1992 Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası - 1992 European Athletics Indoor Championships
1992 Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası | |
---|---|
Tarih | 28 Şubat - 1 Mart |
Ev sahibi şehir |
Cenova İtalya |
Yer | Palasport di Genova |
Etkinlikler | 27 |
Katılım | 35 ülkeden 439 sporcu |
|
22 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 1992 yılında yapıldı Cenova , İtalya . Bu, yılda değil iki yılda bir düzenlenen ve aynı zamanda iki yerine üç gün boyunca yapılacak ilk baskıydı. Aynı zamanda şampiyonalarda birleşik etkinliklerin de ilk kez sahneye çıktığı tarih oldu.
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 metre |
Jason Livingston ( GBR ) | 6.53 | Vitaliy Savin ( EUN ) | 6.54 | Michael Rosswess ( GBR ) | 6.62 |
200 metre |
Nikolay Antonov ( BUL ) | 20.41 NR | Daniel Sangouma ( FRA ) | 20.64 | Aleksandr Göremykin ( EUN ) | 21.09 |
400 metre |
Slobodan Branković ( YUG ) | 46.33 | Andrea Nuti ( ITA ) | 46.37 | David Grindley ( GBR ) | 46,60 |
800 metre |
Luis Javier González ( ESP ) | 1: 46.80 | José Arconada ( ESP ) | 1: 47.16 | Tonino Viali ( ITA ) | 1: 47.22 |
1500 metre |
Matthew Yates ( GBR ) | 3: 42.32 | Sergey Melnikov ( EUN ) | 3: 42.44 | Branko Zorko ( CRO ) | 3: 42.85 |
3000 metre |
Gennaro Di Napoli ( ITA ) | 7: 47.24 | John Mayock ( GBR ) | 7: 48.47 | José Luis González ( ESP ) | 7: 48.92 |
60 metre engel |
Igors Kazanovs ( LAT ) | 7.55 | Tomasz Nagórka ( POL ) | 7.69 | Jiří Hudec ( TCH ) | 7.72 |
5000 metre yürüyüş |
Giovanni De Benedictis ( ITA ) | 18: 19.97 NR | Frants Kostyukevich ( EUN ) | 18: 25.40 | Stefan Johansson ( SWE ) | 18: 27.95 NR |
Yüksek atlama |
Patrik Sjöberg ( SWE ) | 2.38 | Sorin Matei ( ROM ) | 2.36 |
Ralf Sonn ( GER ) Dragutin Topić ( YUG ) |
2.29 |
Sırıkla atlama |
Pyotr Bochkaryov ( EUN ) | 5.85 | István Bagyula ( HUN ) | 5.80 | Konstantin Semyonov ( EUN ) | 5.60 |
Uzun atlama |
Dmitriy Bagryanov ( EUN ) | 8.12 | Konstantin Krause ( GER ) | 8.04 | Jarmo Kärnä ( FIN ) | 7,96 |
Üçlü atlama |
Leonid Voloshin ( EUN ) | 17.35 | Serge Hélan ( FRA ) | 17.18 | Vasiliy Sokov ( EUN ) | 17.01 |
Gülle atma |
Aleksandr Bagach ( EUN ) | 20.75 | Aleksandr Klimenko ( EUN ) | 20.02 | Klaus Bodenmüller ( AVU ) | 19.99 |
Heptatlon |
Christian Plaziat ( FRA ) | 6418 WR | Robert Změlík ( TCH ) | 6118 | Antonio Peñalver ( ESP ) | 6062 |
KADIN
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 metre |
Zhanna Tarnopolskaya ( EUN ) | 7.17 | Anelia Nuneva ( BUL ) | 7.29 | Nadezhda Roshchupkina ( EUN ) | 7.31 |
200 metre |
Oksana Stepicheva ( EUN ) | 23.18 | Iolanda Oanta ( ROM ) | 23.23 | Sabine Tröger ( AUT ) | 23.35 |
400 metre |
Sandra Myers ( ESP ) | 51.21 | Olga Bryzgina ( EUN ) | 51.48 | Yelena Golesheva ( EUN ) | 52.07 |
800 metre |
Ella Kovacs ( ROM ) | 1: 59.98 | Inna Yevseyeva ( EUN ) | 2: 00.26 | Yelena Afanasyeva ( EUN ) | 2: 00.69 |
1500 metre |
Ekaterina Podkopayeva ( EUN ) | 4: 06.61 | Lyubov Kremlyova ( EUN ) | 4: 06.62 | Doina Melinte ( ROM ) | 4: 06.90 |
3000 metre |
Margareta Keszeg ( ROM ) | 8: 59.80 | Tatyana Dorovskikh ( EUN ) | 9: 00.15 | Rita Marquard ( GER ) | 9: 00,99 |
60 metre engel |
Lyudmila Narozhilenko ( EUN ) | 7.82 | Monique Ewanjé-Épée ( FRA ) | 7,99 | Yordanka Donkova ( BUL ) | 8.03 |
3000 metre yürüyüş |
Alina Ivanova ( EUN ) | 11: 49.99 | Ileana Salvador ( ITA ) | 11: 53.23 NR | Beate Anders ( GER ) | 11: 55.41 |
Yüksek atlama |
Heike Henkel ( GER ) | 2.02 | Stefka Kostadinova ( BUL ) | 2.02 | Yelena Yelesina ( EUN ) | 1.94 |
Uzun atlama |
Larysa Berezhna ( EUN ) | 7,00 | Marieta Ilcu ( ROM ) | 6.74 | Ljudmila Ninova ( AUT ) | 6.60 |
Üçlü atlama |
Inessa Kravets ( EUN ) | 14.15 | Sofiya Bozhanova ( BUL ) | 13.98 | Helga Radtke ( GER ) | 13.75 |
Gülle atma |
Natalya Lisovskaya ( EUN ) | 20.70 | Svetla Mitkova ( BUL ) | 20.06 | Astrid Kumbernuss ( GER ) | 19.37 |
Pentatlon |
Liliana Nastase ( ROM ) | 4701 | Petra Vaideanu ( ROM ) | 4677 | Urszula Włodarczyk ( POL ) | 4651 |
Madalya tablosu
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Birleşik Takım (EUN) | 12 | 8 | 7 | 27 |
2 | Romanya (ROM) | 3 | 4 | 1 | 8 |
3 | İtalya (ITA) | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | İngiltere (GBR) | 2 | 1 | 2 | 5 |
İspanya (ESP) | 2 | 1 | 2 | 5 | |
6 | Bulgaristan (BUL) | 1 | 4 | 1 | 6 |
7 | Fransa (FRA) | 1 | 3 | 1 | 5 |
8 | Almanya (GER) | 1 | 1 | 4 | 6 |
9 | İsveç (SWE) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Yugoslavya (YUG) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | Letonya (LAT) | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Çekoslovakya (TCH) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polonya (POL) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
14 | Macaristan (HUN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Avusturya (AUT) | 0 | 0 | 3 | 3 |
16 | Hırvatistan (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandiya (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (17 ülke) | 27 | 27 | 28 | 82 |
Katılan ülkeler
- Arnavutluk (1)
- Andorra (4)
- Avusturya (11)
- Belçika (5)
- Bulgaristan (17)
- Hırvatistan (3)
- Kıbrıs (2)
- Çekoslovakya (18)
- Danimarka (2)
- Estonya (1)
- Finlandiya (9)
- Fransa (30)
- Almanya (44)
- İngiltere (30)
- Yunanistan (9)
- Macaristan (9)
- İzlanda (1)
- İrlanda (5)
- İsrail (2)
- İtalya (49)
- Letonya (9)
- Litvanya (7)
- Hollanda (10)
- Norveç (9)
- Polonya (12)
- Portekiz (10)
- Romanya (16)
- San Marino (3)
- Slovenya (3)
- İspanya (25)
- İsveç (12)
- İsviçre (16)
- Türkiye (6)
- Birleşik Takım (43)
- Yugoslavya (6)
Ayrıca bakınız
Dış bağlantılar
- Sonuçlar - GBRathletics.com'da erkekler
- Sonuçlar - GBRathletics.com'daki kadınlar
- EAA