api | |
P191 | Kalabakan | Memun Süleyman | WARISAN | Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi |
saravak
12 Haziran 2018'de, Sarawak merkezli tüm BN partileri, yani Parti Pesaka Bumiputera Bersatu (PBB), Parti Rakyat Sarawak (PRS), İlerici Demokrat Parti (PDP) ve Sarawak Birleşik Halk Partisi (SUPP), resmi olarak BN'den ayrıldı ve yeni bir parti kurdu. koalisyonu Sarawak Partiler İttifakı , 9 Mayıs 2018'deki genel seçimlerde BN'nin yenilgisi nedeniyle .
Numara. | federal seçim bölgesi | Vesika | İsim | Koalisyon (parti) | Uyarılar |
---|---|---|---|---|---|
GPS 18 | PH 7 | PSB 2 | PN 4 | |||||
P192 | Mas Gading | Mordi Bimol | PH (DAP) | ||
P193 | Santubong | Wan Junaidi Tuanku Cafer | GPS ( PBB ) | Başbakanlık Dairesi'nde Bakan (Parlamento ve Hukuk) | |
P194 | Petra Jaya | Fadillah Yusuf | GPS ( PBB ) | Kıdemli İşler Bakanı / Gabungan Parti Sarawak'ın Baş Kırbaç (GPS) | |
P195 | Bandar Kuching | Kelvin Yii Lee Wuen | PH (DAP) | Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Başkanı | |
P196 | damga | Chong Chieng Jen | PH (DAP) | MLA Kota Sentosa'ya | |
P197 | Kota Samarahan | Rubiah Wang | GPS ( PBB ) | Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P198 | Puncak Borneo | Willie Mongin | PN ( BERSATU ) | Plantasyon Sanayi ve Emtia Bakan Yardımcısı | |
P199 | seri | Richard Riot Jaem | GPS ( DESTEK ) | Başbakanın Doğu Asya Özel Temsilcisi | |
P200 | Batang Sadong | Nancy Şükrü | GPS ( PBB ) | Turizm, Sanat ve Kültür Bakanı | |
P201 | Batang Lupar | Ruhani Abdülkerim | GPS ( PBB ) | Tarım ve İç Ticaret Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P202 | Sri Aman | Masir Kujat | PSB | ||
P203 | Lubok Antu | Jugah Muyang | PN ( IND ) | ||
P204 | betonlama | Robert Lawson Chuat | GPS ( PBB ) | Finans ve Ekonomi Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P205 | Saratok | Ali Biju | PN ( BERSATU ) | Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı / MLA of Krian | |
P206 | Tanjong Manileri | Yusuf Abd. Vahab | GPS ( PBB ) | Güvenlik Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Başkanı | |
P207 | İgan | Ahmed Johnie Zawawi | GPS ( PBB ) | Eğitim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P208 | Sarıkei | Wong Ling Biu | PH (DAP) | ||
P209 | Julau | Larry S'ng Wei Shien | PN ( IND ) | ||
P210 | kanovit | Aaron Ago Dagang | GPS ( PRS ) | Sağlık Bakan Yardımcısı | |
P211 | lanang | Alice Lau Kiong Yieng | PH (DAP) | Kadın, Çocuk İşleri ve Sosyal Gelişim Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / House Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P212 | Sibu | Oscar Ling Chai Porsuk | PH (DAP) | Altyapı Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P213 | mukah | Hanife Hacer Taib | GPS ( PBB ) | Başbakanlık Dairesi Bakan Yardımcısı (Sabah ve Sarawak İşleri) | |
P214 | Selangau | Baru Bian | PSB | MLA Ba'Kelalan | |
P215 | kapit | Alexander Nanta Lingi | GPS ( PBB ) | İç Ticaret ve Tüketici İşleri Bakanı | |
P216 | Hulu Rajang | Wilson Ugak Kumbong | GPS ( PRS ) | Seçilmiş Ayrıcalık Komitesi Üyesi | |
P217 | Bintulu | Tiong Kral Şarkı | GPS ( PDP ) | Başbakanın Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong ve Makao Özel Temsilcisi / Temsilciler Meclisi Seçim Komitesi Üyesi | |
P218 | Sibuti | Lukanisman Awang Sauni | GPS ( PBB ) | Kamu Hesapları Komitesi Üyesi / Sağlık, Bilim ve İnovasyon Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P219 | Miri | Michael Teo Yu Keng | PH (PKR) | ||
P220 | Baram | Anyi Ngau | GPS ( PDP ) | Başbakanlık Dairesi bünyesindeki Ajanslar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi / Temel Özgürlük ve Anayasal Haklar Özel Seçilmiş Komitesi Üyesi | |
P221 | Limbang | Hasbi Habibullah | GPS ( PBB ) | Kırsal Kalkınma Bakan Yardımcısı | |
P222 | kanunlar | Henry Sum Agong | GPS ( PBB ) | Ulaştırma Bakan Yardımcısı |