Wikipedia listesi makalesi
İskoçya'daki seçim bölgeleri için milletvekilleri listesi (2017-2019)
|
Haritadaki renkler, her seçim bölgesinin milletvekilinin partiye bağlılığını gösterir.
|
Bu 59 listesidir Milletvekillerinin seçildi (milletvekilleri) İngiltere Avam Kamarası tarafından İskoç seçim için Elli Yedinci Parlamentosu arasında İngiltere'de de (2019 2017) 2017 Birleşik Krallık genel seçimlere .
Kompozisyon
Liste
milletvekili
|
seçim bölgesi
|
Parti
|
Notlar
|
Aberdeen Kuzey
|
Kirsty Blackman
|
SNP
|
|
Aberdeen Güney
|
Ross Thomson
|
Tutucu
|
|
Airdrie ve Shotts
|
neil gri
|
SNP
|
|
Angus
|
Kirsten Saç
|
Tutucu
|
|
Argyll ve Bute
|
Brendan O'Hara
|
SNP
|
|
Ayr, Carrick ve Cumnock
|
Bill Grant
|
Tutucu
|
|
Banff ve Buchan
|
David Duguid
|
Tutucu
|
|
Berwickshire, Roxburgh ve Selkirk
|
John Lamont
|
Tutucu
|
|
Caithness, Sutherland ve Paskalya Ross
|
Jamie Stone
|
Liberal Demokratlar
|
|
Merkez Ayrshire
|
Philippa Whitford
|
SNP
|
|
Coatbridge, Chryston ve Bellshill
|
Hugh Gaffney
|
İş gücü
|
|
Cumbernauld, Kilsyth ve Kirkintilloch Doğu
|
Stuart McDonald
|
SNP
|
|
Dumfries ve Galloway
|
Alister Jack
|
Tutucu
|
|
Dumfriesshire, Clydesdale ve Tweeddale
|
David Mundell
|
Tutucu
|
|
Dundee Doğu
|
Stewart Çorap
|
SNP
|
|
Dundee Batı
|
Chris Yasası
|
SNP
|
|
Dunfermline ve Batı Fife
|
Douglas Chapman
|
SNP
|
|
Doğu Dumbartonshire
|
Jo Swinson
|
Liberal Demokratlar
|
|
Doğu Kilbride, Strathaven ve Lesmahagow
|
Lisa Cameron
|
SNP
|
|
Doğu Lothian
|
Martin Whitfield
|
İş gücü
|
|
Doğu Renfrewshire
|
Paul Masterton
|
Tutucu
|
|
Edinburg Doğu
|
Tommy Sheppard
|
SNP
|
|
Edinburgh Kuzey ve Leith
|
Deirdre Brock
|
SNP
|
|
Edinburg Güney
|
Ian Murray
|
İş gücü
|
|
Edinburg Güney Batı
|
joanna kiraz
|
SNP
|
|
Edinburg Batı
|
Christine Jardine
|
Liberal Demokratlar
|
|
Falkirk
|
John McNally
|
SNP
|
|
Glasgow Merkez
|
Alison Thewliss
|
SNP
|
|
Glasgow Doğu
|
David Linden
|
SNP
|
|
Glasgow Kuzey
|
Patrick Grady
|
SNP
|
|
Glasgow Kuzey Doğu
|
Paul Sweeney
|
İş gücü
|
|
Glasgow Kuzey Batı
|
Carol Monaghan
|
SNP
|
|
Glasgow Güney
|
Stewart McDonald's
|
SNP
|
|
Glasgow Güney Batı
|
Chris Stephens
|
SNP
|
|
Glenrothes
|
Peter Grant
|
SNP
|
|
Gordon
|
Colin Clark
|
Tutucu
|
|
Inverclyde
|
Ronnie Cowan
|
SNP
|
|
Inverness, Nairn, Badenoch ve Strathspey
|
Drew Hendry
|
SNP
|
|
Kilmarnock ve Loudoun
|
Alan Brown
|
SNP
|
|
Kirkcaldy ve Cowdenbeath
|
lesley laird
|
İş gücü
|
|
Lanark ve Hamilton Doğu
|
Angela Crawley
|
SNP
|
|
Linlithgow ve Doğu Falkirk
|
Martyn Günü
|
SNP
|
|
Livingston
|
hannah bardell
|
SNP
|
|
Midlothian
|
Danielle Rowley
|
İş gücü
|
|
müren
|
douglas ross
|
Tutucu
|
|
Motherwell ve Wishaw
|
Marion Üyeleri
|
SNP
|
|
Na h-Eileanan an Iar
|
Angus MacNeil
|
SNP
|
|
Kuzey Ayrshire ve Arran
|
Patricia Gibson
|
SNP
|
|
Kuzey Doğu Fife
|
Stephen Gethins
|
SNP
|
|
Ochil ve Güney Perthshire
|
Luke Graham
|
Tutucu
|
|
Orkney ve Shetland
|
Alistair Carmichael
|
Liberal Demokratlar
|
|
Paisley ve Renfrewshire Kuzey
|
Gavin Newlands
|
SNP
|
|
Paisley ve Renfrewshire Güney
|
siyah siyah
|
SNP
|
|
Perth ve Kuzey Perthshire
|
Pete Dilek
|
SNP
|
|
Ross, Skye ve Lochaber
|
Ian Blackford
|
SNP
|
|
Rutherglen ve Hamilton Batı
|
Ged Killen
|
İş gücü
|
|
Stirling
|
Stephen Kerr
|
Tutucu
|
|
Batı Aberdeenshire ve Kincardine
|
Andrew Bowie
|
Tutucu
|
|
Batı Dunbartonshire
|
Martin Docherty-Hughes
|
SNP
|
|
Ayrıca bakınız