1992 Kış Olimpiyatları'nda Birleşik Takım - Unified Team at the 1992 Winter Olympics
1992 Kış Olimpiyatları'nda Birleşik Takım | |
---|---|
IOC kodu | EUN |
içinde Albertville | |
yarışmacılar | 12 spor dalında 129 (86 erkek, 43 kadın) |
Bayrak taşıyıcı | Valeriy Medvedtsev (biatlon) |
Madalyalar 2. Sırada |
|
Kış Olimpiyatları görünümleri ( genel bakış ) | |
En Birleşik Takım 1992 Kış Olimpiyatları içinde Albertville onbeş eski altısında oluşan ortak bir ekip oldu Sovyet : cumhuriyetleri Rusya , Ukrayna , Kazakistan , Beyaz Rusya , Özbekistan ve Ermenistan işbirliği yapmaya bir karar ve birleşik bir ekip oluşturdu. Birleştirilmiş Takımın sadece diğer görünüm oldu 1992 Yaz Olimpiyatları'nda yer Barcelona . IOC ülke kodu EUN ( Fransız Equipe Unifiée'den ) altında yarıştı .
Takım madalya sıralamasında ikinci oldu ve yeniden birleşik bir Almanya'ya kıl payı kaybetti.
Üyeler
Kış sporlarına göre madalyalar
Spor | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|
Kros kayağı | 3 | 2 | 4 | 9 |
Artistik patinaj | 3 | 1 | 1 | 5 |
Biatlon | 2 | 2 | 2 | 6 |
Buz Hokeyi | 1 | 0 | 0 | 1 |
Serbest stil kayak | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kısa pist Sürat Pateni | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplamlar (6 spor) | 9 | 6 | 8 | 23 |
madalyalılar
Birleşik Takım , 9 altın madalya, 6 gümüş madalya ve toplam 23 madalya ile 8 bronz madalya ile hem altın hem de genel madalya sıralamasında Almanya'nın ardından ikinci oldu .
Alplerde kayak
- erkekler
atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman | Zaman | Rütbe | ||
Konstantin Çistyakov | Yokuş aşağı | 1:53.93 | 24 | ||
Alexey Maslov | 1:53.68 | 22 | |||
Vitali Andreyev | 1:53.52 | 21 | |||
Vitali Andreyev | süper-G | DNF | - | ||
Alexey Maslov | 1:19.71 | 49 | |||
Konstantin Çistyakov | 1:16.14 | 22 |
erkekler kombine
atlet | Yokuş aşağı | Slalom | Toplam | ||
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman 1 | Zaman 2 | Puan | Rütbe | |
Alexey Maslov | 1:48.53 | DNF | - | DNF | - |
Konstantin Çistyakov | 1:47.95 | DNF | - | DNF | - |
Vitali Andreyev | 1:46.01 | 55.80 | 58.44 | 85.07 | 20 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Toplam | |
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman | Zaman | Rütbe | ||
Svetlana Novikova | Yokuş aşağı | 1:59.18 | 27 | ||
Tetiana Lebedeva | 1:55.15 | 19 | |||
Svetlana Gladysheva | 1:53.85 | 8 | |||
Tetiana Lebedeva | süper-G | 1:26.92 | 28 | ||
Svetlana Gladysheva | 1:26.51 | 25 | |||
Varvara Zelenskaya | 1:26.39 | 24 |
kadın kombine
atlet | Yokuş aşağı | Slalom | Toplam | ||
---|---|---|---|---|---|
Zaman | Zaman 1 | Zaman 2 | Puan | Rütbe | |
Varvara Zelenskaya | DNF | - | - | DNF | - |
Svetlana Novikova | 1:30.03 | 38.89 | 38.94 | 122.48 | 19 |
Tetiana Lebedeva | 1:27.79 | 40.05 | 39.82 | 111.34 | 18 |
Svetlana Gladysheva | 1:26.88 | 38.15 | 37.01 | 61.25 | 12 |
Biatlon
- erkekler
Etkinlik | atlet | 1'i özlüyor | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|---|
10 km Sürat koşusu | Valeriy Medvedtsev | 2 | 27:39.5 | 25 |
Aleksandr Popov | 1 | 27:31.3 | 18 | |
Valeri Kiriyenko | 3 | 26:31.8 | 5 | |
Sergey Çepikov | 0 | 26:27.5 | 4 |
Etkinlik | atlet | Zaman | özlüyor | Ayarlanan zaman 2 | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|
20 km | Valeri Kiriyenko | 55:12.6 | 4 | 59:12.6 | 11 |
Sergey Çepikov | 55:47.6 | 3 | 58:47.6 | 10 | |
Aleksandr Popov | 56:02.9 | 2 | 58:02.9 | 4 | |
eugeni redkine | 57:34.4 | 0 | 57:34.4 |
- Erkekler 4 × 7,5 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | ||
---|---|---|---|
1'i özlüyor | Zaman | Rütbe | |
Valeriy Medvedtsev Aleksandr Popov Valery Kiriyenko Sergei Tchepikov |
0 | 1'25:06.3 |
- Kadınlar
Etkinlik | atlet | 1'i özlüyor | Zaman | Rütbe |
---|---|---|---|---|
7,5 km Sürat Koşusu | Yelena Golovina | 1 | 26:50.3 | 20 |
Svetlana Petcherskaia | 0 | 26:09.7 | 13 | |
Yelena Belova | 2 | 24:50.8 | ||
Anfisa Reztsova | 3 | 24:29.2 |
Etkinlik | atlet | Zaman | özlüyor | Ayarlanan zaman 2 | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|
15 km | Anfisa Reztsova | 47:52.6 | 9 | 56:52.6 | 26 |
Yelena Golovina | 54:17.9 | 2 | 56:17.9 | 22 | |
Svetlana Paramygina | 52:15.2 | 4 | 56:15.2 | 21 | |
Svetlana Petcherskaia | 50:58.5 | 1 | 51:58.5 |
- Kadınlar 3 × 7,5 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | ||
---|---|---|---|
1'i özlüyor | Zaman | Rütbe | |
Yelena Belova Anfisa Reztsova Yelena Melnikova |
2 | 1'16:54.6 |
yarış kızağı
Kızak | Sporcular | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |||
EUN-1 |
Vladimir Yefimov Aleksey Golovin |
İki adam | 1:01.17 | 17 | 1:01.85 | 21 | 1:02.03 | 19 | 1:02.25 | 23 | 4:07.30 | 20 |
EUN-2 |
Oleg Sukhoruchenko Andrey Gorokhov |
İki adam | 1:01.77 | 27 | 1:02.06 | 23 | 1:02.19 | 23 | 1:02.31 | 24 | 4:08.33 | 26 |
Kızak | Sporcular | Etkinlik | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |||
EUN-1 |
Oleg Sukhoruchenko Oleksandr Bortiuk Vladimir Lyubovitsky Andrey Gorokhov |
dört kişilik | 59.05 | 19 | 1:00.05 | 22 | 58.94 | 12 | 59.39 | 19 | 3:57.43 | 19 |
EUN-2 |
Vladimir Yefimov Oleg Petrov Sergey Kruglov Aleksandr Pashkov |
dört kişilik | 59.80 | 23 | 1:00.19 | 23 | 1:00.34 | 23 | 1:00.26 | 23 | 4:00.59 | 22 |
Kros kayağı
- erkekler
Etkinlik | atlet | Yarış | |
---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | ||
10 km C |
Alman Karaçevski | 32:12.6 | 62 |
Andrey Kirillov | 30:27.4 | 30 | |
Vladimir Smirnov | 29:13.1 | 13 | |
Mihail Botvinov | 28:55.8 | 11 | |
15 km takip 1 F |
Alman Karaçevski | 44:09,5 | 43 |
Andrey Kirillov | 41:14.9 | 17 | |
Mihail Botvinov | 41:07,1 | 15 | |
Vladimir Smirnov | 39:59.8 | 8 | |
30 km C |
Alexey Prokurorov | 1'27:20.5 | 21 |
Aleksandr Golubyov | 1'25:56.1 | 14 | |
Mihail Botvinov | 1'25:36.9 | 12 | |
Vladimir Smirnov | 1'25:27.6 | 9 | |
50 km K |
Vladimir Smirnov | 2'15:48.5 | 35 |
Mihail Botvinov | 2'14:20.8 | 28 | |
Aleksandr Golubyov | 2'11:20.1 | 17 | |
Alexey Prokurorov | 2'07:16.1 | 4 |
- 1 10 km sonuçlarına göre başlatma gecikmesi.
- C = Klasik stil, F = Serbest stil
- Erkekler 4 × 10 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | |
---|---|---|
Zaman | Rütbe | |
Andrey Kirillov Vladimir Smirnov Mihail Botvinov Aleksey Prokurorov |
1'43:03,6 | 5 |
- Kadınlar
Etkinlik | atlet | Yarış | |
---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | ||
5 km C |
Larisa Lazutina | 14:41.7 | 7 |
Olga Danilova | 14:37.2 | 6 | |
Yelena Valbe | 14:22.7 | ||
Lyubov Yegorova | 14:14.7 | ||
10 km takip 2 F |
Olga Danilova | 28:10.2 | 11 |
Larisa Lazutina | 27:34.8 | 8 | |
Yelena Valbe | 26:37.7 | ||
Lyubov Yegorova | 25:53.7 | ||
15 km C |
Natalya Martynova | 45:16.1 | 12 |
Raisa Smetanina | 44:01,5 | 4 | |
Yelena Valbe | 43:42.3 | ||
Lyubov Yegorova | 42:20.8 | ||
30 km K |
Olga Danilova | 1'30:30.7 | 20 |
Larisa Lazutina | 1'26:31.8 | 5 | |
Yelena Valbe | 1'24:13.9 | ||
Lyubov Yegorova | 1'22:52.0 |
- 2 5 km sonuçlarına göre başlatma gecikmesi.
- C = Klasik stil, F = Serbest stil
- Bayanlar 4 × 5 km bayrak yarışı
Sporcular | Yarış | |
---|---|---|
Zaman | Rütbe | |
Yelena Välbe Raisa Smetanina Larisa Lazutina Lyubov Yegorova |
59:34.8 |
Artistik patinaj
- erkekler
atlet | SP | FS | TFV | Rütbe |
---|---|---|---|---|
Vyacheslav Zagorodniuk | 10 | 8 | 13.0 | 8 |
Alexey Urmanov | 5 | 5 | 7.5 | 5 |
Viktor Petrenko | 1 | 1 | 1.5 |
- Kadınlar
atlet | SP | FS | TFV | Rütbe |
---|---|---|---|---|
Tatyana Rachkova | 13 | 14 | 20.5 | 16 |
Julia Vorobieva | 14 | 13 | 20.0 | 14 |
- çiftler
Sporcular | SP | FS | TFV | Rütbe |
---|---|---|---|---|
Yevgenya Şişkova Vadim Naumov |
5 | 5 | 7.5 | 5 |
Elena Bechke Denis Petrov |
2 | 2 | 3.0 | |
Natalia Mishkutenok Artur Dmitriev |
1 | 1 | 1.5 |
- buz dansı
Sporcular | CD1 | CD2 | OD | FD | TFV | Rütbe |
---|---|---|---|---|---|---|
Pasha Grishuk Evgeni Platov |
4 | 4 | 4 | 4 | 8.0 | 4 |
Maya Usova Alexander Zhulin |
2 | 2 | 3 | 3 | 5.6 | |
Marina Klimova Sergei Ponomarenko |
1 | 1 | 1 | 1 | 2.0 |
Serbest stil kayak
- erkekler
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Puan | Rütbe | Zaman | Puan | Rütbe | ||
Mihail Lyjin | Moğollar | 40.89 | 16.04 | 36 | ilerlemedi | ||
Alexey Bannikov | 35.79 | 17.12 | 33 | ilerlemedi | |||
Andrey İvanov | 36.52 | 21.24 | 21 | ilerlemedi | |||
Sergey Shupletsov | 33.30 | 22.65 | 13 S | 34.49 | 21.60 | 12 |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Vasıf | son | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Puan | Rütbe | Zaman | Puan | Rütbe | ||
Larisa Udodova | Moğollar | 47.58 | 11.17 | 23 | ilerlemedi | ||
Olga Lychkina | 42.42 | 18.04 | 12 | ilerlemedi | |||
Yelena Korolyova | 43.52 | 20.01 | 10 | ilerlemedi | |||
Yelizaveta Kozhevnikova | 39.10 | 22.22 | 5 S | 39.47 | 23.50 |
Buz Hokeyi
İlk tur
On iki katılımcı takım iki gruba yerleştirildi. Round-robin oynadıktan sonra , her gruptaki ilk dört takım Madalya Turuna yükselirken, son iki takım Teselli Turunda 9. ila 12. sıralar için yarıştı.
Takım Final Turuna yükseldi | |
Teselli Turunda yarışmak için gönderilen takım |
Takım | doktor | W | L | T | kız arkadaş | GA | FARK | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 5 | 4 | 1 | 0 | 28 | 9 | 19 | 8 |
Birleşik Ekip | 5 | 4 | 1 | 0 | 32 | 10 | 22 | 8 |
Çekoslovakya | 5 | 4 | 1 | 0 | 25 | 15 | 10 | 8 |
Fransa | 5 | 2 | 3 | 0 | 14 | 22 | -8 | 4 |
İsviçre | 5 | 1 | 4 | 0 | 13 | 25 | -12 | 2 |
Norveç | 5 | 0 | 5 | 0 | 7 | 38 | -31 | 0 |
Birleşik Ekip | 8:1 | İsviçre |
Birleşik Ekip | 8:1 | Norveç |
Çekoslovakya | 4:3 | Birleşik Ekip |
Fransa | 0:8 | Birleşik Ekip |
Birleşik Ekip | 5:4 | Kanada |
son tur
Çeyrek finaller
Birleşik Ekip | 6:1 | Finlandiya |
yarı final
Birleşik Ekip | 5:2 | Amerika Birleşik Devletleri |
son
Birleşik Ekip | 3:1 | Kanada |
kızak
- erkekler
atlet | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |
Eduard Burmistrov | 46.138 | 16 | 46.032 | 16 | 46.612 | 16 | 46.728 | 18 | 3:05.510 | 16 |
Oleg Yermolin | 46.046 | 15 | 46.176 | 18 | 46.569 | 14 | 46.504 | 15 | 3:05.295 | 15 |
Sergey Danilin | 45.708 | 11 | 45.622 | 9 | 46.281 | 10 | 46.162 | 10 | 3:03.773 | 9 |
(Erkekler) Çiftler
Sporcular | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |
Albert Demchenko Aleksey Zelensky |
46.552 | 7 | 46.747 | 9 | 1:33.299 | 8 |
Igor Lobanov Gennadi Belyakov |
46.849 | 10 | 47.098 | 13 | 1:33.947 | 10 |
- Kadınlar
atlet | 1'i çalıştır | 2'yi çalıştır | 3'ü çalıştır | 4'ü çalıştır | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | |
Nadezhda Danilina | 47.324 | 14 | 47.215 | 10 | 47.264 | 11 | 47.025 | 9 | 3:08.828 | 12 |
Irina Gubkina | 47.175 | 10 | 47.273 | 12 | 47.264 | 11 | 47.034 | 10 | 3:08.746 | 10 |
Nataliya Yakushenko | 47.097 | 9 | 47.215 | 10 | 47.178 | 8 | 46.893 | 6 | 3:08.383 | 8 |
İskandinav kombine
Erkekler bireysel
Olaylar:
- normal tepe kayakla atlama (Üç atlamadan en iyi ikisi.)
- 15 km kros kayağı (Kayakla atlama sonuçlarına göre başlama gecikmesi.)
atlet | Etkinlik | Kayak atlayışı | Memleket boyunca | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Başlamak | Zaman | Rütbe | |||
Vasili Savin | Bireysel | 179.4 | 40 | +5:27.4 | 49:24.8 | 22 | |
Valery Stolyarov | 192.0 | 32 | +4:03.4 | 51:50.2 | 32 | ||
Sergei Şvagirev | 205,0 | 16 | +2:36.7 | 53:03.6 | 36 | ||
Andrey Dundukov | 210.4 | 11 | +2:00.7 | 47:44.2 | 11 |
Erkek Takım
Takım başına üç katılımcı.
Olaylar:
- normal tepe kayakla atlama (Takım üyesi başına üç atlamadan en iyi ikisi sayıldı.)
- 10 km kros kayağı (Kayakla atlama sonuçlarına göre başlama gecikmesi.)
Sporcular | Kayak atlayışı | Memleket boyunca | Toplam | ||
---|---|---|---|---|---|
Puan | Rütbe | Başlamak | Zaman | Rütbe | |
Andrey Dundukov Sergey Shvagirev Valery Stolyarov |
545.3 | 9 | +8:19.0 | 1'37:57.2 | 11 |
Kısa pist Sürat Pateni
- erkekler
atlet | Etkinlik | Birinci tur | Çeyrek finaller | yarı final | Finaller | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Son derece | ||
Dmitry Yerşov | 1000 m | 1:37.71 | 2 S | 1:34.02 | 3 | ilerlemedi |
- Kadınlar
atlet | Etkinlik | Birinci tur | Çeyrek finaller | yarı final | Finaller | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Rütbe | Zaman | Son derece | ||
Natalya Isakova | 500 m | 48.49 | 3 | ilerlemedi | |||||
Marina Pylayeva | 47.48 | 2 S | 47,95 | 1 S | 1:07.56 | 4 KB | 48.42 | 5 | |
Julia Vlasova | 48.29 | 2 S | 48.63 | 2 S | 1:08.90 | 4 KB | 48.70 | 7 | |
Yuliya Allagulova Nataliya Isakova Viktoriya Troitskaya-Taranina Yuliya Vlasova |
3000 m bayrak yarışı | 4:38.37 | 2 S | 4:42.69 |
Kayak atlayışı
atlet | Etkinlik | 1 atlama | 2 atlama | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puan | Mesafe | Puan | Puan | Rütbe | ||
Yuri Dudarev | Normal tepe | 76,5 | 84.9 | 73,5 | 77.6 | 162.5 | 54 |
Dionis Vodniev | 79,5 | 88.7 | 84.0 | 102.4 | 191.1 | 25 | |
Andrey Verveykin | 80.0 | 91.5 | 80.5 | 95.3 | 186.8 | 32 | |
Mihail Yesin | 85,5 | 105.8 | 81.5 | 98.9 | 204.7 | 11 | |
Yuri Dudarev | Büyük tepe | 92.0 | 64.8 | 86.5 | 56.1 | 120,9 | 47 |
Andrey Verveykin | 99.0 | 79.1 | 95.5 | 72.7 | 151.8 | 29 | |
Dionis Vodniev | 101.5 | 83.6 | 95.5 | 72.7 | 156.3 | 24 | |
Mihail Yesin | 108.0 | 96.2 | 99.5 | 80.3 | 176.5 | 10 |
- Erkek takımı büyük tepe
Sporcular | Sonuç | |
---|---|---|
Puan 1 | Rütbe | |
Mihail Yesin Dionis Vodnyev Andrey Verveykin Yuri Dudarev |
503.4 | 11 |
- 1 Dört takım üyesi her biri iki sıçrama yaptı. En iyi üçü sayıldı.
Hız Pateni
- erkekler
Etkinlik | atlet | Yarış | |
---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | ||
500 m | Sergey Klevchenya | 38.26 | 21 |
Vadim Shakshakbayev | 37.86 | 14 | |
İgor Jelezovski | 37.57 | 8 | |
Aleksandr Golubev | 37.51 | 7 | |
1000 m | Andrey Bakhvalov | 1:17.21 | 25 |
Aleksandr Klimov | 1:16.05 | 13 | |
Nikolay Gulyayev | 1:15.46 | 8 | |
İgor Jelezovski | 1:15.05 | 6 | |
1500 m | Aleksandr Klimov | 2:00.94 | 31 |
Konstantin Kalistratov | 1:59.02 | 22 | |
Yuri Şulha | 1:57.80 | 16 | |
İgor Jelezovski | 1:57.24 | 10 | |
5000 m | Bronislav Snetkov | 7:28.93 | 29 |
Vadim Sayutin | 7:13.20 | 11 | |
Yevgeni Sanarov | 7:11.38 | 8 | |
10000 m | Vadim Sayutin | 14:49.31 | 19 |
Bronislav Snetkov | 14:46.87 | 17 | |
Yevgeni Sanarov | 14:38.99 | 10 |
- Kadınlar
Etkinlik | atlet | Yarış | |
---|---|---|---|
Zaman | Rütbe | ||
500 m | Lyudmila Prokasheva | 43.19 | 31 |
Yelena Tyushnyakova | 42.65 | 29 | |
Oksana Ravilova | 41.73 | 16 | |
Nataliya Polozkova | 41.61 | 15 | |
1000 m | Yelena Lapuga | 1:25.21 | 28 |
Nataliya Polozkova | 1:24.30 | 20 | |
Oksana Ravilova | 1:24.14 | 15 | |
Yelena Tyushnyakova | 1:22.97 | 7 | |
1500 m | Yelena Lapuga | 2:11.72 | 25 |
Lyudmila Prokasheva | 2:08.71 | 10 | |
Svetlana Bazhanova | 2:07.81 | 6 | |
Nataliya Polozkova | 2:07.12 | 4 | |
3000 m | Lyudmila Prokasheva | 4:30.76 | 10 |
Svetlana Bazhanova | 4:28.19 | 7 | |
Svetlana Boyko | 4:28.00 | 5 | |
5000 m | Svetlana Bazhanova | 7:45.55 | 7 |
Svetlana Boyko | 7:44.19 | 6 | |
Lyudmila Prokasheva | 7:41.65 | 5 |
Ayrıca bakınız
- BDT millî futbol takımı , benzer bir tarzda UEFA Euro 1992 için oluşturulmuş bir futbol takımı