Fransa 2018 Kış Olimpiyatları'nda - France at the 2018 Winter Olympics
Fransa 2018 Kış Olimpiyatları'nda | |
---|---|
IOC kodu | FRA |
NOC | Fransız Ulusal Olimpiyat ve Spor Komitesi |
İnternet sitesi |
www |
içinde Pyeongchang , Güney Kore 2018 9-25 Şubat | |
Rakipler | 11 spor dalında 106 (63 erkek ve 44 kadın) |
Bayrak taşıyıcı | Martin Fourcade |
9. sırada Madalya |
|
Kış Olimpiyatları maçları ( genel bakış ) | |
Fransa , 9-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Güney Kore'nin Pyeongchang kentinde düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatları'nda 11 spor dalında 106 yarışmacı ile yarıştı . Beş altın, dört gümüş ve altı bronz olmak üzere toplam 15 madalya kazanarak madalya tablosunda 9. sırada yer aldılar .
Biatloncu Martin Fourcade , açılış töreninde ülkenin bayrak taşıyıcısı ve üç altın madalya ile en başarılı sporcusu oldu. Biathletes Anais Bescond ve Marie Dorin-Habert , alp kayakçısı Alexis Pinturault ve kayak yarışçısı Maurice Manificat da oyunlarda birden fazla madalya kazandı.
Madalya kazananlar
Rakipler
Spor / disiplin başına Oyunlara katılan yarışmacıların listesi aşağıdadır.
Spor | Erkekler | KADIN | Toplam |
---|---|---|---|
Alplerde kayak | 13 | 9 | 22 |
Biatlon | 6 | 6 | 12 |
Bobsleigh | 5 | 0 | 5 |
Kros kayağı | 9 | 4 | 13 |
Artistik patinaj | 4 | 4 | 8 |
Serbest stil kayak | 11 | 8 | 20 |
İskandinav kombine | 5 | 0 | 5 |
Kısa pist Sürat Pateni | 2 | 2 | 4 |
Kayak atlayışı | 2 | 2 | 4 |
Snowboard | 5 | 8 | 13 |
Hız Pateni | 1 | 0 | 1 |
Toplam | 63 | 43 | 106 |
Rakiplerin listesi:
Alplerde kayak
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. Koşu | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Johan Clarey | Yokuş aşağı | Yok | 1: 42,39 | 18 | |||
Mathieu Faivre | Dev slalom | 1: 09.06 | 5 | 1: 10.93 | 20 | 2: 19.99 | 7 |
Thomas Fanara | 1: 09.22 | 6 | 1: 10.61 | 16 | 2: 19.83 | 5 | |
Blaise Giezendanner | Süper-G | Yok | 1: 24.82 | 4 | |||
Jean-Baptiste Grange | Slalom | DNF | |||||
Thomas Mermillod-Blondin | Kombine | 1: 20.89 | 17 | 47.13 | 6 | 2: 08.02 | 6 |
Victor Muffat-Jeandet | Kombine | 1: 21,57 | 29 | 45.97 | 2 | 2: 07.54 | |
Dev slalom | 1: 09.44 | 8 | 1: 10.41 | 10 | 2: 19.85 | 6 | |
Slalom | 48.54 | 6 | 51.18 | 11 | 1: 39,72 | 5 | |
Maxence Muzaton | Yokuş aşağı | Yok | 1: 42.96 | = 23 | |||
Süper-G | Yok | 1: 26.08 | 18 | ||||
Kombine | 1: 20,58 | 14 | DNF | ||||
Clément Noël | Slalom | 48.58 | 7 | 51.12 | 10 | 1: 39,70 | 4 |
Alexis Pinturault | Kombine | 1: 20.28 | 10 | 46.47 | 3 | 2: 06.75 | |
Dev slalom | 1: 08.90 | 2 | 1: 10.45 | 12 | 2: 19.35 | ||
Slalom | 48.34 | 3 | 51.41 | 14 | 1: 39,75 | 6 | |
Brice Roger | Yokuş aşağı | Yok | 1: 41,39 | 8 | |||
Süper-G | Yok | 1: 26.10 | 19 | ||||
Adrien Théaux | Yokuş aşağı | Yok | 1: 42,99 | 26 | |||
Süper-G | Yok | 1: 25.76 | 15 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. Koşu | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Adeline Baud-Mugnier | Dev slalom | 1: 12.89 | 17 | 1: 11.04 | 26 | 2: 23.93 | 20 |
Slalom | 52.65 | 31 | DNF | ||||
Taïna Barioz | Dev slalom | 1: 13,54 | 23 | 1: 10.06 | 15 | 2: 23.60 | 19 |
Anne Sophie Barthet | Kombine | DNS | |||||
Laura Gauché | Yokuş aşağı | Yok | 1: 42.29 | 22 | |||
Kombine | 1: 42.15 | 11 | 42.64 | 12 | 2: 24.79 | 12 | |
Tiffany Gauthier | Yokuş aşağı | Yok | 1: 41.04 | 13 | |||
Süper-G | Yok | 1: 22,56 | 22 | ||||
Romane Miradoli | Yokuş aşağı | Yok | 1: 41.64 | 18 | |||
Süper-G | Yok | 1: 22,36 | 19 | ||||
Kombine | 1: 41.83 | 9 | DNF | ||||
Nastasia Noens | Slalom | 51.84 | 23 | 50.44 | 13 | 1: 42.28 | 20 |
Jennifer Piot | Yokuş aşağı | Yok | 1: 41.17 | 16 | |||
Süper-G | Yok | 1: 22,38 | 20 | ||||
Tessa Worley | Süper-G | Yok | 1: 23,54 | 28 | |||
Dev slalom | 1: 12.06 | 14 | 1: 09.00 | 2 | 2: 21.06 | 7 |
- Karışık
Atlet | Etkinlik | Son 16 | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Sonucu |
Muhalefet Sonucu |
Muhalefet Sonucu |
Muhalefet Sonucu |
Sıra | ||
Julien Lizeroux Clément Noël Alexis Pinturault Adeline Baud Mugnier Nastasia Noens Tessa Worley |
Takım |
Kanada (CAN) W 2 * –2 |
İtalya (ITA) W 3–1 |
İsviçre (SUI) L 1–3 |
Norveç (NOR) L 2–2 * |
4 |
Biatlon
Fransa, 2016-17 Biatlon Dünya Kupası'ndaki Uluslar Kupası sıralamasına göre , 6 erkek ve 6 kadından oluşan tam bir ekibe hak kazandı.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Zaman | Özlüyor | Sıra |
---|---|---|---|---|
Simon Desthieux | Sprint | 24: 11.1 | 2 (2 + 0) | 12 |
Takip | 33: 55.4 | 3 (1 + 0 + 1 + 1) | 7 | |
Bireysel | 51: 03.6 | 4 (0 + 2 + 1 + 1) | 27 | |
Toplu başlangıç | 37: 45.9 | 5 (1 + 2 + 2 + 0) | 22 | |
Quentin Fillon Maillet | Sprint | 25: 28.1 | 4 (3 + 1) | 48 |
Takip | 37: 57.2 | 7 (3 + 0 + 2 + 2) | 44 | |
Toplu başlangıç | 38: 57.5 | 7 (3 + 2 + 2 + 0) | 29 | |
Martin Fourcade | Sprint | 24: 00.9 | 3 (3 + 0) | 8 |
Takip | 32: 51.7 | 1 (1 + 0 + 0 + 0) | ||
Bireysel | 48: 46.2 | 2 (0 + 0 + 0 + 2) | 5 | |
Toplu başlangıç | 35: 47.3 | 2 (1 + 0 + 0 + 1) | ||
Antonin Guigonnat | Sprint | 24: 37.5 | 3 (1 + 2) | 27 |
Takip | 35: 27.9 | 5 (2 + 1 + 0 + 2) | 19 | |
Bireysel | 50: 33.5 | 2 (0 + 2 + 0 + 0) | 23 | |
Toplu başlangıç | 37: 15.3 | 5 (1 + 0 + 2 + 2) | 19 | |
Emilien Jacquelin | Bireysel | 55: 26.1 | 7 (2 + 2 + 2 + 1) | 77 |
Simon Desthieux Martin Fourcade Antonin Guigonnat Émilien Jacquelin |
Takım rölesi | 1: 18: 43.1 | 3 + 12 | 5 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Zaman | Özlüyor | Sıra |
---|---|---|---|---|
Célia Aymonier | Bireysel | 46: 40.3 | 5 (2 + 1 + 0 + 2) | 48 |
Anaïs Bescond | Sprint | 22: 20.8 | 2 (0 + 2) | 19 |
Takip | 31: 04.9 | 1 (0 + 0 + 1 + 0) | ||
Bireysel | 45: 10.9 | 3 (2 + 0 + 1 + 0) | 31 | |
Toplu başlangıç | 37: 23.5 | 4 (1 + 0 + 2 + 1) | 17 | |
Justine Braisaz | Sprint | 21: 54.1 | 2 (1 + 1) | 10 |
Takip | 34: 08.0 | 7 (0 + 2 + 1 + 4) | 34 | |
Bireysel | 46: 57.2 | 5 (1 + 2 + 2 + 0) | 55 | |
Toplu başlangıç | 37: 49.6 | 5 (0 + 1 + 3 + 1) | 20 | |
Anaïs Chevalier | Sprint | 22: 15.6 | 2 (1 + 1) | 16 |
Takip | 33: 28.0 | 5 (3 + 0 + 0 + 2) | 24 | |
Bireysel | 45: 01.9 | 3 (1 + 1 + 1 + 0) | 28 | |
Toplu başlangıç | 40: 39.7 | 6 (2 + 3 + 1 + 0) | 29 | |
Marie Dorin-Habert | Sprint | 21: 39.3 | 1 (1 + 0) | 4 |
Takip | 33: 37.8 | 7 (2 + 0 + 2 + 3) | 27 | |
Toplu başlangıç | 36: 20.9 | 2 (0 + 1 + 0 + 1) | 9 | |
Anaïs Beş Second Justine Braisaz Anaïs Şövalye Marie Dorin Habert |
Takım rölesi | 1: 12: 21.0 | 0 + 14 |
- Karışık
Atlet | Etkinlik | Zaman | Özlüyor | Sıra |
---|---|---|---|---|
Anaïs Bescond Simon Desthieux Marie Dorin Habert Martin Fourcade |
Takım rölesi | 1: 08: 34,3 | 0 + 4 |
Bobsleigh
Fransa, 2017-18 Bobsleigh Dünya Kupası sıralamasına göre 2 kızağa hak kazandı.
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Dorian Hauterville Romain Heinrich |
İki adam | 49.74 | 18 | 49.73 | 18 | 49.55 | 12 | 49.46 | 7 | 3: 18.48 | 13 |
Vincent Castell Loïc Costerg Dorian Hauterville Vincent Ricard |
Dört kişilik | 49.09 | = 12 | 49,36 | 11 | 49,19 | 10 | 49.92 | 20 | 3: 17.56 | 11 |
* - Her bir kızağın sürücüsünü belirtir
Kros kayağı
- Mesafe
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Klasik | Serbest stil | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Açığı | Sıra | ||
Adrien Backscheider | 15 km serbest | Yok | 35: 12.0 | +1: 28.1 | 17 | |||
Jean-Marc Gaillard | 15 km serbest | Yok | 35: 35.2 | +1: 51.3 | 23 | |||
30 km kayak | 40: 32.6 | 6 | 37: 49.1 | 38 | 1: 18: 48,5 | +2: 28,5 | 28 | |
50 km klasik | Yok | 2: 14: 31.4 | +6: 09.3 | 18 | ||||
Jules Lapierre | 30 km kayak | 41: 13.0 | 24 | 35: 33.2 | 8 | 1: 17: 19,1 | +59.1 | 15 |
Maurice Manificat | 15 km serbest | Yok | 34: 10.9 | +27.0 | 5 | |||
30 km kayak | 40: 33.6 | 8 | 35: 30.6 | 6 | 1: 16: 34,2 | +14.2 | 5 | |
Clément Parisse | 15 km serbest | Yok | 35: 39.0 | +1: 55.1 | 26 | |||
30 km kayak | 40: 48.9 | 17 | 35: 51.7 | 13 | 1: 17: 08.6 | +48.6 | 13 | |
50 km klasik | Yok | 2: 17: 25.4 | +9: 03.3 | 24 | ||||
Adrien Backscheider Jean-Marc Gaillard Maurice Manificat Clément Parisse |
4 × 10 km bayrak | Yok | 1: 33: 41,8 | +36.9 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Klasik | Serbest stil | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Açığı | Sıra | ||
Delphine Claudel | 10 km serbest | Yok | 28: 58.9 | +3: 58,4 | 57 | |||
Anouk Faivre-Picon | 10 km serbest | Yok | 27: 42.8 | +2: 42,3 | 35 | |||
15 km kayakla | 21: 45.5 | 20 | 19: 47.3 | 13 | 42: 03.8 | +1: 18.9 | 13 | |
Coraline Hugue | 10 km serbest | Yok | 26: 37.9 | +1: 37.4 | 14 | |||
15 km kayakla | 23: 43.8 | 49 | 19: 41.2 | 11 | 43: 56.2 | +3: 11,3 | 29 | |
Aurore Jéan | 10 km serbest | Yok | 27: 12.6 | +2: 12.1 | 22 | |||
15 km kayakla | 22: 20.6 | 26 | 20: 05.6 | 19 | 43: 00.8 | +2: 15.9 | 23 | |
Delphine Claudel Anouk Faivre-Picon Coraline Hugue Aurore Jéan |
4 × 5 km bayrak | Yok | 55: 50.2 | +4: 25.9 | 12 |
- Sprint
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Lucas Chanavat | Erkekler sprint | 3: 15.95 | 18 Q | 3: 18.25 | 5 | İlerlemedi | |||
Baptiste Gros | 3: 16.27 | 20 Q | 3: 18.62 | 2 Q | 3: 27.44 | 6 | İlerlemedi | ||
Richard Jouve | 3: 17.69 | 29 Q | 3: 12.40 | 3 | İlerlemedi | ||||
Richard Jouve Maurice Manificat |
Erkekler takım sürat koşusu | Yok | 16: 04.45 | 2 Q | 15: 58.28 | ||||
Aurore Jéan | Kadınlar sprint | 3: 32.45 | 46 | İlerlemedi | |||||
Coraline Hugue Aurore Jéan |
Bayanlar takım sürat koşusu | Yok | 16: 40.40 | 6 q | 16: 32.49 | 8 |
Artistik patinaj
Fransa onun yerleşimine göre, sekiz rakamı paten (dört erkek ve dört kadın) nitelikli 2017 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası içinde Helsinki , Finlandiya. Takımlarının bir bölümünü 18 Aralık 2017'de açıkladılar.
Atlet | Etkinlik | SP | FS | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | ||
Chafik Besseghier | Tek erkekler | 72.10 | 26 | İlerlemedi | |||
Maé-Bérénice Méité | Tek bayanlar | 53.67 | 22 Q | 106.25 | 18 | 159,92 | 19 |
Vanessa James / Morgan Ciprès | Çiftler | 75.34 | 6 Q | 143,19 | 5 | 218.53 | 5 |
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron | Buz dansı | 81.93 | 2 Q | 123,35 | 1 | 205.28 | |
Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac | 59.97 | 18 Q | 89.62 | 17 | 149.59 | 17 |
Takım etkinliği
Atlet | Etkinlik | Kısa program / Kısa dans | Bedava paten / Serbest dans | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erkeklerin | Hanımlar' | Çiftler | Buz dansı | Toplam | Erkeklerin | Hanımlar' | Çiftler | Buz dansı | Toplam | ||||
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar | Sıra | Puanlar
Takım puanları |
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar
Takım puanları |
Puanlar | Sıra | ||
Chafik Besseghier (M) Maé-Bérénice Méité (Sol) Vanessa James / Morgan Ciprès (P) Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac (Kimlik) |
Takım etkinliği | 61.06 1 |
46.62 2 |
68,49 5 |
57,94 5 |
13 | 8 | İlerlemedi |
Serbest stil kayak
- Yarım boru
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. Koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | En iyi | Sıra | ||
Thomas Krief | Erkekler yarı boru | 74,40 | 25,80 | 74,40 | 10 Q | 9.80 | DNS | 9.80 | 10 | |
Kevin Rolland | 87,80 | 37,80 | 87,80 | 6 Q | 6.40 | 6.40 | 5.60 | 6.40 | 11 | |
Anais Caradeux | Kadın yarım boru | 25,00 | 72,80 | 72,80 | 12 Q | Başlamadı | ||||
Marie Martinod | 91,60 | 92,00 | 92,00 | 2 Q | 92.20 | 92,60 | 23.20 | 92,60 |
- Moğollar
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. Koşu | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | |||||||||||||||||
Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | ||
Anthony Benna | Erkekler mogullar | 25.48 | 61.88 | 76.28 | 12 | 25.45 | 45.86 | 60.30 | 6 Q | 24.85 | 51.20 | 76.43 | 13 | İlerlemedi | |||||||
Benjamin Cavet | 26,40 | 59.55 | 72.74 | 21 | 25.42 | 56.55 | 71.03 | 15 | İlerlemedi | ||||||||||||
Sacha Theocharis | 24.89 | 61,37 | 76.55 | 10 QF | Hoşçakal | 23.97 | 60.70 | 77.09 | 12 Q | 25,40 | 19.98 | 34.49 | 9 | İlerlemedi | |||||||
Camille Cabrol | Kadın moğolları | 31.96 | 56.91 | 68.89 | 16 | DNF | 68.89 | 12 | İlerlemedi | ||||||||||||
Perrine Laffont | 28.87 | 64.25 | 79.72 | 1 QF | Hoşçakal | 29.33 | 60.81 | 75.76 | 6 Q | 29.78 | 63.42 | 77.86 | 3 Q | 29.36 | 63.74 | 78.65 |
- Kayaklı çapraz
Atlet | Etkinlik | Tohumlama | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Durum | Durum | Durum | Durum | Sıra | ||
Arnaud Bovolenta | Erkekler kayaklı koşu | 1: 10.12 | 14 | 2 Q | 2 Q | 3 FB | 2 | 6 |
Jean-Frédéric Chapuis | 1: 09.84 | 7 | 2 Q | 4 | İlerlemedi | |||
François Place | 1: 10.26 | 18 | 1 Q | 3 | İlerlemedi | |||
Térence Tchiknavorian | 1: 10.41 | 24 | DNF | İlerlemedi | ||||
Alizée Baron | Kadınlar kayaklı koşu | 1: 14.11 | 6 | 1 Q | 2 Q | DNF FB | 1 | 5 |
Marielle Berger Sabbatel | 1: 15.60 | 12 | 2 Q | 3 | İlerlemedi |
Eleme efsanesi: FA - Madalya turuna hak kazanın; FB - Teselli turuna hak kazanın
- Slopestyle
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. Koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | En iyi | Sıra | ||
Antoine Adelisse | Erkekler slopestyle | 10.00 | 17.60 | 17.60 | 30 | İlerlemedi | ||||
Benoit Buratti | 67,00 | 62,00 | 67,00 | 21 | İlerlemedi | |||||
Lou Barin | Kadınlar için slopestyle | 50,60 | 38,40 | 50,60 | 19 | İlerlemedi | ||||
Tess Ledeux | 69,40 | 28,40 | 69,40 | 15 | İlerlemedi |
İskandinav kombine
Atlet | Etkinlik | Kayak atlayışı | Memleket boyunca | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puanlar | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
François Braud | Normal tepe / 10 km | 101.5 | 108.6 | 12 | 25: 12.5 | 30 | 26: 40.5 | 15 |
Büyük tepe / 10 km | 121.0 | 112.6 | 17 | 23: 39.6 | 12 | 25: 24.6 | 15 | |
Antoine Gérard | Normal tepe / 10 km | 96.5 | 92.9 | 24 | 25: 05.8 | 26 | 27: 36.8 | 26 |
Büyük tepe / 10 km | 108.0 | 85.5 | 36 | 23: 46.3 | 14 | 27: 20.3 | 32 | |
Maxime Laheurte | Normal tepe / 10 km | 104.5 | 110.7 | 10 | 24: 54.5 | 21 | 26: 14.5 | 11 |
Büyük tepe / 10 km | 128.5 | 122.6 | 11 | 24: 17.8 | 27 | 25: 22,8 | 14 | |
Jason Lamy-Chappuis | Normal tepe / 10 km | 96.0 | 97.7 | 19 | 25: 36.9 | 35 | 27: 48.9 | 31 |
Büyük tepe / 10 km | 118.5 | 94.9 | 31 | 24: 21.5 | 28 | 27: 17.5 | 30 | |
François Braud Antoine Gérard Maxime Laheurte Jason Lamy-Chappuis Laurent Mühlethaler |
Takım büyük tepe / 4 × 5 km | 517.0 | 417.9 | 5 | 47: 28.0 | 6 | 48: 37.0 | 5 |
Kısa pist Sürat Pateni
ISU Özel Olimpiyat Eleme Sıralamasına göre, Fransa her biri 2 erkek ve 2 kadın için kalifiye oldu.
Atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Thibaut Fauconnet | Erkekler 500 m | 1: 04.756 | 4 | İlerlemedi | |||||
Erkekler 1000 m | 1: 24,381 | 2 Q | 1: 24.344 | 3 | İlerlemedi | ||||
Erkekler 1500 m | 2: 15.768 | 2 Q | Yok | 2: 12.049 | 2 FA | 2: 53.150 | 7 | ||
Sébastien Lepape | Erkekler 500 m | 40.900 | 3 | İlerlemedi | |||||
Erkekler 1000 m | 1: 23.489 | 3 | İlerlemedi | ||||||
Erkekler 1500 m | 2: 13.965 | 2 Q | Yok | 2: 11.967 | 5 | İlerlemedi | |||
Tifany Huot-Marchand | Bayanlar 500 m | 44.659 | 3 | İlerlemedi | |||||
Bayanlar 1500 m | 2: 29.996 | 4 | Yok | İlerlemedi | |||||
Véronique Pierron | Bayanlar 500 m | 43.148 | 4 | İlerlemedi | |||||
Bayanlar 1000 m | 1: 35.299 | 2 Q | 1: 30.323 | 4 | İlerlemedi | ||||
Bayanlar 1500 m | 2: 22.119 | 3 Q | Yok | 2: 28.023 | 5 | İlerlemedi |
Yeterlilik efsanesi: ADV - Başka bir patenci tarafından engellendiği için gelişmiş; FA - Madalya turuna hak kazanın; FB - Teselli turuna hak kazanın
Kayak atlayışı
Atlet | Etkinlik | Vasıf | İlk tur | Final | Toplam | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puanlar | Sıra | Mesafe | Puanlar | Sıra | Mesafe | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | ||
Jonathan Learoyd | Erkekler normal tepe | 94.5 | 106.7 | 30 Q | 98.5 | 104.1 | 25 Q | 100.5 | 103.8 | 21 | 207.9 | 27 |
Erkekler büyük tepe | 124.0 | 92.1 | 34 Q | 119.5 | 100.1 | 41 | İlerlemedi | |||||
Vincent Descombes Sevoie | Erkekler normal tepe | 86.5 | 92.1 | 44 Q | 90.0 | 82.4 | 43 | İlerlemedi | ||||
Erkekler büyük tepe | 114.0 | 69.9 | 48 Q | 105.0 | 75.9 | 50 | İlerlemedi | |||||
Léa Lemare | Kadınlar normal tepe | Yok | 74.5 | 62.3 | 29 Q | 93.5 | 84.5 | 19 | 146.8 | 28 | ||
Lucile Morat | Yok | 86.5 | 79.7 | 19 Q | 86.5 | 75.1 | 27 | 154.8 | 21 |
Snowboard
- Serbest stil
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. Koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. Koşu | 3. Koşu | En iyi | Sıra | ||
Lucile Lefevre | Kadınlar için slopestyle | İptal edildi | 28.35 | 17.31 | YAPABİLMEK | 28.35 | 25 | |||
Clémence Grimal | Kadın yarım boru | 14.25 | 13.00 | 14.25 | 24 | İlerlemedi | ||||
Sophie Rodriguez | 65,00 | 13.50 | 65,00 | 9 Q | 50.50 | 14.75 | 13.75 | 50.50 | 10 | |
Mirabelle Thovex | 62.25 | 64.25 | 64.25 | 10 Q | 59.50 | 30.25 | 63,00 | 63,00 | 9 |
- Paralel
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Sıra | ||
Sylvain Dufour | Erkekler dev slalom | 1: 25.27 | 4 Q |
Kwiatkowski ( POL ) W –0.10 |
Coratti ( ITA ) W –0,19 |
Galmarini ( SUI ) L DNF |
Košir ( SLO ) L 1,49 |
4 |
- Snowboard çapraz
Atlet | Etkinlik | Tohumlama | 1/8 final | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. Koşu | En iyi | Tohum | |||||||||
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Durum | Durum | Durum | Durum | Sıra | ||||
Kredi Bozzolo | Erkekler snowboard çapraz | 1: 16.15 | 31 | 1: 16.11 | = 8 | 1: 16.11 | 35 | 3 Q | DNF | İlerlemedi | ||
Merlin Surget | 1: 13.82 | 5 | Hoşçakal | 1: 13.82 | 5 | 3 Q | DNF | İlerlemedi | ||||
Pierre Vaultier | 1: 13,14 | 1 | Hoşçakal | 1: 13,14 | 1 | 2 Q | 1 Q | 3 FA | 1 | |||
Ken Vuagnoux | 1: 14.29 | 10 | Hoşçakal | 1: 14.29 | 10 | 2 Q | DNF | İlerlemedi | ||||
Charlotte Bankalar | Kadın snowboard çapraz | 1: 18.18 | 5 | Hoşçakal | 1: 18.18 | 5 | Yok | 3 Q | DNF FB | 1 | 7 | |
Nelly Moenne-Loccoz | 1: 20.23 | 8 | Hoşçakal | 1: 20.23 | 8 | Yok | 3 Q | 5 FB | 4 | 10 | ||
Julia Pereira | 1: 21.72 | 18 | 1: 20.17 | 3 | 1: 20.17 | 15 | Yok | 2 Q | 2 FA | 2 | ||
Chloé Trespeuch | 1: 18,51 | 6 | Hoşçakal | 1: 18,51 | 6 | Yok | 1 Q | 2 FA | 5 | 5 |
Eleme efsanesi: FA - Madalya turuna hak kazanın; FB - Teselli turuna hak kazanın
Hız Pateni
Fransa bir sürat patencisine hak kazandı.
- Bireysel
Atlet | Etkinlik | Final | |
---|---|---|---|
Zaman | Sıra | ||
Alexis Contin | Erkekler 1500 m | 1: 47,33 | 22 |
Erkekler 5000 m | 6: 18.13 | 11 |
- Toplu başlangıç
Atlet | Etkinlik | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puanlar | Zaman | Sıra | Puanlar | Zaman | Sıra | ||
Alexis Contin | Erkekler toplu başlangıç | 3 | 8: 28,70 | 8 Q | 0 | 7: 45.64 | 10 |