1998 Kış Olimpiyatları'nda Almanya - Germany at the 1998 Winter Olympics
1998 Kış Olimpiyatları'nda Almanya | |
---|---|
IOC kodu | GER |
NOC | Alman Olimpik Sporlar Konfederasyonu |
İnternet sitesi |
www |
içinde Nagano | |
Rakipler | 14 spor dalında 125 (78 erkek, 47 kadın) |
Bayrak taşıyıcı | Jochen Behle (kros kayağı) |
1. sırada yer alan madalyalar |
|
Kış Olimpiyatları maçları ( genel bakış ) | |
Diğer ilgili görünümler | |
1906 Aralıklı Oyunlar Saar (1952) Birleşik Almanya Takımı (1956–1964) Doğu Almanya (1968–1988) Batı Almanya (1968–1988) |
Almanya yarıştı 1998 Kış Olimpiyatları içinde Nagano , Japonya .
Madalya kazananlar
Madalya | İsim Soyisim | Spor | Etkinlik | Tarih (değiştir | kaynağı değiştir) |
---|---|---|---|---|
Altın | Georg Hackl | Luge | Erkekler bireysel | 9 Şubat |
Altın | Gunda Niemann-Stirnemann | Hız Pateni | Bayanlar 3000 m | 11 Şubat |
Altın | Silke Kraushaar | Luge | Kadın birey | 11 Şubat |
Altın | Nicola Thost | Snowboard | Kadın yarım boru | 12 Şubat |
Altın |
Stefan Krauße Jan Behrendt |
Luge | Çift erkekler | 13 Şubat |
Altın | Katja Seizinger | Alplerde kayak | Bayanlar yokuş aşağı | 16 Şubat |
Altın | Katja Seizinger | Alplerde kayak | Kadın kombine | 17 Şubat |
Altın | Hilde Gerg | Alplerde kayak | Kadın slalomu | 19 Şubat |
Altın |
Uschi Disl Martina Zellner Katrin Apel Petra Behle |
Biatlon | Bayanlar 4 × 7,5 km bayrak yarışı | 19 Şubat |
Altın | Claudia Pechstein | Hız Pateni | Bayanlar 5000 m | 20 Şubat |
Altın |
Ricco Groß Peter Sendel Sven Fischer Frank Luck |
Biatlon | Erkekler 4 × 7,5 km bayrak yarışı | 21 Şubat |
Altın |
Christoph Langen Markus Zimmermann Marco Jakobs Olaf Hampel |
Bobsleigh | Dört kişilik | 21 Şubat |
Gümüş | Heidi Renoth | Snowboard | Kadınların dev slalomu | 10 Şubat |
Gümüş | Tatjana Mittermayer | Serbest stil kayak | Kadın moğolları | 11 Şubat |
Gümüş | Claudia Pechstein | Hız Pateni | Bayanlar 3000 m | 11 Şubat |
Gümüş | Barbara Niedernhuber | Luge | Kadın birey | 11 Şubat |
Gümüş | Uschi Disl | Biatlon | Bayanlar 7,5 km sprint | 15 Şubat |
Gümüş | Gunda Niemann-Stirnemann | Hız Pateni | Bayanlar 1500 m | 16 Şubat |
Gümüş |
Sven Hannawald Martin Schmitt Hansjörg Jäkle Dieter Thoma |
Kayak atlayışı | Erkekler takım büyük tepe (K120) | 17 Şubat |
Gümüş | Martina Ertl | Alplerde kayak | Kadın kombine | 17 Şubat |
Gümüş | Gunda Niemann-Stirnemann | Hız Pateni | Bayanlar 5000 m | 20 Şubat |
Bronz | Uschi Disl | Biatlon | Bayanlar 15 km | 9 Şubat |
Bronz | Jens Müller | Luge | Erkekler bireysel | 9 Şubat |
Bronz |
Mandy Wötzel Ingo Steuer |
Artistik patinaj | Çiftler | 10 Şubat |
Bronz | Anni Friesinger | Hız Pateni | Bayanlar 3000 m | 11 Şubat |
Bronz | Katrin Apel | Biatlon | Bayanlar 7,5 km sprint | 15 Şubat |
Bronz |
Christoph Langen Markus Zimmermann |
Bobsleigh | İki adam | 15 Şubat |
Bronz | Hilde Gerg | Alplerde kayak | Kadın kombine | 17 Şubat |
Bronz | Katja Seizinger | Alplerde kayak | Kadınların dev slalomu | 20 Şubat |
Alplerde kayak
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman | Zaman | Sıra | ||
Markus Eberle | Dev slalom | 1: 24.01 | DNF | DNF | - |
Markus Eberle | Slalom | DNF | - | DNF | - |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman | Zaman | Sıra | ||
Regina Häusl | Yokuş aşağı | DNF | - | ||
Hilde Gerg | 1: 29,96 | 9 | |||
Katrin Gutensohn | 1: 29,96 | 9 | |||
Katja Seizinger | 1: 29,89 | ||||
Hilde Gerg | Süper-G | 1: 18,59 | 10 | ||
Martina Ertl | 1: 18.46 | 7 | |||
Katja Seizinger | 1: 18.44 | 6 | |||
Regina Häusl | 1: 18.27 | 4 | |||
Regina Häusl | Dev slalom | 1: 26,37 | 1: 38.20 | 3: 04.57 | 30 |
Hilde Gerg | 1: 21.45 | 1: 34.44 | 2: 55.89 | 13 | |
Martina Ertl | 1: 20.38 | 1: 32,34 | 2: 52.72 | 4 | |
Katja Seizinger | 1: 20.19 | 1: 32.42 | 2: 52.61 | ||
Monika Bergmann | Slalom | 47.78 | 47.21 | 1: 34,99 | 9 |
Martina Ertl | 46.22 | 46.69 | 1: 32,91 | 4 | |
Hilde Gerg | 45.89 | 46.51 | 1: 32.40 |
Kadın kombine
Atlet | Yokuş aşağı | Slalom | Toplam | ||
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman 1 | Zaman 2 | Toplam zaman | Sıra | |
Monika Bergmann | 1: 33.35 | 37.41 | 35.08 | 2: 45.84 | 12 |
Hilde Gerg | 1: 29,92 | 36.52 | 35.06 | 2: 41.50 | |
Martina Ertl | 1: 29,76 | 36.45 | 34.71 | 2: 40.92 | |
Katja Seizinger | 1: 28,52 | 37.14 | 35.08 | 2: 40.74 |
Biatlon
- Erkekler
Etkinlik | Atlet | Kayıplar 1 | Zaman | Sıra |
---|---|---|---|---|
10 km Sürat | Carsten Heymann | 2 | 30: 09.6 | 34 |
Sven Fischer | 2 | 29: 47.1 | 29 | |
Ricco Groß | 1 | 29: 13.9 | 17 | |
Frank Luck | 1 | 28: 40.3 | 7 |
Etkinlik | Atlet | Zaman | Özlüyor | Ayarlanan zaman 2 | Sıra |
---|---|---|---|---|---|
20 km | Jan Wüstenfeld | 57: 07.9 | 4 | 1'01: 07.9 | 32 |
Sven Fischer | 56: 26.1 | 3 | 59: 26.1 | 16 | |
Peter Sendel | 57: 30.3 | 1 | 58: 30.3 | 8 | |
Ricco Groß | 57: 15.4 | 1 | 58: 15.4 | 6 |
- Erkekler 4 × 7,5 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | ||
---|---|---|---|
Kayıplar 1 | Zaman | Sıra | |
Ricco Groß Peter Sendel Sven Fischer Frank Luck |
0 | 1'21: 36.2 |
- KADIN
Etkinlik | Atlet | Kayıplar 1 | Zaman | Sıra |
---|---|---|---|---|
7.5 km Sürat | Martina Zellner | 2 | 25: 09.8 | 30 |
Petra Behle | 2 | 24: 09.9 | 16 | |
Katrin Apel | 1 | 23: 32.4 | ||
Uschi Disl | 1 | 23: 08.7 |
Etkinlik | Atlet | Zaman | Özlüyor | Ayarlanan zaman 2 | Sıra |
---|---|---|---|---|---|
Eskişehir 15 km | Katja Bira | 57: 26.4 | 4 | 1'01: 26.4 | 39 |
Petra Behle | 58: 29.7 | 1 | 59: 29.7 | 27 | |
Martina Zellner | 52: 46.3 | 4 | 56: 46.3 | 10 | |
Uschi Disl | 54: 17.9 | 1 | 55: 17.9 |
- Bayanlar 4 × 7,5 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | ||
---|---|---|---|
Kayıplar 1 | Zaman | Sıra | |
Uschi Disl Martina Zellner Katrin Apel Petra Behle |
0 | 1'40: 13.6 |
- 1 Kaçırılan hedef başına 150 metrelik bir penaltı döngüsü kaymak zorundaydı.
- 2 Kaçırılan hedef başına bir dakika eklenir.
Bobsleigh
Kızak | Sporcular | Etkinlik | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | |||
GER-1 |
Christoph Langen Markus Zimmermann |
İki adam | 54.82 | 7 | 54.62 | 6 | 54.11 | 1 | 54,34 | 3 | 3: 37.89 | |
GER-2 |
Dirk Wiese Marco Jakobs |
İki adam | 54.83 | 8 | 54.66 | 8 | 54.63 | 11 | 54,76 | 13 | 3: 38.88 | 11 |
Kızak | Sporcular | Etkinlik | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | |||
GER-1 |
Harald Czudaj Torsten Voss Steffen Görmer Alexander Szelig |
Dört kişilik | 53.12 | 7 | 53.50 | 7 | 53.70 | 2 | 2: 40.32 | 8 |
GER-2 |
Christoph Langen Markus Zimmermann Marco Jakobs Olaf Hampel |
Dört kişilik | 52.70 | 1 | 52.90 | 1 | 53.81 | 8 | 2: 39.41 |
Kros kayağı
- Erkekler
Etkinlik | Atlet | Yarış | |
---|---|---|---|
Zaman | Sıra | ||
10 km C |
Jochen Behle | 29: 55.9 | 40 |
René Sommerfeldt | 29: 52.5 | 38 | |
Johann Mühlegg | 29: 12.3 | 27 | |
Andreas Schlütter | 28: 48.0 | 16 | |
15 km takip 1 F |
René Sommerfeldt | 43: 49.5 | 29 |
Johann Mühlegg | 41: 48.3 | 17 | |
Andreas Schlütter | 41: 08.3 | 12 | |
30 km C |
Jochen Behle | DNF | - |
Torald Rein | 1'49: 06.7 | 57 | |
Andreas Schlütter | 1'40: 27.1 | 21 | |
50 km F |
Andreas Schlütter | 2'17: 52.1 | 36 |
René Sommerfeldt | 2'16: 19.9 | 26 | |
Johann Mühlegg | 2'07: 25.3 | 7 |
- 1 10 km sonuçlarına göre başlangıç gecikmesi.
- C = Klasik stil, F = Serbest stil
- Erkekler 4 × 10 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | |
---|---|---|
Zaman | Sıra | |
Andreas Schlütter Jochen Behle René Sommerfeldt Johann Mühlegg |
1'43: 16.1 | 8 |
- KADIN
Etkinlik | Atlet | Yarış | |
---|---|---|---|
Zaman | Sıra | ||
5 km C |
Sigrid Wille | 19: 15.6 | 38 |
Anke Reschwamm-Schulze | 19: 14.7 | 37 | |
Constanze Blum | 19: 02.4 | 30 | |
Kati Wilhelm | 18: 56.9 | 26 | |
10 km takip 2 F |
Sigrid Wille | 34: 15.1 | 54 |
Kati Wilhelm | 31: 54.0 | 32 | |
Anke Reschwamm-Schulze | 31: 53.4 | 31 | |
Constanze Blum | 31: 28.5 | 26 | |
15 km C |
Anke Reschwamm-Schulze | 51: 54.0 | 38 |
Manuela Henkel | 51: 53.4 | 36 | |
Sigrid Wille | 51: 19.3 | 28 | |
Constanze Blum | 50: 30.3 | 21 | |
30 km F |
Manuela Henkel | DNF | - |
Constanze Blum | 1'31: 52.9 | 31 | |
Anke Reschwamm-Schulze | 1'30: 54.6 | 26 | |
Kati Wilhelm | 1'28: 27.7 | 16 |
- 2 5 km sonuçlarına göre başlangıç gecikmesi.
- C = Klasik stil, F = Serbest stil
- Bayanlar 4 × 5 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | |
---|---|---|
Zaman | Sıra | |
Kati Wilhelm Manuela Henkel Constanze Blum Anke Reschwamm-Schulze |
56: 55.4 | 5 |
Curling
Erkekler turnuvası
Grup aşaması
İlk dört takım yarı finale yükseldi.
Ülke | Atla | W | L |
---|---|---|---|
Kanada | Mike Harris | 6 | 1 |
Norveç | Eigil Ramsfjell | 5 | 2 |
İsviçre | Patrick Hürlimann | 5 | 2 |
Amerika Birleşik Devletleri | Tim Somerville | 3 | 4 |
Japonya | Makoto Tsuruga | 3 | 4 |
İsveç | Peja Lindholm | 3 | 4 |
Büyük Britanya | Douglas Dryburgh | 2 | 5 |
Almanya 8 | Andy Kapp | 1 | 6 |
Takım 1 | Puan | Takım 2 |
---|---|---|
Almanya | 4–7 | İsviçre |
Almanya | 5–7 | Norveç |
Almanya | 6–7 | İsveç |
Almanya | 6-10 | Kanada |
Amerika Birleşik Devletleri | 8–5 | Almanya |
Birleşik Krallık | 4–7 | Almanya |
Japonya | 7-5 | Almanya |
Yarışmacılar
Atla | Üçüncü | İkinci | Öncülük etmek | Alternatif |
---|---|---|---|---|
Andy Kapp | Uli Kapp | Michael Schäffer | Holger Höhne | Oliver Axnick |
Bayanlar turnuvası
Grup aşaması
İlk dört takım yarı finale yükseldi.
Ülke | Atla | W | L |
---|---|---|---|
Kanada | Sandra Schmirler | 6 | 1 |
İsveç | Elisabet Gustafson | 6 | 1 |
Danimarka | Helena Blach Lavrsen | 5 | 2 |
Büyük Britanya | Kirsty Hay | 4 | 3 |
Japonya | Mayumi Ohkutsu | 2 | 5 |
Norveç | Dordi Nordby | 2 | 5 |
Amerika Birleşik Devletleri | Lisa Schoeneberg | 2 | 5 |
Almanya 8 | Andrea Schöpp | 1 | 6 |
Takım 1 | Puan | Takım 2 |
---|---|---|
Almanya | 5–6 | Danimarka |
Almanya | 2–9 | Japonya |
Almanya | 5-8 | Amerika Birleşik Devletleri |
Norveç | 6–7 | Almanya |
Almanya | 3–8 | İsveç |
Birleşik Krallık | 6–5 | Almanya |
Kanada | 8–5 | Almanya |
Yarışmacılar
Atla | Üçüncü | İkinci | Öncülük etmek | Alternatif |
---|---|---|---|---|
Andrea Schöpp | Monika Wagner | Natalie Nessler | Heike Wieländer | Carina Meidele |
Artistik patinaj
- Çiftler
Sporcular | SP | FS | TFP | Sıra |
---|---|---|---|---|
Peggy Schwarz Mirko Mueller |
9 | 8 | 12.5 | 9 |
Mandy Wötzel Ingo Steuer |
2 | 3 | 4.0 |
- Buz Dansı
Sporcular | CD1 | CD2 | OD | FD | TFP | Sıra |
---|---|---|---|---|---|---|
Kati Winkler René Lohse |
11 | 11 | 9 | 10 | 19.8 | 10 |
Serbest stil kayak
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Puanlar | Sıra | Zaman | Puanlar | Sıra | ||
Gabriele Rauscher | Moğollar | 35.20 | 22.11 | 12 Q | 34.13 | 23.59 | 11 |
Sandra Schmitt | 33.92 | 22.63 | 6 Q | 33.50 | 23.67 | 9 | |
Tatjana Mittermayer | 34.69 | 23.07 | 3 Q | 33.50 | 24.62 |
Buz Hokeyi
Erkekler turnuvası
Ön tur
En iyi takım (gölgeli) ilk tura ilerledi.
Takım | GP | W | L | T | GF | GA | GD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belarus | 3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 4 | +10 | 5 |
Almanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 9 | -2 | 4 |
Fransa | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 8 | -3 | 2 |
Japonya | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 10 | -5 | 1 |
Tüm zamanlar yereldir ( UTC-7 ).
7 Şubat 1998 | Almanya |
3-1 (0-0, 1-0, 2-1) |
Japonya |
The Big Hat / Aqua Wing Arena , Nagano, Japonya Seyirci: 9,861 |
9 Şubat 1998 | Almanya |
2-8 (0-2, 2-3, 0-3) |
Belarus |
The Big Hat / Aqua Wing Arena , Nagano, Japonya Seyirci: 8,063 |
10 Şubat 1998 | Fransa |
0-2 (0-0, 0-1, 0-1) |
Almanya |
Büyük Şapka / Aqua Kanat Arena , Nagano, Japonya Seyirci Sayısı: 3916 |
Teselli turu
Tüm zamanlar yereldir ( UTC-7 ).
12 Şubat 1998 | Almanya 9 |
4-2 (0-1, 1-1, 3-0) |
Slovakya |
The Big Hat / Aqua Wing Arena , Nagano, Japonya Seyirci: 8,670 |
- Takım kadrosu
- Olaf Kölzig
- Josef Heiß
- Klaus Merk
- Mirko Lüdemann
- Erich Goldmann
- Uwe Krupp
- Markus Wieland
- Daniel Kunce
- Brad Bergen
- Jochen Molling
- Lars Brüggemann
- Peter Draisaitl
- Jan Benda
- Mark MacKay
- Reemt Pyka
- Jochen Hecht
- Benoît Doucet
- Stefan Ustorf
- Thomas Brandl
- Andreas Lupzig
- Dieter Hegen
- Jürgen Rumrich
- Marco Sturm
- Baş Antrenör : George Kingston
Luge
- Erkekler
Atlet | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | |
Karsten Albert | 50.353 | 12 | 50.172 | 13 | 50.080 | 11 | 50.499 | 17 | 3: 21.104 | 12 |
Jens Müller | 49.954 | 4 | 49.700 | 3 | 49.729 | 2 | 49.710 | 2 | 3: 19.093 | |
Georg Hackl | 49.619 | 1 | 49.573 | 1 | 49.614 | 1 | 49.630 | 1 | 3: 18.436 |
(Erkekler) Çiftler
Sporcular | 1. Koşu | 2. Koşu | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | |
Stefan Krauße Jan Behrendt |
50.592 | 1 | 50.513 | 3 | 1: 41.105 | |
Steffen Skel Steffen Wöller |
51.408 | 10 | 50.816 | 6 | 1: 42.224 | 8 |
- KADIN
Atlet | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | |
Susi Erdmann | 51.475 | 4 | 51.348 | 5 | 50.895 | 3 | 50.731 | 5 | 3: 24.449 | 4 |
Barbara Niedernhuber | 51.216 | 2 | 51.103 | 1 | 50.837 | 2 | 50.625 | 3 | 3: 23.781 | |
Silke Kraushaar | 51.197 | 1 | 51.178 | 2 | 50.787 | 1 | 50.617 | 2 | 3: 23.779 |
İskandinav kombine
Erkekler bireysel
Etkinlikler:
- normal tepe kayakla atlama
- 15 km kros kayağı (Kayakla atlama sonuçlarına göre gecikmeyi başlatma.)
Atlet | Etkinlik | Kayak atlayışı | Ülkeler arası zaman |
Toplam sıra |
|
---|---|---|---|---|---|
Puanlar | Sıra | ||||
Matthias Looß | Bireysel | 187.0 | 41 | 46: 54.2 | 32 |
Josef Buchner | 203.0 | 26 | DNF | - | |
Ronny Ackermann | 209.5 | 18 | 43: 52.9 | 12 | |
Jens Deimel | 221.0 | 10 | 43: 56.3 | 13 |
Erkekler takımı
Takım başına dört katılımcı.
Etkinlikler:
- normal tepe kayakla atlama
- 5 km kros kayağı (Kayakla atlama sonuçlarına göre başlangıç gecikmesi.)
Sporcular | Kayak atlayışı | Ülkeler arası zaman |
Toplam sıra |
|
---|---|---|---|---|
Puanlar | Sıra | |||
Matthias Looß Ronny Ackermann Thorsten Schmitt Jens Deimel |
861.0 | 7 | 56: 22.0 | 6 |
Kısa pist Sürat Pateni
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Birinci raund | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Finaller | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Son derece | ||
Arian Nachbar | 500 m | 44.882 | 3 | İlerlemedi | |||||
Arian Nachbar | 1000 m | 1: 32.493 | 3 | İlerlemedi |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Birinci raund | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Finaller | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Son derece | ||
Yvonne Kunze | 500 m | 46.887 | 3 | İlerlemedi | |||||
Susanne Busch | 1: 30.607 | 4 | İlerlemedi | ||||||
Susanne Busch | 1000 m | 1: 38.379 | 3 | İlerlemedi | |||||
Yvonne Kunze | 1: 44.870 | 3 | İlerlemedi | ||||||
Susanne Busch Anne Eckner Yvonne Kunze Katrin Weber |
3000 m bayrak | 4: 38.776 | 4 QB | 4: 37.110 | 8 |
Kayak atlayışı
Atlet | Etkinlik | Atla 1 | Atla 2 | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puanlar | Sıra | Mesafe | Puanlar | Puanlar | Sıra | ||
Hansjörg Jäkle | Normal tepe | 82.0 | 99.5 | 19 Q | 82.5 | 101.0 | 200.5 | 17 |
Martin Schmitt | 82.0 | 100.0 | 18 Q | 82.0 | 99.5 | 199.5 | 19 | |
Sven Hannawald | 83.5 | 103.0 | 13 Q | 84.0 | 104.5 | 207.5 | 14 | |
Dieter Thoma | 84.5 | 106.0 | 12 Q | 83.0 | 102.5 | 208.5 | 13 | |
Hansjörg Jäkle | Büyük tepe | 92.0 | 61.1 | 57 | İlerlemedi | |||
Sven Hannawald | 100.0 | 78.0 | 48 | İlerlemedi | ||||
Dieter Thoma | 114.0 | 105.2 | 22 Q | 128.0 | 130.4 | 235.6 | 12 | |
Martin Schmitt | 118.5 | 112.3 | 11 Q | 123.0 | 121.4 | 233.7 | 14 |
- Erkekler takım büyük tepe
Sporcular | Sonuç | |
---|---|---|
Puan 1 | Sıra | |
Sven Hannawald Martin Schmitt Hansjörg Jäkle Dieter Thoma |
897.4 |
- 1 Dört takım üyesinin her biri iki sıçrama yaptı.
Snowboard
- Erkekler dev slalom
Atlet | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |
---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman | Zaman | Sıra | |
Bernd Kroschewski | 1: 03.53 | DSQ | DSQ | - |
Dieter Moherndl | 1: 03.03 | 1: 07.00 | 2: 10.03 | 14 |
- Erkekler yarı boru
Atlet | 1. tur | 2. tur | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | |
Xaver Hoffmann | 28.3 | 32 | 38.2 | 9 | İlerlemedi |
- Kadınların dev slalomu
Atlet | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |
---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman | Zaman | Sıra | |
Burgl Heckmair | DNF | - | DNF | - |
Sandra Farmand | 1: 14,39 | 1: 08.71 | 2: 23.10 | 9 |
Heidi Renoth | 1: 11,92 | 1: 07.25 | 2: 19.17 |
- Kadın yarım boru
Atlet | 1. tur | 2. tur | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | |
Sandra Farmand | 22.1 | 25 | DNF | - | İlerlemedi | |
Sabine Wehr-Hasler | 29.5 | 15 | 30.5 | 11 | İlerlemedi | |
Nicola Thost | 30.6 | 13 | 37.4 | 1 QF | 74.6 |
Hız Pateni
- Erkekler
Etkinlik | Atlet | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
500 m | Peter Adeberg | 36.92 | 31 | DNF | - | DNF | - |
Christian Breuer | 36.78 | 26 | 36.41 | 15 | 73,19 | 19 | |
Michael Künzel | 36.56 | 15 | 36.19 | 8 | 72.75 | 11 | |
1000 m | Christian Breuer | 1: 12.33 | 16 | ||||
Peter Adeberg | 1: 11.90 | 9 | |||||
1500 m | René Taubenrauch | 1: 54,91 | 38 | ||||
Frank Dittrich | 1: 53.64 | 33 | |||||
Peter Adeberg | 1: 51.50 | 13 | |||||
Christian Breuer | 1: 50.96 | 9 | |||||
5000 m | Alexander Baumgärtel | 6: 39.44 | 13 | ||||
René Taubenrauch | 6: 35.21 | 6 | |||||
Frank Dittrich | 6: 32.17 | 5 | |||||
10.000 m | René Taubenrauch | 13: 52.10 | 11 | ||||
Alexander Baumgärtel | 13: 48.44 | 10 | |||||
Frank Dittrich | 13: 36.58 | 6 |
- KADIN
Etkinlik | Atlet | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
500 m | Anke Baier-Loef | 39.73 | 16 | 39.75 | 16 | 79.48 | 15 |
Sabine Völker | 39.19 | 10 | 39,00 | 6 | 78,19 | 7 | |
Monique Garbrecht | 39.11 | 7 | 39.34 | 10 | 78.45 | 8 | |
Franziska Schenk | 38.88 | 5 | 38.57 | 4 | 77.45 | 4 | |
1000 m | Franziska Schenk | DNF | - | ||||
Anke Baier-Loef | 1: 19.42 | 16 | |||||
Monique Garbrecht | 1: 18,76 | 10 | |||||
Sabine Völker | 1: 17,54 | 4 | |||||
1500 m | Claudia Pechstein | 1: 59.46 | 7 | ||||
Anni Friesinger | 1: 59.20 | 5 | |||||
Gunda Niemann | 1: 58.66 | ||||||
3000 m | Anni Friesinger | 4: 09.44 | |||||
Claudia Pechstein | 4: 08.47 | ||||||
Gunda Niemann | 4: 07.29 VEYA | ||||||
5000 m | Heike Warnicke | 7: 30.83 | 14 | ||||
Gunda Niemann | 6: 59.65 | ||||||
Claudia Pechstein | 6: 59.61 WR |