M-343 (Michigan otoyolu) - M-343 (Michigan highway)
M-343 | ||||
---|---|---|---|---|
Rota bilgileri | ||||
MDOT tarafından korunur | ||||
Uzunluk | 7,928 mil (12,759 km) | |||
mevcut | 7 Ocak 2019 – şu an | |||
Önemli kavşaklar | ||||
Batı ucu | Kalamazoo'da Riverview Drive | |||
Doğu ucu | M-89 , Richland'da | |||
Konum | ||||
ilçeler | Kalamazoo | |||
Otoyol sistemi | ||||
|
M-343 , Michigan , Kalamazoo County'de bir devlet anayol otoyoludur . Kalamazoo'nun kuzeydoğu tarafı arasındaki Gull Yolu boyunca yaklaşık sekiz mil (13 km) boyunca uzanır ve Richland yolunda kırsal alanlardan geçer . Otoyol, Ocak 2019'da M-43'ün bir bölümünden, bu otoyolun Kalamazoo şehir merkezindeki bir dizi yetki devrinin ardından yeniden yönlendirilmesinin ardından oluşturuldu. Şimdiki adı verilene kadar önceki numarasının altında bir asır boyunca devlet karayolu sisteminin bir parçasıydı.
Rota açıklaması
M-343 başlar nerede Gull Yolu'nun kesiştiği Riverview Sürücü doğu Lawrence Nehri de Kalamazoo . Oradan karayolu , Kalamazoo'nun kuzeydoğu tarafındaki Riverside Mezarlığı ve Borgess Tıp Merkezi'ni geçerek kuzeydoğudaki Gull Yolu'nu takip ediyor . M-343, Kalamazoo'dan çıkıp tarım arazilerine girerken bir dizi ticari mülkün yanından geçiyor. Otoyol Richland'a yaklaştıkça, karayolunun yanında ek işletmeler var. M-343 daha sonra , Richland'ın ortasında M-89 ile bir kavşakta sona ermeden önce kısa bir mesafe için D Bulvarı boyunca doğuya döner .
M-343'ün bir bölümü , karayolu M-43'ün bir parçasıyken Ulusal Otoyol Sistemi'nde (NHS) listelendi . Bu bölüm, otoyolun Riverview Drive'daki batı terminali ile Comstock Township'teki Sprinkle Yolu arasındadır . NHS, ülkenin ekonomisi, savunması ve hareketliliği için önemli olduğu düşünülen bir otoyol ağıdır.
Tarih
13 Mayıs 1913'te Devlet Ödül Ana Hat Karayolları Yasası'nın geçişi, devlet tarafından finanse edilen bir sistemde 3.000 mil (4.828 km) yol sağladı. Orijinal sistemin hiçbir bölümü Kalamazoo ve Richland arasındaki Gull Road'u içermiyordu, ancak ertesi yıl devlet ödül yolu olarak dahil edildi. 1919'da devlet yolu sistemi ilk kez işaretlendi ve Martı Yolu ilk olarak o yıl M-43'ün bir parçası olarak devlet yolu olarak imzalandı . Kalamazoo'ya en yakın kısım asfaltlanmış, geri kalanı ise çakıllı bir yoldu. Eylül 1924'e gelindiğinde, devlet haritalarında tamamen döşeli olarak gösterildi.
2018'de Kalamazoo Şehri ile planlamacılar, MDOT ile şehrin şehir merkezindeki birkaç caddenin yetki alanının devri konusunda pazarlık yaptı. Amaç, şehre daha fazla kontrol sağlamak, Kalamazoo'nun tek yönlü sokakları iki yönlü trafiğe dönüştürmesine, trafik hızlarını düşürmesine ve şehre izin ve park etme konusunda esneklik sağlamasına izin vermekti. 7 Ocak 2019'da Kalamazooo Şehri, MDOT'tan bu sokaklar üzerindeki yargı yetkisini kabul ederek devlet ana hatları statüsüne son verdi. Sonuç olarak, MDOT, M-43'ü Kalamazoo şehir merkezinin dışına yönlendirerek , Kalamazoo'nun batısındaki US Highway 131 boyunca kuzeyden Plainwell'e ve ardından güneydoğuda M-89 boyunca Richland'daki önceki hizasına geri döndü. Gull Yolu boyunca devlet tarafından tutulan karayolu segmenti daha sonra M-343 olarak yeniden numaralandırıldı. Numaraya, otoyolun M-43'ün bir mahmuz olduğunu belirtmek için tek bir başlangıç rakamı verildi; M-143 , Doğu Lansing'de bir otoyol tarafından alındı . Değişikliği yansıtan tabela Ağustos 2019'da dikildi.
Önemli kavşaklar
Otoyolun tamamı Kalamazoo County'de .
Konum | mi | km | Hedefler | Notlar | |
---|---|---|---|---|---|
Kalamazoo | 0.000 | 0.000 | Nehir Manzaralı Sürüş | ||
zengin ülke | 7.928 | 12.759 |
M-89 için M-43 - Plainwell , Battle Creek |
||
1.000 mil = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil |
Ayrıca bakınız
Referanslar
Dış bağlantılar
Rota haritası :
KML dosyası ( düzenle • yardım )
|
- Michigan Karayollarında M-343