1998 Kış Olimpiyatları'nda kros kayağı - Cross-country skiing at the 1998 Winter Olympics
Kros kayağı XVIII Kış Olimpiyat Oyunları'nda
| |
---|---|
mekan | kar arpı |
Tarih | 8 Şubat 1998 – 22 Şubat 1998 |
Hayır olayların | 10 |
yarışmacılar | 37 ülkeden 228 (126 erkek ve 102 kadın) |
Çim kayağı de 1998 Kış Olimpiyatları | ||
---|---|---|
5 km | Kadınlar | |
10 km | erkekler | |
Kovalama | erkekler | Kadınlar |
15 km | Kadınlar | |
30 km | erkekler | Kadınlar |
50 km | erkekler | |
Röle | erkekler | Kadınlar |
1998 Kış Olimpiyat Oyunları kros kayak yarışması sonuçları olduğu gibi takip eder.
madalya özeti
madalya tablosu
Rütbe | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya (RUS) | 5 | 2 | 1 | 8 |
2 | Norveç (NOR) | 4 | 3 | 2 | 9 |
3 | Finlandiya (FIN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | İtalya (ITA) | 0 | 2 | 2 | 4 |
5 | Avusturya (AUT) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Çek Cumhuriyeti (ÇEK) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
7 | İsveç (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Kazakistan (KAZ) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplamlar (8 ülke) | 10 | 10 | 10 | 30 |
Erkekler etkinlikleri
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km klasik |
Bjørn Dæhlie Norveç |
27:24.5 |
Markus Gandler Avusturya |
27:32.5 |
Mika Myllyla Finlandiya |
27:40.1 |
15 km serbest stil takip |
Thomas Alsgaard Norveç |
1:07:01,7 |
Bjørn Dæhlie Norveç |
1:07:02.8 |
Vladimir Smirnov Kazakistan |
1:07:31.5 |
30 km klasik |
Mika Myllyla Finlandiya |
1:33:55.8 |
Erling Jevne Norveç |
1:35:27.1 |
Silvio Fauner İtalya |
1:36:08,5 |
50 km serbest stil |
Bjørn Dæhlie Norveç |
2:05:08.2 |
Niklas Jonsson İsveç |
2:05:16.3 |
Christian Hoffmann Avusturya |
2:06:01.8 |
4 × 10 km röle |
Norveç (NOR) Sture Sivertsen Erling Jevne Bjørn Dæhlie Thomas Alsgaard |
1:40:55.7 |
İtalya (ITA) Marco Albarello Fulvio Valbusa Fabio Maj Silvio Fauner |
1:40:55.9 |
Finlandiya (FIN) Harri Kirvesniemi Mika Myllylä Sami Repo Jari Isometsä |
1:42:15.5 |
Kadın etkinlikleri
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km klasik |
Larisa Lazutina ( RUS ) | 17:37.9 | Kateřina Neumannová ( ÇEK ) | 17:42.7 | Bente Martinsen ( NOR ) | 17:49.4 |
10 km serbest stil takip |
Larisa Lazutina ( RUS ) | 28:29.9 | Olga Danilova ( RUS ) | 28:36.7 | Kateřina Neumannová ( ÇEK ) | 28:37.2 |
15 km klasik |
Olga Danilova ( RUS ) | 46:55.4 | Larisa Lazutina ( RUS ) | 47:01.0 | Anita Moen-Guidon ( NOR ) | 47:52.6 |
30 km serbest stil |
Yuliya Chepalova ( RUS ) | 1:22:01,5 | Stefania Belmondo ( ITA ) | 1:22:11.7 | Larisa Lazutina ( RUS ) | 1:23:15.7 |
4 × 5 km röle |
Rusya (RUS) Nina Gavrylyuk Olga Danilova Yelena Välbe Larisa Lazutina |
55:13.5 |
Norveç (NOR) Bente Martinsen Marit Mikkelsplass Elin Nilsen Anita Moen-Guidon |
55:38.0 |
İtalya (ITA) Karin Moroder Gabriella Paruzzi Manuela Di Centa Stefania Belmondo |
56:53.3 |
Katılımcı NOC'ler
Nagano'daki kros kayağı etkinliklerinde otuz altı ülke yarıştı.
- Avustralya
- Avusturya
- Belarus
- Bulgaristan
- Kanada
- Çin
- Hırvatistan
- Çek Cumhuriyeti
- Danimarka
- Estonya
- Finlandiya
- Fransa
- Almanya
- Yunanistan
- Macaristan
- İtalya
- Japonya
- Kazakistan
- Kenya
- Letonya
- Lihtenştayn
- Litvanya
- Makedonya
- Moğolistan
- Norveç
- Polonya
- Romanya
- Rusya
- Slovakya
- Slovenya
- Güney Kore
- ispanya
- İsveç
- İsviçre
- Ukrayna
- Amerika Birleşik Devletleri