1995 Davis Kupası - 1995 Davis Cup
Ayrıntılar | |
---|---|
Süre | 3 Şubat – 3 Aralık |
Baskı | 84. |
Takımlar | 115 |
Şampiyon | |
Kazanan Ulus | Amerika Birleşik Devletleri |
← 1994
1996 →
|
1995 Davis Kupası (olarak da bilinir tarafından 1995 Davis Cup NEC sponsorluk amaçlı) 84. baskısı oldu Davis Cup , erkekler tenis milli takımları arasında en önemli turnuvası. Yarışmaya 16'sı Dünya Grubu, 25'i Amerika Bölgesi, 29'u Asya/Okyanusya Bölgesi ve 45'i Avrupa/Afrika Bölgesi'nde olmak üzere 115 takım katıldı. Bermuda , Etiyopya , Kazakistan , Makedonya , Moldova ve Pasifik Okyanusya turnuvada ilk kez yer aldı.
Amerika Birleşik Devletleri mağlup Rusya'yı düzenlenen finalde, içinde Olimpiyat Stadı içinde Moskova , Rusya genel onların 31 başlık kazanmak için, 1-3 Aralık'ta,.
Dünya Grubu
katılan takımlar | |||
---|---|---|---|
Avustralya |
Avusturya |
Belçika |
Hırvatistan |
Çek Cumhuriyeti |
Danimarka |
Fransa |
Almanya |
İtalya |
Hollanda |
Rusya |
Güney Afrika |
ispanya |
İsveç |
İsviçre |
Amerika Birleşik Devletleri |
Çizmek
Birinci Tur 3–6 Şubat |
Çeyrek Finaller 31 Mart-2 Nisan |
Yarı Finaller 22-24 Eylül |
Final 1-3 Aralık |
|||||||||||||||
St. Petersburg , Amerika Birleşik Devletleri (kapalı halı) | ||||||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 4 | |||||||||||||||||
Palermo , İtalya (kil) | ||||||||||||||||||
Fransa | 1 | |||||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 5 | |||||||||||||||||
Napoli , İtalya (kil) | ||||||||||||||||||
İtalya | 0 | |||||||||||||||||
Çek Cumhuriyeti | 1 | |||||||||||||||||
Las Vegas , Amerika Birleşik Devletleri (zor) | ||||||||||||||||||
İtalya | 4 | |||||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 4 | |||||||||||||||||
Kopenhag , Danimarka (kapalı halı) | ||||||||||||||||||
İsveç | 1 | |||||||||||||||||
İsveç | 3 | |||||||||||||||||
Växjö , İsveç (kapalı halı) | ||||||||||||||||||
Danimarka | 2 | |||||||||||||||||
İsveç | 5 | |||||||||||||||||
Viyana , Avusturya (iç mekan sert) | ||||||||||||||||||
Avusturya | 0 | |||||||||||||||||
ispanya | 1 | |||||||||||||||||
Moskova , Rusya (kapalı kil) | ||||||||||||||||||
Avusturya | 4 | |||||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 3 | |||||||||||||||||
Durban , Güney Afrika (zor) | ||||||||||||||||||
Rusya | 2 | |||||||||||||||||
Güney Afrika | 3 | |||||||||||||||||
Moskova , Rusya (kapalı halı) | ||||||||||||||||||
Avustralya | 2 | |||||||||||||||||
Güney Afrika | 1 | |||||||||||||||||
Antwerp , Belçika (kapalı kil) | ||||||||||||||||||
Rusya | 4 | |||||||||||||||||
Belçika | 1 | |||||||||||||||||
Moskova , Rusya (kapalı kil) | ||||||||||||||||||
Rusya | 4 | |||||||||||||||||
Rusya | 3 | |||||||||||||||||
Cenevre , İsviçre (kapalı kil) | ||||||||||||||||||
Almanya | 2 | |||||||||||||||||
İsviçre | 1 | |||||||||||||||||
Utrecht , Hollanda (iç mekan sert) | ||||||||||||||||||
Hollanda | 4 | |||||||||||||||||
Hollanda | 1 | |||||||||||||||||
Karlsruhe , Almanya (iç mekan sert) | ||||||||||||||||||
Almanya | 4 | |||||||||||||||||
Hırvatistan | 1 | |||||||||||||||||
Almanya | 4 |
son
Rusya vs Amerika Birleşik Devletleri
Rusya 2 |
Olimpiyat Stadı , Moskova , Rusya 1-3 Aralık 1995 Clay (iç mekan) |
Amerika Birleşik Devletleri 3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Dünya Grubu Eleme Turu
Tarih: 22–24 Eylül
Dünya Grubu ilk tur beraberliklerinde kaybeden sekiz takım ve Bölgesel Grup I son tur beraberliklerinde kazanan sekiz takım, 1996 Dünya Grubunda yer almak için Dünya Grubu Eleme Turunda yarıştı .
Ev sahibi takım | Puan | ziyaret ekibi | yer | mekan | Kapı | Yüzey |
---|---|---|---|---|---|---|
Macaristan | 3-2 | Avustralya | Budapeşte | kistasyon | Dış mekan | kil |
Norveç | 0-5 | Belçika | oslo | Riksanbacak | Kapalı | Zor |
Hindistan | 3-2 | Hırvatistan | Yeni Delhi | Ulusal Spor Kulübü | Dış mekan | çim |
Çek Cumhuriyeti | 4-1 | Zimbabve | Prag | Ulusal Merkez | Dış mekan | kil |
Venezuela | 2-3 | Danimarka | Karakas | Ulusal Merkez | Dış mekan | kil |
Meksika | 3-2 | ispanya | Meksika şehri | Club Alemán de México | Dış mekan | Zor |
Fas | 0-5 | Fransa | Kazablanka | Kompleks Al Amal | Dış mekan | kil |
Yeni Zelanda | 1-4 | İsviçre | Hamilton | Gizemli Dere Köşkü | Dış mekan | Zor |
- Belçika , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Fransa ve İsviçre 1996'da Dünya Grubu'nda kaldı.
- Macaristan , Hindistan ve Meksika , 1996 yılında Dünya Grubuna terfi etti.
- Fas , Yeni Zelanda , Norveç , Venezuela ve Zimbabwe 1996'da Bölge I. Grup'ta kaldı.
- Avustralya , Hırvatistan ve İspanya 1996'da Bölge I. Grup'a düştü.
Amerika Bölgesi
Grup I
İkinci Tur Play-off'ları 22-24 Eylül |
Birinci Tur Play-off'ları 31 Mart-2 Nisan |
İlk Tur 3-5 Şubat |
İkinci Tur 31 Mart-2 Nisan |
|||||||||||||||||
Karakas , Venezuela (zor) | ||||||||||||||||||||
Uruguay | 0 | |||||||||||||||||||
Santiago , Şili (kil) | Venezuela | 5 | Karakas , Venezuela (zor) | |||||||||||||||||
Uruguay | 0 | Venezuela | 3 | |||||||||||||||||
Şili | 5 | Buenos Aires , Arjantin (kil) | Arjantin | 2 | ||||||||||||||||
Arjantin | 3 | |||||||||||||||||||
Lima , Peru (zor) | Şili | 2 | ||||||||||||||||||
Uruguay | 1 | |||||||||||||||||||
Peru | 4 | Rio de Janeiro , Brezilya (kil) | ||||||||||||||||||
Bahamalar | 0 | |||||||||||||||||||
Lima , Peru (kil) | Brezilya | 5 | Mexico City , Meksika (zor) | |||||||||||||||||
Bahamalar | 3 | Brezilya | 1 | |||||||||||||||||
Peru | 2 | Mexico City , Meksika (zor) | Meksika | 4 | ||||||||||||||||
Meksika | 3 | |||||||||||||||||||
Peru | 1 | |||||||||||||||||||
Uruguay 1996'da Grup II'ye düştü . |
Venezuela ve Meksika , Dünya Grubu Eleme Turu'na yükseldi.
|
Grup II
Düşme Play-off'ları 31 Mart-2 Nisan |
İlk Tur 3-5 Şubat |
İkinci Tur 31 Mart-2 Nisan |
Üçüncü Tur 22-24 Eylül |
|||||||||||||||||
Guayaquil , Ekvador (kil) | ||||||||||||||||||||
Küba | 2 | |||||||||||||||||||
Cochabamba , Bolivya (kil) | Ekvador | 3 | Guayaquil , Ekvador (kil) | |||||||||||||||||
Küba | 5 | Ekvador | 5 | |||||||||||||||||
Bolivya | 0 | Guatemala Şehri , Guatemala (zor) | Guatemala | 0 | ||||||||||||||||
Guatemala | 4 | |||||||||||||||||||
Bolivya | 1 | Victoria , Kanada (kapalı halı) | ||||||||||||||||||
Ekvador | 2 | |||||||||||||||||||
Asunción , Paraguay (kil) | Kanada | 3 | ||||||||||||||||||
Paraguay | 2 | |||||||||||||||||||
Port-au-Prince , Haiti (kil) | Kolombiya | 3 | Kelowna , Kanada (kapalı halı) | |||||||||||||||||
Paraguay | 3 | Kolombiya | 0 | |||||||||||||||||
Haiti | 2 | Port-au-Prince , Haiti (kil) | Kanada | 5 | ||||||||||||||||
Haiti | 2 | |||||||||||||||||||
Kanada | 3 | |||||||||||||||||||
Bolivya ve Haiti 1996'da Grup III'e düştü.
|
Kanada 1996'da Grup I'e yükseldi . |
Grup III
- Yer: Santo Domingo Tenis Kulübü, Santo Domingo , Dominik Cumhuriyeti
- Tarih: 1-5 Mart
Grup A
PUR | DOM | CRC | ECA | BER | ||
1 | Porto Riko (4–0) | 2-1 | 3-0 | 2-1 | 3-0 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Dominik Cumhuriyeti (3–1) | 1-2 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | |
3 | Kosta Rika (2–2) | 0–3 | 1-2 | 2-1 | 3-0 | |
4 | Doğu Karayipler (1–3) | 1-2 | 1-2 | 1-2 | 3-0 | |
5 | Bermuda (0–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 |
B Grubu
BAR | ESA | REÇEL | ÜÇ | ||
1 | Barbados (3–0) | 3-0 | 2-1 | 3-0 | |
---|---|---|---|---|---|
2 | El Salvador (2–1) | 0–3 | 3-0 | 3-0 | |
3 | Jamaika (1–2) | 1-2 | 0–3 | 2-1 | |
4 | Trinidad ve Tobago (0–3) | 0–3 | 0–3 | 1-2 |
- Porto Riko ve Barbados , 1996'da Grup II'ye yükseldi.
Asya/Okyanusya Bölgesi
Grup I
İkinci Tur Play-off'ları 22-24 Eylül |
Birinci Tur Play-off'ları 31 Mart-2 Nisan |
İlk Tur 3-5 Şubat |
İkinci Tur 31 Mart-2 Nisan |
|||||||||||||||||
Wellington , Yeni Zelanda (zor) | ||||||||||||||||||||
Yeni Zelanda | 5 | |||||||||||||||||||
Jakarta , Endonezya (kil) | Çin Taypesi | 0 | Christchurch , Yeni Zelanda (çim) | |||||||||||||||||
Çin Taypesi | 1 | Yeni Zelanda | 4 | |||||||||||||||||
Endonezya | 4 | Seul , Güney Kore (kapalı halı) | Güney Kore | 1 | ||||||||||||||||
Endonezya | 0 | |||||||||||||||||||
Causeway Bay , Hong Kong (zor) | Güney Kore | 5 | ||||||||||||||||||
Çin Taypesi | 5 | |||||||||||||||||||
Hong Kong | 0 | Manila , Filipinler (kapalı kil) | ||||||||||||||||||
Filipinler | 3 | |||||||||||||||||||
Fujisawa , Japonya (iç mekan sert) | Japonya | 2 | Yeni Delhi , Hindistan (çim) | |||||||||||||||||
Japonya | 5 | Filipinler | 0 | |||||||||||||||||
Hong Kong | 0 | Kalküta , Hindistan (çim) | Hindistan | 5 | ||||||||||||||||
Hong Kong | 1 | |||||||||||||||||||
Hindistan | 4 | |||||||||||||||||||
Hong Kong , 1996'da Grup II'ye düştü . |
Yeni Zelanda ve Hindistan , Dünya Grubu Eleme Turu'na yükseldi.
|
Grup II
Düşme Play-off'ları 31 Mart-2 Nisan |
İlk Tur 3-5 Şubat |
İkinci Tur 31 Mart-2 Nisan |
Üçüncü Tur 22-24 Eylül |
|||||||||||||||||
Lahor , Pakistan (çim) | ||||||||||||||||||||
Çin | 3 | |||||||||||||||||||
Lahor , Pakistan (çim) | Pakistan | 2 | Bangkok , Tayland (zor) | |||||||||||||||||
Pakistan | 4 | Çin | 3 | |||||||||||||||||
Malezya | 1 | Bangkok , Tayland (zor) | Tayland | 2 | ||||||||||||||||
Malezya | 1 | |||||||||||||||||||
Tayland | 4 | Taşkent , Özbekistan (kil) | ||||||||||||||||||
Çin | 3 | |||||||||||||||||||
Doha , Katar (zor) | Özbekistan | 2 | ||||||||||||||||||
Özbekistan | 5 | |||||||||||||||||||
Doha , Katar (zor) | Katar | 0 | Taşkent , Özbekistan (kil) | |||||||||||||||||
Katar | 1 | Özbekistan | 5 | |||||||||||||||||
İran | 4 | Colombo , Sri Lanka (kil) | Sri Lanka | 0 | ||||||||||||||||
Sri Lanka | 3 | |||||||||||||||||||
İran | 2 | |||||||||||||||||||
Malezya ve Katar , 1996'da Grup III'e düştü.
|
Çin 1996'da Grup I'e yükseldi . |
Grup III
- Yer: Dubai Creek Golf & Yacht Club , Dubai , Birleşik Arap Emirlikleri
- Tarih: 10-16 Nisan
Grup A
BHR | GÜNAH | KUV | SUR | KAZ | OMA | BRU | ||
1 | Bahreyn (6-0) | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Singapur (5–1) | 1-2 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | |
3 | Kuveyt (4–2) | 1-2 | 0–3 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | |
4 | Suriye (3–3) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | |
5 | Kazakistan (1–5) | 1-2 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1-2 | 2-1 | |
6 | Umman (1–5) | 1-2 | 0–3 | 0–3 | 1-2 | 2-1 | 1-2 | |
7 | Brunei (1–5) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2-1 | 1-2 |
B Grubu
Suudi Arabistan | YASAK | POC | LIB | JOR | BAE | ||
1 | Suudi Arabistan (5-0) | 3-0 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 2-1 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Bangladeş (4–1) | 0–3 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | |
3 | Pasifik Okyanusya (3–2) | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | |
4 | Lübnan (2–3) | 1-2 | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 3-0 | |
5 | Ürdün (1–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1-2 | 2-1 | |
6 | Birleşik Arap Emirlikleri (0–5) | 1-2 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1-2 |
- Bahreyn ve Suudi Arabistan 1996'da Grup II'ye yükseldi.
Avrupa/Afrika Bölgesi
Grup I
Düşme Play-off'ları 21–24 Eylül |
Birinci Tur 31 Mart-2 Nisan |
||||||||
Kazablanka , Fas (kil) | |||||||||
Fas | 4 | ||||||||
Estoril , Portekiz (kil) | Romanya | 1 | |||||||
Romanya | 3 | ||||||||
Portekiz | 2 | Budapeşte , Macaristan (kapalı halı) | |||||||
Portekiz | 2 | ||||||||
Macaristan | 3 | ||||||||
Portorož , Slovenya (kil) | |||||||||
Slovenya | 0 | ||||||||
Ramat HaSharon , İsrail (zor) | Zimbabve | 5 | |||||||
Slovenya | 0 | ||||||||
İsrail | 5 | Oslo , Norveç (iç mekan sert) | |||||||
Norveç | 4 | ||||||||
İsrail | 1 |
- Fas , Macaristan , Zimbabve ve Norveç Dünya Grubu Eleme Turu'na yükseldi.
- Portekiz ve Slovenya 1996'da II. Grup'a düştü.
Grup II
Grup III
Bölge A
- Yer: Centro Tennis Cassa di Risparmio, San Marino , San Marino
- Tarih: 10–14 Mayıs
Grup A
MKD | BUL | coğrafi konum | TUN | CMR | ||
1 | Makedonya (4–0) | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Bulgaristan (3–1) | 1-2 | 2-0 | 3-0 | 3-0 | |
3 | Gürcistan (2–2) | 1-2 | 0-2 | 3-0 | 3-0 | |
4 | Tunus (1–3) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2-0 | |
5 | Kamerun (0–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0-2 |
B Grubu
kızartma | GRE | SMR | MDA | TOG | BEN | ||
1 | Yugoslavya (5-0) | 2-1 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Yunanistan (4–1) | 1-2 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | |
3 | San Marino (3-2) | 0–3 | 1-2 | 2-1 | 3-0 | 2-1 | |
4 | Moldova (2–3) | 0–3 | 0–3 | 1-2 | 3-0 | 2-1 | |
5 | Togo (1–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 3-0 | |
6 | Benin (0-5) | 0–3 | 0–3 | 1-2 | 1-2 | 0–3 |
- Makedonya ve Yugoslavya 1996'da Grup II'ye yükseldi.
B Bölgesi
- Yer: Tennis Club de Brazzaville, Brazzaville , Kongo
- Tarih: 26-30 Nisan
Grup A
MLT | CYP | KEN | CGO | ETH | ||
1 | Malta (4–0) | 2-1 | 3-0 | 2-1 | 2-1 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Kıbrıs (3–1) | 1-2 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | |
3 | Kenya (2–2) | 0–3 | 1-2 | 2-1 | 3-0 | |
4 | Kongo (1–3) | 1-2 | 0–3 | 1-2 | 2-1 | |
5 | Etiyopya (0–4) | 1-2 | 0–3 | 0–3 | 1-2 |
B Grubu
ALG | TUR | ZAM | YOU ARE | SUD | ||
1 | Cezayir (4–0) | 3-0 | 3-0 | 2-1 | 3-0 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Türkiye (3–1) | 0–3 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | |
3 | Zambiya (2–2) | 0–3 | 1-2 | 2-1 | 3-0 | |
4 | Senegal (1–3) | 1-2 | 1-2 | 1-2 | 3-0 | |
5 | Sudan (0–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 |
Referanslar
- Genel
- "Dünya Grubu 1995" . DavisCup.com . 11 Haziran 2020 alındı .
- Özel