2014 Kış Olimpiyatları'nda Kanada - Canada at the 2014 Winter Olympics
2014 Kış Olimpiyatları'nda Kanada | |
---|---|
IOC kodu | YAPABİLMEK |
NOC | Kanada Olimpiyat Komitesi |
İnternet sitesi |
www |
içinde Soçi | |
Rakipler | 14 spor dalında 222 |
Bayrak taşıyıcı |
Hayley Wickenheiser (açılış töreni) Kaillie Humphries ve Heather Moyse (kapanış töreni) |
3. sırada Madalya |
|
Kış Olimpiyatları maçları ( genel bakış ) | |
Diğer ilgili görünümler | |
1906 Aralıklı Oyunlar |
Kanada yarıştı 2014 Kış Olimpiyatları'nda içinde Soçi , Rusya 2014 Kanadalılar hariç her disiplinde yarıştı Şubat 7 ile 23, kombine Nordic .
2014 Oyunları, Kanada ve 64 batı ülkesinin Sovyet-Afgan Savaşı nedeniyle Moskova'da düzenlenen 1980 Yaz Olimpiyatları'na katılmaması nedeniyle Rusya'da bir Kanada Olimpiyat takımının ilk kez yarıştığı bir yıl oldu .
Kanada delegasyonundaki en genç sporcu, Ocak ayında 16 yaşına giren artistik patenci Gabrielle Daleman olurken, kıvırıcı Jennifer Jones 39 yaşındaki en yaşlı atlet oldu.
Kanada bu Olimpiyatları başlangıçta 10 altın madalya ve toplamda 25 madalya ile tamamladı (sırasıyla 2. ve 3. sırada). Bu, şimdiye kadarki en başarılı ikinci Kanada performansıdır ve yalnızca 2010'da Vancouver'da ev sahibi olimpiyatlarda elde edilen başarılarla aşılmıştır . Kanada, Rus doping diskalifikasyonunun ardından 2017 yılında verilen gecikmiş kızak madalyası ile Vancouver performansını toplam madalya sayısında kısaca bağladı. Ancak, IOC kararı temyiz üzerine bozuldu ve Kanada ekibini dördüncü sıraya ve toplam madalya sayımını 2. ve 3. sıraya düşürdü.
Tarih
Oyunların 1. Gününde üç sporcu ülkenin ilk madalyalarını kazandı. Kanada'nın ilk madalyası, kayak stilinde snowboard yarışında bronz madalya kazanan Mark McMorris oldu . Justine Dufour-Lapointe serbest stil kayakta (kadın moğolları) ilk altın madalyayı, kız kardeşi Chloé Dufour-Lapointe ise aynı etkinlikte ikinci oldu ve ülkenin ilk gümüş madalyasını kazandı.
19 yıl 321 günde, Justine Dufour-Lapointe en genç serbest stil kayak Olimpiyat altın madalyası oldu. Justine ve Chloé, Kış Oyunlarında bir etkinlikte 1-2'yi bitiren üçüncü iki kardeş oldu. Ablaları Maxime , aynı etkinlikte 12. oldu. Kış Oyunlarında aynı etkinlikte üç kardeş beşinci kez yarıştı.
10 Şubat'ta, Alexandre Bilodeau , Olimpiyat unvanını savunan ilk serbest stil kayak altın madalyası oldu ve ilk kez tekrar altın madalya alarak erkekler mogullerini kazandı. Catriona Le May Doan'ın 2002 Salt Lake City Olimpiyatları'nda altınını tekrarlamasından bu yana Olimpik altınlarını savunan ilk Kanadalı oldu . Le May Doan altın tekrar eden ilk Kanadalı oldu, Bilodeau bunu yapan ikinci ve ilk adam oldu.
Madalya kazananlar
Rakipler
Spor | Erkekler | KADIN | Toplam |
---|---|---|---|
Alplerde kayak | 9 | 6 | 15 |
Biatlon | 4 | 4 | 8 |
Bobsleigh | 12 | 4 | 16 |
Kros kayağı | 6 | 7 | 13 |
Curling | 5 | 5 | 10 |
Artistik patinaj | 9 | 8 | 17 |
Serbest stil kayak | 13 | 13 | 26 |
Buz Hokeyi | 25 | 21 | 46 |
Luge | 5 | 3 | 8 |
Kısa pist Sürat Pateni | 5 | 5 | 10 |
İskelet | 2 | 2 | 4 |
Kayak atlayışı | 4 | 2 | 6 |
Snowboard | 14 | 10 | 24 |
Hız Pateni | 8 | 9 | 17 |
Toplam | 121 | 100 | 221 |
Alplerde kayak
26 Ocak 2014'te yayınlanan nihai kota tahsisine göre, Kanada'da yeterlilik pozisyonunda on beş sporcu var.
Kalifiye olan ilk üç erkek resmi olarak 8 Ocak 2014'te ilan edildi ve ilk üç kadın resmi olarak 16 Ocak 2014'te açıklandı. Takımın son dokuz üyesi 27 Ocak 2013'te seçildi.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Erik Guay | Yokuş aşağı | Yok | 2: 07.04 | 10 | |||
Jan Hudec | Yok | 2: 08.49 | 21 | ||||
Manuel Osborne-Paradis | Yok | 2: 09.00 | 25 | ||||
Benjamin Thomsen | Yok | 2: 08.00 | 19 | ||||
Erik Guay | Süper-G | Yok | DNF | ||||
Jan Hudec | Yok | 1: 18.67 | |||||
Manuel Osborne-Paradis | Yok | 1: 20.19 | 24 | ||||
Morgan Pridy | Yok | 1: 19.19 | 10 | ||||
Morgan Pridy | Kombine | 1: 56.21 | 25 | 53.82 | 19 | 2: 50.03 | 20 |
Phil Brown | Dev slalom | 1: 24.82 | 32 | 1: 25.09 | 24 | 2: 49.91 | 29 |
Trevor Philp | 1: 24,38 | 31 | 1: 25.17 | 25 | 2: 49.55 | 25 | |
Morgan Pridy | 1: 25.95 | 39 | 1: 26.01 | 30 | 2: 51.96 | 33 | |
Phil Brown | Slalom | 49.97 | 34 | 59.68 | 20 | 1: 49.65 | 21 |
Mike Janyk | 48.82 | 22 | 55.54 | 12 | 1: 44,36 | 16 | |
Trevor Philp | 49.55 | 29 | DNF | ||||
Brad Spence | 49.55 | 29 | DSQ |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Larisa Yurkiw | Yokuş aşağı | Yok | 1: 43.46 | 20 | |||
Marie-Michèle Gagnon | Süper-G | Yok | DNF | ||||
Marie-Pier Préfontaine | Yok | 1: 28.67 | 20 | ||||
Larisa Yurkiw | Yok | DNF | |||||
Marie-Michèle Gagnon | Kombine | 1: 45,39 | 21 | DNF | |||
Marie-Michèle Gagnon | Dev slalom | DNF | |||||
Erin Mielzynski | 1: 21,25 | 20 | 1: 19.44 | 18 | 2: 40.69 | 21 | |
Marie-Pier Préfontaine | DNF | ||||||
Marie-Michèle Gagnon | Slalom | 54,32 | 10 | 53.05 | 15 | 1: 47,37 | 9 |
Erin Mielzynski | DNF | ||||||
Brittany Phelan | 56.41 | 17 | 52.70 | 12 | 1: 49.11 | 15 | |
Elli Terwiel | DNF |
Biatlon
Kanada, 2012 ve 2013 Biatlon Dünya Şampiyonalarını her iki cinsiyet için de 13'üncü olarak bitirdikten sonra resmi olarak 5 kadın ve 5 erkeği seçti. Ancak sadece 8 sporcu seçilecekti. Ekip 2 Ocak 2014'te açıklandı.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Zaman | Özlüyor | Sıra |
---|---|---|---|---|
Brendan Green | Sprint | 25: 31.7 | 1 (1 + 0) | 23 |
Jean-Philippe Leguellec | 24: 43.2 | 0 (0 + 0) | 5 | |
Scott Perras | 27: 32.1 | 3 (2 + 1) | 74 | |
Nathan Smith | 25: 09.7 | 0 (0 + 0) | 13 | |
Brendan Green | Takip | 32: 21.2 | 4 (2 + 1 + 1 + 0) | 35 |
Jean-Philippe Leguellec | 35: 45.3 | 3 (0 + 0 + 2 + 1) | 26 | |
Nathan Smith | 34: 37.1 | 1 (0 + 0 + 1 + 0) | 11 | |
Brendan Green | Bireysel | 52: 05.3 | 2 (0 + 1 + 1 + 0) | 21 |
Jean-Philippe Leguellec | 53: 25.5 | 2 (0 + 1 + 0 + 1) | 35 | |
Scott Perras | 56: 04.3 | 4 (0 + 3 + 1 + 0) | 59 | |
Nathan Smith | 52: 41.3 | 3 (0 + 2 + 0 + 1) | 25 | |
Brendan Green | Toplu başlangıç | 43: 38.3 | 2 (1 + 1 + 0 + 0) | 8 |
Jean-Philippe Leguellec | 43: 41.6 | 1 (0 + 0 + 0 + 1) | 10 | |
Nathan Smith | DNF | 5 (2 + 3) | DNF | |
Brendan Green Jean-Philippe Leguellec Scott Perras Nathan Smith |
Takım rölesi | 1: 13: 46,2 | 11 (1 + 10) | 7 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Zaman | Özlüyor | Sıra |
---|---|---|---|---|
Rosanna Crawford | Sprint | 22: 10.8 | 1 (0 + 1) | 25 |
Megan Heinicke | 23: 34.5 | 3 (1 + 2) | 59 | |
Megan Imrie | 22: 19.5 | 1 (0 + 1) | 31 | |
Zina Kocher | 22: 25.5 | 2 (1 + 1) | 32 | |
Rosanna Crawford | Takip | 34: 15.6 | 7 (2 + 3 + 2 + 0) | 45 |
Megan Heinicke | DNF | |||
Megan Imrie | 35: 22.7 | 2 (1 + 0 + 1 + 0) | 28 | |
Zina Kocher | 32: 15.1 | 4 (0 + 2 + 0 + 2) | 25 | |
Rosanna Crawford | Bireysel | 53: 29,8 | 5 (2 + 1 + 1 + 1) | 67 |
Megan Heinicke | 50: 26,8 | 4 (3 + 0 + 0 + 1) | 51 | |
Megan Imrie | 48: 32.7 | 2 (1 + 0 + 1 + 0) | 30 | |
Zina Kocher | 53: 00.7 | 8 (1 + 4 + 0 + 3) | 63 | |
Megan Imrie | Toplu başlangıç | 38: 59.0 | 5 (1 + 0 + 1 + 3) | 27 |
Rosanna Crawford Megan Heinicke Megan Imrie Zina Kocher |
Takım rölesi | 1: 12: 21,5 | 14 (2 + 12) | 8 |
- Karışık
Atlet | Etkinlik | Zaman | Özlüyor | Sıra |
---|---|---|---|---|
Megan Imrie Rosanna Crawford Brendan Green Scott Perras |
Takım rölesi | 1: 13: 27.7 | 8 (0 + 8) | 11 |
Bobsleigh
Yeterlilik, 20 Ocak 2014 itibariyle dünya sıralamasına dayanmaktadır.
16 Aralık 2013 tarihinde, aşağıdaki sporcular Kanada Olimpiyat takımına seçildi.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Bryan Barnett Justin Kripps * |
İki adam | 56.56 | 6 | 56.70 | 6 | 56.42 | 4 | 56.94 | 14 | 3: 46.62 | 6 |
Lascelles Brown Lyndon Rush * |
56.61 | 7 | 56.87 | 9 | 56.64 | 9 | 56.76 | 9 | 3: 46.88 | 9 | |
Jesse Lumsden Christopher İlkbahar * |
56.66 | 10 | 56.77 | 7 | 56.62 | 8 | 56.74 | 7 | 3: 46.79 | 7 | |
Bryan Barnett James McNaughton Tim Randall Christopher İlkbahar * |
Dört kişilik | 55.50 | 10 | 55.70 | 16 | 55.88 | = 11 | 55.76 | 11 | 3: 42.84 | 11 |
David Bissett Lascelles Brown Lyndon Rush * Neville Wright |
55,35 | 9 | 55.43 | = 5 | 55,60 | = 6 | 55,38 | 3 | 3: 41.76 | 7 | |
Ben Coakwell ** Justin Kripps * Jesse Lumsden Cody Sorensen ** Luke Demetre Graeme Rinholm |
55.17 | 6 | 59.91 | 27 | 55.72 | 8 | İlerlemedi | 2: 50.80 | 27 |
* - Her kızağın sürücüsünü belirtir
** - Çalıştırma sonuçlarına göre Cody Sorensen ve Ben Coakwell , 3. turda Luke Demetre ve Graeme Rinholm tarafından değiştirildi .
- KADIN
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Jennifer Ciochetti * Chelsea Valois |
İki kadın | 58.43 | 13 | 58.63 | 15 | 58.72 | 12 | 58.71 | 11 | 3: 54.49 | 13 |
Kaillie Humphries * Heather Moyse |
57,39 | 2 | 57.73 | 2 | 57.57 | 1 | 57.92 | 1 | 3: 50.61 |
* - Her bir kızağın sürücüsünü belirtir
Kros kayağı
Kanada Kros Kayağı Kanada resmi olarak 14 Ocak'ta Sochi için sporcuları duyurdu. Brittany Webster ve Amanda Ammar, 24 Ocak 2014'te takıma eklendi.
- Mesafe
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Klasik | Serbest stil | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Açığı | Sıra | ||
Ivan Babikov | 15 km klasik | Yok | 41: 49.2 | +3: 19.5 | 39 | |||
Alex Harvey | Yok | DNF | ||||||
Devon Kershaw | Yok | 41: 17.1 | +2: 47.4 | 35 | ||||
Graeme Killick | Yok | 44: 04.8 | +5: 35,1 | 65 | ||||
Ivan Babikov | 30 km kayak | 36: 47.6 | 28 | 32: 58.2 | 20 | 1: 10: 14.6 | +1: 59.2 | 25 |
Alex Harvey | 36: 46.6 | 27 | 32: 43.5 | 17 | 1: 10: 00,2 | +1: 44.8 | 18 | |
Graeme Killick | 38: 18.2 | 49 | 34: 22.9 | 42 | 1: 13: 16,1 | +5: 00,7 | 45 | |
Ivan Babikov | 50 km serbest | Yok | 1: 47: 41,8 | +46.6 | 20 | |||
Jesse Cockney | Yok | 1: 59: 16.6 | +12: 21.4 | 56 | ||||
Alex Harvey | Yok | 1: 47: 40.9 | +45,7 | 19 | ||||
Graeme Killick | Yok | 1: 48: 22.4 | +1: 27.2 | 28 | ||||
Ivan Babikov Jesse Cockney Graeme Killick Len Väljas |
4 × 10 km bayrak | Yok | 1: 33: 19.0 | +4: 37.0 | 12 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Klasik | Serbest stil | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Açığı | Sıra | ||
Amanda Ammar | 10 km klasik | Yok | 32: 58.8 | +4: 31.0 | 55 | |||
Daria Gaiazova | Yok | 31: 47.0 | +3: 29,2 | 44 | ||||
Brittany Webster | Yok | 31: 41.0 | +3: 23,2 | 42 | ||||
Heidi Widmer | Yok | 33: 01.9 | +4: 44.1 | 57 | ||||
Amanda Ammar | 15 km kayakla | 21: 39.3 | 54 | 22: 07.6 | 57 | 44: 24.3 | +5: 50,7 | 55 |
Emily Nishikawa | 20: 42.6 | 46 | 20: 45.4 | 39 | 42: 04.7 | +3: 31,1 | 42 | |
Brittany Webster | 21: 01.6 | 48 | 21: 47.2 | 55 | 43: 25.6 | +4: 52.0 | 51 | |
Amanda Ammar | 30 km serbest | Yok | 1: 22: 03.7 | +10: 58.5 | 49 | |||
Emily Nishikawa | Yok | 1: 21: 38.6 | +10: 33.4 | 47 | ||||
Brittany Webster | Yok | 1: 21: 05.5 | +10: 00.3 | 46 | ||||
Heidi Widmer | Yok | 1: 24: 11,5 | +13: 06.3 | 52 | ||||
Daria Gaiazova Perianne Jones Emily Nishikawa Brittany Webster |
4 × 5 km bayrak | Yok | 59: 13.6 | +6: 10.9 | 14 |
- Sprint
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Jesse Cockney | Sprint | 3: 44,36 | 53 | İlerlemedi | |||||
Alex Harvey | 3: 36.08 | 19 Q | 3: 37.89 | 4 | İlerlemedi | ||||
Devon Kershaw | 3: 45.77 | 53 | İlerlemedi | ||||||
Len Väljas | 3: 39.87 | 36 | İlerlemedi | ||||||
Alex Harvey Devon Kershaw |
Takım sprint | Yok | 24: 20.37 | 6 | İlerlemedi |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Chandra Crawford | Sprint | 2: 43.59 | 44 | İlerlemedi | |||||
Daria Gaiazova | 2: 40.04 | 27 Q | 2: 40.45 | 5 | İlerlemedi | ||||
Perianne Jones | 2: 38.63 | 23 Q | 2: 38.66 | 5 | İlerlemedi | ||||
Heidi Widmer | 2: 43.36 | 43 | İlerlemedi | ||||||
Daria Gaiazova Perianne Jones |
Takım sprint | Yok | 17: 09.13 | 5 | İlerlemedi |
Curling
Dan sonuçlara dayanarak 2012 Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası ve 2013 Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası'nda , Kanada yedi en yüksek sırada ulusların biri olarak onların erkek ve kadın takımları hak kazandı. Erkek ve kadın takımları, 1 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında Winnipeg'de düzenlenen Olimpik Curling Denemeleri ile seçildi .
Erkekler turnuvası
Final round robin sıralamaları
Anahtar | |
---|---|
Play-off takımları | |
Takımlar eşitliği bozacak |
Ülke
|
Atla | W | L | PF | PA | Kazanılan biter |
Kaybedilen biter |
Boş uçlar |
Çalıntı biter |
Atış % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
İsveç | Niklas Edin | 8 | 1 | 60 | 44 | 38 | 30 | 18 | 8 | % 86 |
Kanada | Brad Jacobs | 7 | 2 | 69 | 53 | 39 | 36 | 14 | 7 | % 84 |
Çin | Liu Rui | 7 | 2 | 67 | 50 | 41 | 37 | 11 | 5 | % 85 |
Norveç | Thomas Ulsrud | 5 | 4 | 52 | 53 | 36 | 33 | 18 | 5 | % 86 |
Büyük Britanya | David Murdoch | 5 | 4 | 51 | 49 | 37 | 35 | 15 | 8 | % 83 |
Danimarka | Rasmus Stjerne | 4 | 5 | 54 | 61 | 32 | 37 | 17 | 4 | % 81 |
Rusya | Andrey Drozdov | 3 | 6 | 58 | 70 | 36 | 38 | 13 | 7 | % 77 |
İsviçre | Sven Michel | 3 | 6 | 47 | 46 | 31 | 34 | 22 | 7 | % 83 |
Amerika Birleşik Devletleri | John Shuster | 2 | 7 | 47 | 58 | 30 | 39 | 14 | 7 | % 80 |
Almanya | John Jahr | 1 | 8 | 53 | 74 | 38 | 39 | 10 | 9 | % 76 |
- Round-robin
Kanada'nın 4, 8 ve 12 çekilişlerinde güle güle var.
10 Şubat Pazartesi, 09:00
10 Şubat Pazartesi, 19:00
11 Şubat Salı, 14:00
12 Şubat Çarşamba, 19:00
13 Şubat Perşembe, 14:00
|
14 Şubat Cuma, 09:00
15 Şubat Cumartesi, 14:00
16 Şubat Pazar 09:00
16 Şubat Pazar 19:00
|
- Yarı final
19 Şubat Çarşamba, 19:00
Levha | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Kanada ( Jacobs ) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | 10 |
Çin ( Liu ) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 |
- Final
21 Şubat Cuma, 17:30
Levha | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
İngiltere ( Murdoch ) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
Kanada ( Jacobs ) | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | X | 9 |
Bayanlar turnuvası
Final round robin sıralamaları
Anahtar | |
---|---|
Play-off takımları |
Ülke
|
Atla | W | L | PF | PA | Kazanılan biter |
Kaybedilen biter |
Boş uçlar |
Çalıntı biter |
Atış % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Jennifer Jones | 9 | 0 | 72 | 40 | 43 | 27 | 12 | 14 | % 86 |
İsveç | Margaretha Sigfridsson | 7 | 2 | 58 | 52 | 37 | 35 | 13 | 7 | % 80 |
İsviçre | Mirjam Ott | 5 | 4 | 63 | 60 | 37 | 38 | 13 | 7 | % 78 |
Büyük Britanya | Eve Muirhead | 5 | 4 | 74 | 58 | 39 | 35 | 9 | 11 | % 80 |
Japonya | Ayumi Ogasawara | 4 | 5 | 59 | 67 | 39 | 41 | 4 | 10 | % 76 |
Danimarka | Lene Nielsen | 4 | 5 | 57 | 56 | 34 | 40 | 12 | 9 | % 78 |
Çin | Wang Bingyu | 4 | 5 | 58 | 62 | 36 | 38 | 10 | 4 | % 81 |
Güney Kore | Kim Ji-sun | 3 | 6 | 60 | 65 | 35 | 37 | 10 | 6 | % 79 |
Rusya | Anna Sidorova | 3 | 6 | 48 | 56 | 33 | 35 | 19 | 6 | % 82 |
Amerika Birleşik Devletleri | Erika Brown | 1 | 8 | 42 | 75 | 33 | 40 | 8 | 5 | % 76 |
- Round-robin
Kanada'nın 3, 7 ve 11 çekilişlerinde güle güle var.
10 Şubat Pazartesi, 14:00
11 Şubat Salı, 09:00
12 Şubat Çarşamba, 14:00
13 Şubat Perşembe, 9:00
13 Şubat Perşembe, 19:00
|
15 Şubat Cumartesi, 09:00
15 Şubat Cumartesi, 19:00
16 Şubat Pazar, 14:00
17 Şubat Pazartesi, 19:00
|
- Yarı finaller
19 Şubat Çarşamba, 14:00
Levha | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Kanada ( Jones ) | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
İngiltere ( Muirhead ) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 |
- Final
20 Şubat Perşembe, 17:30
Levha | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Kanada ( Jones ) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | X | 6 |
İsveç ( Sigfridsson ) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Artistik patinaj
Kanada, 2013 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası'ndaki sonuçlarıyla aşağıdaki kota sıralarına ulaştı :
Atlet | Etkinlik | SP / SD | FS / FD | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | ||
Patrick Chan | Tek erkekler | 97.52 | 2 Q | 178.10 | 2 | 275.62 | |
Liam Firus | 55.04 | 28 | İlerlemedi | ||||
Kevin Reynolds | 68.76 | 17 Q | 153,47 | 10 | 222,23 | 15 | |
Gabrielle Daleman | Tek bayanlar | 52.61 | 19 Q | 95.83 | 16 | 148.44 | 17 |
Kaetlyn Osmond | 56.18 | 13 Q | 112,80 | 13 | 168.98 | 13 | |
Meagan Duhamel / Eric Radford | Çiftler | 72.21 | 5 Q | 127.32 | 7 | 199.53 | 7 |
Paige Lawrence / Rudi Swiegers | 58.97 | 13 Q | 103.01 | 14 | 161.98 | 14 | |
Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch | 70.92 | 6 Q | 131.18 | 5 | 202.10 | 5 | |
Alexandra Paul / Mitchell İslam | Buz dansı | 55.91 | 18 Q | 82.79 | 16 | 138.70 | 18 |
Tessa Virtue / Scott Moir | 76.33 | 2 Q | 114.66 | 2 | 190,99 | ||
Kaitlyn Weaver / Andrew Poje | 65.93 | 7 Q | 103.18 | 5 | 169.11 | 7 |
- Takım kupası
Atlet | Etkinlik | Kısa program / Kısa dans | Bedava paten / Serbest dans | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erkeklerin | Hanımlar' | Çiftler | Buz dansı | Toplam | Erkeklerin | Hanımlar' | Çiftler | Buz dansı | Toplam | ||||
Puanlar Takım puanları |
Puanlar Takım puanları |
Puanlar Takım puanları |
Puanlar Takım puanları |
Puanlar | Sıra | Puanlar Takım puanları |
Puanlar Takım puanları |
Puanlar Takım puanları |
Puanlar Takım puanları |
Puanlar | Sıra | ||
Patrick Chan (M) Kevin Reynolds (M) Kaetlyn Osmond (Sol) Meagan Duhamel / Eric Radford (P) Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (P) Tessa Virtue / Scott Moir (I) |
Takım kupası | 89.71 8 |
62.54 6 |
73.10 9 |
72.98 9 |
32 | 2 Q | 167,92 9 |
110.73 6 |
129,74 9 |
107.56 9 |
65 |
Serbest stil kayak
Kanada Serbest Stil Kayak Derneği tarafından 9 geçici nokta doldurulmuştu. Kayaklı kros dışında takımın geri kalanı 20 Ocak 2014'te açıklandı. Kayaklı koşu takımının geri kalanı 27 Ocak'ta açıklanacak. Kanadalı takımın derinliği nedeniyle üst sıralarda yer alan birçok sporcunun gitme şansı olmayacak. , 26'lık kota sınırı nedeniyle. Bu aynı zamanda Kanada'nın 2002'de iki madalya kazandığı hava yarışmasına kadın göndermeyeceği anlamına da geliyordu . Megan Gunning , kayak yarı borusunda takıma seçildi, ancak Winter X Games XVIII'e hazırlanırken yaralandı , 23 Ocak 2014'te takımın moguls kayakçısı Philippe Marquis takıma seçildi. Kayaklı çapraz takımın üyeleri 27 Ocak 2014, serbest stil kayak takımını tamamlamak.
- Antenler
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Atla 1 | Atla 2 | Atla 1 | Atla 2 | Zıpla 3 | |||||||
Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | ||
Travis Gerrits | Erkek antenleri | 76.92 | 19 | 112,39 | 10 Q | 107,29 | 6 Q | 111.95 | 7 | İlerlemedi |
- Yarım boru
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | ||
Noah Bowman | Erkekler yarı boru | 80,60 | 77,80 | 80,60 | 7 Q | 80,40 | 82,60 | 82,60 | 5 |
Justin Dorey | 91,60 | 6.40 | 91,60 | 1 Q | 20.40 | 14.20 | 20.40 | 12 | |
Matt Margetts | 66,80 | 17.80 | 66,80 | 15 | İlerlemedi | ||||
Mike Riddle | 82.20 | 75,00 | 82.20 | 6 Q | 71,40 | 90,60 | 90,60 | ||
Rosalind Groenewoud | Kadın yarım boru | 82,00 | 78,40 | 82,00 | 6 Q | 5.40 | 74.20 | 74.20 | 7 |
Keltie Hansen | 8.60 | 66.20 | 66.20 | 13 | İlerlemedi |
- Moğollar
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. koşu | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | |||||||||||||||||
Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | Zaman | Puanlar | Toplam | Sıra | ||
Alexandre Bilodeau | Erkekler mogullar | 25.03 | 18.50 | 24.70 | 1 Q | Hoşçakal | 24.78 | 16.17 | 22.49 | 8 Q | 25.91 | 18.11 | 23.89 | 3 Q | 24.81 | 20.01 | 26.31 | ||||
Marc-Antoine Gagnon | 25.44 | 16.90 | 22.90 | 5 Q | Hoşçakal | 25.79 | 17.61 | 23.45 | 4 Q | 25.61 | 18.24 | 24.16 | 2 Q | 25.56 | 17.4 | 23.35 | 4 | ||||
Mikaël Kingsbury | 25.75 | 17.95 | 23.81 | 2 Q | Hoşçakal | 26.32 | 18.72 | 24.31 | 3 Q | 26.37 | 18.97 | 24.54 | 1 Q | 25.25 | 18.62 | 24.71 | |||||
Philippe Marquis | 25.65 | 16.52 | 22.43 | 6 Q | Hoşçakal | 24.58 | 17.91 | 24.32 | 2 Q | 24.07 | 15.6 | 22.25 | 9 | İlerlemedi | |||||||
Chloé Dufour-Lapointe | Kadın moğolları | 30,80 | 16.92 | 22.64 | 2 Q | Hoşçakal | 31.90 | 16.36 | 21.65 | 3 Q | 31.97 | 16.44 | 21.70 | 2 Q | 31.71 | 16.30 | 21.66 | ||||
Justine Dufour-Lapointe | 32.02 | 17.04 | 22.28 | 3 Q | Hoşçakal | 31.82 | 16.22 | 21.54 | 4 Q | 31.96 | 16.38 | 21.64 | 3 Q | 31.56 | 17.02 | 22.44 | |||||
Maxime Dufour-Lapointe | 31.22 | 15.32 | 20.88 | 8 Q | Hoşçakal | 31.90 | 15.04 | 20.33 | 11 Q | 31.25 | 13.10 | 18.64 | 12 | İlerlemedi | |||||||
Audrey Robichaud | 33.55 | 15.98 | 20.61 | 9 Q | Hoşçakal | 33.20 | 15.64 | 20.41 | 10 Q | 33.50 | 15.70 | 20.35 | 10 | İlerlemedi |
- Kayaklı çapraz
Atlet | Etkinlik | Tohumlama | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Durum | Durum | Durum | Durum | Sıra | ||
Chris Del Bosco | Erkekler kayaklı koşu | 1: 15.91 | 2 | 3 | İlerlemedi | 17 | ||
Dave Duncan | 1: 17.31 | 6 | 4 | İlerlemedi | 26 | |||
Brady Leman | 1: 16.43 | 3 | 1 Q | 1 Q | 1 FA | 4 | 4 | |
Kelsey Serwa | Kadınlar kayaklı koşu | 1: 21.45 | 1 | 1 Q | 1 Q | 2 FA | 2 | |
Georgia Simmerling | 1: 22,52 | 8 | 1 Q | DNF | İlerlemedi | 14 | ||
Marielle Thompson | 1: 21,56 | 3 | 1 Q | 1 Q | 1 FA | 1 |
Eleme efsanesi: FA - Madalya turuna hak kazanın; FB - Teselli turuna hak kazanın
- Slopestyle
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Final | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | ||
Alex Beaulieu-Marchand | Erkekler slopestyle | 20.00 | 85,60 | 85,60 | 6 Q | 5,00 | 21.40 | 21.40 | 12 |
Dara Howell | Kadınlar için slopestyle | 88,80 | 35.20 | 88,80 | 1 Q | 94.20 | 48,40 | 94.20 | |
Kim Lamarre | 85,40 | 38,00 | 85,40 | 2 Q | 15.00 | 85,00 | 85,00 | ||
Yuki Tsubota | 76,60 | 81,00 | 81,00 | 4 Q | 71,60 | 28,40 | 71,60 | 6 | |
Kaya Turski | 14.60 | 28,00 | 28,00 | 19 | İlerlemedi |
Buz Hokeyi
Erkekler turnuvası
Kanada , 2012 Dünya Şampiyonasının ardından IIHF Dünya Sıralamasında en yüksek sıralamaya sahip 9 takımdan biri olarak bir erkek takımına hak kazandı .
Aşağıdakiler, 2014 Kış Olimpiyatları'ndaki erkekler buz hokeyi turnuvasının Kanada kadrosudur.
Hayır. | Poz. | İsim | Yükseklik | Ağırlık | Doğum günü | Doğum yeri | 2013–14 takımı |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | G | Roberto Luongo | 191 cm (6 ft 3 inç) | 93 kg (205 lb) | 4 Nisan 1979 | Montreal, QC | Vancouver Canucks ( NHL ) |
2 | D | Duncan Keith | 183 cm (6 ft 0 inç) | 85 kg (187 lb) | 16 Temmuz 1983 | Winnipeg, MB | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
5 | D | Dan Hamhuis | 185 cm (6 ft 1 inç) | 95 kg (209 lb) | 13 Aralık 1982 | Smithers, BC | Vancouver Canucks ( NHL ) |
6 | D | Shea Weber -A | 191 cm (6 ft 3 inç) | 97 kg (214 lb) | 14 Ağustos 1985 | Sicamous, BC | Nashville Predators ( NHL ) |
8 | D | Drew Doughty | 185 cm (6 ft 1 inç) | 92 kg (203 lb) | 8 Aralık 1989 | Londra, AÇIK | Los Angeles Kings ( NHL ) |
9 | F | Matt Duchene | 180 cm (5 ft 11 inç) | 91 kg (201 lb) | 16 Ocak 1991 | Haliburton, AÇIK | Colorado Çığ ( NHL ) |
10 | F | Patrick Sharp | 185 cm (6 ft 1 inç) | 89 kg (196 lb) | 27 Aralık 1981 | Winnipeg, MB | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
12 | F | Patrick Marleau | 188 cm (6 ft 2 inç) | 100 kg (220 lb) | 15 Aralık 1979 | Aneroid, SK | San Jose Köpekbalıkları ( NHL ) |
14 | F | Chris Kunitz | 183 cm (6 ft 0 inç) | 90 kg (200 lb) | 26 Eylül 1979 | Regina, SK | Pittsburgh Penguins ( NHL ) |
15 | F | Ryan Getzlaf | 193 cm (6 ft 4 inç) | 100 kg (220 lb) | 10 Mayıs 1985 | Regina, SK | Anaheim Ducks ( NHL ) |
16 | F | Jonathan Toews -A | 188 cm (6 ft 2 inç) | 96 kg (212 lb) | 29 Nisan 1988 | Winnipeg, MB | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
19 | D | Jay Bouwmeester | 193 cm (6 ft 4 inç) | 98 kg (216 lb) | 27 Eylül 1983 | Edmonton, AB | St. Louis Blues ( NHL ) |
20 | F | John Tavares | 183 cm (6 ft 0 inç) | 90 kg (200 lb) | 20 Eylül 1990 | Mississauga, AÇIK | New York Adalıları ( NHL ) |
22 | F | Jamie Benn | 188 cm (6 ft 2 inç) | 93 kg (205 lb) | 18 Temmuz 1989 | Victoria, BC | Dallas Yıldızları ( NHL ) |
24 | F | Corey Perry | 191 cm (6 ft 3 inç) | 95 kg (209 lb) | 16 Mayıs 1985 | Peterborough, AÇIK | Anaheim Ducks ( NHL ) |
26 | F | Martin St. Louis | 172 cm (5 ft 8 inç) | 82 kg (181 lb) | 18 Haziran 1975 | Laval, QC | Tampa Bay Yıldırım ( NHL ) |
27 | D | Alex Pietrangelo | 191 cm (6 ft 3 inç) | 93 kg (205 lb) | 10 Ekim 1990 | King City, AÇIK | St. Louis Blues ( NHL ) |
31 | G | Carey Fiyat | 190 cm (6 ft 3 inç) | 99 kg (218 lb) | 16 Ağustos 1987 | Vancouver, BC | Montreal Canadiens ( NHL ) |
37 | F | Patrice Bergeron | 188 cm (6 ft 2 inç) | 88 kg (194 lb) | 24 Temmuz 1985 | L'Ancienne-Lorette, QC | Boston Bruins ( NHL ) |
41 | G | Mike Smith | 191 cm (6 ft 3 inç) | 98 kg (216 lb) | 22 Mart 1982 | Kingston, AÇIK | Phoenix Coyotes ( NHL ) |
44 | D | Marc-Édouard Vlasic | 185 cm (6 ft 1 inç) | 91 kg (201 lb) | 30 Mart 1987 | Montreal, QC | San Jose Köpekbalıkları ( NHL ) |
61 | F | Rick Nash | 193 cm (6 ft 4 inç) | 99 kg (218 lb) | 16 Haziran 1984 | Brampton, AÇIK | New York Rangers ( NHL ) |
76 | D | PK Subban | 183 cm (6 ft 0 inç) | 98 kg (216 lb) | 13 Mayıs 1989 | Toronto, AÇIK | Montreal Canadiens ( NHL ) |
77 | F | Jeff Carter | 193 cm (6 ft 4 inç) | 95 kg (209 lb) | 1 Ocak 1985 | Londra, AÇIK | Los Angeles Kings ( NHL ) |
87 | F | Sidney Crosby -C | 180 cm (5 ft 11 inç) | 90 kg (200 lb) | 7 Ağustos 1987 | Cole Limanı, NS | Pittsburgh Penguins ( NHL ) |
Forvet Steven Stamkos da seçildi ancak sakatlığı nedeniyle oyuna katılamadı. O Martin St. Louis ile değiştirildi .
- Grup aşaması
Takım
|
GP | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 8 |
Finlandiya | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 15 | 7 | +8 | 7 |
Avusturya | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 15 | −8 | 3 |
Norveç | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 12 | −9 | 0 |
13 Şubat 2014
21:00 |
Kanada |
3–1 (0–0, 2–0, 1–1) |
Norveç |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 10,261 |
Oyun referansı | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Carey Fiyat | Hedefler | Lars Haugen |
Hakemler: Mike Leggo Marcus Vinnerborg Linesmen: Andy McElman Chris Woodworth |
|||||||||||
| ||||||||||||||
10 dk | Cezalar | 6 dk. | ||||||||||||
38 | Şutlar | 20 |
14 Şubat 2014
21:00 |
Kanada |
6–0 (2–0, 4–0, 0–0) |
Avusturya |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 8,969 |
Oyun referansı | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roberto Luongo | Hedefler |
Bernhard Starkbaum (40:00 dışında) Mathias Lange (40: 00'da) |
Hakemler: Dave Jackson Konstantin Olenin Çizgileri: Lonnie Cameron Miroslav Valach |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
8 dk. | Cezalar | 2 dakika | ||||||||||||||||||
46 | Şutlar | 23 |
16 Şubat 2014
21:00 |
Finlandiya |
1–2 ( OT ) (0–1, 1–0, 0–0, 0–1) |
Kanada |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 11,263 |
Oyun referansı | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuukka Rask | Hedefler | Carey Fiyat |
Hakemler: Antonín Jeřábek Kevin Pollock Çizgiler: Ivan Dedioulia Brad Kovachik |
||||||||
| |||||||||||
2 dakika | Cezalar | 2 dakika | |||||||||
15 | Şutlar | 27 |
- Çeyrek finaller
Şubat 19, 2014
21:00 |
Kanada |
2–1 (1–1, 0–0, 1–0) |
Letonya |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 9,825 |
Oyun referansı | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Carey Fiyat | Hedefler | Kristers Gudļevskis |
Hakemler: Tim Peel Jyri Rönn Çizgileri: Brad Kovachik Sakari Suominen |
||||||||
| |||||||||||
6 dk. | Cezalar | 6 dk. | |||||||||
57 | Şutlar | 16 |
- Yarı finaller
21 Şubat 2014
21:00 |
Amerika Birleşik Devletleri |
0–1 (0–0, 0–1, 0–0) |
Kanada |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 11,172 |
Oyun referansı | |||||
---|---|---|---|---|---|
Jonathan Quick | Hedefler | Carey Fiyat |
Hakemler: Brad Meier Kelly Sutherland Çizgileri: Ivan Dedioulia Greg Devorski |
||
| |||||
4 dak. | Cezalar | 6 dk. | |||
31 | Şutlar | 37 |
- Altın madalya oyunu
23 Şubat 2014
16:00 |
İsveç |
0–3 (0–1, 0–1, 0–1) |
Kanada |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 11,076 |
Oyun referansı | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Henrik Lundqvist | Hedefler | Carey Fiyat |
Hakemler: Brad Meier Kelly Sutherland Çizgiler: Derek Amell Greg Devorski |
||||||||
| |||||||||||
6 dk. | Cezalar | 4 dak. | |||||||||
24 | Şutlar | 36 |
Bayanlar turnuvası
Kadın takımı , 2012 Kadınlar Dünya Şampiyonası'nın ardından IIHF Dünya Sıralamasında en üst sırada yer alan 5 takımdan biri olarak kalifiye oldu .
23 Aralık'ta kadro açıklandı.
Aşağıdakiler, 2014 Kış Olimpiyatları kadın buz hokeyi turnuvasında Kanada kadrosu.
Hayır. | Poz. | İsim | Yükseklik | Ağırlık | Doğum günü | Doğum yeri | 2013–14 takımı |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | G | Shannon Szabados | 175 cm (5 ft 9 inç) | 65 kg (143 lb) | 6 Ağustos 1986 | Edmonton, AB | NWT Merkezi Kadro |
2 | F | Meghan Agosta-Marciano | 168 cm (5 ft 6 inç) | 67 kg (148 lb) | 12 Şubat 1987 | Windsor, AÇIK | Montreal Yıldızları ( CWHL ) |
3 | D | Jocelyne Larocque | 170 cm (5 ft 7 inç) | 63 kg (139 lb) | 19 Mayıs 1988 | Ste. Anne, MB | Calgary Inferno ( CWHL ) |
5 | D | Lauriane Rougeau | 173 cm (5 ft 8 inç) | 75 kg (165 lb) | 12 Nisan 1990 | Pointe-Claire, QC | Cornell Büyük Kırmızı ( NCAA ) |
6 | F | Rebecca Johnston | 170 cm (5 ft 7 inç) | 76 kg (168 lb) | 24 Eylül 1989 | Sudbury, AÇIK | Toronto Furies ( CWHL ) |
8 | D | Laura Fortino | 164 cm (5 ft 5 inç) | 62 kg (137 lb) | 30 Ocak 1991 | Hamilton, AÇIK | Cornell Büyük Kırmızı ( NCAA ) |
9 | F | Jennifer Wakefield | 175 cm (5 ft 9 inç) | 77 kg (170 lb) | 15 Haziran 1989 | Scarborough, AÇIK | Toronto Furies ( CWHL ) |
10 | F | Gillian Uygulamaları | 183 cm (6 ft 0 inç) | 80 kg (180 lb) | 2 Kasım 1983 | Kuzey York, AÇIK | Brampton Thunder ( CWHL ) |
12 | D | Meaghan Mikkelson | 175 cm (5 ft 9 inç) | 88 kg (194 lb) | 4 Ocak 1985 | Regina, SK | Calgary Inferno ( CWHL ) |
13 | F | Caroline Ouellette -C | 180 cm (5 ft 11 inç) | 77 kg (170 lb) | 25 Mayıs 1979 | Montreal, QC | Montreal Yıldızları ( CWHL ) |
15 | F | Mélodie Daoust | 163 cm (5 ft 4 inç) | 71 kg (157 lb) | 7 Ocak 1992 | Valleyfield, QC | McGill Martlets ( BDT ) |
16 | F | Jayna Hefford -A | 163 cm (5 ft 4 inç) | 63 kg (139 lb) | 14 Mayıs 1977 | Trenton, AÇIK | Brampton Thunder ( CWHL ) |
18 | D | Catherine Koğuşu -A | 168 cm (5 ft 6 inç) | 67 kg (148 lb) | 27 Şubat 1987 | Montreal, QC | Montreal Yıldızları ( CWHL ) |
19 | F | Brianne Jenner | 175 cm (5 ft 9 inç) | 70 kg (150 lb) | 4 Mayıs 1991 | Oakville, AÇIK | Cornell Büyük Kırmızı ( NCAA ) |
21 | F | Haley Irwin | 170 cm (5 ft 7 inç) | 78 kg (172 lb) | 6 Haziran 1988 | Thunder Bay, AÇIK | Montreal Yıldızları ( CWHL ) |
22 | F | Hayley Wickenheiser -A | 178 cm (5 ft 10 inç) | 77 kg (170 lb) | 12 Ağustos 1978 | Shaunavon, SK | Calgary Dinos ( BDT ) |
24 | F | Natalie Spooner | 178 cm (5 ft 10 inç) | 80 kg (180 lb) | 17 Ekim 1990 | Scarborough, AÇIK | Toronto Furies ( CWHL ) |
27 | D | Tara Watchorn | 178 cm (5 ft 10 inç) | 76 kg (168 lb) | 30 Mayıs 1990 | Ajax, AÇIK | Calgary Inferno ( CWHL ) |
29 | F | Marie-Philip Poulin | 169 cm (5 ft 7 inç) | 72 kg (159 lb) | 28 Mart 1991 | Quebec City, QC | Boston Üniversitesi Teriyerleri ( NCAA ) |
31 | G | Geneviève Lacasse | 173 cm (5 ft 8 inç) | 67 kg (148 lb) | 5 Mayıs 1989 | Montreal, QC | Boston Bıçakları ( CWHL ) |
32 | G | Charline Labonté | 175 cm (5 ft 9 inç) | 78 kg (172 lb) | 15 Ekim 1982 | Greenfield Park, QC | Montreal Yıldızları ( CWHL ) |
- Grup aşaması
Takım
|
GP | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 9 |
Amerika Birleşik Devletleri | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 14 | 4 | +10 | 6 |
Finlandiya | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | 9 | −4 | 2 |
İsviçre | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 18 | −15 | 1 |
Şubat 8, 2014
17:00 |
Kanada |
5–0 (2–0, 3–0, 0–0) |
İsviçre |
Shayba Arena , Sochi Seyirci: 4,386 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Charline Labonté | Hedefler | Floransa Schelling |
Hakem: Aina Hove Çizgiler: Alicia Hanrahan Michaela Kúdelová |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 dakika | Cezalar | 4 dak. | |||||||||||||||
69 | Şutlar | 14 |
10 Şubat 2014
19:00 |
Finlandiya |
0–3 (0–0, 0–0, 0–3) |
Kanada |
Şeybe Arena , Soçi Seyirci Sayısı: 4837 |
Oyun referansı | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noora Räty | Hedefler | Shannon Szabados |
Hakem: Joy Tottman Linesmen: Therese Bjorkman Laura Johnson |
||||||||
| |||||||||||
10 dk | Cezalar | 12 dk. | |||||||||
14 | Şutlar | 42 |
12 Şubat 2014
16:30 |
Kanada |
3–2 (0–0, 0–1, 3–1) |
Amerika Birleşik Devletleri |
Shayba Arena , Sochi Seyirci: 4,812 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Charline Labonté | Hedefler | Jessica Vetter |
Hakem: Anna Eskola Linesmen: Ilona Novotná Zuzana Svobodová |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 dk. | Cezalar | 10 dk | |||||||||||||||
31 | Şutlar | 27 |
- Yarı finaller
Şubat 17, 2014
21:00 |
Kanada |
3–1 (3–0, 0–1, 0–0) |
İsviçre |
Shayba Arena , Sochi Seyirci: 3,378 |
Oyun referansı | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Hedefler | Floransa Schelling |
Hakem: Erin Blair Linesmen: Alicia Hanrahan Ilona Novotná |
|||||||||||
| ||||||||||||||
12 dk. | Cezalar | 10 dk | ||||||||||||
48 | Şutlar | 22 |
- Altın madalya oyunu
20 Şubat 2014
21:00 |
Kanada |
3–2 OT (0–0, 0–1, 2–1) ( Uzatma 1–0) |
Amerika Birleşik Devletleri |
Bolşoy Buz Kubbesi , Soçi Seyirci: 10,639 |
Oyun referansı | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Hedefler | Jessie Vetter |
Hakem: Joy Tottman Linesmen: Ilona Novotná Zuzana Svobodová |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 dk | Cezalar | 14 dk. | |||||||||||||||
31 | Şutlar | 29 |
Luge
1 Kasım 2013 ile 31 Aralık 2013 arasındaki dünya sıralamasına göre, Kanada 3 erkek, 3 kadın, 1 çift takım ve bir bayrak takımı seçti.
17 Aralık 2013'te Kanada, Olimpiyat takımına kadın kadrosundaki biri hariç tümü için sporcu aday gösterdi. Kadın kadrosundaki son yer, Arianne Jones'un kazandığı bir yarışla belirlendi ve 23 Aralık 2013'te takıma eklendi.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Samuel Edney | Bekarlar | 52.783 | 14 | 52.546 | 6 | 52.268 | 11 | 52.180 | 9 | 3: 29.777 | 11 |
John Fennell | 53.350 | 27 | 53.561 | 30 | 52.879 | 27 | 52.926 | 29 | 3: 32.716 | 27 | |
Mitchel Malyk | 53.367 | 28 | 53.401 | 29 | 52.756 | = 24 | 52.633 | 24 | 3: 32.157 | 26 | |
Tristan Walker Justin Snith |
Çiftler | 49.857 | 4 | 49.983 | 6 | Yok | 1: 39.840 | 4 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Alex Gough | Bekarlar | 50.464 | 5 | 50.402 | 5 | 50.286 | 4 | 50.426 | 5 | 3: 21.578 | 4 |
Arianne Jones | 50.993 | 13 | 50.837 | 15 | 50.745 | 11 | 50.608 | 10 | 3: 23.183 | 13 | |
Kimberley McRae | 50.465 | 6 | 50.454 | 6 | 50.356 | 5 | 50.620 | = 11 | 3: 21.895 | 5 |
- Karışık takım bayrakları
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | Toplam | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Sam Edney Alex Gough Justin Snith Tristan Walker |
Takım rölesi | 54.643 | 4 | 56.197 | 5 | 56.555 | 5 | 2: 47.395 | 4 |
Kısa pist Sürat Pateni
Kanada , Kasım 2013'te 3. ve 4. Dünya Kupası sırasında Olimpiyatlar için her cinsiyetten beş patenciyi seçti . Her mesafede her cinsiyet için 3 (500, 1000 ve 1500 m) ve hem erkek hem de kadın bayrak takımı olmak üzere maksimum başlangıç yeri sayısı belirlediler.
10 kişilik takım, 29 Ağustos 2013 tarihinde Oyunlara aday gösterildi ve 14 Ocak'ta her bir mesafeden hangi patencilerin yarıştığı açıklandı. Jessica Gregg , takıma katılmaya hak kazanan 5. kadındı ancak kişisel mesafelerde kaymadı veya röle içinde.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Charle Cournoyer | 500 m | 41.180 | 1 Q | 41.060 | 2 Q | 40.945 | 2 FA | 41.617 | |
1000 m | 1: 24.787 | 1 Q | 1: 25.204 | 5 | İlerlemedi | 17 | |||
Michael Gilday | 1500 m | 2: 16.468 | 2 Q | Yok | DSQ | İlerlemedi | 17 | ||
Charles Hamelin | 500 m | 1: 18.871 | 4 | İlerlemedi | 32 | ||||
1000 m | 1: 25.742 | 1 Q | 1: 40.408 | 4 | İlerlemedi | 14 | |||
1500 m | 2: 16.903 | 1 Q | Yok | 2: 14.480 | 1 FA | 2: 14.985 | |||
François Hamelin | 1500 m | 2: 13.935 | 2 Q | Yok | 2: 16.473 | 4 FB | 2: 21.592 | 9 | |
Olivier Jean | 500 m | 41.616 | 1 Q | 41.760 | 4 | İlerlemedi | 13 | ||
1000 m | 1: 26.089 | 1 Q | 1: 24,935 | 3 | İlerlemedi | 9 | |||
Charle Cournoyer Michael Gilday Charles Hamelin François Hamelin Olivier Jean |
5000 m bayrak | Yok | 6: 48.186 | 4 FB | 6: 43.747 | 6 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Sıcaklık | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Marie-Ève Drolet | 1000 m | 1: 31.273 | 2 Q | 1: 31.668 | 2 | İlerlemedi | 12 | ||
1500 m | 2: 24.859 | 2 Q | Yok | 2: 19.516 | 3 FB | 2: 25,870 | 8 | ||
Jessica Hewitt | 500 m | 43.447 | 2 Q | 1: 00.971 | 4 | İlerlemedi | 13 | ||
Valérie Maltais | 500 m | 44.093 | 1 Q | 43.550 | 3 | İlerlemedi | 9 | ||
1000 m | 1: 28.771 VEYA | 1 Q | 1: 29.037 | 1 Q | 1: 56.511 | 4 FB | 1: 36.863 | 6 | |
1500 m | 2: 27.721 | 2 Q | Yok | 2: 23.069 | 3 FB | 2: 24.711 | 6 | ||
Marianne St-Gelais | 500 m | 43.729 | 1 Q | 43.595 | 2 Q | 44.069 | 3 FB | 44.359 | 7 |
1000 m | 2: 05.206 | 4 | İlerlemedi | 28 | |||||
1500 m | 2: 27.071 | 4 | Yok | İlerlemedi | 22 | ||||
Marie-Ève Drolet Jessica Hewitt Valérie Maltais Marianne St-Gelais |
3000 m bayrak | Yok | 4: 08.871 | 2 FA | 4: 10.641 |
Yeterlilik efsanesi: ADV - Başka bir patenci tarafından engellendiği için gelişmiş; FA - Madalya turuna hak kazanın; FB - Teselli turuna hak kazanın
İskelet
Kanada, Aralık 2013'te Soçi için dört sporcuyu açıkladı.
Atlet | Etkinlik | 1. Koşu | 2. koşu | 3. Koşu | Çalıştır 4 | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
John Fairbairn | Erkeklerin | 57.34 | 11 | 56.92 | 4 | 56.91 | 7 | 56.96 | 10 | 3: 48.13 | 7 |
Eric Neilson | 57.41 | 12 | 57.01 | 8 | 57.25 | 14 | 57.10 | 14 | 3: 48.77 | 13 | |
Mellisa Hollingsworth | Bayanlar | 59.68 | 15 | 59.70 | 16 | 58.68 | 10 | 58.15 | 2 | 3: 56.21 | 11 |
Sarah Reid | 59.14 | 7 | 59.17 | 8 | 58.27 | 4 | 58.15 | 2 | 3: 54,73 | 7 |
Kayak atlayışı
Kayakla atlama takımı, 26 Ocak 2014'te Vancouver'da seçildi. Alexandra Pretorius daha sonra sakatlık nedeniyle çekildi ve değiştirilmedi.
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Vasıf | İlk tur | Final | Toplam | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puanlar | Sıra | Mesafe | Puanlar | Sıra | Mesafe | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | ||
Mackenzie Boyd-Clowes | Normal tepe | 95.0 | 113.4 | 21 Q | 96.0 | 114.4 | 36 | İlerlemedi | ||||
Dusty Korek | 92.5 | 107.4 | 28 Q | 93.5 | 111.1 | 39 | İlerlemedi | |||||
Trevor Morrice | 86.0 | 88.7 | 47 | İlerlemedi | ||||||||
Matthew Rowley | 90.5 | 100.0 | 41 | İlerlemedi | ||||||||
Mackenzie Boyd-Clowes | Büyük tepe | 124.0 | 105.5 | 19 Q | 132.0 | 120.1 | 19 Q | 123.5 | 117.8 | 24 | 237.9 | 25 |
Dusty Korek | 109.0 | 82.7 | 42 | İlerlemedi | ||||||||
Trevor Morrice | 113.0 | 84.5 | 40 Q | 121.5 | 103.4 | 42 | İlerlemedi | |||||
Matthew Rowley | 110.5 | 88.4 | 38 Q | DSQ | İlerlemedi | |||||||
Mackenzie Boyd-Clowes Tozlu Korek Trevor Morrice Matthew Rowley |
Takım büyük tepe | Yok | 488.0 | 399.2 | 12 | İlerlemedi |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | İlk tur | Final | Toplam | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mesafe | Puanlar | Sıra | Mesafe | Puanlar | Sıra | Puanlar | Sıra | ||
Taylor Henrich | Normal tepe | 97.5 | 118.2 | 7 | 96.0 | 112.2 | 14 | 230.4 | 13 |
Atsuko Tanaka | 97.5 | 117.8 | 8 | 90.7 | 113.5 | 12 | 231.3 | 12 |
Snowboard
Kanada, Ekim ayı sonlarında Soçi'deki 2014 Oyunlarında snowboard için altı sporcuya ön hak kazandı. Tam kadro 21 Ocak 2014'te açıklandı.
- Alp
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Sıra | ||
Jasey-Jay Anderson | Dev slalom | 1: 39.47 | 13 Q |
Marguč ( SLO ) L +0.47 |
İlerlemedi | |||
Michael Lambert | 1: 43.69 | 27 | İlerlemedi | |||||
Matthew Morison | 1: 39.62 | 14 Q |
Bussler ( GER ) L +0.30 |
İlerlemedi | ||||
Jasey-Jay Anderson | Slalom | 59.77 | 15 Q |
Košir ( SLO ) L 0,44 |
İlerlemedi | |||
Michael Lambert | 59,80 | 16 Q |
Vahşi ( RUS ) L +1.78 |
İlerlemedi | ||||
Matthew Morison | 59.66 | 18 | İlerlemedi |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Sıra | ||
Caroline Calvé | Dev slalom | 1: 48,79 | 8 Q |
Ilyukhina ( RUS ) W −0.03 |
Takeuchi ( JPN ) L +4.00 |
İlerlemedi | ||
Ariane Lavigne | 1: 51.69 | 14 Q |
Zogg ( SUI ) W −0.12 |
Zavarzina ( RUS ) L +7,27 |
İlerlemedi | |||
Marianne Leeson | 1: 47,41 | 5 Q |
Jenny ( SUI ) W −0.30 |
Meschik ( OTOMATİK ) L +0.30 |
İlerlemedi | |||
Caroline Calvé | Slalom | 1: 06.15 | 26 | İlerlemedi | ||||
Ariane Lavigne | 1: 05.60 | 17 | İlerlemedi | |||||
Marianne Leeson | 1: 06.26 | 27 | İlerlemedi |
- Serbest stil
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Yarı final | Final | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | ||
Crispin Lipscomb | Yarım boru | 29.25 | 65.25 | 65.25 | 12 | İlerlemedi | |||||||
Derek Livingston | 34.25 | 70.25 | 70.25 | 10 | İlerlemedi | ||||||||
Brad Martin | 31.25 | 22.50 | 31.25 | 19 | İlerlemedi | ||||||||
Mark McMorris | Slopestyle | 29.50 | 89.25 | 89.25 | 7 QS | 55.50 | 89.25 | 89.25 | 3 QF | 33.75 | 88,75 | 88,75 | |
Maxence Papağan | 91.75 | 97.50 | 97.50 | 1 QF | Hoşçakal | 47,00 | 87.25 | 87.25 | 5 | ||||
Charles Reid | 54.50 | 75.50 | 75.50 | 9 QS | 46.25 | 43.50 | 46.25 | 14 | İlerlemedi | ||||
Sebastien Toutant | 74.25 | 87.25 | 87.25 | 3 QF | Hoşçakal | 54.50 | 58.50 | 58.50 | 9 |
Yeterlilik Açıklaması: QF - Doğrudan finale kalifiye olun; QS - Yarı finale kalifiye olun
- KADIN
Atlet | Etkinlik | Vasıf | Yarı final | Final | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | 1. Koşu | 2. koşu | En iyi | Sıra | ||
Alexandra Duckworth | Yarım boru | 42.25 | 69.75 | 69.75 | 7 QS | 30.50 | 25.75 | 30.50 | 11 | İlerlemedi | |||
Mercedes Nicoll | 43.50 | 26.50 | 43.50 | 12 | İlerlemedi | ||||||||
Katie Tsuyuki | 45.75 | 54.25 | 54.25 | 9 QS | 55.50 | 56.25 | 56.25 | 7 | İlerlemedi | ||||
Jenna Blasman | Slopestyle | 60.25 | 51.50 | 60.25 | 6 QS | 33.25 | 10.50 | 33.25 | 11 | İlerlemedi | |||
Spencer O'Brien | 82.75 | 65,00 | 82.25 | 3 QF | Hoşçakal | 30,00 | 35,00 | 35,00 | 12 |
Yeterlilik Açıklaması: QF - Doğrudan finale kalifiye olun; QS - Yarı finale kalifiye olun
- Snowboard çapraz
Atlet | Etkinlik | Tohumlama | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Durum | Durum | Durum | Durum | Sıra | ||
Rob Fagan | Erkekler snowboard çapraz | YAPABİLMEK | DSQ | İlerlemedi | 25 | |||
Kevin Hill | YAPABİLMEK | 3 Q | 2 Q | DNF FB | 2 | 7 | ||
Jake Holden | YAPABİLMEK | 4 | İlerlemedi | 25 | ||||
Chris Robanske | YAPABİLMEK | 2 Q | DSQ | İlerlemedi | 17 | |||
Dominique Maltais | Kadın snowboard çapraz | 1: 22.26 | 3 | Yok | 1 Q | 1 FA | 2 | |
Maëlle Ricker | 1: 22.44 | 4 | Yok | DNF | İlerlemedi | 21 |
Eleme efsanesi: FA - Madalya turuna hak kazanın; FB - Teselli turuna hak kazanın
Hız Pateni
Takımın üyeleri, 28 Aralık - 3 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Olimpik Seçimler ve Kanada Tek Mesafeler Şampiyonası sonrasında belirlendi: Takım 22 Ocak 2014'te seçildi:
- Erkekler
Atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Final | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | ||
Vincent De Haître | 1000 m | Yok | 1: 10.04 | 20 | |||
1500 m | Yok | 1: 49.42 | 33 | ||||
William Dutton | 500 m | 35.278 | 18 | 35.17 | 11 | 70.44 | 14 |
1000 m | Yok | 1: 10.61 | 26 | ||||
Mathieu Giroux | 1500 m | Yok | 1: 47.65 | 19 | |||
5000 m | Yok | 6: 35.77 | 22 | ||||
Jamie Gregg | 500 m | 35.17 | 13 | 35.1 | 8 | 70.27 | 11 |
Gilmore Junio | 500 m | 35.15 | 11 | 35.09 | 7 | 70.25 | 10 |
Lucas Makowsky | 1500 m | Yok | 1: 48,51 | 28 | |||
Denny Morrison | 1000 m | Yok | 1: 08.43 | ||||
1500 m | Yok | 1: 45.22 | |||||
Muncef Ouardi | 500 m | 35.395 | 23 | 35.6 | 29 | 70,99 | 25 |
1000 m | Yok | 1: 11.07 | 32 |
- KADIN
Atlet | Etkinlik | 1. yarış | 2. yarış | Final | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | Zaman | Sıra | |||
Ivanie Blondin | 3000 m | Yok | 4: 18.69 | 24 | ||||
5000 m | Yok | 7: 20.10 | 14 | |||||
Anastasia Bucsis | 500 m | 39.272 | 27 | 39.25 | 28 | 78.52 | 28 | |
Kali Mesih | 1000 m | Yok | 1: 17.41 | 21 | ||||
1500 m | Yok | 1: 58.63 | 16 | |||||
Marsha Hudey | 500 m | 39.59 | 32 | 39.63 | 33 | 79.22 | 32 | |
Kaylin Irvine | 1000 m | Yok | 1: 17.24 | 18 | ||||
Christine Nesbitt | 500 m | 38.53 | 11 | 38.61 | 12 | 77,15 | 12 | |
1000 m | Yok | 1: 15.62 | 9 | |||||
1500 m | Yok | 1: 58.67 | 17 | |||||
Brittany Schussler | 1000 m | Yok | 1: 18,53 | 30 | ||||
1500 m | Yok | 2: 00.65 | 26 | |||||
3000 m | Yok | 4: 14.65 | 19 | |||||
Brianne Tutt | 1500 m | Yok | 2: 03.69 | 35 | ||||
Danielle Wotherspoon-Gregg | 500 m | 39.76 | 33 | 39.56 | 32 | 79.32 | 33 |
- Takım takibi
Atlet | Etkinlik | Çeyrek final | Yarı final | Final | |
---|---|---|---|---|---|
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Muhalefet Zamanı |
Sıra | ||
Mathieu Giroux Lucas Makowsky Denny Morrison |
Erkekler takım peşinde |
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) W 3: 43.30 |
Güney Kore (KOR) L 3: 45.28 |
Final B Polonya (POL) L 3: 44.27 |
4 |
Ivanie Blondin Kali Mesih Christine Nesbitt Brittany Schussler |
Kadın takım peşinde |
Rusya (RUS) L 3: 02.06 |
İlerlemedi |
Final C Amerika Birleşik Devletleri (ABD) W 3: 02.44 |
5 |
Ayrıca bakınız
- 2014 Kış Paralimpik Oyunları'nda Kanada
- 2014 Commonwealth Oyunlarında Kanada
- 2014 Yaz Gençlik Olimpiyatları'nda Kanada
Referanslar
Dış bağlantılar
- Kanada 2014 Kış Olimpiyatları'nda (Sochi2014.com) en az Wayback Machine (24 Şubat 2014 arşivlenmiş)
- [ [1] 2014 Kış Olimpiyatları'nda CAN / kış / 2014 / Kanada] SR / Olimpiyatlarda ( [https://web.archive.org/web/20200419213644/https://www.sports-reference.com/olympics / ülkeler / CAN / kış / 2014 / arşiv])