Ohio Eyalet Rotası 51 - Ohio State Route 51
Eyalet Rotası 51 | ||||
---|---|---|---|---|
Rota bilgileri | ||||
ODOT tarafından korunur | ||||
Uzunluk | 30,76 mil (49,50 km) | |||
mevcut | 1955-günümüz | |||
Önemli kavşaklar | ||||
Güney ucu | ABD 20 Elmore yakın | |||
kuzey ucu | ABD 23 / ABD 223 / SR 184 yılında Sylvania | |||
Konum | ||||
ilçeler | Sandusky , Ottawa , Ahşap , Lucas | |||
Otoyol sistemi | ||||
|
State Route 51 ( SR 51 ) kuzeybatı Ohio'da bir kuzeybatı-güneydoğu otoyoludur (kuzey-güney imzalı) . Onun güney terminali olan ABD Route 20 hemen güneyindeki Elmore, Ohio , ve kuzey terminali ile birlikte, kendi değişimi olan State Route 184 de, ABD Rota 23 yılında Sylvania, Ohio . 2010 yılındaki bir ODOT tabela projesinden önce , kuzey (batı) terminalinden Maumee Nehri'ne kadar olan rotanın kuzey (batı) kısmı doğu-batı rotası olarak imzalandı. Maumee'den güney (doğu) terminaline kadar olan kısım kuzey-güney olarak imzalandı. ODOT artık tüm bölümleri kuzey-güney olarak imzaladı.
Rota açıklaması
Güney ucundan, State Route 51, Elmore'a girmeden önce Ohio Turnpike ile bir kavşak için kuzeye gidiyor . Elmore'dan çıktıktan sonra rota, Northwood'a girmeden önce Cenova köyü üzerinden kuzeybatıya ve Millbury kasabası yakınlarında ilerliyor . Buradan Maumee Nehri'ne giden rota, Woodville Yolu olarak da bilinir.
Rota, güneybatı Oregon'a ve Toledo'ya girmeden önce Interstate 280 ile değişiyor . Maumee'yi geçtikten sonra, sonunda, sona erdiği Sylvania'daki US Route 23'e ulaşana kadar genellikle kuzeybatı yönünde hareket eden Monroe Caddesi'ne doğru hareket eder. SR 184 ve US 223 de burada bitiyor.
Tarih
State Route 51'in orijinal rotası, batı Ohio'daki mevcut State Route 49'unkiydi. Rota genel olarak 51'den 49'a değiştirildi ve 1935'te tüm rota 49 oldu.
Yeni bir State Route 51, 1955'te, güney terminali şimdi olduğu yerde ve kuzey terminali, Northwood'daki State Route 120'de (şimdi I-280'in bulunduğu yere yakın) onaylandı. State Route 51, 1959'da Oregon'daki State Route 2'ye genişletildi .
1989 yılında, State Route 51 , Maumee Nehri boyunca ve Monroe Caddesi'nde Toledo ve Sylvania olsa ABD Route 223 rotasının yerini aldı . US Route 223 , Sylvania'daki State Routes 51 ve 184 ile US Route 23'ün değişiminde resmen sona eriyor .
Ohio Turnpike ile State Route 51'in değişimi 1997'de açıldı.
Önemli kavşaklar
ilçe | Konum | mi | km | Hedefler | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
Sandusky |
Woodville - Washington ilçe hattı |
0,00 | 0,00 | ABD 20 / CR 66 (İlçe Hattı Yolu) – Fremont , Woodville | |
2.18 | 3.51 |
I-80 Toll / I-90 Toll / Ohio Turnpike – Cleveland , Toledo |
Çıkış 81 (I-80/I-90/Ohio Tpk.) | ||
Ottawa | Harris Kasabası | 3.86 | 6.21 | SR 105 | |
Kil Kasabası | 7.19 | 11.57 | SR 163 – Oak Harbour , Cenova | ||
Kil – Allen ilçe hattı |
11.70 | 18.83 | SR 795 batı / CR 66 (Moline Martin Yolu) – Millbury , Perrysburg | SR 795 Doğu terminali | |
Odun | Göl Kasabası | 15.90 | 25.59 | SR 579 doğu (Williston Yolu) | SR 579 Batı terminali |
Kuzey Ormanı | 16.90– 17.06 |
27.20- 27.46 |
I-280 / Galler Yolu / Curtice Yolu – Toledo , Cleveland | Çıkış 6A (I-280) | |
Lucas | Toledo | 19.76 | 31.80 | SR 2 doğu (Navarre Caddesi) / Berry Caddesi | SR 2 eşzamanlılığının güney ucu |
20.21 | 32.52 | SR 65 güney (Oak Street) | SR 65 eşzamanlılığının güney ucu | ||
Maumee Nehri | Anthony Wayne Köprüsü | ||||
Toledo | 21.05 | 33.88 | SR 2 batı (Güney Zirve Caddesi) / Clayton Caddesi | SR 2 eşzamanlılığının kuzey ucu | |
21.50 | 34.60 | SR 65 kuzey (Kuzey Zirve Caddesi) / Monroe Caddesi | SR 65 eşzamanlılığının kuzey ucu | ||
21.74 | 34.99 | SR 25 kuzey (Kuzey Erie Caddesi) | Tek yönlü çift | ||
21.85 | 35.16 | SR 25 güney (Kuzey Michigan Caddesi) | Tek yönlü çift | ||
22.25 | 35.81 | SR 246 batı (17. Cadde) | SR 246 Doğu terminali | ||
23.59 | 37.96 |
US 24 (Kuzey Detroit Bulvarı) - I-75 |
|||
25.34 | 40.78 | SR 120 (Batı Merkez Caddesi) / Northwood Caddesi | |||
26.27 | 42.28 | I-475 doğu | 18A'dan (1-475) çıkın; güneye giden SR 51'den doğuya giden I-475 / batıya giden I-475'ten kuzeye giden SR 51'e sadece | ||
Silvanya | 30.47– 30.75 |
49.04- 49.49 |
US 23 / US 223 kuzey / SR 184 doğu (Alexis Yolu) / Monroe Caddesi – Ann Arbor, MI , Toledo | değişim; ABD 223 güney terminali, SR 184 batı terminali | |
1.000 mil = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil
|
Referanslar
Rota haritası :
KML dosyası ( düzenle • yardım )
|