2012 NCAA Division I Erkekler Basketbol Turnuvası - 2012 NCAA Division I Men's Basketball Tournament
Mevsim | 2011–12 | ||||
---|---|---|---|---|---|
Takımlar | 68 | ||||
Finaller sitesi |
Mercedes-Benz Superdome New Orleans, Louisiana |
||||
Şampiyonlar |
Kentucky Wildcats (8. şampiyonluk, 11. şampiyonluk maçı, 15. Final Four) |
||||
İkinci |
Kansas Jayhawks (9. şampiyonluk maçı, 14. Final Four) |
||||
yarı finalistler | |||||
kazanan koç | John Calipari (1. şampiyonluk) | ||||
paspas | Anthony Davis ( Kentucky ) | ||||
|
2012 NCAA Division I Erkekler Basketbol Turnuvası bir oldu tek maçlı eleminasyon sistemi erkekler NCAA Division I ulusal şampiyonunu belirlemek için oynayan 68 okulu içeren kolej basketbolu . Turnuvanın 74 baskısı 13 Mart 2012 tarihinde başladı ve ile sonucuna şampiyonluk maçında Nisan 2 Mercedes-Benz Superdome'a içinde New Orleans .
Final Four, Kentucky'den oluşuyordu , Final Four'da John Calipari , Louisville yönetiminde ikinci kez yer aldı, Rick Pitino yönetiminde ikinci ve 2005'ten bu yana ilk kez Kansas , baş antrenör Bill Self yönetiminde 2008 ulusal şampiyonasını kazanmasından bu yana ilk kez yer aldı. Calipari'nin Memphis takımını ve Ohio State'i yenerek , 2007'deki ikinciliklerinden bu yana ilk kez ve teknik direktör Thad Matta'nın altında ikinci sırada yer aldılar .
Beri Kentucky ilk ulusal şampiyonluğu kazanmak için Kansas 67-59 mağlup Tıknaz Smith 2008 ve bu Final Four için dört gezileri Calipari ilk ulusal şampiyona oldu 1998 yılında, daha önce 2011 yılında Kentucky ile orada gitmiş orada ekibi, Memphis açtı Massachusetts 1996 yılında.
Üzüntüler bir kez daha 2012'deki turnuvanın hikayesiydi ve ilk kez aynı turnuvada iki 15 numaralı tohum kazandı. Güney Bölgesinde, 15. Lehigh ait Patriot Ligi 2. mağlup Duke . Batı Bölgesinde, MEAC'in 15. Norfolk Eyaleti , ilk NCAA turnuvasına katılarak #2 Missouri'yi yendi . Buna ek olarak, Ohio , dört turnuvada ikinci kez çift haneli bir seribaşı olarak bir maç kazandı ve 13 numaralı Bobcats, 4 numaralı tohum Michigan'ı yenip Midwest Bölgesi'nin üçüncü turuna yükseldi. İlk Dört maçtan bir takım, Güney Florida , Ohio'nun kazandığı 13'e karşı 12'lik bir eşleşme ayarlayarak Midwest 5 numaralı tohum Temple'ı yenerek üst üste ikinci yıl için 64. Raunt'u kazandı.
Virginia Commonwealth , 2011'den 11 numaralı seribaşı olarak bir Final Four takımı, 2012 turnuvasını 12 numaralı seribaşı olarak yaptı ve bir kez daha Güney 5 numaralı seribaşı Wichita State'i yenerek 32. tura yükseldi . Colorado ve Xavier , VCU ve Lehigh'e galip olarak katılırken , Güney Bölgesi açılış maçlarında dört çift haneli sayının galibiyetini gördü . Xavier, Baylor tarafından yenildikleri Sweet Sixteen'e ilerledi .
Yaşanan olumsuzluklara rağmen, en iyi dört tohum da 2009'dan bu yana ilk kez Sweet Sixteen'e yükseldi. Üçü Elite Eight'e yükseldi, çünkü Batı Bölgesi'nin sadece Michigan Eyaleti kaybetti. Syracuse ve North Carolina bölgesel finallerinde kaybederken Kentucky Final Four'a yükselen tek kişiydi .
Okul tarihindeki ilk NCAA turnuvasına iki takım katıldı: MEAC şampiyonu Norfolk State ve Summit League şampiyonu South Dakota State . Ivy League şampiyonu Harvard , 1946'dan beri ilk kez sahneye çıktı.
Ohio eyaletinden dört takımın tamamı (Cincinnati, Ohio, Ohio Eyaleti ve Xavier) Sweet 16'ya kaldı ve turnuva tarihinde ilk kez herhangi bir eyalet son 16 turunda dört takımla temsil edildi. ayrıca 1985'ten beri Dağ veya Pasifik Saat Dilimlerinden Sweet 16'da hiçbir takımın yer almadığı ilk turnuva.
Aynı zamanda, hem ulusal yarı finallerin hem de ulusal şampiyonluk maçının normal sezon rövanşları olduğu ilk turnuvadır.
Turnuva prosedürü
Turnuvaya toplam 68 takım katıldı. 31 otomatik tekliften otuzu konferans turnuvasını kazanan takımlara verildi . Kalan otomatik teklif, bir konferans turnuvası düzenlemedikleri için Ivy League normal sezon şampiyonuna verildi . Kalan 37 takıma, 11 Mart'ta NCAA Seçim Komitesi tarafından uzatılan "geniş" teklifler verildi.
Sekiz takım - en düşük seviyeli dört otomatik eleme ve en düşük seribaşı dört büyük takım - İlk Dörtlü'de oynayacak (2010 turnuvası boyunca halk arasında " play-in oyunları " olarak bilinen şeyin halefi ). Bu oyunların galipleri turnuvanın ana çekilişine yükselecek.
Seçici Kurul , ilk kez, aşağıda listelenen her takımın genel sıralamasını kamuya açıkladı.
Program ve mekanlar
2012 turnuvasının her turuna ev sahipliği yapmak için seçilen siteler şunlardır:
İlk Dört
- 13 ve 14 Mart
- Dayton Arena Üniversitesi , Dayton, Ohio (Ev sahibi: Dayton Üniversitesi )
İkinci ve Üçüncü Turlar
- 15 ve 17 Mart
- Rose Garden , Portland, Oregon (Ev sahibi: Oregon Üniversitesi )
- University Arena ("The Pit") , Albuquerque, New Mexico (Ev sahibi: University of New Mexico )
- Konsol Enerji Merkezi , Pittsburgh, Pensilvanya (Ev sahibi: Duquesne Üniversitesi )
- KFC Yum! Merkez , Louisville, Kentucky (Ev sahibi: Louisville Üniversitesi )
- 16 ve 18 Mart
- Nationwide Arena , Columbus, Ohio (Ev sahibi: Ohio State University )
- CenturyLink Center Omaha , Omaha, Nebraska (Ev sahibi: Creighton Üniversitesi )
- Bridgestone Arena , Nashville, Tennessee (Ev sahibi: Ohio Valley Konferansı )
- Greensboro Coliseum , Greensboro, Kuzey Karolina (Ev sahibi: Atlantik Kıyısı Konferansı )
Bölgesel Yarı Finaller ve Finaller (Sweet Onaltı ve Elite Eight)
- 22 ve 24 Mart
- East Regional, TD Garden , Boston, Massachusetts (Ev sahibi: Boston College )
- West Regional, US Airways Center , Phoenix, Arizona (Ev sahibi: Arizona Eyalet Üniversitesi )
- 23 ve 25 Mart
- Midwest Regional, Edward Jones Dome , St. Louis, Missouri (Ev sahibi: Saint Louis Üniversitesi )
- South Regional, Georgia Dome , Atlanta, Georgia (Ev sahibi: Georgia Institute of Technology )
Ulusal Yarı Finaller ve Şampiyona (Final Four ve Şampiyona)
- 31 Mart ve 2 Nisan
- Mercedes-Benz Superdome (Ev sahibi: Tulane Üniversitesi )
Final Four, genel olarak beşinci kez ve Katrina Kasırgası'ndan bu yana ilk kez Superdome'a geri döndü ; 2022'de tekrar ev sahipliği yapması planlanıyor. Turnuva, önceki ev sahibi şehirlerde iki yeni arena gördü. 1991'den beri ilk kez, turnuva Louisville şehrine yeni KFC Yum! Merkez, Louisville Kardinallerinin şehir merkezindeki evi ve Freedom Hall'un halefi mekanı . Ve on yıl içinde ilk kez, Pittsburgh şehri, bu kez Pittsburgh'un ana arenası olarak Civic Arena'nın yerini alan Consol Energy Center'da turnuvaya ev sahipliği yaptı . 2018 itibariyle, Dome at America's Center, Greensboro Coliseum, The Pit ve Talking Stick Resort Arena; Bunlardan sadece Greensboro Coliseum 2020'de gelecekteki bir site için seçildi.
Otomatik elemeler
Aşağıdaki takımlar, konferanslarının turnuvasını kazanarak 2012 NCAA alanı için otomatik elemelerdi (normal sezon şampiyonu otomatik teklifi alan Ivy League hariç).
Konferans | Okul | Dış görünüş | Son teklif |
---|---|---|---|
Amerika Doğu | vermont | 5. | 2010 |
Atlantik 10 | Aziz Bonaventure | 6. | 2000 |
ACC | Florida Eyaleti | 14. | 2011 |
Atlantik Güneşi | Belmont | 5. | 2011 |
Büyük 12 | Missouri | 25. | 2011 |
Büyük Doğu | Louisville | 38. | 2011 |
Büyük gökyüzü | Montana | 9. | 2010 |
Büyük Güney | UNC Asheville | 3 üncü | 2011 |
büyük on | Michigan Eyaleti | 26. | 2011 |
Büyük Batı | Long Beach Eyaleti | 6. | 2007 |
sömürge | VCU | 12. | 2011 |
C-ABD | Memphis | 24. | 2011 |
Ufuk | Detroit | 6. | 1999 |
sarmaşık ligi | Harvard | 2. | 1946 |
MAAC | Loyola (MD) | 2. | 1994 |
MAC | Ohio | 12. | 2010 |
MEAC | Norfolk Eyaleti | 1 inci | Hiçbir zaman |
Missouri Vadisi | Creighton | 17. | 2007 |
Dağ Batı | Yeni Meksika | 13. | 2010 |
kuzeydoğu | Long Island | 5. | 2011 |
Ohio Vadisi | Murray Eyaleti | 15. | 2010 |
Pac-12 | Kolorado | 11. | 2003 |
vatansever | Lehigh | 5. | 2010 |
SEC | Vanderbilt | 13. | 2011 |
Güney | Davidson | 11. | 2008 |
Güney bölgesi | Lamar | 6. | 2000 |
SWAC | Mississippi Vadisi Eyaleti | 5. | 2008 |
Toplantı | Güney Dakota Eyaleti | 1 inci | Hiçbir zaman |
Güneş Kemeri | Batı Kentucky | 22. | 2009 |
Batı Kıyısı | Aziz Mary'nin | 7. | 2010 |
DAK | New Mexico Eyaleti | 19. | 2010 |
Kalifiye ekipler
Eleme ekipleri
Takım adları, CBSsports.com puan tablolarında ve takım sayfalarında kullanılan adlardır.
Otomatik teklifler
Normal sezon şampiyonuna verilen Ivy League'in otomatik teklifi dışında, bir konferans şampiyonluk turnuvasını kazanmak için turnuvaya otomatik teklifler verildi. Listelenen tohumlar, konferans turnuvalarındaki tohumlardı. Koşanları-up cesur yüzüne at-büyük berths verildi.
Otomatik teklifler | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nitelikli okul | Kayıt (Konf.) | Son uygulama. | Konferans normal sezon |
Normal sezon ikinciliği |
İkincilik rekoru (Konf.) |
||
Harvard | 26–4 (12–2) | 1946 | sarmaşık ligi | Penn | 19–12 (11–3) | ||
Nitelikli okul | Kayıt (Konf.) | Tohum | Son uygulama. | Konferans turnuvası |
Konf. final ikinciliği |
İkincilik rekoru (Konf.) |
ikinci tohum |
Florida Eyaleti | 24-9 (12-4) | 3 | 2011 | ACC | kuzey Carolina | 29–5 (14–2) | 1 |
vermont | 23–11 (13–3) | 2 | 2010 | Amerika Doğu | taşlı dere | 22–9 (14–2) | 1 |
Aziz Bonaventure | 20–11 (10-6) | 4 | 2000 | Atlantik 10 | Xavier | 21–12 (10–6) | 3 |
Belmont | 26–7 (16–2) | 1 | 2011 | Atlantik Güneşi | Florida Körfez Kıyısı | 15–17 (18–10) | 6 |
Missouri | 30–4 (14–4) | 2 | 2011 | Büyük 12 | Baylor | 27-7 (12-6) | 4 |
Louisville | 26–9 (10–8) | 7 | 2011 | Büyük Doğu | Cincinnati | 24-9 (12-6) | 4 |
Montana | 25–6 (15–1) | 1 | 2010 | Büyük gökyüzü | Weber Eyaleti | 24-6 (14-2) | 2 |
UNC Asheville | 24-9 (16-2) | 1 | 2011 | Büyük Güney | VMI | 17–16 (8–10) | 7 |
Michigan Eyaleti | 27–7 (13–5) | 1 | 2011 | büyük on | Ohio eyaleti | 27–7 (13–5) | 3 |
Long Beach Eyaleti | 25–8 (15–1) | 1 | 2007 | Büyük Batı | UC Santa Barbara | 20–10 (12–4) | 3 |
VCU | 28–6 (15–3) | 2 | 2011 | CAA | Drexel | 27–6 (16–2) | 1 |
Memphis | 26–8 (13–3) | 1 | 2011 | C-ABD | Marshall | 21–13 (9–7) | 6 |
Detroit Merhameti | 22–13 (11–7) | 3 | 1999 | Ufuk | Valparaiso | 22–11 (14–4) | 1 |
Loyola (MD) | 24-8 (13-5) | 2 | 1994 | MAAC | fuar alanı | 19–14 (12–6) | 4 |
Ohio | 27–7 (11–5) | 3 | 2010 | MAC | akron | 22–11 (13–3) | 1 |
Norfolk Eyaleti | 25–9 (13–3) | 2 | Hiçbir zaman | MEAC | Bethune-Cookman | 18–17 (11–5) | 4 |
Creighton | 28–5 (14–4) | 2 | 2007 | Missouri Vadisi | Illinois Eyaleti | 20-13 (9-9) | 4 |
Yeni Meksika | 27–6 (10–4) | 2 | 2010 | Dağ Batı | San Diego Eyaleti | 26–6 (10–4) | 1 |
LIU-Brooklyn | 25–8 (16–2) | 1 | 2011 | kuzeydoğu | Robert Morris | 24-9 (13-5) | 3 |
Murray Eyaleti | 30–1 (15–1) | 1 | 2010 | Ohio Vadisi | Tennessee Eyaleti | 20–12 (11–5) | 2 |
Kolorado | 22–11 (11–7) | 6 | 2003 | Pac-12 | arizona | 23-10 (12-6) | 4 |
Lehigh | 26–7 (11–3) | 2 | 2010 | vatansever | Bucknell | 24-8 (12-2) | 1 |
Vanderbilt | 24–10 (11–6) | 3 | 2011 | SEC | Kentucky | 32–2 (16–1) | 1 |
Davidson | 25–7 (16–2) | Güney 1 | 2008 | Güney | Batı Karolina | 17–17 (8–10) | Kuzey 4 |
Lamar | 23–11 (11–5) | 3 | 2000 | Güney bölgesi | McNeese Eyaleti | 17–15 (10–6) | 4 |
Güney Dakota Eyaleti | 27–7 (15–3) | 2 | Hiçbir zaman | Toplantı | Batı Illinois | 18–14 (9–9) | 4 |
Batı Kentucky | 15–18 (7–9) | Doğu 4 | 2009 | Güneş Kemeri | Kuzey Teksas | 18–14 (9–7) | Batı 4 |
Mississippi Vadisi Eyaleti | 21–12 (17–1) | 1 | 2008 | SWAC | Teksas Güney | 15–18 (15–6) | 2 |
New Mexico Eyaleti | 26–9 (10–4) | 2 | 2010 | DAK | Louisiana Teknolojisi | 18–16 (6–8) | 5 |
Aziz Mary'nin | 27–5 (14–2) | 1 | 2010 | Batı Kıyısı | Gonzaga | 25–6 (13–3) | 2 |
Genel teklifler
Takım | Konferans | Son görünüm | # görünüş |
---|---|---|---|
Alabama | SEC | 2006 | 20 |
Baylor | Büyük 12 | 2011 | 7 |
BYU | Batı Kıyısı | 2011 | 27 |
Kaliforniya | Paket 12 | 2010 | 16 |
Cincinnati | Büyük Doğu | 2011 | 26 |
Colorado Eyaleti | Dağ Batı | 2003 | 9 |
Connecticut | Büyük Doğu | 2011 | 30 |
Dük | ACC | 2011 | 36 |
Florida | SEC | 2011 | 15 |
Georgetown | Büyük Doğu | 2011 | 28 |
Gonzaga | Batı Kıyısı | 2011 | 15 |
Hindistan | büyük on | 2008 | 36 |
İona | MAAC | 2006 | 8 |
Iowa Eyaleti | Büyük 12 | 2005 | 14 |
kansas | Büyük 12 | 2011 | 41 |
Kansas Eyaleti | Büyük 12 | 2011 | 26 |
Kentucky | SEC | 2011 | 52 |
marquette | Büyük Doğu | 2011 | 30 |
Michigan | büyük on | 2011 | 19 |
Kuzey Amerika Eyaleti | ACC | 2006 | 21 |
kuzey Carolina | ACC | 2011 | 43 |
Notre Dame | Büyük Doğu | 2011 | 32 |
Ohio eyaleti | büyük on | 2011 | 24 |
Purdue | büyük on | 2011 | 25 |
Saint Louis | Atlantik 10 | 2000 | 7 |
San Diego Eyaleti | Dağ Batı | 2011 | 8 |
Güney Florida | Büyük Doğu | 1992 | 3 |
Güney Bayan | Konferans ABD | 1991 | 3 |
Siraküza | Büyük Doğu | 2011 | 35 |
tapınak | Atlantik 10 | 2011 | 30 |
Teksas | Büyük 12 | 2011 | 30 |
UNLV | Dağ Batı | 2011 | 19 |
Virjinya | ACC | 2007 | 17 |
Batı Virginia | Büyük Doğu | 2011 | 25 |
Viçita Eyaleti | Missouri Vadisi | 2006 | 9 |
Wisconsin | büyük on | 2011 | 18 |
Xavier | Atlantik 10 | 2011 | 23 |
Bölge ve tohumlama göre listelenir
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
* Bkz. İlk Dört .
Birden fazla teklif içeren konferanslar
Teklifler | Konferans | Okullar |
---|---|---|
9 | Büyük Doğu | Cincinnati, Connecticut, Georgetown, Louisville , Marquette, Notre Dame, Güney Florida, Syracuse, Batı Virjinya |
6 | büyük on | Indiana, Michigan, Michigan Eyaleti , Ohio Eyaleti, Purdue, Wisconsin |
6 | Büyük 12 | Baylor, Iowa Eyaleti, Kansas, Kansas Eyaleti, Missouri , Teksas |
5 | ACC | Duke, Florida Eyaleti , Kuzey Karolina, Kuzey Karolina Eyaleti, Virginia |
4 | SEC | Alabama, Florida, Kentucky, Vanderbilt |
4 | Dağ Batı | Colorado Eyaleti, New Mexico , San Diego Eyaleti, UNLV |
4 | Atlantik 10 | St. Bonaventure , Saint Louis, Tapınak, Xavier |
3 | Batı Kıyısı | Saint Mary's , Gonzaga, BYU |
2 | Pac-12 | Kaliforniya, Kolorado |
2 | Konferans ABD | Memphis , Güney Bayan |
2 | MAAC | Iona, Loyola (MD) |
2 | Missouri Vadisi | Creighton , Wichita Eyaleti |
Diğer tüm konferansların yalnızca bir teklifi vardır (bkz. Otomatik Teklifler )
NOT: Kalın harflerle yazılmış takımlar konferansın otomatik teklifini temsil eder.
Son dört takım çıktı
Seçici Kurul ayrıca , takımların açıklanmasının ardından Hardcore Brackets özel kapsamında turnuvadan çıkan son dört takımı da açıkladı . Sırayla Oral Roberts , Miami (Florida) , Nevada ve Drexel idi . Oral Roberts, Nevada ve Drexel, Ulusal Davet Turnuvası'ndaki rıhtımlar için normal sezon şampiyonları olarak otomatik olarak seçilirken, Miami de NIT Seçim Komitesi tarafından bir rıhtım için seçildi.
Eyalete göre teklifler
Teklifler | Eyalet(ler) | Okullar |
---|---|---|
5 | kuzey Carolina | Davidson, Duke, Kuzey Karolina, Kuzey Carolina Eyaleti, UNC Asheville |
4 | Kaliforniya | Kaliforniya, Long Beach Eyaleti, Saint Mary's, San Diego Eyaleti |
4 | Kentucky | Kentucky, Louisville, Murray Eyaleti, Batı Kentucky |
4 | New York | Iona, Long Island, St. Bonaventure, Syracuse |
4 | Ohio | Cincinnati, Ohio, Ohio Eyaleti, Xavier |
3 | Florida | Florida, Florida Eyaleti, Güney Florida |
3 | Hindistan | Indiana, Notre Dame, Purdue |
3 | kansas | Kansas, Kansas Eyaleti, Wichita Eyaleti |
3 | Michigan | Detroit, Michigan, Michigan Eyaleti |
3 | Tennessee | Belmont, Memphis, Vanderbilt |
3 | Teksas | Baylor, Lamar, Teksas |
3 | Virjinya | Norfolk Eyaleti, Virginia, VCU |
2 | Kolorado | Colorado, Colorado Eyaleti |
2 | Mississippi | Mississippi Valley State, Güney Bayan |
2 | Missouri | Missouri, Saint Louis |
2 | Yeni Meksika | New Mexico, New Mexico Eyaleti |
2 | Pensilvanya | Lehigh, Tapınak |
2 | Wisconsin | Marquette, Wisconsin |
1 | Alabama | Alabama |
1 | Connecticut | Connecticut |
1 | Iowa | Iowa Eyaleti |
1 | Maryland | Loyola (MD) |
1 | Massachusetts | Harvard |
1 | Montana | Montana |
1 | Nebraska | Creighton |
1 | Nevada | UNLV |
1 | Güney Dakota | Güney Dakota Eyaleti |
1 | Utah | BYU |
1 | vermont | vermont |
1 | Washington | Gonzaga |
1 | Washington DC | Georgetown |
1 | Batı Virginia | Batı Virginia |
braket
* – Fazla mesai süresini belirtir
Aksi belirtilmedikçe, listelenen tüm saatler Doğu Yaz Saati'dir ( UTC-04 )
İlk Dört – Dayton, Ohio
Güney 16. tohum 13 Mart |
||||
16 | Mississippi Vadisi Eyaleti | 58 | ||
16 | Batı Kentucky | 59 |
Midwest #12 tohum 14 Mart |
||||
12 | Kaliforniya | 54 | ||
12 | Güney Florida | 65 |
13 Mart'taki her iki oyun da tarihi geri dönüşler gördü:
- Açılışta Batı Kentucky, 59-58 kazanmak için geri dönmeden önce 4:51 kala 16 sayı geride kaldı. Bu, bir NCAA turnuva maçının son beş dakikasındaki en büyük geri dönüş oldu; önceki rekor, 2005 Elite Eight'te Illinois'e karşı Arizona'ya karşı 15'ti.
- Gecenin ikinci maçında, BYU bir NCAA turnuva oyunundaki en büyük geri dönüş rekorunu kırdı, çünkü bir noktada 25 sayı geri döndüler ve Iona'yı 78-72 yenerek geri döndüler. Turnuvada önceki en büyük açık , 2001 ulusal yarı finalinde Duke tarafından Maryland'e karşı 22 sayıydı.
Buna ek olarak, 13 Mart oturumu katılımı için dikkate değerdi Barack Obama , Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanı ve David Cameron , İngiltere başbakanı . Cameron, Obama ile ikili siyasi ve ekonomik görüşmeler için ABD'de bulunuyordu.
Güney Bölgesel – Atlanta, Georgia
İlk tur 15-16 Mart |
İkinci tur 17-18 Mart |
Bölgesel yarı finaller 23 Mart |
25 Mart bölge finalleri |
||||||||||||||||
1 | Kentucky | 81 | |||||||||||||||||
16 | Batı Kentucky | 66 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 87 | |||||||||||||||||
Louisville – Per/Cts | |||||||||||||||||||
8 | Iowa Eyaleti | 71 | |||||||||||||||||
8 | Iowa Eyaleti | 77 | |||||||||||||||||
9 | Connecticut | 64 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 102 | |||||||||||||||||
4 | Hindistan | 90 | |||||||||||||||||
5 | Viçita Eyaleti | 59 | |||||||||||||||||
12 | VCU | 62 | |||||||||||||||||
12 | VCU | 61 | |||||||||||||||||
Portland – Per/Cts | |||||||||||||||||||
4 | Hindistan | 63 | |||||||||||||||||
4 | Hindistan | 79 | |||||||||||||||||
13 | New Mexico Eyaleti | 66 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 82 | |||||||||||||||||
3 | Baylor | 70 | |||||||||||||||||
6 | UNLV | 64 | |||||||||||||||||
11 | Kolorado | 68 | |||||||||||||||||
11 | Kolorado | 63 | |||||||||||||||||
Albuquerque - Per/Cts | |||||||||||||||||||
3 | Baylor | 80 | |||||||||||||||||
3 | Baylor | 68 | |||||||||||||||||
14 | Güney Dakota Eyaleti | 60 | |||||||||||||||||
3 | Baylor | 75 | |||||||||||||||||
10 | Xavier | 70 | |||||||||||||||||
7 | Notre Dame | 63 | |||||||||||||||||
10 | Xavier | 67 | |||||||||||||||||
10 | Xavier | 70 | |||||||||||||||||
Greensboro – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
15 | Lehigh | 58 | |||||||||||||||||
2 | Dük | 70 | |||||||||||||||||
15 | Lehigh | 75 |
Güney Bölgesel tüm turnuva ekibi
Bölgesel tüm turnuva takımı: Quincy Acy , Baylor; Anthony Davis , Kentucky; Doron Kuzu , Kentucky; Christian Watford , Indiana.
Bölgesel en seçkin oyuncu: Michael Kidd-Gilchrist , Kentucky
Batı Bölgesel – Phoenix, Arizona
İlk tur 15-16 Mart |
İkinci tur 17-18 Mart |
Bölgesel yarı finaller 22 Mart |
Bölgesel finaller 24 Mart |
||||||||||||||||
1 | Michigan Eyaleti | 89 | |||||||||||||||||
16 | Long Island | 67 | |||||||||||||||||
1 | Michigan Eyaleti | 65 | |||||||||||||||||
Columbus – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
9 | Saint Louis | 61 | |||||||||||||||||
8 | Memphis | 54 | |||||||||||||||||
9 | Saint Louis | 61 | |||||||||||||||||
1 | Michigan Eyaleti | 44 | |||||||||||||||||
4 | Louisville | 57 | |||||||||||||||||
5 | Yeni Meksika | 75 | |||||||||||||||||
12 | Long Beach Eyaleti | 68 | |||||||||||||||||
5 | Yeni Meksika | 56 | |||||||||||||||||
Portland – Per/Cts | |||||||||||||||||||
4 | Louisville | 59 | |||||||||||||||||
4 | Louisville | 69 | |||||||||||||||||
13 | Davidson | 62 | |||||||||||||||||
4 | Louisville | 72 | |||||||||||||||||
7 | Florida | 68 | |||||||||||||||||
6 | Murray Eyaleti | 58 | |||||||||||||||||
11 | Colorado Eyaleti | 41 | |||||||||||||||||
6 | Murray Eyaleti | 53 | |||||||||||||||||
Louisville – Per/Cts | |||||||||||||||||||
3 | marquette | 62 | |||||||||||||||||
3 | marquette | 88 | |||||||||||||||||
14 | BYU | 68 | |||||||||||||||||
3 | marquette | 58 | |||||||||||||||||
7 | Florida | 68 | |||||||||||||||||
7 | Florida | 71 | |||||||||||||||||
10 | Virjinya | 45 | |||||||||||||||||
7 | Florida | 84 | |||||||||||||||||
Omaha – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
15 | Norfolk Eyaleti | 50 | |||||||||||||||||
2 | Missouri | 84 | |||||||||||||||||
15 | Norfolk Eyaleti | 86 |
Batı Bölgesel tüm turnuva ekibi
Bölgesel tüm turnuva takımı: Bradley Beal , Florida; Gorgui Dieng , Louisville; Draymond Green , Michigan Eyaleti; Peyton Siva , Louisville.
Bölgenin en seçkin oyuncusu: Chane Behanan , Louisville
Doğu Bölgesel – Boston, Massachusetts
İlk tur 15-16 Mart |
İkinci tur 17-18 Mart |
Bölgesel yarı finaller 22 Mart |
Bölgesel finaller 24 Mart |
||||||||||||||||
1 | Siraküza | 72 | |||||||||||||||||
16 | UNC Asheville | 65 | |||||||||||||||||
1 | Siraküza | 75 | |||||||||||||||||
Pittsburgh – Per/Cts | |||||||||||||||||||
8 | Kansas Eyaleti | 59 | |||||||||||||||||
8 | Kansas Eyaleti | 70 | |||||||||||||||||
9 | Güney Bayan | 64 | |||||||||||||||||
1 | Siraküza | 64 | |||||||||||||||||
4 | Wisconsin | 63 | |||||||||||||||||
5 | Vanderbilt | 79 | |||||||||||||||||
12 | Harvard | 70 | |||||||||||||||||
5 | Vanderbilt | 57 | |||||||||||||||||
Albuquerque - Per/Cts | |||||||||||||||||||
4 | Wisconsin | 60 | |||||||||||||||||
4 | Wisconsin | 73 | |||||||||||||||||
13 | Montana | 49 | |||||||||||||||||
1 | Siraküza | 70 | |||||||||||||||||
2 | Ohio eyaleti | 77 | |||||||||||||||||
6 | Cincinnati | 65 | |||||||||||||||||
11 | Teksas | 59 | |||||||||||||||||
6 | Cincinnati | 62 | |||||||||||||||||
Nashville – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
3 | Florida Eyaleti | 56 | |||||||||||||||||
3 | Florida Eyaleti | 66 | |||||||||||||||||
14 | Aziz Bonaventure | 63 | |||||||||||||||||
6 | Cincinnati | 66 | |||||||||||||||||
2 | Ohio eyaleti | 81 | |||||||||||||||||
7 | Gonzaga | 77 | |||||||||||||||||
10 | Batı Virginia | 54 | |||||||||||||||||
7 | Gonzaga | 66 | |||||||||||||||||
Pittsburgh – Per/Cts | |||||||||||||||||||
2 | Ohio eyaleti | 73 | |||||||||||||||||
2 | Ohio eyaleti | 78 | |||||||||||||||||
15 | Loyola (MD) | 59 |
Doğu Bölgesel tüm turnuva ekibi
Bölgesel tüm turnuva takımı: Scoop Jardine , Syracuse; Lenzelle Smith, Jr. , Ohio Eyaleti; Jordan Taylor , Wisconsin; Deshaun Thomas , Ohio Eyaleti.
Bölgesel en seçkin oyuncu: Jared Sullinger , Ohio Eyaleti
Midwest Regional – St. Louis, Missouri
İlk tur 16 Mart |
18 Mart'ta ikinci tur |
Bölgesel yarı finaller 23 Mart |
25 Mart bölge finalleri |
||||||||||||||||
1 | kuzey Carolina | 77 | |||||||||||||||||
16 | vermont | 58 | |||||||||||||||||
1 | kuzey Carolina | 87 | |||||||||||||||||
Greensboro – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
8 | Creighton | 73 | |||||||||||||||||
8 | Creighton | 58 | |||||||||||||||||
9 | Alabama | 57 | |||||||||||||||||
1 | kuzey Carolina | 73 | |||||||||||||||||
13 | Ohio | 65 | |||||||||||||||||
5 | tapınak | 44 | |||||||||||||||||
12 | Güney Florida | 58 | |||||||||||||||||
12 | Güney Florida | 56 | |||||||||||||||||
Nashville – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
13 | Ohio | 62 | |||||||||||||||||
4 | Michigan | 60 | |||||||||||||||||
13 | Ohio | 65 | |||||||||||||||||
1 | kuzey Carolina | 67 | |||||||||||||||||
2 | kansas | 80 | |||||||||||||||||
6 | San Diego Eyaleti | 65 | |||||||||||||||||
11 | Kuzey Karolina Eyaleti | 79 | |||||||||||||||||
11 | Kuzey Karolina Eyaleti | 66 | |||||||||||||||||
Columbus – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
3 | Georgetown | 63 | |||||||||||||||||
3 | Georgetown | 74 | |||||||||||||||||
14 | Belmont | 59 | |||||||||||||||||
11 | Kuzey Karolina Eyaleti | 57 | |||||||||||||||||
2 | kansas | 60 | |||||||||||||||||
7 | Aziz Mary'nin | 69 | |||||||||||||||||
10 | Purdue | 72 | |||||||||||||||||
10 | Purdue | 60 | |||||||||||||||||
Omaha – Cum/Paz | |||||||||||||||||||
2 | kansas | 63 | |||||||||||||||||
2 | kansas | 65 | |||||||||||||||||
15 | Detroit | 50 |
Midwest Bölgesel tüm turnuva ekibi
Bölgesel tüm turnuva takımı: Walter Offutt , Ohio; Tyshawn Taylor , Kansas; Jeff Withey , Kansas; Tyler Zeller , Kuzey Karolina.
Bölgenin en seçkin oyuncusu: Thomas Robinson , Kansas
Final Four – Mercedes-Benz Superdome, New Orleans, Louisiana
Ulusal Yarı Finaller 31 Mart |
2 Nisan Ulusal Şampiyonluk Maçı |
||||||||
S1 | Kentucky | 69 | |||||||
W4 | Louisville | 61 | |||||||
S1 | Kentucky | 67 | |||||||
MW2 | kansas | 59 | |||||||
E2 | Ohio eyaleti | 62 | |||||||
MW2 | kansas | 64 |
Final Four tüm turnuva ekibi
Final Four tüm turnuvalardan oluşan takım: Anthony Davis , Kentucky; Michael Kidd-Gilchrist , Kentucky; Doron Kuzu , Kentucky; Thomas Robinson , Kansas; Tyshawn Taylor , Kansas
Final Four'un en seçkin oyuncusu: Anthony Davis , Kentucky
Oyun özetleri
Son dört
CBS
|
31 Mart
18:09 |
Louisville Kardinalleri 61, Kentucky Yaban Kedileri 69 | ||
Yarıya göre puanlama: 28-35, 33-34 | ||
Puan : P. Siva 11 Rebs : G. Dieng 12 Ast : P. Siva 3 |
Puan: A. Davis 18 Rebs: A. Davis 14 Astlar: M. Teague 5 |
Mercedes-Benz Superdome – New Orleans, LA
|
CBS
|
31 Mart
21:05 |
Ohio Eyaleti Buckeyes 62, Kansas Jayhawks 64 | ||
Yarıya göre puanlama: 34–25, 28–39 | ||
Puan : W. Buford 19 Rebs : J. Sullinger 11 Astlar : A. Craft 3 |
Puan: T. Robinson 18 Rebs: E. Johnson 10 Astlar: T. Taylor 9 |
Mercedes-Benz Superdome – New Orleans, LA
|
Ulusal şampiyona
CBS
|
2 Nisan
21:23 |
Kansas Jayhawks 59, Kentucky Yaban Kedileri 67 | ||
Yarıya göre puanlama: 27-41, 32-26 | ||
Puan : T. Taylor 19 Rebs : T. Robinson 17 Asist : T. Taylor 3 |
Puan: D. Kuzu 22 Rebs: A. Davis 16 Astlar: A. Davis 5 |
Mercedes-Benz Superdome – New Orleans, LA
Katılım: 70.913 Hakemler: Verne Harris, Mark Whitehead, Mike Stuart |
Konferansa göre kayıt
Konferans | Teklif Sayısı | Kayıt | Kazanç % | R64 | R32 | S16 | E8 | F4 | bilgisayar bilimi | Kuzey Kore |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SEC | 4 | 10–3 | .769 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Büyük 12 | 6 | 10–6 | .625 | 6 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 |
büyük on | 6 | 11–6 | .647 | 6 | 5 | 4 | 1 | 1 | 0 | - |
Büyük Doğu | 9 | 14–9 | .609 | 9 | 6 | 4 | 2 | 1 | 0 | - |
ACC | 5 | 6–5 | .545 | 5 | 3 | 2 | 1 | 0 | - | - |
Atlantik 10 | 4 | 3-4 | .429 | 4 | 2 | 1 | 0 | - | - | - |
MAC | 1 | 2-1 | .667 | 1 | 1 | 1 | 0 | - | - | - |
Dağ Batı | 4 | 1-4 | .200 | 4 | 1 | 0 | - | - | - | - |
tuvalet | 3 | 2-3 | .400 | 3 | 1 | 0 | - | - | - | - |
MVC | 2 | 1-2 | .333 | 2 | 1 | 0 | - | - | - | - |
CAA | 1 | 1–1 | .500 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | - |
MEAC | 1 | 1–1 | .500 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | - |
OVC | 1 | 1–1 | .500 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | - |
vatansever | 1 | 1–1 | .500 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | - |
Pac-12 | 2 | 1-2 | .333 | 1 | 1 | 0 | - | - | - | - |
C-ABD | 2 | 0-2 | .000 | 2 | 0 | - | - | - | - | - |
MAAC | 2 | 0-2 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Amerika Doğu | 1 | 1–1 | .500 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Güneş Kemeri | 1 | 1–1 | .500 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Atlantik Güneşi | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Büyük gökyüzü | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Büyük Güney | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Büyük Batı | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Ufuk | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Sarmaşık | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
NEC | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Güney | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Toplantı | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
DAK | 1 | 0-1 | .000 | 1 | 0 | - | - | - | - | - |
Güney bölgesi | 1 | 0-1 | .000 | 0 | - | - | - | - | - | - |
SWAC | 1 | 0-1 | .000 | 0 | - | - | - | - | - | - |
- R64, R32, S16, E8, F4, CG ve NC sütunları, 64. tur (ikinci tur), 32. tur (üçüncü tur), Sweet 16, Elite Eight, Final Four'da her konferanstan kaç takımın olduğunu gösterir. sırasıyla şampiyonluk maçı ve ulusal şampiyon.
medya
Televizyon
2012, CBS Sports ve Turner Broadcasting kablo ağları TBS , TNT ve truTV arasında NCAA March Madness bayrağı altında tüm turnuvayı kapsayan 14 yıllık ortaklığın ikinci yılını kutladı . CBS, arka arkaya 31. yıl için Final Four ve şampiyonluk turlarını yayınladı.
Stüdyo sahipleri
- Greg Gumbel (New York City ve New Orleans) – İkinci Tur, Üçüncü Tur, Bölge Yarışması, Final Four ve Ulusal Şampiyonluk Maçı
- Ernie Johnson Jr. (New York City ve Atlanta) – Birinci Dört, İkinci Tur, Üçüncü Tur ve Bölgesel Yarı Finaller
- Matt Winer (Atlanta) – İlk Dört, İkinci Tur ve Üçüncü Tur
Stüdyo analistleri
- Greg Anthony (New York City ve New Orleans) – İlk Dört, İkinci Tur, Üçüncü Tur, Bölge Yarışması, Final Four ve Ulusal Şampiyonluk Maçı
- Charles Barkley (New York City ve New Orleans) – İlk Dört, İkinci Tur, Üçüncü Tur, Bölge Yarışması, Final Four ve Ulusal Şampiyonluk Maçı
- Mike Brey (Atlanta) – Üçüncü Tur
- Seth Davis (Atlanta ve New Orleans) – Birinci Dörtlü, İkinci Tur, Üçüncü Tur, Bölgesel Yarı Finaller, Final Four ve Ulusal Şampiyonluk Maçı
- Steve Lavin (New York) – Üçüncü Tur
- Frank Martin (New York) – Bölgesel Finaller
- Shaka Smart (Atlanta) – Bölgesel Yarı Finaller
- Kenny Smith (New York City ve New Orleans) – İlk Dört, İkinci Tur, Üçüncü Tur, Bölge Yarışması, Final Four ve Ulusal Şampiyonluk Maçı
- Steve Smith (Atlanta) – Birinci Dörtlü, İkinci Tur, Üçüncü Tur ve Bölgesel Yarı Finaller
- Jay Wright (Atlanta) – İlk Dört ve İkinci Tur
Ekipleri duyurmak
-
Jim Nantz / Steve Kerr / Clark Kellogg / Tracy Wolfson – Dayton, Ohio'da İlk Dörtlü; Greensboro, Kuzey Karolina'da İkinci ve Üçüncü Tur; Atlanta, Georgia'da Güney Bölge Yarışması; New Orleans'ta Final Four, Louisiana
Kerr, First Four, Final Four ve Ulusal Şampiyonluk maçlarında Nantz ve Kellogg'a katıldı - Marv Albert / Steve Kerr / Craig Sager – Omaha, Nebraska'da İkinci ve Üçüncü Tur; Midwest Regionals at St. Louis, Missouri
- Verne Lundquist / Bill Raftery / Lesley Visser – Louisville, Kentucky'de İkinci ve Üçüncü Tur; Doğu Bölge Yarışması, Boston, Massachusetts'te
- Kevin Harlan / Len Elmore / Reggie Miller / Marty Snider – Pittsburgh, Pennsylvania'da İkinci ve Üçüncü Tur; Phoenix, Arizona'da Batı Bölge Yarışması
- Ian Eagle / Jim Spanarkel / Lewis Johnson – Dayton, Ohio'da İlk Dörtlü; Nashville, Tennessee'de İkinci ve Üçüncü Tur
- Brian Anderson / Dan Bonner / Jenn Hildreth – Portland, Oregon'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Tim Brando / Mike Gminski / Otis Livingston – Columbus, Ohio'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Spero Dedes / Bob Wenzel / Jaime Maggio – Albuquerque, New Mexico'da İkinci ve Üçüncü Tur
Ağ başına oyun sayısı
- CBS: 26
- TBS: 16
- TruTV: 13
- TNT: 12
Radyo
Dial Global Sports (eski adıyla Westwood One) ve SiriusXM , 67 maçın tümünün canlı yayınlarına sahiptir.
İlk Dört
- Dave Ryan ve Alaa Abdelnaby – Dayton, Ohio'da
İkinci ve Üçüncü Tur
- Kevin Calabro ve Bill Frieder – Portland, Oregon'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Dave Sims ve Michael Cage - Albuquerque, New Mexico'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Scott Graham ve Kevin Grevey - Pittsburgh, Pennsylvania'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Ted Robinson ve Kyle Macy - Louisville, Kentucky'de İkinci ve Üçüncü Tur
- Wayne Larrivee ve John Thompson - Columbus, Ohio'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Kevin Kugler ve Tom Brennan – Omaha, Nebraska'da İkinci ve Üçüncü Tur
- Brad Sham ve Pete Gillen - Nashville, Tennessee'de İkinci ve Üçüncü Tur
- Gary Cohen ve Reid Gettys – Greensboro, Kuzey Carolina'da İkinci ve Üçüncü Tur
bölge yarışması
- Kevin Kugler ve Pete Gillen – Doğu Bölgesi, Boston, Massachusetts
- Wayne Larrivee ve Fran Fraschilla – Midwest Regional at St. Louis, Missouri
- Ian Eagle ve John Thompson – Atlanta, Georgia'da Güney Bölgesel
- Dave Sims ve Bill Frieder - Phoenix, Arizona'da Batı Bölgesi
Son dört
- Kevin Kugler, John Thompson ve Bill Raftery – New Orleans, Louisiana
mahkemeler
Tüm turnuva siteleri Doğu Bölge yarışmasında küçük bir değişiklik dışında ilk 2010 yılında turnuva genelinde tanıtıldı üniforma kortları kullanmaya devam Boston at TD Garden , nerede bir parke zemin memleketi tarafından kullanılana benzer mahkeme desen Boston Celtics kullanıldı.
Ayrıca bakınız
- 2012 NCAA Division II Erkekler Basketbol Turnuvası
- 2012 NCAA Division III Erkekler Basketbol Turnuvası
- 2012 NCAA Division I Kadınlar Basketbol Turnuvası
- 2012 NCAA Division II Kadınlar Basketbol Turnuvası
- 2012 NCAA Division III Kadınlar Basketbol Turnuvası
- 2012 Ulusal Davet Turnuvası
- 2012 Kadınlar Ulusal Davet Turnuvası
- 2012 NAIA Division I Erkekler Basketbol Turnuvası
- 2012 NAIA Division II Erkekler Basketbol Turnuvası
- 2012 NAIA Division I Kadınlar Basketbol Turnuvası
- 2012 NAIA Division II Bayanlar Basketbol Turnuvası
- 2012 Kolej Basketbol Daveti
- 2012 CollegeInsider.com Sezon Sonrası Turnuvası