25 Uydu Ödülleri tarafından sunulan yılki üstün performans, filmler ve televizyon programları, onurlandıran bir ödül töreni olan Uluslararası Basın Akademisi .
Adaylar 1 Şubat 2021'de açıklandı. Kazananlar 15 Şubat 2021'de açıklandı.
Özel başarı ödülleri
Auteur Ödülü (üretim unsurları üzerinde benzersiz bir vizyon ve benzersiz sanatsal kontrol için) – Emerald Fennell ( Umut Veren Genç Kadın )
İnsani Yardım Ödülü (sanat camiasında ve ötesindekilerin hayatlarında bir fark yaratmak için) – Mark Wahlberg
Mary Pickford Ödülü (eğlence endüstrisine olağanüstü katkılarından dolayı) - Tilda Swinton
Nikola Tesla Ödülü (film yapım teknolojisindeki vizyoner başarı için) – Dick Pope
En İyi İlk Film – Channing Godfrey Peoples ( Miss Juneteenth )
Dublör Performans Ödülü - Gaëlle Cohen
Topluluk: Sinema Filmi – Chicago'nun Yargılanması 7
Topluluk: Televizyon – The Good Lord Bird
Sinema filmi kazananları ve adayları
Riz Ahmed , Sinema Dalında En İyi Erkek Oyuncu – Drama kazananı
Sacha Baron Cohen , Sinema Dalında En İyi Erkek Oyuncu – Komedi veya Müzik dalında kazanan
Maria Bakalova , Sinema Dalında En İyi Kadın Oyuncu – Komedi veya Müzikal birincisi
Kazananlar ilk olarak listelenir ve kalın harflerle vurgulanır .
En İyi Film – Dram
|
En İyi Film – Komedi veya Müzikal
|
göçebe diyarı
|
Kırk Yıllık Versiyon
|
En İyi Animasyon veya Karışık Medya Filmi
|
En İyi Yönetmen
|
Kurt Yürüyenler
|
Chloé Zhao – Göçebe Ülkesi
|
Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu - Dram
|
Sinema Filminde En İyi Kadın Oyuncu - Dram
|
Riz Ahmed – Sound of Metal as Ruben Stone
|
Frances McDormand - Nomadland , Fern olarak
|
Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu – Komedi veya Müzikal
|
Bir Sinema Filminde En İyi Kadın Oyuncu - Komedi veya Müzikal
|
Sacha Baron Cohen – Borat Sonraki Film Filmi as Borat Sagdiyev
|
Maria Bakalova – Borat Müteakip Film Filmi as Tutar Sagdiyev
|
En iyi Yardımcı Oyuncu
|
En iyi yardımcı kadın oyuncu
|
Chadwick Boseman - Da 5 Bloods "Fırtına" Norman Earl Holloway olarak
|
Amanda Seyfried - Mank olarak Marion Davies
|
En İyi Uyarlama Senaryo
|
En İyi Orijinal Senaryo
|
Baba – Christopher Hampton ve Florian Zeller
|
Gelecek Vaat Eden Genç Kadın – Zümrüt Fennell
|
En İyi Belgesel Film
|
En İyi Yabancı Film
|
Toplu
|
La Llorona ( Guatemala )
|
En İyi Sinematografi
|
En İyi Kurgu
|
Mank – Erik Messerschmidt
|
Chicago 7 Davası – Alan Baumgarten
|
En İyi Sanat Yönetimi ve Yapım Tasarımı
|
En İyi Kostüm Tasarımı
|
Mank – Donald Graham Burt , Chris Craine, Jan Pascale ve Dan Webster
|
David Copperfield'ın Kişisel Tarihi – Suzie Harman ve Robert Worley
|
En İyi Orijinal Skor
|
En İyi Orijinal Şarkı
|
Gece Yarısı Gökyüzü - Alexandre Desplat
|
" Io sì ( Görüldü ) " – The Life Ahead (Niccolò Agliardi, Laura Pausini ve Diane Warren )
|
En İyi Ses (Kurgu ve Miksaj)
|
En İyi Görsel Efektler
|
Sound of Metal – Jaime Baksht , Nicolas Becker, Phillip Bladh, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés Navarrete ve Carolina Santana
-
Mank – Ren Klyce , Drew Kunin , Jeremy Molod, Nathan Nance ve David Parker
-
Gece Yarısı Gökyüzü - Todd Beckett, Danny Hambrook, Dan Hiland, Bjorn Ole Schroeder ve Randy Thom
-
Nomadland – Sergio Díaz , Zach Seivers ve M. Wolf Snyder
-
Balo – David Giammarco , Gary Megregian, Steven A. Morrow ve Mark Paterson
-
Tenet – Willie D. Burton , Richard King , Kevin O'Connell ve Gary Rizzo
|
Tenet - Scott R. Fisher ve Andrew Jackson
|
Birden fazla adaylığı olan filmler
Birden fazla galibiyeti olan filmler
Televizyon kazananları ve adayları
Bob Odenkirk , Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu / Tür Dizisi kazananı
Olivia Colman , Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu / Tür Dizisi kazananı
Eugene Levy , Müzikal veya Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu kazananı
Elle Fanning , Müzikal veya Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu kazananı
Ethan Hawke , Mini Dizi veya Televizyon Filmi dalında En İyi Erkek Oyuncu kazananı
Cate Blanchett , Mini Dizi veya Televizyon Filmi dalında En İyi Kadın Oyuncu kazananı
Jeff Wilbusch , Dizi, Mini Dizi veya Televizyon Filmi dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kazananı
Tracey Ullman , Dizi, Mini Dizi veya Televizyon Filmi dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü sahibi
Kazananlar ilk olarak listelenir ve kalın harflerle vurgulanır .
Birden çok adaylığı olan diziler
Birden fazla galibiyete sahip seriler
Referanslar
Dış bağlantılar