1903 İngiliz Aslanları Güney Afrika turu - 1903 British Lions tour to South Africa
1903 İngiliz Aslanları Güney Afrika'ya turu | |
---|---|
Tarih (değiştir | kaynağı değiştir) | 9 Temmuz - 12 Eylül |
Koç (lar) | Johnny Hammond |
Tur kaptanları | Mark Morrison |
Test serisi kazananları | Güney Afrika (1-0) |
En iyi test puanı alan (lar) | John Gillespie (4) |
Güney Afrika 1903 Britanya Adaları turu bir tarafından beşinci tur oldu Britanya Adaları ekibi ve Güney Afrika üçüncü. 1950 yılına kadar Lions adlandırma konvansiyonu kabul edilmediğinden, geçmişe dönük olarak İngiliz Lions turlarından biri olarak sınıflandırılmıştır.
İskoçya'dan Mark Morrison liderliğindeki ve Johnny Hammond yönetimindeki tur 22 maç sürdü. Maçların üçü Güney Afrika milli rugby takımına karşı oynanan test maçlarıydı . Britanya Adaları ilk iki test maçını berabere kesti ve son karşılaşmayı kaybetti.
Önceki iki Güney Afrika turunda 40 maçtan sadece bir maç kaybeden Britanya Adaları takımı, bu turda Güney Afrika ragbi ülkesi tarafından gerçek anlamda test edildi. Oynanan 22 maçın 11'ini kazanan turist, 3'ünü berabere kalarak 8'ini kaybetti. Geçmiş takımların aksine, Britanya Adaları'nın üç çeyrek çizgisi takımın en güçlü varlığı olarak görülmüyordu ve daha fazla güven pakete yerleştirilmişti. Arkaları, sadece Of Reg Skrimshire , sadece Gal seçilen oyuncu, her gerçek yetenek göstermiştir karar verildi; sürü, İskoç güç merkezi David Bedell-Sivright tarafından yönetildiğinde bile beklentileri karşılayamadı .
Tur , daha sonra kraliyet atı olarak tanınan, George VI'nın arkadaşı olan ve aşırı sağ Ocak Kulübünün önde gelen bir üyesi olan Louis Leisler Greig'i içeriyordu .
Turne partisi
- Yönetici: Johnny Hammond
Sonuçlar
1903 İngiliz Aslanları Güney Afrika'ya turu | |||||
---|---|---|---|---|---|
Özet |
|
||||
Toplam |
|
||||
Karşı taraf |
|
||||
Güney Afrika |
|
Test maçları
Tarih (değiştir | kaynağı değiştir) | Karşı taraf | yer | Sonuç | Puan | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9 Temmuz | Batı Eyaleti Ülke | Cape Town | Kayıp | 7-13 |
2 | 11 Temmuz | Batı Eyaleti Kasabaları | Cape Town | Kayıp | 3–12 |
3 | 13 Temmuz | Batı Eyaleti | Cape Town | Kayıp | 4–8 |
4 | 18 Temmuz | Port Elizabeth | Port Elizabeth | Kazandı | 13-0 |
5 | 20 Temmuz | Doğu ili | Port Elizabeth | Kazandı | 12-0 |
6 | 22 Temmuz | Grahamstown | Grahamstown | Kazandı | 28–7 |
7 | 25 Temmuz | Kral William'ın Kasabası | Kral William'ın Kasabası | Kazandı | 37–3 |
8 | 27 Temmuz | Doğu Londra | Doğu Londra, Doğu Kap | Kazandı | 7-5 |
9 | 1 Ağustos | Griqualand West | Kimberley | Kayıp | 0-11 |
10 | 4 Ağustos | Griqualand West | Kimberley | Kayıp | 6-8 |
11 | 8 Ağustos | Transvaal | Johannesburg | Kayıp | 3–12 |
12 | 11 Ağustos | Pretoria | Pretoria | Kazandı | 15–3 |
13 | 13 Ağustos | Pietermaritzburg | Pietermaritzburg | Kazandı | 15–0 |
14 | 15 Ağustos | Durban | Durban | Kazandı | 22-0 |
15 | 19 Ağustos | Witwatersrand | Johannesburg | Kazandı | 12-0 |
16 | 22 Ağustos | Transvaal | Johannesburg | Kayıp | 4–14 |
17 | 26 Ağustos | Güney Afrika | Johannesburg | Çizmek | 10-10 |
18 | 29 Ağustos | Orange River County | Bloemfontein | Kazandı | 17–16 |
19 | 2 Eylül | Griqualand West | Kimberley | Kazandı | 11–5 |
20 | 5 Eylül | Güney Afrika | Kimberley | Çizdi | 0-0 |
21 | 10 Eylül | Batı Eyaleti | Cape Town | Çizdi | 3–3 |
22 | 12 Eylül | Güney Afrika | Cape Town | Kayıp | 0-8 |
Kibritler
İlk iki Testi beyaz gömleklerle oynadıktan sonra Güney Afrika, Newlands'daki son Testlerinde ilk kez (Old Diocesan's Club tarafından sağlanan) yeşil bir forma giydi .
İlk test
26 Ağustos
|
Güney Afrika | 10-10 | ingiliz Adaları |
---|---|---|
Deneyin: Dobbin Frew Con: Heatlie (2) |
Deneyin: Skrimshire Mağarası Con: Gillespie (2) |
Takım ayrıntıları | |||
---|---|---|---|
Güney Afrika: CH Jones, DJA Morkel, WA van Renen, JD Krige, J Barry, JM Powell, FJ Dobbin , Alex Frew kapt. , WMC McEwan, JH Sinclair , JWE Raaff , PARO Nel, BH Heatlie , Joseph Partridge , CB Brown
|
İkinci Test
Takım ayrıntıları | |||
---|---|---|---|
Güney Afrika: CH Jones, EAH Gibbs, S Ashley , SC de Melker, J Barry, JM Powell kapt. , FJ Dobbin , C Currie, HD Metcalf, JS Jackson, JWE Raaff, PARO Nel, GFT Crampton, WC Martheze, CB Brown Britanya Adaları: RM Neill, EF Walker, RT Skrimshire, LL Greig , GF Collett, JI Gillespie , PS Hancock, FM Stout, Jos. Wallace, TA Gibson, RS Smyth , A Tedford, MC Morrison capt. , WP Scott, WTC Mağarası |
Üçüncü Test
Takım ayrıntıları | |||
---|---|---|---|
Güney Afrika: WA van Renen, JA Loubser, HW Carolin, JD Krige, J Barry, HH Ferris, TEC Hobson , A Reid, MWC McEwan, P Roos , JW Anderson, PARO Nel, JA Botha, BH Heatlie kapt . , CB Brown |
Referanslar
- Sewell, Edward Humphrey Dalrymple (1919). Rugby Futbolu Uluslararası Onur Listesi . Londra, Edinburgh: TC ve EC Jack.