Güney Doğu İngiltere (Avrupa Parlamentosu seçim bölgesi) - South East England (European Parliament constituency)
Güney Doğu İngiltere | |
---|---|
Avrupa Parlamentosu seçim bölgesi | |
üye ülke | Birleşik Krallık |
oluşturuldu | 1999 |
çözünmüş | 31 Ocak 2020 |
MEP'ler | |
Kaynaklar | |
[1] [2] |
Bu makale bir parçası olan bir İngiliz siyaset serisi üzerinde |
İngiltere portalı |
Güneydoğu İngiltere bir oldu seçmen arasında Avrupa Parlamentosu . Bu seçilen 10 Avrupa Parlamentosu Üyeler kullanarak (MEP) D'Hondt yöntemi ait parti listesinden nisbi temsil dek UK çıkışından itibaren Avrupa Birliği , 31 Ocak 2020 tarihinde.
sınırlar
Seçim bölgesi , Birleşik Krallık'ın güney doğusunda, Berkshire , Buckinghamshire , Doğu Sussex , Hampshire , Wight Adası , Kent , Oxfordshire , Surrey ve Batı Sussex'in tören ilçelerini içeren Güney Doğu İngiltere'ye karşılık geldi .
Tarih
1999 Avrupa Parlamento Seçimleri Yasası'nın bir sonucu olarak, bir dizi tek üyeli seçim bölgesinin yerini alarak kuruldu. Bunlar Buckinghamshire ve Oxfordshire East , East Sussex ve Kent South , Hampshire North ve Oxford , Itchen, Test ve Avon , Kent East , Kent West , South Downs West , Surrey , Sussex South ve Crawley , Thames Valley , Wight ve Hampshire South ve parçaları Bedfordshire ve Milton Keynes , Cotswolds ve Londra Güney ve Surrey Doğu .
Geri dönen üyeler
Parti | Avrupa Parlamentosu'nda hizip | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Brexit Partisi | 29 | Inscrit olmayanlar | 57 | |||
DUP | 1 | |||||
Liberal Demokratlar | 16 | 17 | Avrupa'yı Yenile | 108 | ||
İttifak | 1 | |||||
Yeşil | 7 | 11 | Yeşiller-Avrupa Özgür İttifakı | 75 | ||
SNP | 3 | |||||
Ekose Cymru | 1 | |||||
İş gücü | 10 | Sosyalistler ve Demokratlar | 154 | |||
Tutucu | 4 | Avrupalı Muhafazakarlar ve Reformcular | 62 | |||
Sinn Fein | 1 | Avrupa Birleşik Solu-İskandinav Yeşil Solu | 41 | |||
Toplam | 73 | Toplam | 750 |
Seçim sonuçları
Seçilen adaylar kalın harflerle gösterilmiştir . Parantezler, adayların seçildiği sırayı ve ilgili sütunlarda koltuk başına kazanılan oy sayısını gösterir.
Avrupa Seçimleri 2019 : Güney Doğu İngiltere | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Brexit Partisi |
Nigel Farage (1) Alexandra Lesley Phillips (3) Robert Andrew Rowland (6) Belinda Claire De Camborne Lucy (8) James Gilbert Bartholomew , Christopher Graham Ellis, John Kennedy, Matthew Peter Taylor, George Thomas Stahel Farmer, Peter David Wiltshire |
915.686 (228.921.5) |
36.07 | Yeni | |
Liberal Demokratlar |
Catherine Bearder (2) Antony Hook (5) Judith Bunting (9) Martin Paul Niebuhr Tod, Elizabeth Pendrill Raphael Leffman, Christopher Alan Bowers, Giles Damian Goodall, Ruvi Ziegler, Nicholas David Stanford Perry, John William Vincent |
653.743 (217.914.33) |
25.75 | +17.71 | |
Yeşil |
Alexandra Phillips (4) Elise Danielle Benjamin, Vix Lowthion, Leslie Christine Groves Williams, Phelim Mac Cafferty, Jan Hendrik Jamison Doerfel, Larry Sanders , Isabella Lina Marie Moir, Oliver Sykes, Jonathan Christopher St.Aubyn Essex |
343.249 | 13.52 | +4.46 | |
Tutucu |
Daniel Hannan (7) Nirj Deva , Richard McDonald Robinson, Mike Whiting, Juliette Katherine Christie Ash, Anna Firth, Adrian Pepper, Clarence Mitchell, Neva Sadıkoglu-Novaky, Caroline Anne Newton |
260.277 | 10.25 | -20.70 | |
İş gücü |
John Howarth (10) Cathy Shutt, Arran Richard Neathey, Emma Christina Turnbull, Rohit K. Dasgupta , Amy Lauren Fowler, Duncan Shaw Thomas Enright, Lubna Aiysha Arshad, Simon Guy Burgess, Rachael Eowyn Ward |
184.678 | 7.27 | -7.39 | |
İngiltere'yi değiştir | Richard Ashworth , Victoria Groulef, Warren Morgan, Eleanor Mary Fuller, Robin John Bextor , Nicholas Mazzei, Suzana Carp, Phil Murphy, Heather Marion Allen, Diane Helen Yeo | 105.832 | 4.17 | Yeni | |
UKIP | Piers Wauchope , Elizabeth Fletcher Philips, Daryll James Pitcher, Martin Toby Brothers, Tony Gould, Clive Keith Egan, Troy De Leon, Alan Harvey Stone, Judy Moore, Patricia Ann Mountain | 56.487 | 2.22 | -29.91 | |
UKEU | Pacelli Ndikumana, Clinton Powe | 7.645 | 0,3 | +0.3 | |
Bağımsız | Jason Guy Spencer McMahon | 3.650 | 0.14 | Yeni | |
Sosyalist (GB) | Mandy Bruce, Raymond Dennis Carr, David Stanley Chesham, Robert Alexander Cox, Michael Foster, Stephen Harper, Neil Kirk, Anton Charles Pruden, Andrew Brian Thomas-Emans, Darren James Williams | 3.505 | 0.14 | -0.1 | |
Bağımsız | David Victor Yuvarlak | 2.606 | 0.1 | Yeni | |
Bağımsız | Michael Jeffrey Turberville | 1.587 | 0.06 | Yeni | |
Sonuçlanmak | 2.538.945 |
Avrupa Seçimleri 2014 : Güney Doğu İngiltere | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
UKIP |
Nigel Farage , Janice Atkinson , Diane James , Ray Finch Donna Edmunds, Patricia Culligan, Nigel Jones, Alan Stevens, Simon Strutt, Barry Cooper |
751.439 (187.860) |
32.14 | +13.29 | |
Tutucu |
Daniel Hannan , Nirj Deva , Richard Ashworth Marta Andreasen , Richard Robinson, Graham Knight, Julie Marson, George Jeffrey, Rory Love, Adrian Pepper |
723.571 (241.190) |
30.95 | -3.84 | |
İş gücü |
Anneliese Dodds John Howarth , Emily Westley, James Swindlehurst, Farah Nazeer, James Watkins, Maggie Hughes, Chris Clark, Karen Landles, Tracey Hill |
342.775 | 14.66 | +6.41 | |
Yeşil |
Keith Taylor , Alexandra Phillips , Derek Wall , Jason Kitcat, Miriam Kennet, Beverley Golden, Jonathan Essex, Jonathan Kent, Stuart Jeffrey, Ray Cunningham |
211.706 | 9.05 | -2.57 | |
Liberal Demokratlar |
Catherine Bearder Antony Hook, Dinti Batstone, Giles Goodall, Ian Bearder, Allis Moss, Steve Sollitt, Bruce Tennent, John Vincent, Alan Bullion |
187.876 | 8.04 | -6.11 | |
Avrupa'dan bağımsızlık | Laurence Stassen , Joyce Nattress, Paul Godfrey, Alan Sheath, Ken Holton, Mark Henry, Keith Vernon, Michaelina Argy, Seana Connolly, Dorothy Sheath | 45,199 | 1,93 | Yeni | |
İngiliz Demokrat | Steve Amcalar, Julia Gasper, Amanda Hopwood, Simone Clark, Steve Clegg, Milly Amcalar, Mike Russell, Mike Tibby, Doreen Dye, William James | 17.771 | 0.76 | -1.49 | |
BNP | John Robinson, Gavin Miller, Eric Elliot, John Moore, Alwyn Deacon, Anthony Banner, Brenda Waterhouse, Mark Jones, Jack Renshaw, Yvonne Deacon | 16.909 | 0,72 | -3.64 | |
EBM | Norman Burnett, Suzanne Fernandes, Flora Amar, Rev Anthony, Dorothy Mugara, Kayode Shedowo, Bridget Oyekan, Nnenna St Luce, Chukka Roja | 14.893 | 0.64 | -0.89 | |
Barış | John Morris, Jim Duggan, Julie Roxburgh, Jeff Bolam, Geoff Pay, David Brown, Keith Scott, Imdad Hussain, Minim Chowdhury, Charles Wilkinson | 10,130 | 0,43 | +0.02 | |
Sosyalist (GB) | Dave Chesham, Rob Cox, Les Courtney, Sean Deegan, Max Hess, Claudia Hogg-Blake, Danny Lambert, Andy Matthews, Howard Pilott, Mike Young | 5.454 | 0.23 | Yeni | |
Roma Partisi | Jean-Louis Pascual | 2.997 | 0.13 | -0.11 | |
Sesin | Julian James, Rachel Ling, Fulvia James | 2.932 | Yok | Yeni | |
özgürlük GB | Paul Weston , Enza Ferreri, Jack Buckby | 2.494 | 0.13 | Yeni | |
Uyum Partisi | Tony Leach, Raymond Crick | 1.904 | 0.08 | Yeni | |
Sonuçlanmak | 2,348,168 | 36.5 | -1.0 |
Avrupa Seçimleri 2009 : Güney Doğu İngiltere | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Tutucu |
Daniel Hannan , Richard Ashworth , Nirj Deva , James Elles Therese Coffey , Sarah Richardson, Richard Robinson, Tony Devenish, Niina Kaariniemi, Marc Brunel-Walker |
812.288 (203.072) |
34.8 | -0.4 | |
UKIP |
Nigel Farage , Marta Andreasen Steve Harris, Phillip Van der Elst, Harry Aldridge, Victor Webb, Christopher Browne, Andrew Moncreiff, Mark Stroud, Rob Burberry, Mahzar Manzoor, Ray Finch |
440,002 (220,001) |
18.8 | -0.7 | |
Liberal Demokratlar |
Sharon Bowles , Catherine Bearder Ben Abbots, Jim Barnard, Antony Hook, Zoe Patrick, Gary Lawson, David Grace, John Vincent, James Walsh |
330.340 (165.170) |
14.1 | -1.2 | |
Yeşil |
Caroline Lucas Keith Taylor , Derek Wall , Miriam Kennet, Jason Kitcat, Hazel Dawe, Jonathan Essex, Matthew Ledbury, Steve Dawe, Beverley Golden |
271.506 | 11.6 | +3.7 | |
İş gücü |
Peter Skinner Janet Sully, Bob Fromont, Lisa Homan, Stephen Alambritis, Janet Keene, Munir Malik, Silke Thomson-Pottebohm, Rajinder Sandhu, Sukhi Dhaliwal |
192.592 | 8.2 | -5.5 | |
BNP | Tim Rait, Donna Bailey, Mark Burke, Andrew Emerson, Lynne Mozar, David Little, Peter Lane, Brian Horne, Adam Champneys, Andy McBride | 101.769 | 4.4 | +1.5 | |
İngiliz Demokrat | Steve Amcalar, David Knight, Mike Tibby, Sean Varnham, Cllr Clive Maltby, Laurence Williams, Elizabeth Painter, Gerald Lambourne, John Griffiths, George Herbert | 52.526 | 2.2 | +0.9 | |
Hıristiyan | Anthony May, Peter Joyce, Christabel McLean-Bacchus, William Thompson, David Ashton, Alexander Wilson, David Hews, Debra Smith-Gorick, Je'ran Cherub, Kenneth Scrimshaw | 35.712 | 1.5 | Yeni | |
NO2EU | Dave Hill , Garry Hassell, Kevin Hayes, Owen Morris, Gawain Little, Robert Wilkinson, Jacqui Berry, Nick Wright, Nick Chaffey, Sarah Wrack | 21.455 | 0.9 | Yeni | |
özgürlükler | Kevin O'Connell, Daniel Hill, Neil Glass, Chloe Woodhead, Guy Lambert, Graheme Leon-Smith, Peter Grace, Nicholas Heather, David Peace | 16.767 | 0.7 | Yeni | |
sosyalist emek | Derek Isaacs, Paramjit Singh Bahia, John McLeod, Ian Fyvie, Patricia Ruiz, Richard Mooney, Maureen Stubbings, Derek Stubbings, Mary Byrne, Eleanor Little | 15.484 | 0.7 | Yeni | |
İngiltere Birinci | Petrina Holdsworth , John Petley, Martin Haslam, Jennifer Parsons | 15.261 | 0.7 | Yeni | |
Jüri Takımı | Nick Trew, Nonie Bouverat, Lyn Tofari, Geoff Howard, Gerry Brierley, Anant Vyas, Michael Guest, Tony Sansum, John Lenton | 14.172 | 0,6 | Yeni | |
Barış | John Morris, Geffery Pay, Jim Duggan, Julie Roxburgh, Keith Scott, Shafaq Iqbal, Jenny Watson, Marcus Trower, Jeff Bolam, David Brown | 9.534 | 0,4 | -0.2 | |
Roma Partisi | Jean-Louis Pascal | 5.450 | 0,2 | Yeni | |
Sonuçlanmak | 2.334.858 | 37.5 | +1.0 |
Avrupa Seçimleri 2004 : Güney Doğu İngiltere | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Tutucu |
Daniel Hannan , Nirj Deva , James Elles , Richard Ashworth Roy Perry , Therese Coffey , David Logan, Ferris Cowper, Richard Robinson |
776,370 (194,092,5) |
35.2 | -9.2 | |
UKIP |
Nigel Farage , Ashley Mote David Lott , Craig Mackinlay , Timothy Cross, Petrina Holdsworth , David Abbott, Stephen Harris, Michael Wigley, Lisa Hawkins |
431.111 (215.555.5) |
19.5 | +9.8 | |
Liberal Demokratlar |
Chris Huhne , Winterbourne Baronesi Nicholson Sharon Bowles , Catherine Bearder , James Walsh, Ann Lee, John Vincent, John Ford, Charles Fraser-Fleming, James Barnard |
338.342 (169.171) |
15.3 | 0.0 | |
İş gücü |
Peter Skinner Mark Watts , Ann Davison, Simon Burgess, Janet Sully, Mark Muller, Josephine Wood, Raj Chandarana, Gillian Rolleri, David Menon |
301.398 | 13.7 | -5.9 | |
Yeşil |
Caroline Lucas Mike Woodin , Miriam Kennet, Keith Taylor , Alan Francis, Xanthe Bevis, Hazel Dawe, Derek Wall , Anthony Cooper, Michael Stimson |
173.351 | 7.9 | +0.5 | |
BNP | Brian Galloway, Julie Russell, Timothy Rait, Peter Lane, Roger Robertson, Julian Crewe, Adam Champneys, Ian Johnson, Dennis Whiting, Vernon Atkinson | 64.877 | 2.9 | +2.1 | |
Yaşlılar | Grahame Leon-Smith, David Gray, Patrick Eston , Rona Brown, Paresh Kotecha, Larry Kreeger, Michael Devine, Terry Patinson, Ian Murdoch, Alfred Egleton | 42.861 | 1.9 | Yeni | |
İngiliz Demokrat | Steven Amcalar, Robert Sulley, Courtney Williams, Richard Sutton, Jacqueline Brookman, David Amcalar, Louise Amcalar | 29,126 | 1.3 | Yeni | |
Saygı duymak | Ingrid Dodd, Patrick O'Keeffe, Muriel Hirsch, Ajaz Khan, Sally Watkins, Jonathan Molyneux, Norman Thomas, Ella Noyes, Bunny La Roche, Angelina Rai | 13.426 | 0.9 | Yeni | |
Barış | John Morris, Caroline O'Reilly, Geoffrey Pay, Rachel Hancock, James Duggan, Kate Hebden, Cyril Bolam, Carol Morris, Anne Brewer | 12.572 | 0,6 | Yeni | |
EBM | David John Bamber, David Campanale, Gladstone Macaulay | 11.733 | 0,5 | Yeni | |
ProLife İttifakı | Dominica Roberts, Gillian Duval, Josephine Quintavalle, Penelope Orford, Mark Carroll, Rebecca Ng, John Dixon, Francis O'Brien, Yvonne Windsor, Carl St John | 6.579 | 0,3 | Yeni | |
Bağımsız | Filip Rodos | 5.671 | 0,3 | Yeni | |
Sonuçlanmak | 2.207.417 | 36.5 | +11.8 |
Avrupa Seçimleri 1999 : Güney Doğu İngiltere | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Tutucu |
James Provan , Roy Perry , Daniel Hannan , James Elles , Nirj Deva Bryony, Barones Bethell , Edward Kellett-Bowman , Alison Parry, Jeremy Mayhew, Barry Tanswell, Richard Ashworth |
661.932 (132.386.4) |
44.4 | ||
İş gücü |
Peter Skinner , Mark Watts Anita Pollack , Anne Snelgrove , Parmjit Dhanda , Ann Davison, Tamara Flanagan, John Howarth , Liz Clements, Alison Chapman, Sarah McCarthy-Fry |
292.146 (146.073) |
19.6 | ||
Liberal Demokratlar |
Winterbourne Baronesi Nicholson , Chris Huhne Sharon Bowles , David Bellotti , Jo Hawkins, James Walsh, Barbara Hewett-Silk, Gerald Vernon-Jackson , Catherine Bearder , Christopher Berry, Dorothy Webb |
228.136 (114.068) |
15.3 | ||
UKIP |
Nigel Farage Christopher Skeate, Tony Stone, Michael Phillips, Bernard Collignon, Ron Walters, Lynda Ross, Harold Green, Kim Rose, Michael Knight, Rob McWhirter |
144.514 | 9.7 | ||
Yeşil |
Caroline Lucas Mike Woodin , Alan Francis, Pete West, Hazel Dawe, Steve Dawe, Alastair Stark, Johnny Denis, Lorraine E. Serrecchia, Laurence Littman, Julian Salmon |
110.571 | 7.4 | ||
Euro yanlısı Muhafazakar | John Stevens , Richard Basset, Anthony Frost, Anahita Gonzalez-Moreno, Mark Littlewood , Rebecca Pickering, Peter Sutters, Alan Armitage, Jonathan Swift, David Hurford-Jones, Richard Carswell | 27.305 | 1.8 | ||
BNP | Michael Easter, Dennis Whiting, Robert Andrews, Gordon Callow, Mark Cray, Ian Dell, Matthew Gould, Richard Molesworth, Margaret Stones, Christopher Telford, Kevin Yates | 12.161 | 0,8 | ||
sosyalist emek | Katrina Howse, Ian Fyvie, Nathan Parkin, Hannah Williams, Ken King, Sarah Hipperson, Monica Anne Parkin, John McCleod, Kenneth Ray, John Hayward, Michael Allen | 7.281 | 0,5 | ||
Doğa kanunu | Peter Warburton, Nigel Kahn, John Oldbury, Jeremy Bowler, John Douglas-Small, Paul Cragg, Paul Levy, Bernard Bence, William Treend, Robert Stephens, John Hunter Thompson | 2.767 | 0,2 | ||
İstikrar için Açık Demokrasi | Brian Bundy | 1.857 | 0.1 | ||
Avrupa'da Kazanç Sağlamak | John Goss | 1.400 | 0.1 | ||
Sonuçlanmak | 1.490.069 | 24.7 |