2016 Wimbledon Şampiyonası - Karışık Çiftler - 2016 Wimbledon Championships – Mixed Doubles
Karışık çiftler | |
---|---|
2016 Wimbledon Şampiyonası | |
Şampiyonlar |
Henri Kontinen Heather Watson |
İkinciler |
Robert Farah Anna-Lena Grönefeld |
Son skor | 7–6 (7–5) , 6–4 |
Leander Paes ve Martina Hingis savunan şampiyonlardı ancak üçüncü turda Henri Kontinen ve Heather Watson'a yenildi .
Kontinen ve Watson, finalde Robert Farah ve Anna-Lena Grönefeld'i 7-6 (7-5) , 6-4 yenerek şampiyonluğu kazandı . Watson beri Wimbledon Karışık Çiftler unvanı kazanan ilk İngiliz kadın iken Kontinen'i, ilk Fin Grand Slam şampiyonu oldu Jo Durie içinde 1987 .
Tohumlar
Tüm tohumlar ikinci turda bir güle güle alır .
- 1 . Ivan Dodig / Sania Mirza (İkinci tur)
- 2 . Bruno Soares / Elena Vesnina (İkinci tur, çekildi)
- 3 . Horia Tecău / CoCo Vandeweghe (İkinci tur)
- 4 . Max Mirnyi / Chan Hao-ching (İkinci tur)
- 5 . Nenad Zimonjić / Chan Yung-jan (Üçüncü tur)
- 6 . Łukasz Kubot / Andrea Hlaváčková (Üçüncü tur)
- 7 . Raven Klaasen / Raquel Atawo (İkinci tur)
- 8 . Jean-Julien Rojer / Kiki Bertens (İkinci tur)
- 9 . Radek Štěpánek / Lucie Šafářová (Üçüncü tur)
- 10 . Alexander Peya / Andreja Klepač (Çeyrek finaller)
- 11 . Marcin Matkowski / Katarina Srebotnik (Çeyrek finaller)
- 12 . Daniel Nestor / Chuang Chia-jung (İkinci tur)
- 13 . Rohan Bopanna / Anastasia Rodionova (Üçüncü tur)
- 14 . Aisam-ul-Haq Qureshi / Yaroslava Shvedova (Yarı Final)
- 15 . Robert Farah / Anna-Lena Grönefeld (Final)
- 16 . Leander Paes / Martina Hingis (Üçüncü tur)
Çekiliş bölümüne gitmek için bir oyuncunun tohum numarasına tıklayın.
Çizmek
Anahtar
- Q = Niteleyici
- WC = Joker Kart
- LL = Şanslı Kaybeden
- Alt = Alternatif
- SE = Özel Muaf
- PR = Korumalı Sıralama
- ITF = ITF girişi
- JE = Junior Muaf
- w / o = Gözden Geçirme
- r = Emekli
- d = Varsayılan
Finaller
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||||||
14 |
Aisam-ul-Haq Qureshi Yaroslava Shvedova |
6 | 3 | 7 | ||||||||||||||||
11 |
Marcin Matkowski Katarina Srebotnik |
3 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
14 |
Aisam-ul-Haq Qureshi Yaroslava Shvedova |
4 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
15 |
Robert Farah Anna-Lena Grönefeld |
6 | 2 | 7 | ||||||||||||||||
15 |
Robert Farah Anna-Lena Grönefeld |
6 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
10 |
Alexander Peya Andreja Klepač |
7 7 | 3 | 3 | ||||||||||||||||
15 |
Robert Farah Anna-Lena Grönefeld |
6 5 | 4 | |||||||||||||||||
Henri Kontinen Heather Watson |
7 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Oliver Marach Jeļena Ostapenko |
7 | 4 | 6 | |||||||||||||||||
Juan Sebastián Cabal Mariana Duque Mariño |
5 | 6 | 0 | |||||||||||||||||
Oliver Marach Jeļena Ostapenko |
6 1 | 3 | ||||||||||||||||||
Henri Kontinen Heather Watson |
7 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Scott Lipsky Alla Kudryavtseva |
3 | 2 | ||||||||||||||||||
Henri Kontinen Heather Watson |
6 | 6 | ||||||||||||||||||
Üst yarı
Bölüm 1
İlk tur | İkinci tur | Üçüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||
1 |
Ben Dodig S Mirza |
6 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||||||
tuvalet |
C Fleming J Rae |
1 | 6 | 3 | tuvalet |
N Skupski A Smith |
4 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
tuvalet |
N Skupski A Smith |
6 | 1 | 6 | tuvalet |
N Skupski A Smith |
3 | 4 | |||||||||||||||||||
J Knowle S Zhang |
7 7 | 6 | 14 |
AuH Qureshi Y Shvedova |
6 | 6 | |||||||||||||||||||||
M González R Olaru |
6 3 | 4 |
J Knowle S Zhang |
3 | 6 4 | ||||||||||||||||||||||
14 |
AuH Qureshi Y Shvedova |
6 | 7 7 | ||||||||||||||||||||||||
14 |
AuH Qureshi Y Shvedova |
6 | 3 | 7 | |||||||||||||||||||||||
11 |
M Matkowski K Srebotnik |
3 | 6 | 5 | |||||||||||||||||||||||
11 |
M Matkowski K Srebotnik |
w / o | |||||||||||||||||||||||||
tuvalet |
K Skupski T Moore |
3 | 7 9 | 3 |
R Lindstedt A Medina Garrigues |
||||||||||||||||||||||
R Lindstedt A Medina Garrigues |
6 | 6 7 | 6 | 11 |
M Matkowski K Srebotnik |
6 | 6 | ||||||||||||||||||||
S González A Parra Santonja |
6 | 6 |
S González A Parra Santonja |
3 | 4 | ||||||||||||||||||||||
M Venüs M Irigoyen |
4 | 4 |
S González A Parra Santonja |
6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
7 |
R Klaasen R Atawo |
4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Bölüm 2
İlk tur | İkinci tur | Üçüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||
4 |
M Mirnyi H-c Chan |
5 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
N Monroe G Dabrowski |
6 | 6 |
N Monroe G Dabrowski |
7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
tuvalet |
L Broady N Broady |
4 | 2 |
N Monroe G Dabrowski |
5 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||||
F Martin O Savchuk |
2 | 4 | 15 |
R Farah A-L Grönefeld |
7 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||
C Guccione E Svitolina |
6 | 6 |
C Guccione E Svitolina |
5 | 3 | ||||||||||||||||||||||
15 |
R Farah A-L Grönefeld |
7 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
15 |
R Farah A-L Grönefeld |
6 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
10 |
Bir Peya A Klepač |
7 7 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||
10 |
Bir Peya A Klepač |
6 | 7 8 | ||||||||||||||||||||||||
Bir Siljeström Y Wang |
4 | 4 | tuvalet |
D Inglot L Robson |
3 | 6 6 | |||||||||||||||||||||
tuvalet |
D Inglot L Robson |
6 | 6 | 10 |
Bir Peya A Klepač |
6 | 6 | ||||||||||||||||||||
A Sá B Krejčíková |
6 | 4 | 6 | 6 |
Ł Kubot A Hlaváčková |
1 | 2 | ||||||||||||||||||||
J Peers S Stosur |
4 | 6 | 4 |
A Sá B Krejčíková |
3 | 6 | 1 | ||||||||||||||||||||
6 |
Ł Kubot A Hlaváčková |
6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Alt yarısı
3. Bölüm
İlk tur | İkinci tur | Üçüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||
8 |
JJ Rojer K Bertens |
6 | 6 5 | 4 | |||||||||||||||||||||||
D Kahverengi M Brengle |
3 | 2 |
O Marach J Ostapenko |
4 | 7 7 | 6 | |||||||||||||||||||||
O Marach J Ostapenko |
6 | 6 |
O Marach J Ostapenko |
6 | 7 7 | ||||||||||||||||||||||
D Tursunov A Petkovic |
6 | 3 | 2 | 9 |
R Štěpánek L Šafářová |
4 | 6 5 | ||||||||||||||||||||
J Veselý K Siniaková |
2 | 6 | 6 |
J Veselý K Siniaková |
5 | 6 5 | |||||||||||||||||||||
9 |
R Štěpánek L Šafářová |
7 | 7 7 | ||||||||||||||||||||||||
O Marach J Ostapenko |
7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
JS Cabal M Duque Mariño |
5 | 6 | 0 | ||||||||||||||||||||||||
13 |
R Bopanna An Rodionova |
6 | 7 | ||||||||||||||||||||||||
T Huey A Rosolska |
6 | 7 7 |
T Huey A Rosolska |
3 | 5 | ||||||||||||||||||||||
Alt |
M Demoliner N Melichar |
0 | 6 1 | 13 |
R Bopanna An Rodionova |
6 5 | 3 | ||||||||||||||||||||
JS Cabal M Duque Mariño |
6 | 6 |
JS Cabal M Duque Mariño |
7 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
M Pavić D Jurak |
3 | 2 |
JS Cabal M Duque Mariño |
7 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||||
3 |
H Tecău C Vandeweghe |
5 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||||||
Bölüm 4
İlk tur | İkinci tur | Üçüncü Tur | Çeyrek finaller | ||||||||||||||||||||||||
5 |
N Zimonjić Y-j Chan |
7 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
D Marrero MJ Martínez Sánchez |
5 | 7 | 3 |
M Middelkoop O Kalaşnikova |
5 | 1 | |||||||||||||||||||||
M Middelkoop O Kalaşnikova |
7 | 5 | 6 | 5 |
N Zimonjić Y-j Chan |
3 | 6 5 | ||||||||||||||||||||
S Lipsky Bir Kudryavtseva |
7 | 3 | 6 |
S Lipsky Bir Kudryavtseva |
6 | 7 7 | |||||||||||||||||||||
G Durán C Liang |
5 | 6 | 2 |
S Lipsky Bir Kudryavtseva |
2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
12 |
D Nestor C-j Chuang |
6 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||
S Lipsky Bir Kudryavtseva |
3 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
H Kontinen H Watson |
6 | 6 | |||||||||||||||||||||||||
16 |
L Paes M Hingis |
6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
F Mergea T Paszek |
3 | 2 |
Sitak L Siegemund |
4 | 4 | ||||||||||||||||||||||
Sitak L Siegemund |
6 | 6 | 16 |
L Paes M Hingis |
6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
H Kontinen H Watson |
w / o |
H Kontinen H Watson |
3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
D Kudla L Chirico |
H Kontinen H Watson |
w / o | |||||||||||||||||||||||||
2 |
B Soares E Vesnina |
||||||||||||||||||||||||||