1956 Yaz Olimpiyatları'nda Şili - Chile at the 1956 Summer Olympics
1956 Yaz Olimpiyatları'nda Şili | |
---|---|
IOC kodu | CHI |
NOC | Şili Olimpiyat Komitesi |
İnternet sitesi |
www |
içinde Melbourne / Stockholm | |
Rakipler | 8 spor dalında 33 (31 erkek ve 2 kadın) |
Bayrak taşıyıcı | Marlene Ahrens |
27. sırada Madalya |
|
Yaz Olimpiyatları maçları ( genel bakış ) | |
Şili yarıştı 1956 Yaz Olimpiyatları'nda yer Melbourne , Avustralya . 8 spor dalında 22 etkinliğe 31 erkek ve 2 bayan 33 yarışmacı katıldı.
Madalya kazananlar
Madalya | İsim Soyisim | Spor | Etkinlik |
---|---|---|---|
Gümüş | Marlene Ahrens | Atletizm | Bayanlar Cirit Atma |
Gümüş | Ramón Tapia | Boks | Erkekler Orta Siklet |
Bronz | Claudio Barrientos | Boks | Erkekler Horoz Sıklet |
Bronz | Carlos Lucas | Boks | Erkekler Hafif Ağır Sıklet |
Atletizm
Erkekler Maratonu
- Eduardo Fontecilla - bitirmedi (→ sıralama yok)
- Eduardo Silva - bitirmedi (→ sıralama yok)
Basketbol
- Ön Eleme Turu, D Grubu
23 Kasım 1956 1
|
Şili | 59– 78 | Brezilya | Melbourne |
---|---|---|---|---|
20:00 | Yarıya kadar puanlama: 34–39, 25–39 | |||
Puan: Bernedo 23 | Boxscore | Puan: Wlamir 27 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
26 Kasım 1956 2
|
Şili | 78 –56 | Avustralya | Melbourne |
---|---|---|---|---|
13:30 | Yarıya kadar puanlama: 37–27, 41–29 | |||
Puan: Bernedo 18 | Boxscore | Puan: Dancis 19 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
- Çeyrek finaller, Grup A
27 Kasım 1956 1
|
Fransa | 71 - 60 | Şili | Melbourne |
---|---|---|---|---|
15:00 | Yarıya kadar puanlama: 37–23, 34–37 | |||
Puan: Beugnot 20 | Boxscore | Puan: Etchepare 19 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
28 Kasım 1956 2
|
Uruguay | 80 - 73 | Şili | Melbourne |
---|---|---|---|---|
15:00 | Yarıya kadar puanlama: 40–25, 40–48 | |||
Puan: Moglia 31 | Boxscore | Puan: Ostoic 12 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
29 Kasım 1956 3
|
Şili | 88 -69 | Filipinler | Melbourne |
---|---|---|---|---|
16:30 | Yarıya kadar puanlama: 42–32, 46–37 | |||
Puan: Silva 28 | Boxscore | Puan: Genato 12 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
- 5. – 8. sıra sınıflandırması
30 Kasım 1956 Yarı finaller
|
Şili | 64– 89 | Brezilya | Melbourne |
---|---|---|---|---|
15:00 | Yarıya kadar puanlama: 33–55, 31–34 | |||
Puan: Ostoic 13 | Boxscore | Puan: dos Santos 27 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
1 Aralık 1956 7.lik maçı
|
Şili | 68- 75 | Filipinler | Melbourne |
---|---|---|---|---|
15:00 | Yarıya kadar puanlama: 38–33, 30–42 | |||
Puan: Bernedo 14 | Boxscore | Puan: Loyzaga 27 | Arena: Kraliyet Sergi Binası |
Boks
Bisiklet sürmek
- Hernán Masanés - 11. sıra
- Hernán Masanés - 1: 14.7 (→ 14. sıra)
- Juan Pérez - 5:25:38 (→ 21. sıra)
Dalış
Erkekler 10 m Platform
-
Günther Mund Borgs
- Ön Tur - 63.01 (→ ilerlemedi, 19. sıra)
Modern Pentatlon
Üç erkek pentatlet 1956'da Şili'yi temsil etti.
- Bireysel
- Takım
- Gerardo Cortes, Sr.
- Nilo Floody
- Héctor Carmona
Kürek
Şili , 1956'da yedi kürek yarışından birine üç erkek kürekçi katıldı .
Çekim
Üç atıcı, 1956'da Şili'yi temsil etti.
Referanslar
Dış bağlantılar