New Hampshire Temsilciler Meclisi - New Hampshire House of Representatives
New Hampshire Temsilciler Meclisi | |
---|---|
New Hampshire Genel Mahkemesi | |
Tip | |
Tip | |
Dönem sınırları |
Hiçbiri |
Tarih | |
Yeni oturum başladı |
2 Aralık 2020 |
Liderlik | |
hoparlör |
|
Başkan Yardımcısı |
|
Hoparlör Pro Tempore |
|
Çoğunluk Lideri |
|
azınlık lideri |
|
Azınlık Lider Yardımcısı |
|
Azınlık Lideri Pro Tempore |
Karen Ebel ( D ) 2 Aralık 2020'den beri |
Yapı | |
Koltuklar | 400 |
Siyasi gruplar |
Çoğunluk
Azınlık
|
Dönem uzunluğu |
2 yıl |
Yetki | İkinci Bölüm, New Hampshire Anayasası |
Aylık maaş | 200$/dönem artı günlük seyahat |
seçimler | |
son seçim |
3 Kasım 2020 (400 koltuk) |
sonraki seçim |
8 Kasım 2022 (400 koltuk) |
yeniden bölüştürme | yasama denetimi |
Buluşma yeri | |
Temsilciler Meclisi Odası New Hampshire Eyalet Meclisi Concord , New Hampshire | |
İnternet sitesi | |
www |
Temsilciler New Hampshire Evi olan alt kanadı içinde New Hampshire Genel Mahkemesi , iki meclisli yasama durumunun New Hampshire . Temsilciler Meclisi eyaletteki 204 yasama bölgesinden gelen ve eyalet eyaletlerinin bölümlerinden oluşturulan 400 üyeden oluşur . Ortalama olarak, her bir yasa koyucu yaklaşık 3.300 kişiyi temsil eder.
New Hampshire, herhangi bir Amerikan eyaletinin açık ara en büyük alt meclisine sahiptir - ikinci en büyük, Pennsylvania Temsilciler Meclisi , 203 üyeye sahiptir - ve İngilizce konuşulan dünyadaki dördüncü en büyük alt meclistir (435 üyeli United'ın arkasında Temsilciler Devletleri Evi , 543 üyeli Lok Sabha ait Hindistan ve 650 üyeli İngiltere Avam Kamarası ).
İlçeler, nüfuslarına göre sandalye sayıları bakımından farklılık gösterir, en az nüfuslu ilçeler yalnızca bir üye seçer ve en kalabalık seçimler 11. Çok üyeli ilçelerde, seçmenlerin doldurulacak sandalye sayısı kadar oy kullanmasına izin verilir; örneğin, iki üyeli bir bölgede, bir seçmen en fazla iki aday için oy kullanabilir. Bu çoğul blok oylama sistemi , mevcut temsil kanıtı için aşağıdaki (kesitsel) sonuçlardan dolayı, genellikle bir partinin bölgedeki tüm sandalyeleri kazanmasıyla sonuçlanır.
Birçok eyalet meclisinin aksine , her iki partinin üyeleri kısmen beş bölüme ayrılmış olarak oturduklarından, başlı başına geçilecek tek bir "koridor" yoktur. Koltuk bölümü ve numarası, kanun koyucunun şahsi otomobillerine takmak istediklerinde ödedikleri motorlu taşıt plakasına, genel başkan ve parti liderlerinin ise yasama plakasına unvanı yazılır. Oturma yeri önceden atandığı için oturma yeri uygulanır. Yasa koyucunun kişisel tercihi sorulsa da, genellikle başkanlara ve özel ihtiyaçları olanlara tercih edilen koridor koltukları verilir. Altıncı bölüm, salonun başındaki Konuşmacı koltuğudur.
Temsilciler Meclisi, 1819'dan beri New Hampshire Eyalet Meclisi'nin Temsilciler Salonunda toplanmaktadır. Dolayısıyla Temsilciler Salonu, Amerika Birleşik Devletleri'nde halen sürekli yasama kullanımında olan en eski meclistir. Duvarlarda büyük kemerli pencereler sıralanmıştır. Kürsüde John P. Hale , Abraham Lincoln , George Washington , Franklin Pierce ve Daniel Webster'ın portreleri asılır .
2010-2022 bienal oturumu
Kompozisyon
188 | 209 | 4 | |
Demokratik | Cumhuriyetçi | V |
Üyelik | Parti (Gölgeleme çoğunluk grubunu gösterir)
|
Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Demokratik | Ind | Lib | Cumhuriyetçi | Boş | ||
2010 oturumunun sonu | 216 | 0 | 174 | 390 | 10 | |
2011 oturumuna başla | 102 | 0 | 298 | 400 | 0 | |
2012 oturumunun sonu | 104 | 290 | 394 | 6 | ||
2013 oturumuna başla | 219 | 0 | 179 | 398 | 2 | |
2014 oturumunun sonu | 213 | 173 | 386 | 14 | ||
2015'e başla | 160 | 1 | 0 | 239 | 400 | 0 |
2016 sonu | 156 | 1 | 230 | 388 | 12 | |
165. Genel Mahkeme başlasın | 173 | 0 | 0 | 226 | 399 | 1 |
165. Genel Mahkemenin Sonu | 167 | 3 | 211 | 381 | 19 | |
166. Genel Mahkeme başlasın | 233 | 0 | 167 | 400 | 0 | |
166. Genel Mahkemenin Sonu | 230 | 157 | 387 | 13 | ||
167. Genel Mahkeme başlasın | 187 | 0 | 213 | 400 | 0 | |
9 Aralık 2020 | 212 | 399 | 1 | |||
12 Ocak 2021 | 186 | 398 | 2 | |||
13 Nisan 2021 | 213 | 399 | 1 | |||
22 Mayıs 2021 | 212 | 398 | 2 | |||
8 Haziran 2021 | 187 | 399 | 1 | |||
10 Haziran 2021 | 186 | 398 | 2 | |||
27 Temmuz 2021 | 210 | 396 | 4 | |||
11 Ağustos 2021 | 209 | 395 | 5 | |||
7 Eylül 2021 | 187 | 396 | 4 | |||
15 Eylül 2021 | 188 | 208 | ||||
En son oylama payı | %47.5 | %52.5 |
Liderlik
Evin mevcut liderliği aşağıdaki gibidir:
Komiteler
New Hampshire Temsilciler Meclisi'ndeki mevcut komite liderliği aşağıda listelenmiştir.
Başkan, duruşmaları yönetmekten, düzeni sağlamaktan ve komite kurallarını uygulamaktan sorumlu olan komitenin başkanlık görevlisidir. Başkanın yokluğunda, başkan yardımcısı duruşmaya vekalet eder. Katip, katılım, tutanak ve oyların kaydedilmesi de dahil olmak üzere komite için tüm idari konulardan sorumludur. Sıralama üyesi, komitenin en yüksek rütbeli azınlık partisi görevlisidir ve çoğunluk el değiştirirse başkan olur. Başkanlar, başkan yardımcıları ve katipler konuşmacı tarafından atanır ve konuşmacının keyfine göre hizmet verirken, sıralama üyeleri azınlık liderinin tavsiyesi üzerine konuşmacı tarafından atanır. Konuşmacı, herhangi bir komite üyesini, başkanını, başkan yardımcısını veya katibini tek taraflı olarak görevden alabilir veya yeniden atayabilir.
Üyeler, 2020-2022
belknap
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Thomas Ploszaj | Temsilci | Merkez Limanı , New Hampton | 2020 |
02 | Glen Aldrich | Temsilci | Gilford , Meredith | 2014 |
Harry Fasulye | Temsilci | 2018 | ||
Jonathan Mackie | Temsilci | 2018 | ||
Norman Silber | Temsilci | 2020 (2016-2018) | ||
03 | Mike Bordes | Temsilci | Laconia (Koğuş 1–6) | 2020 |
Gregg Hough | Temsilci | 2020 | ||
Şafak Johnson | Temsilci | 2020 | ||
Richard Littlefield | Temsilci | 2020 | ||
04 | Juliet Harvey-Bolia | Temsilci | Sanbornton , Tilton | 2020 |
Timothy Lang Sr. | Temsilci | 2016 | ||
05 | Paul Terry | Temsilci | Gilmanton , Alton | 2020 |
Peter Varney | Temsilci | 2014 | ||
06 | Michael Sylvia | Temsilci | Belmont | 2012 |
Douglas Trottier | Temsilci | 2020 | ||
07 | barbara comtois | Temsilci | ahır | 2016 |
08 | Raymond Howard | Temsilci | Alton, Barnstead, Gilmanton | 2014 |
09 | Travis O'Hara | Temsilci | Belmont, Laconia (Koğuş 1-6) | 2020 |
carroll
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | anita burroughs | Dem | Bartlett , Hart'ın Konumu , Jackson | 2018 |
02 | Thomas Buco | Dem | Chatham , Conway , Eaton , Hale'nin Konumu | 2012 (2004–2010) |
Karen Umberger | Temsilci | 2020 (2008-2018) | ||
Stephen Woodcock | Dem | 2018 | ||
03 | Jerry Knirk | Dem | Albany , Özgürlük , Madison , Tamworth | 2016 |
Mark McConkey | Temsilci | 2020 (2002-2018) | ||
04 | Glen Cordelli | Temsilci | Moultonborough , Sandviç , Tuftonboro | 2012 |
Karel Crawford | Temsilci | 2012 | ||
05 | Lino Avellani | Temsilci | Brookfield , Effingham , Ossipee , Wakefield | 2014 |
Bill Nelson | Temsilci | 2014 | ||
Jonathan Smith | Temsilci | 2020 | ||
06 | Brodie Deshaies | Temsilci | Wolfeboro | 2020 |
John MacDonald | Temsilci | 2018 | ||
07 | Chris McAleer | Dem | Albany, Bartlett, Chatham, Conway, Eaton, Özgürlük, Hale'nin Yeri, Hart'ın Yeri, Jackson, Madison, Tamworth | 2020 |
08 | William Marsh | Dem | Brookfield, Effingham, Moultonborough, Ossipee, Sandviç, Tuftonboro, Wakefield | 2016 |
Cheshire
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Michael Abbott | Dem | Chesterfield , Hinsdale , Walpole , Westmoreland | 2014 |
Paul Berch | Dem | 2012 | ||
cathryn harvey | Dem | 2016 | ||
Lucy Weber | Dem | 2006 | ||
02 | John Mann | Dem | Alstead , Marlow , Surry | 2012 |
03 | Daniel Eaton | Dem | Gilsum , Nelson , Stoddard , Sullivan | 2012 (1976–1990; 2002–2010) |
04 | Lawrence Welkowitz | Dem | Keene (Koğuş 1) | 2020 |
05 | John Bordenet | Dem | Keene (Koğuş 2) | 2014 |
06 | tilki | Dem | Keene (Koğuş 3) | 2020 |
07 | Kıvılcım Von Plinsky | Dem | Keene (Koğuş 4) | 2018 |
08 | Donovan Fenton | Dem | Keene (Koğuş 5) | 2016 |
09 | Richard Ames | Dem | Dublin , Harrisville , Jaffrey , Roxbury | 2012 |
Boş | TBD | 2021↑ | ||
10 | Lucius Parshall | Dem | Marlborough , Truva | 2020 |
11 | John B. Hunt | Temsilci | Fitzwilliam , Rindge | 1986 |
John O'Day | Temsilci | 2016 | ||
12 | Barry Faulkner | Dem | Richmond , Swanzey | 2016 |
Jennie Gomarlo | Dem | 2018 | ||
13 | Ben Kilanski | Temsilci | Winchester | 2020 |
14 | Matthew Santonastaso | Temsilci | Dublin, Fitzwilliam, Harrisville, Jaffrey, Rindge, Roxbury | 2020 |
15 | Jennifer Rodos | Temsilci | Marlborough, Richmond, Swanzey, Troy, Winchester | 2020 |
16 | Amanda Geçiş Ücreti | Dem | Keene (Koğuş 1–5) | 2020 |
Joe Schapiro | Dem | 2018 |
Coös
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Donald Dostie | Temsilci | Cambridge , Clarksville , Colebrook , Columbia , Dix's Grant , Dixville , Errol , Erving's Location , Millsfield , Odell , Pittsburg , Stewartstown , Stratford , Wentworth's Location | 2020 |
Dennis Thompson | Temsilci | 2020 | ||
02 | Arnold Davis | Temsilci | Dummer , Milano , Northumberland , Stark | 2020 |
03 | Eamon Kelley | Dem | Berlin (Koğuş 1-4) | 2020 |
Larry Laflamme | Dem | 2016 | ||
Robert Theberge | Temsilci | 2020 (2002-2018) | ||
04 | Kevin Craig | Temsilci | Dalton , Kilkenny , Lancaster | 2018 |
05 | Edith Tucker | Dem | Carroll , Jefferson , Randolph , Whitefield | 2016 |
06 | William Hatch | Dem | Chandler's Satın Alma , Gorham , Green's Grant , Pinkham's Grant , Sargent's Satın Alma , Shelburne , Başarı | 2006 |
07 | Troy Merner | Temsilci | Carroll, Dalton, Dummer, Jefferson, Kilkenny, Lancaster, Milan, Northumberland, Randolph, Stark, Whitefield | 2016 |
Grafton
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Joseph De Palma IV | Temsilci | Beytüllahim , Littleton | 2020 |
Linda Massimilla | Dem | 2012 | ||
02 | Timothy Egan | Dem | Franconia , Lizbon , Lyman , Monroe , Sugar Hill | 2018 |
03 | Dennis Ruprecht | Dem | Banyo , Benton , Easton , Landaff , Orford , Piermont , Warren | 2018 |
04 | Roderick Delikanlı | Temsilci | Haverhill | 2008 |
05 | bonnie jambon | Temsilci | Lincoln , Livermore , Waterville Vadisi , Woodstock | 2020 (2016-2018; 1992-2006) |
06 | Gail Sanborn | Temsilci | Ellsworth , Groton , Orange , Rumney , Thornton | 2020 |
07 | Mark Alliegro | Temsilci | kampton | 2020 |
08 | sallie arkadaşları | Dem | Hebron , Holderness , Plymouth | 2018 |
Suzanne Smith | Dem | 2008 | ||
Joyce Weston | Dem | 2018 | ||
09 | Lex Berezhny | Temsilci | İskenderiye , Ashland , Bridgewater , Bristol , Grafton | 2020 |
Ned Gordon | Temsilci | 2018 | ||
10 | Roger Dontonville | Dem | Enfield | 2016 |
11 | Beth Folsom | Temsilci | Kenan , Dorchester , Wentworth | 2020 |
12 | Mary Hakken-Phillips | Dem | Hannover , Lyme | 2020 |
Russell Muirhead | Dem | 2020 | ||
James M. Murphy | Dem | 2020 | ||
Sharon Nordgren | Dem | 1988 | ||
13 | Richard Abel | Dem | Lübnan (Koğuş 1-3) | 2014 |
suzan almy | Dem | 1996 | ||
defne stavis | Dem | 2018 | ||
George Sykes | Dem | 2012 | ||
14 | Matthew Simon | Temsilci | Bethlehem, Franconia, Lizbon, Littleton, Lyman, Monroe, Sugar Hill | 2020 |
15 | David Binford | Temsilci | Banyo, Benton, Easton, Haverhill, Landaff, Orford, Piermont, Warren | 2020 (2016-2018) |
16 | Jeffrey Greeson | Temsilci | Canaan, Dorchester, Ellsworth, Groton, Orange, Rumney, Thornton, Wentworth | 2020 |
17 | Joshua Adjutant | Dem | İskenderiye, Ashland, Bridgewater, Bristol, Enfield, Grafton | 2018 |
- ↑ Üye ilk olarak özel bir seçimle seçilmiştir.
Hillsborough
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | James Fedolfi | Temsilci | Antrim , Hillsborough , Windsor | 2016 |
marjorie porter | Dem | 2010 | ||
02 | Keith Erf | Temsilci | Geyik , Weare | 2018 |
Gary Hopper | Temsilci | 2008 (2000–2004) | ||
Leah Cushman | Temsilci | 2020 | ||
03 | Daniel Pickering | Dem | Bennington , Greenfield , Hancock | 2018 |
04 | James Kofalt | Temsilci | Francestown , Greenville , Lyndeborough , Wilton | 2020 |
Lisa CM Gönderisi | Temsilci | 2020 | ||
05 | William Foster | Temsilci | Mont Vernon , Yeni Boston | 2020 |
Gerald Griffin | Temsilci | 2020 (2016–2018) | ||
06 | Joe Alexander | Temsilci | Goffstown | 2018 |
barbara griffin | Temsilci | 2014 | ||
Boş | TBD | 2021↑ | ||
Fred Plett | Temsilci | 2018 | ||
Claire Rouillard | Temsilci | 2020 (2014-2018) | ||
07 | Ted Gorski | Temsilci | Bedford | 2020 |
Catherine Rombeau | Dem | 2021↑ | ||
Linda Gould | Temsilci | 2014 | ||
John Graham | Temsilci | 2016 (2000–2014) | ||
Sue Mullen | Dem | 2018 | ||
Niki Kelsey | Temsilci | 2020 | ||
08 | Jeffrey Goley | Dem | Manchester (Koğuş 1) | 2004 (1998–2002) |
Diane Langley | Dem | 2018 | ||
09 | Linda DiSilvestro | Dem | Manchester (Koğuş 2) | 2012 |
İz Piedra | Dem | 2018 | ||
10 | Jean Jeudy | Dem | Manchester (Koğuş 3) | 2005 |
Pat Uzun | Dem | 2006 | ||
11 | Donald Bouchard | Dem | Manchester (Koğuş 4) | 2018 |
Nicole Klein-Knight | Dem | 2018 | ||
12 | Amanda Bouldin | Dem | Manchester (Koğuş 5) | 2014 |
Andrew Bouldin | Dem | 2018 | ||
13 | William İnfantin | Temsilci | Manchester (Koğuş 6) | 2020 (2002-2016) |
Larry Gagne | Temsilci | 2008 | ||
14 | Mary Freitas | Dem | Manchester (Koğuş 7) | 2014 |
Mary Heath'in fotoğrafı. | Dem | 2013↑ | ||
15 | Erika Connors | Dem | Manchester (Koğuş 8) | 2017↑ |
Mark Warden | Temsilci | 2018 (2010-2014) | ||
16 | Joshua Sorgusu | Dem | Manchester (Koğuş 9) | 2018 |
barbara shaw | Dem | 2000 | ||
17 | Heidi Hamer | Dem | Manchester (10. Bölge) | 2018 |
Timothy Smith | Dem | 2012 | ||
18 | Patricia Cornell | Dem | Manchester (Koğuş 11) | 2014 |
Willis Griffith | Dem | 2018 | ||
19 | Richard Marston | Temsilci | Manchester (Koğuş 12) | 2020 (2012-2016) |
Kendall Kar | Dem | 2018 | ||
20 | Ralph Böhm | Temsilci | Litchfield | 2018 (2004–2006, 2008–2016) |
Richard Lascelles | Temsilci | 2016 | ||
21 | melisa blasek | Temsilci | deniz kızı | 2020 |
Robert Healey | Temsilci | 2020 | ||
Maureen Mooney | Temsilci | 2020 (2002-2008) | ||
Mary Mayville | Temsilci | 2020 | ||
Jeanine Notter | Temsilci | 2010 | ||
Biberiye Basamağı | Dem | 2018 | ||
Lindsay Tausch | Temsilci | 2020 | ||
William Boyd III | Temsilci | 2021↑ | ||
22 | Tony Labranche | Dem | Amherst | 2020 |
Megan Murray | Dem | 2018 | ||
Daniel Veilleux | Dem | 2020 | ||
23 | fatura kral | Temsilci | Milford | 2020 |
Maria Perez | Dem | 2020 | ||
Peter Petrigno | Dem | 2016 | ||
Vanessa Sheehan | Temsilci | 2020 | ||
24 | Peter Leishman | Dem | Peterborough | 2011↑ (1996–2002; 2006–2010) |
sarmaşık vann | Dem | 2014 | ||
25 | Diana Kelley | Temsilci | New Ipswich , Sharon , Tapınak | 2020 |
Paul Somero | Temsilci | 2016 | ||
26 | Diane Pauer | Temsilci | Brookline , Mason | 2020 |
John Lewicke | Temsilci | 2020 (2016-2018) | ||
27 | suzan homola | Temsilci | Hollis | 2020 |
Kat McGhee | Dem | 2018 | ||
28 | bruce cohen | Dem | Nashua (Koğuş 1) | 2018 |
Thomas Lanzara | Temsilci | 2020 | ||
Janice Schmidt | Dem | 2016 (2012–2014) | ||
29 | Paul Bergeron | D+R↓ | Nashua (Koğuş 2) | 2018 |
Ray Newman | Dem | 2018 | ||
Newman'ı dava et | Dem | 2016 | ||
30 | Sherry Dutzy | Dem | Nashua (Koğuş 3) | 2016 |
Patricia Klee | Dem | 2016 | ||
Suzanne Vail | Dem | 2018 (2012-2014) | ||
31 | David Cote | Dem | Nashua (Koğuş 4) | 1982 |
Manny Espitia | Dem | 2018 | ||
Stacie Laughton | Dem | 2020 (2012-2014) | ||
32 | Allison Nutting-Wong | Dem | Nashua (Koğuş 5) | 2018 (2016 – Mayıs 2018) |
Michael Pedersen | Dem | 2018 | ||
Daniel Toomey | Dem | 2018 | ||
33 | Efstatia Booraları | Dem | Nashua (Koğuş 6) | 2020 (2012-2016) |
Mark King | Dem | 2016 | ||
Fran Nutter Upham | Dem | 2018 | ||
34 | Melbourne Moran Jr. | Dem | Nashua (Koğuş 7) | 2020 |
Catherine Sofikitis | Dem | 2016 | ||
Deb Stevens | Dem | 2018 | ||
35 | Cleaver'ı atla | Dem | Nashua (Koğuş 8) | 2016 |
Latha Mangipudi | Dem | 2013↑ | ||
Laura Teleski | Dem | 2018 | ||
36 | Linda Harriott-Gathright | Dem | Nashua (Koğuş 9) | 2018 (2012-2014) |
Marty Jack | Dem | 2012 | ||
Michael O'Brien | Dem | 2012 | ||
37 | Bob Greene | Temsilci | Hudson , Pelham | 2018 |
Alicia Lekas | Temsilci | 2018 | ||
Tony Lekas | Temsilci | 2018 | ||
Hershel Nunez | Temsilci | 2018 | ||
Boş | TBD | 2021↑ | ||
Boş | TBD | 2021↑ | ||
Andrew Prout | Temsilci | 2016 | ||
Andrew Renzullo | Temsilci | 2016 (2004–2014) | ||
Kimberli Pirinç | Temsilci | 2014 | ||
Denise Smith | Temsilci | 2020 | ||
Ürdün Ulery | Temsilci | 2004 | ||
38 | James Creighton | Temsilci | Antrim, Bennington, Francestown, Greenfield, Greenville, Hancock, Hillsborough, Lyndeborough, Wilton, Windsor | 2020 |
Stephanie Hyland | Dem | 2020 | ||
39 | John Burt | Temsilci | Geyik, Goffstown, Weare | 2010 |
40 | Keith Ammon | Temsilci | Hollis, Milford, Mont Vernon, Yeni Boston | 2020 (2014-2018) |
41 | Laurie Sanborn | Temsilci | Amherst, Bedford | 2010 |
42 | Jacqueline Chretien | Dem | Manchester (Koğuş 1-3) | 2018 |
Matthew Wilhelm | Dem | 2018 | ||
43 | Benjamin Baroody | Dem | Manchester (Koğuş 4-7) | 2014 |
Amy Bradley | Dem | 2020 | ||
Christopher Herbert | Dem | 2014 | ||
44 | ross berry | Temsilci | Litchfield, Manchester (Koğuş 8-9) | 2020 |
Mark McLean | Temsilci | 2017↑ | ||
45 | Jane Beaulieu | Dem | Manchester (Koğuş 10-12) | 2012 (2004–2010) |
Connie Van Houten | Dem | 2016 |
- ↑ Üye ilk olarak özel bir seçimle seçilmiştir.
- ↓ Bir aday iki partinin ön seçimlerinde yeterli oy alırsa, genel seçimde her iki partinin adayı olarak listelenir.
deniz kızı
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Louise Andrus | Temsilci | Andover , Danbury , Salisbury | 2020 |
02 | James Mason | Temsilci | Franklin (Koğuş 1-2), Tepe | 2020 |
Dave Testerman | Temsilci | 2016 | ||
03 | Kenna Çapraz | Temsilci | Franklin (Koğuş 3), Northfield | 2020 |
Gregory Tepesi | Temsilci | 2014 (2010–2012) | ||
04 | Thomas Schamberg | Dem | Sutton , Wilmot | 2018 (2012-2014) |
05 | Karen Ebel | Dem | Newbury , Yeni Londra | 2012 |
Daniel Kurt | Temsilci | 2016 | ||
06 | Tony Caplan | Dem | Bradford , Henniker | 2020 |
Çubuk Pimentel | Dem | 2018 | ||
07 | Margaret Anne Kennedy | Temsilci | Warner , Webster | 2020 |
08 | Caroletta Alicea | Dem | Boscawen | 2020 (2012-2018) |
09 | Jose Cambrils | Temsilci | Canterbury , Loudon | 2020 |
Michael Moffett | Temsilci | 2020 (2016-2018) | ||
10 | David Luneau | Dem | Concord (Koğuş 5), Hopkinton | 2014 |
Mel Myler | Dem | 2012 | ||
Mary Jane Wallner | Dem | 1980 | ||
11 | Steve Shurtleff | Dem | Uyum (Koğuş 1) | 2004 |
12 | Connie Lane | Dem | Uyum (Koğuş 2) | 2018 |
13 | Beth Richards | Dem | Uyum (Koğuş 3) | 2016 |
14 | Jim MacKay | Dem | Uyum (Koğuş 4) | 2010 (2000–2008) |
15 | Eric Gallager | Dem | Uyum (Koğuş 6) | 2020 |
16 | Timothy Soucy | Dem | Uyum (Koğuş 7) | 2012 (2008–2010) |
17 | Safiye Vezir | Dem | Uyum (Koğuş 8) | 2018 |
18 | Kris Schultz | Dem | Uyum (Koğuş 9) | 2017↑ |
19 | Christy Bartlett | Dem | Uyum (Koğuş 10) | 2012 |
20 | Dianne Schuett | Dem | Chichester , Pembroke | 2012 (2008–2010) |
Brian Seaworth | Temsilci | 2014 (2010–2012) | ||
Nick Beyaz | Temsilci | 2020 | ||
21 | James Allard | Temsilci | Epsom , Pittsfield | 2018 |
John Klose | Temsilci | 2016 | ||
22 | Matta Pitaro | Temsilci | Allenstown | 2020 |
23 | Mary Beth Walz | Dem | yay , Dunbarton | 2016 (2004–2010; 2012–2014) |
Gary Woods | Dem | 2018 | ||
Muriel Salonu | Dem | 2021↑ | ||
24 | Stephen Boyd | Temsilci | Hooksett | 2020 |
John Leavitt | Temsilci | 2020 | ||
Thomas Walsh | Temsilci | 2012 | ||
Michael Yakubovich | Temsilci | 2018 | ||
25 | Natalie Wells | Temsilci | Andover, Danbury, Salisbury, Warner, Webster | 2020 (2016-2018) |
26 | Howard İnci | Temsilci | Boscawen, Canterbury, Franklin (Koğuş 3), Loudon, Northfield | 2016 |
27 | Arthur Ellison | Dem | Uyum (1–4, 6–7) Koğuşları | 2018 |
Rebecca McWilliams | Dem | 2018 | ||
28 | Katherine Rogers | Dem | Concord (Koğuş 8-10) | 2012 (1992–1998) |
29 | Carol McGuire | Temsilci | Allenstown, Epsom, Pittsfield | 2008 |
- ↑ Üye ilk olarak özel bir seçimle seçilmiştir.
Rockingham
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Paul Tudor | Temsilci | Kuzey Ormanı | 2020 |
02 | Alan Bershtein | Temsilci | Candia , Deerfield , Nottingham | 2018 |
James Spillane | Temsilci | 2014 | ||
Kevin Verville | Temsilci | 2016 | ||
03 | Paul Ayer | Temsilci | Raymond | 2020 |
Dustin Dodge | Temsilci | 2020 | ||
Kevin Pratt | Temsilci | 2018 | ||
04 | Jess Edwards | Temsilci | Kumral , Chester , Sandown | 2016 |
Oliver Ford | Temsilci | 2020 | ||
Jason Osborne | Temsilci | 2014 | ||
Tony Piemonte | Temsilci | 2018 | ||
Chris Gerçek | Temsilci | 2014 | ||
05 | El Baldasaro | Temsilci | londra | 2006 |
Tom Dolan | Temsilci | 2018 | ||
David Lundgren | Temsilci | 2010 | ||
Wayne MacDonald | Temsilci | 2020 | ||
Betsy McKinney | Temsilci | 1984 | ||
Sherman Packard | Temsilci | 1990 | ||
Doug Thomas | Temsilci | 2018 | ||
06 | Boş | TBD | Derry | 2021↑ |
Phyllis Katsakiores | Temsilci | 2014 (1982–2012) | ||
Mary Ann Kimball | Temsilci | 2020 | ||
Erica Layon | Temsilci | 2020 | ||
David Aşk | Temsilci | 2018 | ||
David Milz | Temsilci | 2012 | ||
Stephen C. Pearson | Temsilci | 2018 | ||
John Potucek | Temsilci | 2018 (2014-2016) | ||
Katherine Prudhomme O'Brien | Temsilci | 2018 (2014-2016) | ||
Richard Tripp | Temsilci | 2020 (2016-2018) | ||
07 | Mary Griffin | Temsilci | Windham | 1996 |
Robert Lynn | Temsilci | 2020 | ||
Charles McMahon | Temsilci | 2002 | ||
Julius Soti | Temsilci | 2020 | ||
08 | Daryl Abbas | Temsilci | Salem | 2018 |
Fred Doucette | Temsilci | 2014 | ||
Bob Elliott | Temsilci | 2006 | ||
betty eşcinsel | Temsilci | 2016 | ||
John Janigyan | Temsilci | 2016 | ||
Everett McGelin | Temsilci | 2018 | ||
Joe Sweeney | Temsilci | 2020 (2012-2016) | ||
John Sytek | Temsilci | 2010 (1990–1996) | ||
Susan Vandecasteele | Temsilci | 2020 | ||
09 | Michael Vose | Temsilci | epping | 2019↑ (2014-2018) |
Cody Belanger | Temsilci | 2020 | ||
10 | Dennis Acton | Temsilci | Fremont | 2018 |
11 | melisa litchfield | Temsilci | Brentwood | 2020 |
12 | Scott Wallace | Temsilci | Danville | 2018 |
13 | Dennis Yeşil | Temsilci | Hampstead , Kingston | 2015↑ |
Joe Guthrie | Temsilci | 2014 | ||
David Welch'in fotoğrafı. | Temsilci | 2014 (1984–2012) | ||
Kenneth Weyler | Temsilci | 2010 (1990–2008) | ||
14 | Debra DeSimone | Temsilci | Atkinson , Plaistow | 2008 |
Robert Harb | Temsilci | 2018 | ||
Norman Binbaşı | Temsilci | 1996 | ||
Peter Torosyan | Temsilci | 2016 | ||
15 | Charles Melvin | Temsilci | Newton | 2018 |
16 | JD Bernardy | Temsilci | Doğu Kingston , Kensington , Güney Hampton | 2020 |
17 | Michael Cahill | Dem | Newfields , Newmarket | 2012 |
Charlotte DiLorenzo | Dem | 2016 | ||
Ellen Oku | Dem | 2016 | ||
18 | lisa sığınağı | Dem | Exeter | 2018 |
Julie Gilman | Dem | 2016 | ||
gaby grossman | Dem | 2018 | ||
Mark Paige | Dem | 2020 | ||
19 | Patrick Abrami | Temsilci | Stratham | 2010 |
Debra Altschiller | Dem | 2016 | ||
20 | Tim Baxter | Temsilci | Hampton Şelalesi , Seabrook | 2020 |
Tina Harley | Temsilci | 2020 | ||
Aboul Khan | Temsilci | 2016 (2012–2014) | ||
21 | renny cushing | Dem | Hampton | 2012 (1996–1998; 2008–2010) |
Michael Edgar | Dem | 2016↑ | ||
Tracy Emerick | Temsilci | 2020 (2012-2018) | ||
Tom Loughman | Dem | 2018 | ||
22 | Jim Maggiore | Dem | Kuzey Hampton | 2016 |
23 | Dennis Malloy | Dem | Grönland , Newington | 2016 (2012–2014) |
24 | Jaci Grote | Dem | Yeni Kale , Çavdar | 2018 |
Kate Murray | Dem | 2016 | ||
25 | Laura Pantelakos | Dem | Portsmouth (Koğuş 1) | 1978 |
26 | Rebecca McBeath | Dem | Portsmouth (Koğuş 2) | 2014 |
27 | Peter Somssich | Dem | Portsmouth (Koğuş 3) | 2016 |
28 | Gerry Ward | Dem | Portsmouth (Koğuş 4) | 2012 |
29 | David Meuse | Dem | Portsmouth (Koğuş 5) | 2018 |
30 | Jacqueline Cali Pitts | Dem | Portsmouth (Koğuş 1-2, 4-5) | 1998 |
31 | Joan Hamblet | Dem | Grönland, Newington, North Hampton, Portsmouth (Koğuş 3) | 2020 |
32 | Terry Roy | Temsilci | Candia, Deerfield, Northwood, Nottingham | 2018 |
33 | Josh Yokela | Temsilci | Brentwood, Danville, Fremont | 2018 |
34 | Mark Pearson | Temsilci | Atkinson, Hampstead, Kingston, Plaistow | 2016 |
35 | Deborah Hobson | Temsilci | Doğu Kingston, Kensington, Newton, Güney Hampton | 2018 |
36 | Alexis Simpson | Dem | Exeter, Newfields, Newmarket, Stratham | 2020 (2014-2016) |
37 | Azami Abramson | Temsilci | Hampton, Hampton Şelaleleri, Seabrook | 2018 (2014-2016) |
- ↑ Üye ilk olarak özel bir seçimle seçilmiştir.
Strafford
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Glenn Bailey | Temsilci | Middleton , Milton | 2020 |
Peter Hayward | Temsilci | 2018 | ||
02 | James Horgan | Temsilci | Farmington | 2016 |
Joseph Pitre | Temsilci | 2010 | ||
03 | Michael Harrington | Temsilci | New Durham , Strafford | 2016 (2000–2004) |
Kurt Wuelper | Temsilci | 2014 | ||
04 | Cassandra Levesque | Dem | Barrington | 2018 |
Leonard Turcotte | Temsilci | 2020 (2014-2018) | ||
05 | Jeffrey Salloway | Dem | Lee | 2016 |
06 | Timothy Horrigan | Dem | Durham , Madbury | 2010 (2008–2010) |
kamera kenney | Dem | 2018 | ||
Marjorie Smith | Dem | 2012 (1996–2010) | ||
Judith Spang | Dem | 1998 | ||
Janet Duvarı | D+R↓ | 1986 | ||
07 | Timothy Fontneau | Dem | Rochester (Koğuş 1) | 2016 |
08 | Donna Ellis | Dem | Rochester (Koğuş 6) | 2016 |
09 | Clifford Newton | Temsilci | Rochester (Koğuş 2) | 2020 (2010-2012; 2002-2006) |
10 | Aidan Ankara | Temsilci | Rochester (Koğuş 3) | 2020 |
11 | Chuck Grassie | Dem | Rochester (Koğuş 4) | 2016 |
12 | Derek "Mac" Kittredge | Temsilci | Rochester (Koğuş 5) | 2018 |
13 | Casey Conley | Dem | Dover (Koğuş 1) | 2017↑ |
14 | Kristina Fargo | Dem | Dover (Koğuş 2) | 2018 |
15 | Ariel Oksal | Dem | Dover (Koğuş 3) | 2020 |
16 | Şeri Don | Dem | Dover (Koğuş 4) | 2016 |
17 | Peter Bixby | Dem | Dover (Koğuş 5-6), Somersworth (Koğuş 2) | 2012 |
Susan Treleaven | Dem | 2014 | ||
Kenneth Vincent | Dem | 2016 | ||
18 | Gerri Topu | Dem | Rollinsford , Somersworth (Koğuş 1, 3-5) | 2018 |
Wendy Chase | Dem | 2018 | ||
Cecilia Zengin | Dem | 2018 | ||
19 | Peter B. Schmidt | Dem | Dover (Koğuş 1-2) | 2002 |
20 | Tom Southworth | Dem | Dover (Koğuş 3-4) | 2014 |
21 | Kedi Sandler | Dem | Dover (Koğuş 5-6), Rollinsford, Somersworth (Koğuş 1-5) | 2016 |
22 | Thomas Kaczynski Jr. | Temsilci | Rochester (Koğuş 1, 6) | 2020 (2014-2018) |
23 | Fenton Grön | Temsilci | Rochester (Koğuş 2-3) | 2020 |
24 | Susan Delemus | Temsilci | Rochester (Koğuş 4-5) | 2020 (2014-2016; 2010-2012) |
25 | Amanda Gurme | Dem | Barrington, Lee | 2016 |
- ↑ Üye ilk olarak özel bir seçimle seçilmiştir.
- ↓ Bir aday iki partinin ön seçimlerinde yeterli oy alırsa, genel seçimde her iki partinin adayı olarak listelenir.
Sullivan
Semt | Temsilci | Parti | Temsil edilen belediye(ler) | İlk seçilen |
---|---|---|---|---|
01 | Lee Oxenham | Dem | Cornish , Grantham , Plainfield , Springfield | 2014 |
Brian Sullivan | Dem | 2017↑ | ||
02 | Suzanne Gottling | Dem | Croydon , Sunapee | 2020 (2008-2010; 2012-2018) |
03 | Andrew O'Hearne | Dem | Claremont (Koğuş 1) | 2018 (2012-2016) |
04 | Gary Tüccarı | Dem | Claremont (Koğuş 2) | 2018 |
05 | Walter Stapleton | Temsilci | Claremont (Koğuş 3) | 2018 |
06 | John Callum | Temsilci | Newport , Birlik | 2018 |
Rollins'i atla | Temsilci | 2012 | ||
07 | Judy Aron | Temsilci | Acworth , Goshen , Langdon , Lempster , Washington | 2018 |
08 | Walter Spilsbury | Temsilci | Charlestown | 2020 |
09 | Linda Tanner | Dem | Cornish, Croydon, Grantham, Newport, Plainfield, Springfield, Sunapee, Birlik | 2016 (2012–2014) |
10 | John Cloutier | Dem | Claremont (Koğuş 1-3) | 1992 |
11 | Steven D. Smith | Temsilci | Acworth, Charlestown, Goshen, Langdon, Lempster, Washington | 2010 |
- ↑ Üye aslen özel bir seçimle seçilmiştir.
Temsilciler Meclisi'nin geçmiş bileşimi
Referanslar
Dış bağlantılar
- New Hampshire Eyaleti Temsilciler Meclisi resmi hükümet web sitesi
- Project Vote Smart – New Hampshire Eyalet Meclisi seçmen bilgileri
- Eyalet Hükümetinin Yasama Organı